Průjem ve druhém trimestru, mám to nechat být?

mysicka_lb
6. říj 2013

Ahoj holky, s manželem jsme asi oba chytli nějakého střevního bacila, ale zatímco manžel chodí na WC asi 15 x - 20 x denně, má zvýšenou teplotu a neudrží v sobě ani suchar, já mám ty příznaky nějaké mírnější. Teplotu nemám a nechodím na WC zdaleka tak často, jen cca 1 x - 3 x denně (což by mělo být ještě v normě). Stolici mám řídkou a strašně smradlavou, je vidět, že v těle není vše v pořádku. Na druhou stranu si můžu dovolit normálně jíst a pít, nemyslím si, že bych byla dehydratovaná nebo mi chyběly živiny, jen jsem celkově zesláblá a zhubla jsem asi o 1 kg. Potřebuju poradit, jestli to mám nechat být a neřešit, nebo zítra naklusat k doktorce. Nerada bych riskovala zdraví miminka, ale na druhou stranu bych nerada vypadala jako nějaký hypochondr.

madrilena
6. říj 2013

Já bych doktorce nejdřív zavolala a řekla, jak je na tom manžel a jak ty a uvidíš, co Ti poradí

lucieandrlova
6. říj 2013

Já bych asi taky zavolala doktorce. Rozumný doktor si určitě nebude myslet, že jsi hypochondr...
A v těhotenství jsem pro jistotu řešila vše. Je lepší zeptat se i na maličkosti než potom litovat. A zesláblý organismus neprospívá miminku.
Berete na to nějaké léky? Manžel ať si vezme endiaron (to je dezinfekce na vše...). Bohužel endiaron se v těhotenství nesmí, takže jako náhrada černé uhlí, smecta, možná enterol (ten mohou malé děti, taky to je dezinfekce).
Tak ať jste brzy zdraví!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru