Prudký náraz v těhotenství. Mohlo se něco stát?

anka.
8. lis 2007

Ahoj, holky dneska jsem jela v tamvaji, nějaké auto vjelo do kolejí, řidič hodně prudce zabrzdil a já tam ze setrvačnosti sebou cukla, ale při tom jsem se držela... Měla jsem pocit, že mi všecko v těle letí sem a tam a doteď jakoby mě bolelo břicho (možná sugesce) - co byste mi poradily? (moje dr. dnes neordinuje) Může se něco stát? Mám strach. Moc děkuju anka.

daluri
8. lis 2007

Ahojky,asi si se hodně vylekala,neboj, určitě to bude dobré. V časopise se třeba maminka ptala, že uklouzla na ledě a spadla. Dr jí tam odpovídala, že mimi je dobře chráněno plod.vodou i bříšní stěnou. Já třeba taky spadla v srpnu, uklouzla jsem, naštěstí se nic nestalo. Kdyby si třeba začala krvácet tak to je něco jiného, to upaluj do nemocnice. ALe jinak si myslím, že pokud si nespadla, nebo do Tebe přímo nikdo nevrazil,tak se nic nestalo

denousek
8. lis 2007

jojo presne jak rika daluri neboj se to nic nebude je to jen cuknuti to sebou jen mrnous cukl v plodove vode to nicemu nevadi 😉

anka.
autor
8. lis 2007

No, jo jenže já našla na internetu tohle: ""Dokonce i jen zdánlivý náraz může způsobit odloučení placenty, což může mít pro dítě i matku ty nejhorší následky," míní lékař." a mám teď fakt hroznej strach... (a nemůžu se v práci na nic soustředit...)

domina
8. lis 2007

Nojo, ale to bys podle mě musela krvácet.Nebo zi zajed pro jistotu nějak do nemocnice, nebo porodnice, abys měla jistotu

daluri
8. lis 2007

Myslím si,že když by Tě nic nebolelo (nebo Tě to břicho bolí pořád?)nebo jestli normálně cítíš pohyby tak bych se tím netrápila. Ale jak říká domina, pokud chceš mít jistotu tak si zajdi na vyšetření nebo si tam zavolej a uvidíš, co Ti poví, jestli máš dojít či ne. My Ti můžem radit, ale rozhodnout se musíš sama. Neboj! 😉

liaa
8. lis 2007

Anko-já četla jednou radu od lékaře,že pokud se něco stane neobvyklého a máš strach o těhotenství,raději si zajděte na kontrolu k lékaři.Možná je v blízkosti jiný gynekolog,nebo používá ordinaci tvého g.na střídačku někdo jiný,nebo jestli je blízko nějaká nemocnice-a vážně tě to stresuje,zajdi tam.Však stačí udělat jen ozev miminka.To může udělat i zdr.sestra.Poslechne jak dýchá a bije mu srdíčko-a pokud toto bude OK tak by se nic dít nemělo.

anka.
autor
8. lis 2007

Díky holky, já vím, že se musím rozhodnout sama. Jen jsem chtěla znát něčí názor, tady v práci to zrovna nemám s kým probrat...
daluri_břicho mě furt trochu bolí (anebo si to vsugerovávám)...nevím ☹

pavlinka3
8. lis 2007

anka - já radím jet do nemocnice a chtít po nich UTZ........
a nechceš se připojit k nám dubnovkám? kouká, že máš taky termín v dubnu 🙂

daluri
8. lis 2007

Tak si zajdi k dr, za ty nervy to nestojí, zbytečně se stresuješ, budeš mít pak klid ! 😉

koc
8. lis 2007

ahojky, já jsem asi 14 dní před porodem uklouzla a spadla na schodech 😝 , naštěstí jsem se stihla trochu zachytit rukama zdí, ale dobře to dopadlo - nekrvácela jsem, jen mě pěkně bolel zadek a ruce... bála jsem se tedy pořádně, ale mimís se hýbal a nekrvácela jsem,cítila jsem se dobře - až na ten "šok", navíc ráno jsem šla ke svému gyn., kam jsem byla objednaná. Pokud tě ale břicho bolí, mimís se moc nehýbe (nebo naopak příliš), neváhej a jeď buď na gyn. k jinému lékaři, nebo do nemocnice. Nikdo se na tebe jistě zlobit nebude a ty budeš určitě klidnější, když ti potvrdí, že je vše o.k. (mám zkušenost - vzal mne při jiných akutních potížích bez potíží jiný lékař).Ani stres totiž miminku nesvědčí... Přeji hodně šťěstí a zdravé mimi. 🙂

paolin
8. lis 2007

nas nabourali v aute 14 dni pred porodem. strasne jsem se lekla, az mi vyhrkly slzy a musela jsme to rozdychavat. nic se nestalo, ikdyz to byla pecka, jak..kazdopadne, kdyby neco, tak bys zacala krvacet - pri odlouceni placenty a bricho by te bolelo jak pri potratu. pockala bych do vecera a pak pripadne zajela do nemocnice na kontrolu. ale pokud jsi nespadla, tak se nic nestane. mimi ma kolem sebe plodovou vodu a ta je jako airback. drzim palecky!

daluri
9. lis 2007

Tak co Anka, jak to dopadlo, byla jsi včera někde u dr?

minea
9. lis 2007

Anko, určitě bude všechno v pořádku, uvidíš. Jenom jsem si při čtení tvého příspěvku vybavila, jak nám porodní asistentka na kurzu říkala, že máme jet okamžitě na kontorlní UZ, kdybychom třeba uklouzly nebo se bouchly. Nemáme prý vůbec řešit, že možná jedeme zbytečně, nikdo se na nás nebude zlobit. Už jenom za ten klid to stojí.

anka.
autor
9. lis 2007

Ahoj holky, moc vám děkuju 😵 . No, už se mi taky stalo, že jsem na horách upadla, ale včera to na mě bylo nějak moc, tak jsem se rozhodla, že sice možná blbnu, ale k tomu dr. prostě pojedu... na ambulanci v podolí mě v pohodě vzali, udělali ultrazvuk + změřili tlak a řekli, že se miminku nic nestalo!!! 🙂 Byla jsem ráda, že jsem tam dojela...
Jo, akorát mi dr. vynadal, že jsem ještě nebyla na UZ (naposledy (a poprvé) v 7tt), tak doufám, že tam neviděl nic špatného 😒 (jsem objednaná až za 3 týdny)

denousek
9. lis 2007

anka neboj kdyz ti rekl ze je vse ok tak urcite je....ses moc zodpovedna to je super...paa

koc
9. lis 2007

anka, jsem ráda, že je vše o.k. - opatruj se, hodně štěstí! 😅

kacka.va
9. lis 2007

anka, to já mám ultrazvuk v každé poradně, což je ze začátku po měsíci, pak po třech týdnech. to je fakt divný, že ti dělali jen ten ultrazvuk v 7. týdnu. No ale hlavně, že je všechno v pohodě 😉

mobina
9. lis 2007

Anko jsem ráda, že je všechno v pořádku. Z pádu nebo prudkého cuknutí mám taky strach 😒
Já zatím absolvovala 3 utz (7tt,13tt, screen v 21tt) a čeká mě ještě jeden poslední za měsíc. Někde jsem četla, že bohatě stačí 1 utz za trimestr. Na prohlídce posloucháme jen srdíčko 😉

kacka.va
9. lis 2007

No nám na prvním skoukli, že tam fakt jsme, na druhém jsme si nás víc prohlídli a na třetím jsme počítali ruce a nohy, jestli je všeho akorát.

anka.
autor
9. lis 2007

Ahoj holky, jo - asi to občas přeháním- to víte jsem matka začátečnice 😀 Každopádně vám všem moc děkuju za podporu.
K tomu ultrazvuku, moje dr. ho nemá, takže mě poslala poprvé v 7 tt na potvrzení, že je všecko jak (a kde) má být a teď jsem měla jít v 18-20tt a v podolí ho dělají ve 22tt - takže asi tak. No, je fakt, že když tady čtu, kolikrát byly na UZT už ostatní jsem hooodně pozadu a začínám mít i trochu obavy, aby bylo všecko v pohodě... (i když UZ tomu stejně nepomůže 😉

anka.
autor
9. lis 2007

pavlinka_děkuju a k dubnovkám se ráda přidám - jestli teda není pozdě - přece jen máme už jednu půlku za sebou, co? 😀 😀 😀 (píšu pozdě, páč v práci byl děsný shon)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru