Redukce dvouvaječných dvojčat na jedno. Jak?

irinina
2. bře 2009

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala jestli se provádí redukce dvojvaječných dvojčat na jedno?A jestli ano jaká jsou rizika,a v kolikátým týdnu se tento zákrok provádí?Děkuju moc za odpověd I.

dandulka1
20. bře 2009

Ahojky, musím říci že se mi těžko čtou vaše slova která jsou odsuzující. Chtěla jsem vědět jak zákrok probíhá, protože když nám lékař oznámil že ze zdravotních důvodů musím na redukci tak jsme byli tak neštastný, že jsem se zapomněla zeptat co mě čeká. Dozvím se to až za 14 dní, proto jsem se ptala někoho, kdo má tuto zkušeenost za sebou. Při prvním porodu došlo málem k vykrvácení, přestala se mi srážet krev. Porod probíhal císařským řezem takže po zašití se mi začala krev městnat ve břiše a protékat stehama do všech vrstev kůže. Zůstala mi po tom deformovaná děloha v místě řezu, dostala jsem 10 litrů transfůze a jsem ráda že mě zachránili. Proto mi lékař doporučil redukci, jelikož je to větší zátěž na tělo i na dělohu která by mi prý v 7. měsíci mohla prasknout a nepřežili bysme ani jeden. Jsem štastná že budu mít alespoň jedno, protože lékař mi již dítě nedoporučoval.

salikova
20. bře 2009

Tak si uzivej sveho tehu,davej na sebe pozor a hlavne se nestresuj zadnyma nazorama(hlavne to jsou nazory o redukci,ktera neni ze zdravotnich duvodu).Preju ti,at vam vse dobre dopadne.

smilers
20. bře 2009

dandul redukce plodů probíhá tak, že je do plodu vsouvána jehla. Je navigována pomocí ultrazvuku a na konci je injekční stříkačka naplněná nejčastěji roztokem chloridu draselného. Plodu se zastaví srdce a umírá. Poté je vyplaven. Poté se mě zdá jseš pár dní na pozorovánía ,pak jdeš domů, co mě říkali v CARU,stát se může, žepři vyplavování může dojít k infekci,která pak může ohrozit plod a někdy to může dopadnout potratem i druhého neredukovaného plodu. Prostě musíš počítat se vším, držím palce ať to v tvém případě dopadne dobře 😉 🙂

melis7
21. bře 2009

Milá Dandulko!Taky držím palce,ať je vše OK.Smilers ti to dobře popsala.Jen taková drobnost.Ten redukovaný pludek v těle zustáva a zaleži,jak je velky.Ale buď se vstřebá(to,když je hodne malinkatý)nebo se do něj postupně usazuji soly a zvápenati a zpapírováti,ale rozhodně se z těla neodstraňuje,to není možné.Být na tvém místě,tak se poradím asi ještě s někým jiným,jestli ta redukce je nezbytná.Porod musel být horor o tom vůbec nepochýbuju,ale taky záleží ,jak jsi dlouho od toho řezu.Nicméně ti moc moc držím palce,ať je to tentokráv úpně v pohodě.

smilers
21. bře 2009

Jak pise melis,plod v tele zustane,samo pokud to neni ranne stadium,vcera jsem to nestihla dopsat,deti zamestnavaji😀

dandulka1
21. bře 2009

Ahoj Melis, doktor to už konzultoval i lékařkou z Prahy, proto je to definitivní. Vím že je tam riziko, ale jak říkal doktor - lepší malé štěstí než žádné, tak uvidíme. Dělají to kolem 12.týdne tak musím ještě 14 dní počkat. Pořád doufám že když už to tak má být tak že si příroda pomůže sama a ten jeden plod vyjde abych nemusela na zákrok. To čekání je hrozné. Zrovna jsem dnes říkala manželovi že jestli to dělají při vědomí tak budu celý zákrok brečet když vše uslyším. No uvidíme, v úterý se dozvím termín. Tobě Smilers gratuluju a obdivuji tě 🙂 , je to dar. Samozřejmě každý má právo na svůj názor, ale když jsem tu četla že ve 3.měsíci to ještě není dítě????? Vždyt do 3. měsíců se vytváří vše - vlastnosti, vzhled, končetiny, bije tomu srdíčko.....pak už to jen roste. Ale je to každého věc. Děkuju že jste mi odepsali. Dany

k.ate
21. bře 2009

micanek - psala jsem, že bych to neudělala, kdyby to nebylo nějaký velký riziko pro mě... 😉

melis7
24. bře 2009

Milá Dandulko!Moc ti držím palce.Myslím,že se to dělá při vědomí.Moc ti přuju pevné nervy.Jestli to jinak nejde,tak má doktor pravdu,lepší malé štěsti,než žádné.Moc,moc chápu,že je to pro tebe traumatizující.Na některé řeči tady se vykašli a vezmi si jen ty pozitivní.Přeju hodně štěstí a ať v termínu porodíš zdravé mimnko.A ahlavně,ať je ten porod lepší než ten minulý.Meli

dandulka1
24. bře 2009

Moc děkuju. Zítra budu volat té doktorce a dozvím se konečně termín. Děkuju za povzbuzující slova, jsi moc hodná.Dany

aluskas
24. bře 2009

Dandulko, myslím, že tady všechny přispivatelky psaly, že pokud je to ze zdravotních důvodů, chápou to. Je to něco jiného, než když se pro redukci rozhodne někdo z vlastní pohodlnosti apod.
Držím palce ať to zvládneš co "nejlépe" 😔
Hodně štěstí!

dandulka1
24. bře 2009

Děkuju!!!!! Určitě se po zákroku ozvu. Je tam pár procent že odejde i to druhé, ale snad budu mít štěstí. Taky vám všem držím palečky a děkuju za podporu.

smilers
24. bře 2009

Dandul tak se drz, a tfuj,tfuj at se do toho procenta ty zrovna nevejdes 😉

console
28. bře 2009

Dandulka, drzim ti palce a na nazory, ktere te stavi uplne ensmysle do role "vrazedkyne" nehled.

kralovna45
30. bře 2009

Dandulko, sehnala jsi ještě nějaké další info ohledně redukce? Já něco podoného teď taky řeším. Není mi z toho všeho dobře. Mám na to všechno podobný názor jako Renapka..... Fakt mám strach z nedonošení dětí... a ten je velký.. Takže teď, místo abych byla šťastná, že jsem těhotná, jsme v depce, že něco takovýho musím řešit. Vyčítám si, že mě něco takovýho napadlo - jako řešit redukci. ALe bohužel, mám fakt velkej strach...
Já vím, že někdo k tomu přistupuje statečně, obdivuju všechny, které nosí a mají dvě děti. Já teď, když jsem v té situaci to vidím taky jinak, než když jsem to nikdy řešit nepotřebovala.
A žádná prosím neříkejte nikdy 😨 Já jsem si taky vždycky říkala, že bych NIKDY nešla na potrat, a teď se mi to pěkně všechno vrátilo i s úrokama 😝

dandulka1
1. dub 2009

Ahoj kralovno, co víc chceš vědět? Já jdu 7.4. před chvílí jsem opět brečela. Jsem psychycky na tom také špatně. Ptej se na co potřebuješ, já už vím vše.

kralovna45
3. dub 2009

dandulko, chtěla bych vědět, jestli ten plod, který to přežije, jestli je pak jinak v pořádku. Myslím tím, jestli do něj nemůžou řejít ty škodliviny z toho druhýho.

Dandulko, drž se!

renap
3. dub 2009

Kralovna,oni jsou ty plody každý ve svém plodovém obalu a ve svojí vodě a vůbec se nedotýkaly.A po tý redukci se ten jeden jakoby scvrkne a začne se vstřebávat.Před tím měřil 5 cm a a za 14 dní na kontrole už jenom 2,5cm a ted už tam ani nebyl vidět,jenom taková tmavá šmouha.A ještě mi dali 2 dávky ATB do žíly jako prevenci zánětu,ale to je prý proto,kdyby z něj odteklo trochu plodovky,aby se do dělohy něco nezaneslo.

dandulka1
3. dub 2009

renap - ahoj, ty jsi na tom byla???? Hledám někoho kdo mi řekne jaký to je a nikdo se neozval. Prosím napiš než půjdu, čeká mě to v úterý. Dostala jsem nějaký hormony který mám brát od včera a ještě 14 dní po zákroku. Jaký to bylo ten zákrok a jak jsi pak fungovala? Ležela jsi, nebo si fungovala normálně? Děkuji za každou odpověď. Pokud se ti nechce psát,klidně dej vědět tel.č. a já ti zavolám. Jsem z toho špatná, vím to už 3 týdny a vůbec ten čas neutíká.
královna- já jen vím jak to probíhá, nic víc, je tam riziko že přijdeš i o to druhé, ale snad budu mít štěstí.

renap
3. dub 2009

Dandulka,přečti si celou diskusi,já jsemto tam popisovala a jestli budeš chtít ještě něco vědět,tak mi napiš do IP,já ti odepíšu

dandulka1
3. dub 2009

Napsala jsem ti do ip na to jsem přišla, ale nevím kde najdu tvojí odpověď. Kam mi přijde. Na meil? 🙂

dandulka1
4. dub 2009

už jsem na to přišla kde jsou zprávy, tak budu čekat až napíšeš

sabinecka
6. dub 2009

Ahoj neodsuzuji lidi kteří se rozhodli pro redukci asi pro to měli vážné důvody.
Ale já bych to nikdy neudělala.
Vyčítala bych si že jsem je rozdělila a taky by se to dítě mohlo narodit nemocné a já bych si řekla proč neumrtvili to druhé.
Né do toho bych opravdu nešla už jen proto že je velké množství mladých žen které se o dítě dlouho snaží , v jedné diskuzi je žena která se o dítě snaží již 12let.
Ta by určitě brala i čtyřčata.
No nevím je to můj názor.

dandulka1
6. dub 2009

Samozřejmě, je to tvůj názor, ale já na to jdu ze zdravotních důvodů na doporučení doktora, není to z mé hlavy. A nejsem na tom dobře psychycki, protože při vyšetřeních se mnou konzultovali které nechají a které ne. Ale jelikož mimnko chceme tak chci aspon jedno než žádné, není to nic příjemného. Za měsíc a půl jsem si toho prošla docela dost a kdyby mi ted doktoři řekli že si to můžu rozmyslet tak bych to neudělala a nechala bych si obě po tom co jsem zažila. Bohužel to neřeknou.....

tanuki
6. dub 2009

člověk nemůže hodnitit situaci ve které sám nebyl. A rozhodně, pokud je zde riziko, že by těhulce rupla děloha a mohla by umřít, a nechat staršího syna bez maminky... Jakkoliv milujeme bobešky v bříšku, mateřská láska k již narozeném a vychovávanému děťátku je o něčem jiném - mnohem víc.. Dadulko, buď silná, děláš to pro Vás všechny!

dandulka1
6. dub 2009

tanuki děkuju moc, kdo to neprožije tak to nemůže pochopit. Díky za podporu!!!! Všem holkám které mi napsali.

fifi01
16. dub 2009

Ahoj holky, zdravím Vás....našla jsem tyto stránky... můžu se přidat? Jsem v začátku těhotenství.....asi 5+6tt. Ale všimla jsem si, že některé už to máte "zapár" :o)

jecidlo
29. dub 2009

tuhle diskuzi jsem objevila nastesti az ted, kdy moji dva bobanci uz maji oba skoro 4 kilo a jen tu nejlepsi prognozu. Narodili se mi ve 30tt priciny predcasneho porodu nejsou nikdy uplne znamy, ale ja mam zdvojenou delohu, meli tudiz jen pullku mista co by melo normalne jedno miminko. Vetsinu tehotenstvi jsem ale prozila v zahranici a jsem strasne stastna, ze nikdo slovo redukce ani nevyslovil a me ani ve snu nenapaslo, i kdyz jsem z dvojcat uplne nadsena nebyla. Rekli mi hned ze jsem rizikova a ze je predcasny porod velmi pravdepodobny, ale o redukci ani muk.
Je mi strasne lito maminek, ktere maji toto rozhodovani pred sebou at uz z jakychkoliv duvodu, ale pokud jste holky zdrave nebojte se toho. Urcite to jde zvladnout!

gloglo
29. dub 2009

Ahoj všem mamnikám, snažilkám, čekatelkám. Jdu Vás pozdravit.... 🙂 A kouknout se co je nového. Jsem po císaři, komplikovaném porodu, třech transfúzích. Lékaři zachránili život mě i miniku, nebylo to dramatické jak zde popisujete. Jsme v pořádku, a názor jsem nezměnila. Jak se Vám po zákroku daří????? Nám lékaři trvrdili že budeme mít dawn.sy, nešla jsem na amnio, ani na přerušení.....a vida, máme zdravé miminko..... Lékaři se dost často mílí, škoda že pacient je kolikrát rukojmím, ale se svým rozhodnutím, musí žít dál sám. JÁ MĚLA NA LÉKAŘE ŠTĚSTÍ.... a to přeji i Vám.

dandulka1
30. dub 2009

Ahojky, jsem po zákroku 3 týdny, hodně polehávám aby se druhé mimi udrželo. Bohužel už jsem málem zemřela u syna tak se doktor bál. Probrala jsem to s více odborníky a redukce byla nutná. Jsem ráda že byli dvojvaječný, jinak by mi vzali obě. Miminko roste a zatím je vše v pořádku.

marinka
30. dub 2009

dandulko, jsi moc statečná, umím si představit, jak to pro tebe muselo a musí být těžké, i když jsem to nezažila. Z toho, co píšeš, je jasné, že kdyby to jen trochu šlo, miminka by sis nechala obě, ale když jsou pro to vážné zdravotní důvody, nedá se nic dělat a je lepší zachránit jedno miminko, než potom přijít o obě a ohrozit na životě i sebe. Zvlášť, když máš už doma chlapečka.

Je pro mě ale naprosto nepochopitelné, pokud jde někdo na redukci jen proto, že dvě nechce, či z jiných sobeckých důvodů, to už je pro mě normální potrat ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru