Průjem v těhotenství. Máte zkušenost?

betina
20. bře 2008

Milé těhulky,

chtěla bych se zeptat, zda některá z vás trpí průjmy v těhotenství? Před otěhotněním jsem na ně trpěla často (mám dráždivý tračník), ale ted v těhotenství se to ještě zhoršilo. v noci mě budí křeče a už lítám na záchod.

nemáte některá obdobné zkušenosti?

děkuji

helisek84
20. bře 2008

Ahoj betinko, tak já jsem zářným příkladem toho, že se v těhotenství netrpí zácpou, ale je to individuální. Já proseděla včera na záchodě celý den, měla sem děsné křeče a málem sem nestíhala sundávat kalhoty.
Ale pokud tě to trápí denně, zkus psyllium - někdy je to na zácpu, někdy na průjmy. Upravuje to metabolismus.

betina
autor
20. bře 2008

Je děkuji helisku, tak to zkusím, protože to mám opravdu každý den. A když přijdoui ty křeče, tak se bojím, aby nebyly poslední ☹
Já se dokonce na tu těhotenskou zácpu těšila, ale že se mi ty průjmíky ještě zhorší, to jsem nečekala.

Hlavně ať tě to brzo přejde

Děkuji za radu

miruskaaa
20. bře 2008

holky me na prujmy pomohlo jedine zivocisny uhli mimcu to neuskodi a muzes treba tri dene kdyaz mas velkej prujem

betina
autor
20. bře 2008

aha miruskoo, tak to jem nevěděla, tak to bude asi mou nedílnou součástí života🙂

kalo
20. bře 2008

betina: já měla průjmy snad celé těhotenství...s většími či menšími přestávkami, ale snad až do konce. A ke konci těhu nejvíc. Nevím proč. Jedla jsem normálně. Ale takové věci, jako dát si něco mléčného k snídani /kefír a pod./ jsem musela omezit. Taky jsem v těhu přibrala dost málo...ale mímo v pohodě a já taky. 😉 Jen to mělo rychlejší průchod 😀 Bašti banány, ty staví 😉

betina
autor
20. bře 2008

děkuji kalo,

no moc si mě nepotěšila, ale prostě to nějak budu muset vydržet a osotaní těhulky s průjmíkama taky🙂

No já právě kvůli mimi začala jíst jogurty a mléčné výrobky (dřív jsem je nesnášela), aby mimi mělo vápník, takže taky možná po těch mléčných výrobcích se to zhoršilo.
Jen kdyby ty křeče nebyly tak blbý a nebudilo mě to v noci:(
njn, co bysmě pro ty mimča nevydržely, co?

knobloska
20. bře 2008

Já to měla střídavě. Mám šílený zažívání, pořád mi je blbě ( mám křeče v žaludku, pálí mě žáha ) no a k tomu buď průjem nebo zácpa. Nikdy to není normál. Nechávala jsem si už 2x dělat výtěry a vše OK. Já jsem na průjem brala Smectu, 3 pytlíčky denně vždycky hned po jídle. Vždycky mě za den dva "zakytovala". Tak to zkus. S tím uhlím jsem někde četla, že by se nemělo více než 2 dny, ale zase taky se nevstřebává, tak je to asi blbost. Smectu mi doporučila obvoďačka, je 100% v pohodě v těhu.

kjitka
20. bře 2008

holky já jsem zjistila že průjem mám když beru hořčík.Někdo tu psal že pomáhá psylium - je to tak-když se zapije málo,tak se průjem zastaví a když se zapije pořádně tak to má efekt opačný.Je to celkem dobrá věc

betina
autor
21. bře 2008

ahoj kjitko,

no horčík ano, ten jaksi urychluje chození na záchod. Brala jsem jej v tabletkách a ještě jsem musela pít Magnesii a byl to mazec 🙂

Takže s hořčíkem opatrně

lisounek
21. bře 2008

ahoj holky, ja bych spis doporucila uzivat laktobacily, myslim, ze veskere ty leky na prujem jsou spise pro vyjimecne pouzity a ne na caste uzivani....ja ted v tehu teda taky zacpou netrpim a je to spis naopak, ale neni to tak desivy a zaroven ne tak umorny...v podstate si nestezuji, ale laktobacily by meli pomoci a navic neuskodit 😉

katkak80
13. kvě 2008

Ahoj holky tak i já od včera od večera nestíhám lítat na WC, mám děsný průjem a vůbec nevím po čem nebo proč.Asi to taky někdy bývá, aspoň se pročistíme 😅 prý jsou na to dobré banány.A Lisounku co jsou přesně ty laktobacily? 😕 V čem jsou obsaženy?

tanuki
13. kvě 2008

ahoj holky, taky mě těhu zácpa ještě nepřekvapila 😠 Křeče naštěstí nemám, ale každé ráno 1-2krát si zajdu a lítá to 😉 Když se mi to zdá neúnosné, tak je nejlepší banán a hořká čokoláda-ty staví.

lisounek
13. kvě 2008

katka80: laktobacily jsou prirozene v zakysanych mlecnych vyrobcich napr. kefiry, jogurty jako je vsem znama activia, neb je propagovana prave pro tyhle potvurky 😀 . A kdyz tohle nekdo nemuze nebo mu to nechutna, tak se daji koupit v lekarne i v kapslich....a jinak treba jsou dobry boruvky...nebo treba zelezo - to ted beru na anemii a prujem je pryc (ono to zelezo trochu stavi).. 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru