První ultrazvuk. Doktorka neslyšela srdíčko

andrea.r
18. bře 2009

ahoj vsem. vcera sem byla na prvnim ultrazvuku a odchazela se slzama v ocich.odhad doktorky je 6.tyden,ale neslysela srdicko.takze me hned vystrasila,ze to nevypada dobre.podle mych zaznamu bych mela byt tak na zacatku 6.TYDNE.z vasich diskuzi sem vycetla,ze ne vzdy je srdicko videt v 6.tydnu,muze byt i pozdeji,spis koncem sestyho anebo az v 7..nechapu,jak me muze doktorka hodit do takovyho stresu,ze je vsechno spatne.kdyz si neni uplne jista.v pondeli jdu na kontrolu,tak uvidim,jestli roste a bude tikat.nicmene sem z toho nervozni a vyplasena.krev mi zatim nikde nebrali,to taky nechapu, jen ultrazvuk.mate nekdo podobne zkusenosti?mam za sebou uz jeden potrat,tak asi chapete,jak mi ted je a do pondelka zbyva jeste 4dny. ☹ ...

kajra
18. bře 2009

Ahoj andrejko. Ta moje ,už bývalá,gynekoložka mi řekla na ultrazvuku, "ještě to nemá srdce tak musíme počkat, jestli je to živé nebo mrtvé". Taky mě to totálně dostalo, protože jsme miminko moc chtěli. Ta baba mě totálně dorazila. Tak jsem přešla k jiné. A o té krvi ,co doktor nevzal už jsem od spousty holek taky slyšela.A až tam to srdíčko uvidíš, hodně se Ti uleví. Musíš hold vydržet... 😉 Hlavně nezoufej, nic těžkého netahej, neflámuj, prostě se chovej jako těhotná 🙂

radus78
18. bře 2009

andreo, mě se to stalo taky. Šla jsem na pohotovost, protože jsem začala krvácet a dr. mi řekla, že nevidí ozvy, ale že se teprve můžou objevit. A za týden už tam byly. 😉

wacinka
18. bře 2009

andrejko buď v klidu mně v 6 taky srdíčko neťukalo a v 8 už bušilo o 106 😉 doktorka je hloupá, protože ti měla říci, že je to brzy, že uvidíte příště a ne tě stresovat 😉 krev ti brát na začátku nemusí pokud potvrdila těhotenství z ultrazvuku 😉 takže hlavu vzhůru a mysli pozitivně 😉 😉

andrea.r
autor
18. bře 2009

dik holky. prijde mi,ze to fakt berou jak na bezicim pasu,ale neuvedomuji si,ze my z toho pak nespime a jeste si tim muzem uskodit.letos mi bude 33,o to vic se bojim.

wacinka
18. bře 2009

neboj vše bude v pořádku mysli na miminko to potřebuje klid a na doktorku se vykšali 😉

zuz11
18. bře 2009

andrea.r • Dnes o 14:36
ahoj vsem. vcera sem byla na prvnim ultrazvuku a odchazela se slzama v ocich.odhad doktorky je 6.tyden,ale neslysela srdicko.takze me hned vystrasila,ze to nevypada dobre.podle mych zaznamu bych mela byt tak na zacatku 6.TYDNE.z vasich diskuzi sem vycetla,ze ne vzdy je srdicko videt v 6.tydnu,muze byt i pozdeji,spis koncem sestyho anebo az v 7..nechapu,jak me muze doktorka hodit do takovyho stresu,ze je vsechno spatne.kdyz si neni uplne jista.v pondeli jdu na kontrolu,tak uvidim,jestli roste a bude tikat.nicmene sem z toho nervozni a vyplasena.krev mi zatim nikde nebrali,to taky nechapu, jen ultrazvuk.mate nekdo podobne zkusenosti?mam za sebou uz jeden potrat,tak asi chapete,jak mi ted je a do pondelka zbyva jeste 4dny. ...

gucci • snž • Dnes o 14:43
ježiši někteří ti doktoři jsou fakt prdlí

andrej, nic si z toho nedělej, já jsem teda jen snažilka, ale přesně to samé co tady píšeš, se stalo mojí kámošce, taky jí dr. strašil, že tam nic nevidí, neslyší, že je to asi mimoděložní a má ročního kluka, takže hlavu vzhůru 😉

rintintyna • Dnes o 14:47
andry tak to je teda děs běs a naprosto nechápu, ale nejsi první, kdo tu psal, že ho doky takhle stresla a pak bylo vše ok. Ten 6tt Ti vypočítala podle UTZ? Jinak nechci poučovat, ale 6tt je vlastně 5+něco a v tomto období jsou holky rády, když je na UTZ dutinka a nikoho by nenapadlo hledat srdíčko. Já mám po 2 MS. Při prvním mi až v 7tt doktor začal lehce naznačovat, že by něco nemuselo být ok. v 8tt řekl, ať příjdu zase za týden a pokud nebude srdíčko bude nutná revize. Při druhém jsem měla srdíčko 6+1 tedy 7tt a v 9tt začala krvácet a zjistilo se zamlklé. Anry chápu, že čekání je těžké a chování Tvé gyndr považuji za velice neprofesionální 😠 Snaž se sebrat sílu a myslet pozitivně 😉 budu držet palce

dadka212 • 1d, 30tt • Dnes o 14:47
Bože ja by som takých doktorov najradšej nakopala 😠

srdiečko sa môže objaviť až v 8-mom týždni 😉 určite sa nestresuj miminku to neprospieva ak cítiš, že je v poriadku určite je 🙂

lucianas • 9tt • Dnes o 14:48
Andrea, ahoj. Taky ty doktory nechápu. Proč ještě týden nepočká a hned tak straší. Je pravda, že srdíčko ještě na začátku 6 týdne být nemusí, u některých jde vidět později. A určitě ho uvidí i u tebe. .... já byla taky už jednou těhu, a to mi krev taky nebrali. Jen mi udělali testík, který dvě čárky potvrdil. I když to těhu nevyšlo. ... u tohoto těhu mi vzala krev hned (cca 4-5týden) a udělala i utz, viděla jen malý náznak něčeho. Teď jsem byla na kontrole a bylo srdíčko - a podle MS mi to vycházelo na 8tt. Takže klid a hlavně se pokus se nestresovat - i když vím, je to těžké. Ale držím moc palečky, aby v pondělí srdíčko bylo a vše probíhalo tak jak má!!!!

magimary • 7d • Dnes o 14:50
andrea, 8 týždeň to istí...! 😉
Určite sa nestresuj dopredu...
môžeš si uškodiť (aj malinkému...)...

kajra
18. bře 2009

jo, moje řeč. To naše srdíčko taky ťuká od 8 tt.

andrea.r
autor
18. bře 2009

nekdy mi prijde,ze doktori maj dojem,ze sme vsichni studovany medici a je nam vse jasny.kdyz se clovek nepta,tak se nic nedovi.jenze,kdyz vam doktor rekne neco takoveho,mate v hlave zmatek a strach a nenapadne vas jedinna otazka.az kdyz se to v hlave rozlozi.....ted jde jen o to,aby byl prcek v pondeli trochu vetsi,a bylo jasne,ze roste...modlim se za to

traktor
18. bře 2009

andrea, mne pri prvom synovy - pred nim som mala 2 dcerky- povedal doktor, ze nepocuje akciu srdca, ze je koniec treba ma vycistit. bol to so kako hrom, ale mala som stastie, ze tam bol estejeden doktor a tenmapozrel sondou zospodu a ... vsetko bolo uplne vporiadku, a dnes sa tesim uz so skoro 6 rocneho chalana. nenechaj sa hned odradit, nic nemusi byt take zle ako vyzera. uvidis , ze vsetko bude ok. skus poprosit doktora, nech ti urobi ultrazvuk aj zospodu... drzim palce

andrea.r
autor
18. bře 2009

no,sonda byla a bohuzel nasla i myom,ikdyz pry maly,asi 2cm.pry by to nemela vadit.....nicmene vyplasena sem z toho byla dost.

traktor
18. bře 2009

viem o babach , ktore maju miom a vpohode porodily , inac aj dnes o tom bola tema na stv1 , a v pripade , ze miom rastie, tak sa da vybrat bez .toho aby sa ohrozilo babo.- so mnou lezala baba , ktora mala aj miom aj cistu aporodila zdrave dievcatko, len ju doky viac sledoval

kajra
18. bře 2009

Kamarádce dokonce řekla doktorka , že nevidí srdce, tak ať příště přijde radši nalačno, že by se to zrovna vyškráblo. No taky celá dohukaná, přišla příště, byla tam jiná doktorka, která řekla, že je vše v pořádku, miminkovi bije srdíčko, že může domů. Taky síla, že?

andrea.r
autor
18. bře 2009

no,me taky naznacila,ze by me pak hned hnala na ambulanci,ale ja se nedam.budu chtit minimalne jeste udelat 2 krevni testy,jestli hcg roste anebo ne. prece me nemuze poslat na kudlu proti me vuli?

kajra
18. bře 2009

Ne, to nemůže. Kdyžtak si nech udělat sono jiným doktorem. Ale tak vůbec nepřemýšlej. Bude to v pohodě, jo?Mimochodem ta kámoška už má 5ti letého syna 🙂

amelie001
18. bře 2009

Ahojky,

mě doktor potvrdil těhu 5+4,srdíčko bylo 6+2.Krev mi nebral taky tak nevím.jenom můžu říct:DRŽ SE!!

andrea.r
autor
18. bře 2009

s tou krvi to nechapu.kdyz sou pochybnosti,tak proc hned neberou krev...pro jistotu resp.pro potvrzeni ci vyvraceni?radila sem se pak s nemocnici a tam byla moc mila pani a ta mi tvrdila,za ta krev je zbytecna,kdyz mam v pondeli ultrazvukovou kontrolu.to bych pochopila,ale je prece lespi dvoji overeni nez spolehat jen na uz....mam dojem,ze v tom jsou penize...pritom ja si ten test klidne zaplatim,no ne? ☹

kajra
18. bře 2009

Jasně že v tom jsou prachy. Natvrdo o to požádej. Máš na to právo. A každý z doktorů má trochu odlišné postupy. U mě na sonu nebylo nic vidět, tak mi brali krev. A s každým dnem hladina hCG stoupá. Aspoň na začátku. Váček bez srďa jsem tam měla v 6tt. Doktoři se liší i v rozdávání těhu průkazek, provádění ultrazvuků, kontrolách a tak. Každý má asizajetý svůj systém...

andrea.r
autor
18. bře 2009

je jen na nas,jak umime boxovat...ale jak sem uz psala,ve chvili,kdy se neco takoveho dovis,ti hlava moc nepracuje a myslenky litaj jedna pres druhou s je tezky vymyslet kloudnej dotaz.....ale na pondeli uz sem pripravena....a tak trochu i diky vam.....jsou to smutny temata,ale tady ma holka aspon pocit,ze v tom neni sama a trochu ji to psychicky pomuze...diiiik

kajra
18. bře 2009

Já to dělám tak, že když mě nějaký dotaz napadne, napíšu si to. U doktorky papírek rozbalím a bombarduju ju otázkama 🙂

andrea.r
autor
18. bře 2009

dobrej tip...jako ve vesnicko ma strediskova 🙂 .....udelam to taky tak.

lucie.krajcarova
6. dub 2009

Holky, moc mě mrzí ty tvrdé výroky vašich gynekologů 😢 takhle by to určitě být nemělo.. my šli až v skoro v 8tt a srdíčko už bylo jasné. Doktorka mi říkala, že je fajn, že jdeme až teď, že už to může říct, ale kdybychom přišli dřív, tak možná ještě nic moc neuvidí... jinak jsem doktorku taky bombardovala dotazy, nu což, těhotná jsem poprvé, tak to prostě sama od sebe nevím 😅

oliras
2. kvě 2009

Holky asi všichni mudři jsou stejní já si to taky teď prožívám jsem s toho nervozní protože můj dr je tak skvělej že na UTZ v 5tt mi řekl že tam vidí jen začánající gestační váček a na to mi hned řekl že to může být mimoděložní no uznejte není skvelej takhle hned na začátku strašit i když viděl na UTz aspoŃ NÁZNAK no a v 6tt mě zase řekl že už vidím gestační váček se žloutkem a plodovou strukturou ale bez srdeční a kce a že pokud srdíčko nenaskočí za týden jedná se o zamlklé těhotenství no uznejte je to povzbuzení po tolika letech a já teď jen stresuju a čekám na středu na další UTZ kdy budu v 7tt a pak že těhotná má být v klidu ale můžu já být v klidu a užívat si krásný pocit - bohužel zatím ne jen hrozný strach

dinduska
2. kvě 2009

oliras tak to ti vobec nezavidim.ja som z prievidze a gyn.mam v bojnickej nemocnici.tu pre istotu posielaju na prve sono az okolo 10tt aby si boli isty.aby bolo pekne vidiet fazulku 😀 a srdiecko.

flyangel
2. kvě 2009

oliras drzim placeky aby srdiecko naskocilo...musis verit ze to bude ok.ale uplne chapem tvoje obavy..

lentilka11
2. kvě 2009

obecně se má za to, že UZ v těhotenství neškodí (je otázka, co nám poví výzkumy za pár desetiletí 😕 )

momentálně se jen nedoporučuje pouštět dopplera (barvu zobrazující směr toku krve) na malé týdny..

lentilka11
2. kvě 2009

hmm, píšu do nesprávného tématu 😀 mělo to být k častému UZ..

briketa
2. kvě 2009

Andrea nepaniku, ja som teraz pri druhom tehu bola prvykrat u lekara v 12TT, to uz bol hotovy cloviecik, ziadna fazulka, babo sa ocividne hybalo a odozvy srdca nebolo pocut ziadne...Babo moze byt tak natocene.

megannn
16. čer 2009

moze mi niekto poradit ked mi 3 tyzden meskaju a test mi ukazal pozitivny cle jedna pasik bol slabsi ci je to na 100%

rennca
16. čer 2009

ahoj holky.já také dneska byla na první UZ. jsem také v 6tt a srdčíko zatím nemáme.moje doktorka řikala že je to normální. sice mám taky strach že třeba nebude ale na to člověk nesmí myslet. jsou horší věci. musí se myslet pozitivně 😀

misicka455
16. čer 2009

Ahojky já měla srdíčko až 6 plus 3 a co vím tak některý holky v 7 tt 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru