První ultrazvuk. Doktorka neslyšela srdíčko

andrea.r
18. bře 2009

ahoj vsem. vcera sem byla na prvnim ultrazvuku a odchazela se slzama v ocich.odhad doktorky je 6.tyden,ale neslysela srdicko.takze me hned vystrasila,ze to nevypada dobre.podle mych zaznamu bych mela byt tak na zacatku 6.TYDNE.z vasich diskuzi sem vycetla,ze ne vzdy je srdicko videt v 6.tydnu,muze byt i pozdeji,spis koncem sestyho anebo az v 7..nechapu,jak me muze doktorka hodit do takovyho stresu,ze je vsechno spatne.kdyz si neni uplne jista.v pondeli jdu na kontrolu,tak uvidim,jestli roste a bude tikat.nicmene sem z toho nervozni a vyplasena.krev mi zatim nikde nebrali,to taky nechapu, jen ultrazvuk.mate nekdo podobne zkusenosti?mam za sebou uz jeden potrat,tak asi chapete,jak mi ted je a do pondelka zbyva jeste 4dny. ☹ ...

0snezenka0
3. kvě 2011

.. v pátek jsem byla u své doktorky (podle poslední MS jsem byla 6+1, takže na začátku 7.týdne) a dr. na ultrazvuku viděla gestační a žloutkový váček, ale plod zatím ne ☹ Říkala jsem si, že budu na začátku 7tt, tak třeba bude i srdíčko a zatím není vidět ani ten plod :o(. Přitom hcg krásně roste, 14dpo bylo 266U/I, 18dpo 1017U/I a 26dpo 16843U/I. Máte někdo podobnou zkušenost, že začátkem 7tt s takto vysokým hcg nebyl ještě vidět na ultrazvuku plod?? Cykly mám hodně pravidelné 27,28 dní.. snažili jsme se rok a půl, takže jsem i měřila bazální teplotu a ovulace byla určitě 15 den cyklu, takže pozdější otěhotnění to nebylo... Moc děkuju za odpovědi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru