Problémy se zády, jak jste je řešily v těhotenství?

uztotakbude
26. zář 2013

Ahoj děvčata. Chci se zeptat, zda je tu nějaká maminka, která měla před otěhotněním problémy se zády. Bavím se o bolestech způsobených zkrácením kývačů krční páteře, spasmou, ochablým svalstvem apod. Prostě klasické bolesti zad, ne vyhřezlé ploténky apod. Jak jste tyto bolesti řešili v těhotenství? Včera mne to zase sestřelilo. Dala jsem si hřejivou náplast, která pálí ještě teď jak čert, ale pomohlo to jen na půl. V těhotenství se léky nesmí, tak mne zajímá, co potom.

rosa171
26. zář 2013

Ahoj,ja som aj pred a aj v tehu mala a sla som k ortopedovi a ten my predpisal podpurny tehotensky pas,sluzi na to ze podopiera brusko teda nezatazuje tak zad.me to pomohlo a bolesti neboli take velke,da sa kupit aj v lekarni za cca 700kc ale od dr to mas zadarmo

uztotakbude
autor
26. zář 2013

@rosa171 Aha. No mne bolí záda spíš mezi lopatkami a krční páteř. Občas jsem nucena si vzít ibalgin, někdy i aulin, protože se mi z toho dělají migrény. Vím, že v těhu žádné léky nebudu moct a popravdě si to moc neumím představit. Je možné v těhu chodit na masáže?

rosa171
26. zář 2013

jo su specialne masaže pre tehotne,nebola som ale vim o tom,možno to by pomohlo...inak nevim ja som sa natierala kremom ako napr voltaren od bolesti a tak potom som zistila ze ani to nemozem takze pozor veru s liekmi

naomi6
26. zář 2013

@uztotakbude Mně hodně moc pomohla těhotenská joga, nejen proti bolestem zad, ale pak i při porodu. Teď čekáme druhé a zase jsem začala na těhu jogu chodit. Jinak v netěhotném stavu jsem chodila na power jogu a to je taky skvělé. Vřele doporučuji. Masáže se v těhu určitě smí, ale zatím jsem je nezkoušela. Držím palce 😉

andulajda
3. led 2014

Mně se zase blokovala krční páteř cca 4 měsíce před otěhotněním, tak mi ji fyzioterapeuti napravovali, ale co čert nechtěl, tak se opakovaně blokla ještě asi 2x. Sice mi pomohl fyzioterapeut i v těhotenství, ale teď už mi řekl, že se mám dostavit až po porodu, že se mnou velice momentálně nic dělat nemůže:( Tak chci chodit na těhotenské masáže a taky zkusit tu jógu. Zatím cvičím jenom doma podle videí, ale ráda bych chodila přímo k lektorce. Jóga je na ty záda opravdu super 😉

antoinet
3. led 2014

Fyzioterapie je opravdu ošemetná, léky úplně zakázané, mně pomáhají jednoduché cviky na pevné podložce.

miparime
15. lis 2014

Já jsem trpěla na bolesti zad od puberty až po těhotenství. Naštěstí mi zabíral Ibuprofen, ale ten se v těhu nesmí, takže jsem začala chodit na masáže. Ale doporučuji chodit opravdu jen tam, kde se specializují na masáže pro těhotné. Já jsem navštěvovala A centrum

spirulina
15. lis 2014

těhotenská reflexní masáž

kacule6
15. lis 2014

I já jsem měla už před těhotenstvím problémy s krční páteří i bolestí mezi lopatkami a co se mi osvědčilo nejvíc, pravidelně chodit na masáže, pak jsem přidala i cvičení pro těhulky a plavání.Masáže zpočátku v leže,až bylo bříško větší, tak vsedě.ale chce to hlavně pravidelnost.Nejdřív jsme chodila jednou za týden, nebo 14dní a když už to nebylo tak hrozně,tak třeba jen 1x za 3-4 týdny.Ale když vynechám třeba 2-3měsíce,je to zpátky 😠

katyxq
15. lis 2014

Dornova metoda - http://dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-... ... s klasikou masáží to moc spoelčného nemá, tohle teda docela bolí, ale pomáhá, navíc tě naučí cviky vybrané tobě na míru

alenka1122
18. zář 2016
Uživatel alenka1122 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od alenka1122.

po

alenavy
26. říj 2016

@katyxq Katy, nevíš, prosím, jak je to s těhotenstvím a Dornovou metodou? Vidím to jako částečnou kontraindikaci, jen se nemůžu nikde dočíst, co to znamená...

katyxq
26. říj 2016

@alenavy musí to fyzioterapeut umět, co smí a co nesmí u těhotných v daném měsíci ... já chodila (Brno - Alex Kling) - problematické může být manipulování s bederní oblastí a třeba i kolem ramen (jsou tam body ovlivňující oblast dělohy)

alenavy
27. říj 2016

@katyxq Aha, díky!

jarusanek
3. lis 2016

@alenavy Pokud Dornovu metodu dělá zkušený terapeut, tak je možné i v průběhu těhotenství Dornovu metodu absolvovat - dokáže upravit různé dysbalance, které díky rozvolňování vazů a rychle rostoucímu bříšku vznikají. Dobrá je také Kraniosakrální terapie - zaměřuje se na měkké tkáně a výborně připravuje na porod. Jsme z toho sedavého stylu a řady vyšetření v těhotenství celé stažené. Kraniosakrální terapii je jemná, ale velice účinná.

alenavy
3. lis 2016

@jarusanek dík moc, o tom jsem vůbec nevěděla!

drakenn
3. lis 2016

Ja bych to resila pravidelnym cvicenim a v tehu dorna ne, ale kraniosakralni terapie je vyborna!!

jarusanek
3. lis 2016

Dnes jsem kraniosakrální terapií ošetřovala kamarádku - je na začátku 2. trimestu a už teď ji bolí záda. Po terapii se cítila jak v nové těle 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru