Redukce dvouvaječných dvojčat na jedno. Jak?

irinina
2. bře 2009

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala jestli se provádí redukce dvojvaječných dvojčat na jedno?A jestli ano jaká jsou rizika,a v kolikátým týdnu se tento zákrok provádí?Děkuju moc za odpověd I.

78marcela
9. kvě 2015

@ilonkaseda to je jistě možné...ale ona je zase právě ta otázka, které z tech tři si nechat zavést a které dvě zlikvidovat? Které je to správně, které se chytí?

ilonkaseda
9. kvě 2015

@78marcela hmm.je to těžké,to bych asi nechala na lékařích..osud.... ale to je vše předčasné,však pak uvidíš jak to budeš cítit,užívej si přípravy na svého prcka a víc prozatím neřeš 🙂

78marcela
9. kvě 2015

@ilonkaseda pro me je těžká myšlenka i nechat zlikvidovat ty dvě embrya. Zkusila jsem si to před tím pátým pokusem, kdy doktorka řekla striktně jedno. Věděla jsem, ze by to jedno šlo do kytek a nemohla jsem se s tím srovnat. Pak to jedno po rozmrazeni bylo špatně kvality, tak dali obě, s tím ze se to stejně nechytne...
Takže jsem srovnána s tím, ze do dalšího dítěte nejdu. Nechci nic riskovat a rozhodovat se, které nechat, které ne, nebo tu redukci..?nemám na to. Snad kdybych byla mladší. Takhle budu šťastná za jedno zdrave dítě.

mamemimomu
10. lis 2018

Ahoj, zkouším aktualizovat a prosím o informace - kamarádka by potřebovala nějaké kontakty, kam by se mohla obrátit ohledně redukce těhotenství. Její lékař jí řekl, že s tímhle nemá zkušenosti, že to asi dělají ve větších nemocnicích... Máte nějaká doporučení, kam by se mohla obrátit? Děkuji

llllkkkkzkk
24. led 2023

Ahoj. Ačkoliv po pár letech ale děkuji za tuto diskuzi. Mám doma rok a půl starého chlapečka. Šíleně zlobí a je hyperaktivní. A ne jako ostatní děti. Víc..říkají to všichni... No každopádně jsme říkali že časem si pořídíme ještě druhé. Že to bude tak akorát. Ani jsme to neplánovali a zároveň se tomu ani nebránili. A najednou bum. Jsem těhotná. Super zpráva. Až do chvíle než jsem přišla k Mudr a zjistila, že miminka jsou tam dvě. Jaký štěstí. Být to při prvním těhotenství, vůbec bych neváhala. Ale teď? Představa jak to zvládnout atd byla šílená. Chlap je od 5 ráno do 9 večera pryč. Každý den včetně víkendů. Rodinu mám daleko a jeho rodina nemá absolutně vůbec čas. Takže žádná pomoc. 2 děti = po finanční stránce jako průměrná rodina. 3 děti= fronta na sociálně o přídavky a zoufale čekání na peníze každý měsíc. Dále byli důvody jako že další 2 postýlky do bytu nedáme, že nedostanu kočár do výtahu a jinde ho nemám kde parkovat, 3 sedačky nedám do auta a na jiné auto nemám.... Atd atd.. byla mi nabídnuta redukce. Jako zdravotnice vím, jaká rizika to obnáší. Rozhodla jsem se tedy, že dám pryč obě. Strašně mě to mrzí a bolí ale nejde to jinak. A než jak už tu bylo psáno "vybírat" a žít pak s tím jaké by asi bylo to druhé atd.. to radši žádné 😟 a protože jsem se rozhodla právě takto, rozhodla jsem se také, že můj prvorozený syn bude moje jediné dítě. Vím že pravděpodobnost že by se znovu povedli dvojčata je mizivá ale to byla i šance že by se vůbec povedli. A ejhle. A hlavně před synem jsem o jedno miminko přišla, se synem jsme strašně bojovali a skoro celé těhotenství jsem strávila v nemocnici a teď jsem se musela rozhodnout takto. Znovu už riskovat a bát se nechci. Děkuji za pochopení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru