Průjem v těhotenství. Je to normální?

sargo
27. kvě 2007

Ahoj maminky mám takový dotaz.Už přes týden mám srajdu někdy průjem.Když se najím tak hned jdu,třeba i třikrát za den.U doktora nic nezjistili,tak nevím je to normální na konci těhotenství?Děkuji ☹

kacka11
21. kvě 2009

no právě že žádné vitaminy neberu... ☹

knobloska
21. kvě 2009

Kacka, já měla průjmy po dobu celého těhu. 2 dny ano, pak 2 týdny nic. Dodnes nevím, co mi vadilo, jestli nějaké jídlo, nevím. Já být tebou, tak si zajdu k praktický dr, a nechám si udělat výtěr. jestli bude OK, pak se snaž vypátrat nějakou souvislost s tím, co jíš. Je ale taky možné, že je to způsobené hormonální změnou, i když to není moc obvyklé.
Držím palce a neboj se, miminku průjem neublíží 😉 Ale dr pro jistotu navštiv, ať máš klid

kacka11
22. kvě 2009

knobloska:díky moc za radu...už se tam dnes chystám..nepřijde mi,že bych jedla něco,co by mi mohlo dělat v bříšku takhe zle. 🙂

kacka11
22. kvě 2009

tak jsem byla u doktorky a ta mi řekla,že je to normální...dala mi smectu,tak uvidím co to se mnou provede...

knobloska
22. kvě 2009

Kacka a přibíráš? Nevím, kolikátý jsi týden. Určitě se to srovná, neřeš to, jez normálně a užívej si těhu. Já jsem z těch průjmů byla vystreslá, nakonec to přešlo a nestalo se nic. Každá těhule trpí zácpama, já jsem jim to mohla jen tiše závidět. 😉

kacka11
22. kvě 2009

knobloska:já jsem teprve 14 týden..moc jsem toho ještě nestihla přibrat..zatím 2kg..ale jíst můžu normáně..je to spíš nepříjemné,nikdy jsem na průjmy netrpěla a ted najednou tohle..a kdy tě to prosím přešlo?

knobloska
22. kvě 2009

Kacka co si pamatuju, tak někdy kolem 19.tt. Pak jsem chytla ve 33.tt šílenou střevní virózu, to se mi slepovala pusa, jak jsem byla vyschlá, tak jsem šla raději do nemocnice nechat se zakápnout. Prostě celé moje těhuu byl jeden velký průjem 😀
Ne vážně: 2 kila jsou dobrý na 14.tt, je to nepříjemné, ale mají lidi během těhu větší problémy. Já si pamatuju, že jsem po tom děsně pátrala (byla jsem doma, tak jsem vymýšlela blbosti víš 😉 ), dostala jsem se do nějaké poradny, a nestačila jsem se divit, kolik těhulek s tím má problém. A vždycky byla odpověď stejná - nebezpečná je v tomto případě dehydratace. To ostatní je jen nepříjemná záležitost.
Jo a od té doby, co jsem porodila, nemůžu jíst extrémně mastná jídla ( bramboráky, kachnu atd ), to potom hned běžím. Nějak se mi prostě změnila chemie 😒

kacka11
25. kvě 2009

tak to už doufám jen pár týdnů 🙂 koupila jsem si tu smectu,ale pořád přemýšlím,jestli má cenu do sebe cpát nějaký éky,když je to ,,jen'' jednou za den...tak to jsem ráda,že v tom nejsem sama,i když ty ostatní opravdu lituju,protože vím,jak je to nepříjemné..já ty blbosti vymýšlím taky,pořád přemýšlím kde nebo v čem dělám chybu,co by mi mohlo být... 🙂
tak to já hodně mastná jídla nemohla ani předtím,tak se jim zatím zdárně vyhýbám.. 🙂

zuzuza
25. kvě 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat, měla jste některá taky průjem úplně na začátku těhu? Já jsem teď asi začátek 6. tt a mám taky pořád, ráno i během dne...

kacka11
25. kvě 2009

ahoj...já ho měa na začátku těhu,ale jen chvilku,začalo to až ted....měla jsem ho jen jednou denně,být tebou,tak si dojdu raději k doktorce.

zuzuza
25. kvě 2009

Ahoj kaci, no on to jekao není průjem, že by mě to prohánělo, ale to prostě každý den hodně ridčí než normálně, pardon, že to tak popisuji.

kacka11
25. kvě 2009

no já to mám takhle taky,doktorka mi říkala,že je to do tý doby,než se mi srovnají hormony...tak pořád čekám... 🙂 taky jsem si s tím dělala těžkou hlavu,ale ted už ne..snad nás to brzy přejde...

knobloska
25. kvě 2009

Holky i když vás to bude trápit celý těhu, tak nevěšte hlavu. ( Ale doufám s váma, že to brzy přejde 😉 ).
Nic s tím neuděláte, prostě vaše tělo takhle reaguje.
Smecta se může dávat při průjmu i malilinkým miminkům, je to přírodní jíl, takže na sebe pouze navazuje ty špatné věci ve střevech a nevstřebává se, takže mimi v bříšku o ní vůbec neví.
Jinak bych vám doporučila poradit se v lékárně a koupit si nějaká probiotika na srovnání prostředí ve střevech. To je ale asi vše, co pro to můžete udělat 😒

kacka11
25. kvě 2009

no konečně musím zatukat na dřevo,že dnes se mi to zdárně vyhnulo,tak doufám,že to tak bude pokračovat.. 🙂
jinak knoblosce mooooc děkuju za rady a podporu...hned se mi to líp snáší... 😉

zuzuza
25. kvě 2009

No mě to holky až tak nevadí, spíše naopak, že nemám žádnou zácpu a tak, tak uvidíme, jak to bude dál....

knobloska
26. kvě 2009

Kacka nemáš zač, já jsem taky všechno v těhu hrozně řešila - a zrovna ten hroznej průjem, ale teď mám trochu odstup, tak to vidím všechno jinak 🙂. Přeji více takových dní 😀 bez běhání a pohodový zbytek těhulkování.
Když jde jen o průjem, tak se nic neděje, je to jen průjem.

ywushka
31. kvě 2009

Holky,tak jak tady ctu prujem v tehu neni nic neobvykleho!! Me to teda prepadlo vcera vecer,ale i s otresnymi nevolnostmi a pak jsem nevedela,co prvni mam strcit do zachodu,ale i kdyz je mi spatne a nadavuju se tak nic nevyzvracim....ale prujem to vsechno vynahradil!Snad to byl jen nejaky jednorazovy!!!

kacka11
1. čer 2009

ahojda..no mě to konečně přešlo,musím zaklepat..ale v noci jsem měla zase křeče do břicha a ráno nic...doufám,že je to jen z nervů,pže mě čeká odběr plodové vody. :(
ywushka:to spíš vypadalo na nějakou virozu,ne?ten průjem je fakt nepříjemný,ale ono to musí jednou přejít. 🙂

wsmoulinkaa
1. čer 2009

ahoj...já měla hned od začátku průjmy asi měsíc...pak to odeznívalo-chřipka to nebyla, prostě jsem měla průjem-není to nic neobvyklého!!

a včera taky po dlouhé době 😀 ale z třešní-jsem se přecpala a na to meloun pořádnej a jahody a to byl mazec 😀 dám si asi pauzu 😝 😉

kacka11
2. čer 2009

holky a bolel vás někdy v těhotenství žaludek,mě už to trápí 3.den ,ani jsem se nevyspala..vůbec nevim co nebo z čeho by to mohlo být..nevítě co zabírá na celé srovnání trávení?

ameli
5. čer 2009

Ahoj Kacko, pisu sice se zpozdenim .......... ale, me taky boli zaludek, zacalo to z niceho nic vcera a nemuzu se toho zbavit, navic jsem dnes mela i prujem. Ted mi trochu pomohla dietka, k snidani ovesna kase, obed kefir s bramborem a musim rict, ze se to malinko zlepsilo. Ted si davam bily jogurt a taky to zklidnuje. Nejhur mi na to dela pecivo. Tot moje rady 🙂 Jinak by mela pomoct probiotika, nejlepe "Lactobacily", pred par dny mi dosly a hned mam problemy, takze si je jdu zase koupit.

kacka11
9. čer 2009

ameli:moc děkuji za rady,mě sice žaludek zase přestal bolet,ale ten průjem...sice už ho nemám každý den,ale pořád se občas objeví...koupila jsem si Lacto Lady,nevim jestli mi pomůžou nebo přitíží,ale jsem ochotná zkusit všechno.. 🙂

veronika.h
9. čer 2009

Ahojte holky, tak já mám řidší stolici celé těhotenství a i teď chodím na záchod na velkou 5x denně. Holt tam není místo a kdykoliv začnu jíst, tak jdu🙂. Minulý týden jsem snědla něco špatnýho a na žaludek je naprosto geniální HYLAK - jsou to hnusný kapky, ale moc pomáhají:-§

market13
16. čer 2009

Ahoj holky, právě jsem se zaregistrovala. Zítra budu v 10 týdnu těhotenství a musím říci, že mě také trápí průjmy a nadýmání. Jak některé píšete, tak i já nechodím často - 3x cca, ale stojí to za to. Obvykle mě provází křečíky. Nic příjemného. Dnes jsem kvůli tomu zůstala doma a nešla do práce (dojíždím asi hodinu a půl). Doufám, že průjmy neublíží mimču. 😒 Jinak musím napsati, že mi na zklidnění průjmu docela pomáhá borůvková kojenecká výživa a je to při tom i dobrota 😀 . Tak že doporučuji.

kacka11
17. čer 2009

ahojda...mě zatím pomáhají ty probiotika..tak snad budu mít aspon na chvilku klid.. 🙂

llenik
20. čer 2009

Ahojky maminy,jsem ve 30 tt,a mám prujem je to normalní?k tomu mám rýmu,kašel,a zvýšenou teplotu,nechut k jídlu.poradte co mám dělat?

kacka11
22. čer 2009

ahoj llenik...moc ráda bych ti poradila...mě to taky pořád trápí...ale mám ho už jen občas a měla jsem ho vždycky jen jednou denně.zkusila jsem ty probiotika,pomáhají jen občas.někdy nemám a někdy zase jo..spíš to vypadá,že máš chřipku,to já nemám taky chut vůbec na nic..snad se ti to brzy zlepší.. 😉

snezenka123
22. čer 2009

Ahojky holky,tak i mě už od včerejška trápí průjem a křeče...přišlo to z ničeho nic. Snad od té doby co jsem otěhotněla jsme nafouklá jako balon,kolikrát mám břicho jak v 5-6 měsíci...Když jsem byla byla těhu s prvním mimčem,tak jsem taky trpěla nadýmáním,ale průjem ne,ale zato nechutenství a zvracení. No a teď co sním tak bud za chvilku nebo do pár hodin křeče a letím 😒 Bolí mě žaludek,je mi šoufl...myslím si,že viroza to není,protože je to snad jen vždy po jídle...Snad to brzo přejde a neublíží to mimískovi v bříšku ...

kacka11
2. črc 2009

tak a je to tu znovu...už mám strach,že je to něco závažnýho,pže jsem začala mít ve stolici hlen...chodím ale pořád jen jednou denně,už si vůbec nevím rady.ani probiotika nezabíraj.. ☹

rogalicka
17. črc 2009

ahojky jsem v patem tydnu tehotenstvi nezvracim ale mivam bolesti zaludku a take prujem je to normalni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru