Průjem v těhotenství. Je to normální?

sargo
27. kvě 2007

Ahoj maminky mám takový dotaz.Už přes týden mám srajdu někdy průjem.Když se najím tak hned jdu,třeba i třikrát za den.U doktora nic nezjistili,tak nevím je to normální na konci těhotenství?Děkuji ☹

nasticka
27. kvě 2007

ahoj, někde tu na koníkovi jsem četla, že průjem mívaly holky před porodem..no já jsem v 36tt a mám furt problém se zacpou 😠 už ani nevím, co to průjem je 😒 ale zkus se kouknout do diskuzí na téma klistýr ap. někde to tam určo najdeš..

kalo
27. kvě 2007

Ahoj holky, k tématu průjem se musím připojit 😀 Sargo: bývá to taky z nejakých vitamínů (mám dojem, že kys.listová, jestli dobíráš), ale nejsem si jista. Taky prý nedostatek vápníku. Jinak já mám neuvěřitelný průjem už skoro týden a nevím proč. DR.mi řekla, že to virové není a že mám pít šumivé kalcium (protože mám těhot.cukrovku,tak jsem musela omezit přísun mléka a mléč.výrobků a baštím hodně masa a zeleniny na což jsem nebyla zvyklá) Ale možná být tebou, tak si skoč k DR.na výtěr-pro klid duše, že to není virové a taky na poradu, čím to může být 😉

klararas
27. kvě 2007

ahoj holky, já jsem u holek ke konci těhotenství také mívala průjem. Vždycky tak 14dní před porodem až do porodu. Taky bylo fakt, že když mi u první dcery dávaly klistýr, tak ze mě vylezla voda. U druhé dcery mi ho nedávaly (překotný porod, tak ho nestihli) a žádná nehoda na sále se neděla. Ptala jsem se na to své gynekoložky i porodníka a oba se shodli na tom, že se to stává asi u 15-ti% rodiček, že se samo tělo začne připravovat na porod a tím pádem se začnou vyprazdňovat i střeva. A třikrát za den, to není nic akutního. Pro klid si zajdi k doktorovi, určitě Ti řekne to samé, co já. A pořád lepší průjem než zácpa. Jinak hodně štěstíčka 🙂

jabjunka
27. kvě 2007

Ahojda holky,taky jsem ke konci těhu mívala průjem,všechny výtěry neg.,dr.mi říkal,že mimi už tlačí na žlučník a vyvolává mírnou koliku,tak to prý může být tím.Je fakt,že já mám žlučník citlivější i normálně.Ale myslím,že nejdřív je potřeba udělat výtěry,aby byla jistota.

bramburka
27. kvě 2007

Holky, to já mám průjem až na vyjímky od začátku těhu, jdu jednou denne, ale stojí to za to!!! Jogurt si dát fakt nemohu, max. suchej rohlik a pak je to vpoho...

sargo
autor
27. kvě 2007

No to jsem fakt ráda že v tom nejsem sama.Já měla taky celé těhotenství zácpu ani čípky moc nepomáhali až jsem s toho třeba i zvracela.Ale ted je to naopak.Mám týden do porodu tak to asi bude tím papa 😀

gondola
27. kvě 2007

Bramburko, jsem prostě zelená závistí. Už alespoň 3 měsíce mám zácpu, připadám si jak nafouknutý balón. dala bch levou ruku za dva dny běhavky. 😀

bramburka
27. kvě 2007

no jo, ale zase pisou, že průjem fakt není normální, tak aby to bylo OK, vis?

kata76
28. kvě 2007

no, ja kdyz jsem byla tehotna, tak jsem taky mela nekolik tydnu na zacatku prujem. Zadny virus, asi jsem to mela misto nevolnosti, jinak si to nedovedu vysvetlit, mozna to nekudy musi ven ? 😀

jitulech
15. čer 2007

Ahoj holky,tak přidávám se k těm, co mají opačný problém než zácpu. Nevím jestli mám být nervozní, jsem totiž teprve ve 27. týdnu a už tak měsíc chodím několikrát denně, určitě to není infekční, chodím hlavně dopoledne(třeba i 5x), občas mám i pěkný křeče(ale jen málokdy). Tak nevím tedy jestli s tím mám otravovat doktora, přibírám normálně, celkem mám 10 kilo nahoře, uvidím co příští týden na kontrole.
Tak od 3.měsíce jsem měla zácpu, nasadila jsem Psyllium, kefíry apod. během týdne se to srovnalo do normy (tzn. 1 x denně ráno)Psyllium piju pořád, kefíry už raději ne, a chodím celé dopoledne 😉 Možná už je to i psychický, nevim, poraďte 😉

kalo
15. čer 2007

Jsem na tom obdobně už asi 3 tydny, tak asi moc neporadim 🙂. Kefír na lačno po ránu "umí" 🙂 Taky už si ho radši ráno nedávám. Nebo to může být z nějakých bylinkových čajů, jestli piješ. Taky nevim, proč je průjem, když to infekční není. (jím přitom pořád stejný věci..nic projímavého) DR.mi doporučila pít navíc rozpustné kalcium, prý může být průjem při jeho nedostatku...Taky mě štve, že jsem příbrala jen 3-4 kg, které pořád kolísají podle toho, jak lítám na záchod..

jitulech
15. čer 2007

Čaje nepiju žádný, jim myslim normálně-žádný výstřednosti se nekonají 😉 Na Vaše rady zkusim zvýšit příjem vápníku, je fakt že poslední dny jsem mléčným výrobkům moc nedala a příští pondělí to řeknu doktorovi. Dneska už jsem v pohodě, chodím většinou jen dopoledne a naštěstí to není žádný vodnatý průjem, no uvidíme. Snad z toho neporodim 😉 😉 😉

kalo
15. čer 2007

No taky mě to trochu vyděsilo, jak se tu psalo, že to bývá 2 týdny před porodem!! 🙂 Ještě vydržet! Ale u tebe Jitulech, je to jestě určitě brzo, to nebude tím... 😉

pani_nufikova
15. čer 2007

Hoj holky - no taky se musím připojit: sice UŽ nejsem těhotná, ale během mého prvního neúspěšného těhotenství (9.týden) jsem trpěla tímto problémem a říkala jsem si, že je to asi určitá reakce na těhotenství.No a pak to nedopadlo...

add
10. zář 2007

Ahoj, nevím jestli tuhle diskuzi ještě někdo čte, ale průjmem trpím také. Začínám 8. týden a trápí mě už přes dva týdny. Výtěry byly negativní, takže fakt nevím. Asi se tím nemá cenu stresovat, stejně co si pomůžem že. 😅

prujmovice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prujmovice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
souckovajaja
1. pro 2007

Nazdárek!Jsem ve 14 týdnu a uz nevím co mam dělat s bolestí břicha chvilku jsem nafouknutá jak balon a chvilku mam prujem jako blazen mam křeče v břiše a co snim de but horem nebo spodem a nekdy se to zasekne a nafouknu se jak míč!koupila jsem si na doporučení espumisan a ten fungoval jen chvilku tak nevim co jestě když si dam ranou aktivii tak ju vyzvracim no je tohnus.at už je venku !!

luca76
8. zář 2008

Vidím, že tato diskuze je trochu staršího data, ale: jsem v 22 tt a začal mi děsný průjem. Ani nevím z čeho, ale mám křeče v břiše a pořád lítám. Má s tím někdo zkušenosti a hlavně co na to pomáhá? Může se černý uhlí? Nebo nějaký babksý rady, jako suchej rohlík a tak? předem moc díky....

knobloska
8. zář 2008

Smecta je dobrá, ale hlavně hodně pít, aby ses neodvodnila. Já byla s průjmem v těhu v nemocnici, bála jsem se, že mu vadí, že nejím. Den dva je to prej v pohodě. Nech si udělat výtěry.

luca76
9. zář 2008

díky moc 🙂 od včera jím černý uhlí a pomáhá mi to, bylo mi doporučeno více, než smekta... síce mám pořád trochu křeče, ale už to není vodnatý průjem, tak snad to bude v pohodě....

barca3979
8. kvě 2009

Průjem může být i z vyšších dávek magnesia. Já beru magnesium kvůli předčasnému porodu a doktor mi řekl,že budu mít průjem,že se toho nemám děsit.

jeudi
8. kvě 2009

telo se chysta na porod a zacne se vyprazdnovat samo..take jsem to tak mela 🙂

studanka84
8. kvě 2009

Cele tehu i pred jsem trpela zacpou.ted tak posl.tyden chodim kazde rano,nekdy i 2krat denne.Prujem to ani tak neni,jen se proste vyprazdnuju. Je to tim ze se blizi porod?

jeudi
9. kvě 2009

ja take cele tehu mela zacpu,myslim u toho prvniho pak jsem zacla mit prujem za par dni odesla zatka pak zacli bolesti a uz to slo..kdyz mi pak davali klistyr tak ani ze me nic neslo,ale ne kazdy to tak ma..a taky to muze byt jen naka strevni chripka

kacka11
21. kvě 2009

ahoj maminky...já už si také nevím rady..jsem ve 14tt. a průjem mám už tak 3týdny...navíc mám hrozné křeče do břicha..nevíte co na to pomáhá a jestli s tím mám jít raději k lékaři?

jeudi
21. kvě 2009

kacko radsi k lekari a hodne pij at se nedehydrujes jeste v tomhle vedru..ja mam ted naopak zacpu ☹

lentilka11
21. kvě 2009

jo, kacko, ve 14tt. je to něco jinýho než na konci těhu.. běž k dr.

kacka11
21. kvě 2009

ale mě to zase přijde,že ji tím budu obtěžovat..mám ho jednou max. 2krát za den..

barca3979
21. kvě 2009

Kacko a nebereš magnesium? Z toho je taky průjem,pokud jsou vyšší dávky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru