• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Průjem v těhotenství. Máte zkušenost?

13. května 2008 
Milé těhulky,

chtěla bych se zeptat, zda některá z vás trpí průjmy v těhotenství? Před otěhotněním jsem na ně trpěla často (mám dráždivý tračník), ale ted v těhotenství se to ještě zhoršilo. v noci mě budí křeče a už lítám na záchod.

nemáte některá obdobné zkušenosti?

děkuji
20. bře 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj betinko, tak já jsem zářným příkladem toho, že se v těhotenství netrpí zácpou, ale je to individuální. Já proseděla včera na záchodě celý den, měla sem děsné křeče a málem sem nestíhala sundávat kalhoty.
Ale pokud tě to trápí denně, zkus psyllium - někdy je to na zácpu, někdy na průjmy. Upravuje to metabolismus.
20. bře 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je děkuji helisku, tak to zkusím, protože to mám opravdu každý den. A když přijdoui ty křeče, tak se bojím, aby nebyly poslední :frowning2:
Já se dokonce na tu těhotenskou zácpu těšila, ale že se mi ty průjmíky ještě zhorší, to jsem nečekala.

Hlavně ať tě to brzo přejde

Děkuji za radu
20. bře 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky me na prujmy pomohlo jedine zivocisny uhli mimcu to neuskodi a muzes treba tri dene kdyaz mas velkej prujem
20. bře 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha miruskoo, tak to jem nevěděla, tak to bude asi mou nedílnou součástí života:slight_smile:
20. bře 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: já měla průjmy snad celé těhotenství...s většími či menšími přestávkami, ale snad až do konce. A ke konci těhu nejvíc. Nevím proč. Jedla jsem normálně. Ale takové věci, jako dát si něco mléčného k snídani /kefír a pod./ jsem musela omezit. Taky jsem v těhu přibrala dost málo...ale mímo v pohodě a já taky. :wink: Jen to mělo rychlejší průchod :grinning: Bašti banány, ty staví :wink:
20. bře 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji kalo,

no moc si mě nepotěšila, ale prostě to nějak budu muset vydržet a osotaní těhulky s průjmíkama taky:slight_smile:

No já právě kvůli mimi začala jíst jogurty a mléčné výrobky (dřív jsem je nesnášela), aby mimi mělo vápník, takže taky možná po těch mléčných výrobcích se to zhoršilo.
Jen kdyby ty křeče nebyly tak blbý a nebudilo mě to v noci:(
njn, co bysmě pro ty mimča nevydržely, co?
20. bře 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to měla střídavě. Mám šílený zažívání, pořád mi je blbě ( mám křeče v žaludku, pálí mě žáha ) no a k tomu buď průjem nebo zácpa. Nikdy to není normál. Nechávala jsem si už 2x dělat výtěry a vše OK. Já jsem na průjem brala Smectu, 3 pytlíčky denně vždycky hned po jídle. Vždycky mě za den dva "zakytovala". Tak to zkus. S tím uhlím jsem někde četla, že by se nemělo více než 2 dny, ale zase taky se nevstřebává, tak je to asi blbost. Smectu mi doporučila obvoďačka, je 100% v pohodě v těhu.
20. bře 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já jsem zjistila že průjem mám když beru hořčík.Někdo tu psal že pomáhá psylium - je to tak-když se zapije málo,tak se průjem zastaví a když se zapije pořádně tak to má efekt opačný.Je to celkem dobrá věc
20. bře 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj kjitko,

no horčík ano, ten jaksi urychluje chození na záchod. Brala jsem jej v tabletkách a ještě jsem musela pít Magnesii a byl to mazec :slight_smile:

Takže s hořčíkem opatrně
21. bře 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ja bych spis doporucila uzivat laktobacily, myslim, ze veskere ty leky na prujem jsou spise pro vyjimecne pouzity a ne na caste uzivani....ja ted v tehu teda taky zacpou netrpim a je to spis naopak, ale neni to tak desivy a zaroven ne tak umorny...v podstate si nestezuji, ale laktobacily by meli pomoci a navic neuskodit :wink:
21. bře 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak i já od včera od večera nestíhám lítat na WC, mám děsný průjem a vůbec nevím po čem nebo proč.Asi to taky někdy bývá, aspoň se pročistíme :sweat_smile: prý jsou na to dobré banány.A Lisounku co jsou přesně ty laktobacily? :confused: V čem jsou obsaženy?
13. kvě 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky mě těhu zácpa ještě nepřekvapila :angry: Křeče naštěstí nemám, ale každé ráno 1-2krát si zajdu a lítá to :wink: Když se mi to zdá neúnosné, tak je nejlepší banán a hořká čokoláda-ty staví.
13. kvě 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka80: laktobacily jsou prirozene v zakysanych mlecnych vyrobcich napr. kefiry, jogurty jako je vsem znama activia, neb je propagovana prave pro tyhle potvurky :grinning: . A kdyz tohle nekdo nemuze nebo mu to nechutna, tak se daji koupit v lekarne i v kapslich....a jinak treba jsou dobry boruvky...nebo treba zelezo - to ted beru na anemii a prujem je pryc (ono to zelezo trochu stavi).. :fearful:
13. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek