Redukce dvouvaječných dvojčat na jedno. Jak?

irinina
2. bře 2009

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala jestli se provádí redukce dvojvaječných dvojčat na jedno?A jestli ano jaká jsou rizika,a v kolikátým týdnu se tento zákrok provádí?Děkuju moc za odpověd I.

aluskas
18. bře 2009

Smilers, jé ty máš trojčata! To je krásné nadělení 🙂

smilers
18. bře 2009

aluska jj mam 😉 same holcicky 🙂

lenkabu
18. bře 2009

Odsuzovat nebudu,na to nemám právo...........jen bych podotkla že ve 12 tt je plod tvor kt. má všechny orgány, cucá si prstíčky apod.....je to prostě už dítě..........tohle bych opravdu hodně zvážila,neumím si představit jak bych se dívala celý život na druhé dítě s pocitem že jsem mu zabila dvojče 😖

paja2180
18. bře 2009

Smilers, teď jsem prozkoumala tvé album a jsem dojatá. Obdivuju Tebe i manžela, jak to hezky zvládáte, máte nááádherné trojčátka holčičky. To si potom teprve člověk uvědomí skutečné hodnoty v životě.

smilers
18. bře 2009

pajo🙂 no ono se ty hodnoty potom otoci o 180 stupnu 😉 ono rozhodovat o samotne redukci je pro tehullku i tak docela zahul na psychiku a at ma iri jakykoliv duvod , proc ji chce podstoupit, tak ji preju at to rozhodnuti je dobre a pro ni prijatelne at uz bude jakekoliv, drzim palce 😉

aluskas
18. bře 2009

Smilers, tak jsem taky musela nakouknout do albíčka 🙂
Máš nádherné holčičky!! A koukala jsem, že měly krásnou porodní váhu...jsou to holky jak ze žurnálu.
Máš můj obrovský obdiv a přeji Vám hodně zdravíčka a hromadu štěstí a radosti!

smilers
18. bře 2009

alus diky🙂

aluskas
18. bře 2009

Irinino, když nechceš, ať už z jakéhokoli důvodu, tři děti, nebylo by řešením dvojčátka donosit a dát jedno k adopci?

lucenek
18. bře 2009

redukci bych podstoupila jen v případě zdravotních komplikací plodu VVV a jiné chromozomální vady, jinak ne. V medicíně se staví život matky nad život plodu takže kdyby něco reudkci udělaj sami at se rozhodnu či nikoli

alu to si už vůbec nedovedu představit porodit a udělat ententyky..... 😲 😲 😲

luca83
18. bře 2009

Ahoj holky, taky mi to nedalo a musela jsem si tuhle diskuzi precist. Ale ja souhlasim se vsema. Chapu ty, ktere by na to nikdy nesly. A chapu i ty, ktere o tom premysli. Kdyby jsme cekali prvni miminko a byla to dvojcatka, tak v pohode. Ale kdyby jsme uz jedno meli a cekali dalsi dve a byli ve spatne financni situaci-myslim opravdu spatne-tak bych asi taky premyslela. No a pokud by slo o zdravotni rizika, tak to bych nepremyslela uz vubec. Kazdopadne tem, co se pro redukci rozhodli, drzim moc palecky, at vsechno dopadne dobre! 😉

smilers
18. bře 2009

luca beres me myslenky, tak nejak jsem to chtela napsat, proto tu redukci neodsuzuji v techto pripadech

aluskas
18. bře 2009

Lucenek, jj, v těchto případech je to odůvodnitelné.
Já si nedovedu představit, že bych měla volit ani před ani po porodu...ale třeba by Iri po porodu došlo, že si chce nechat obě.

Luco, ja myslím, že pokud má někdo na internet a na počítač, tak má podle mě i na to, aby uživil jedno dítko navíc.
Ale kdo ví...prostě já bych to nedokázala a každý musí žít se svým svědomím...

k.ate
18. bře 2009

Ze zdravotních důvodů redukci pochopím, ale vím o případu, kdy pár měl už jedno dítě, dělali všechno možný, aby mohli mít další a nešlo to, šli kvuli tomu na IVF a co se nestalo... Čekali dvojčata... Dopadlo to tak, že jedno si ta máma nechala vzít... Tohleto nepochopím, když se člověk snaží a potom si nedokáže těch dětí ani vážit... ☹ Občas mi tenhle svět připadá fakt postavenej na hlavu... 😖

markytkaaa
18. bře 2009

Docela koukám 🙄 Dobrovolná redukce dvojčat? Kde to jsme ... 🤐
Ve 12tt to už není shluk buněk - to už je dítě! Dítě, které zemře na úkor toho druhého ... kdyby ukázali na monitoru dvojče A a dvojče B ... který necháte zabít ... ententýky?! a pak si celý život něco vyčítat? ... odvaha 🤐

sisstin
18. bře 2009

o redukci rozhoduje doktor,vybere života schopnější zárodek...autorka se neptala,co si o tom myslíte,ale jak se to podstupuje...já to teda chápu,že někdo nechce dvojčata,já bych je taky nechtěla....ale uz jsem kvůli stejnému tématu byla kamenovana asi před rokem...leč názor jsem nezměnila,je to čistě věc ženy...

sisstin
18. bře 2009

každej to má jinak,pro mě u nás povolena interupce do 12 tt vražda není,nepovažuju takový plod za dítě...chápu,že každý to má jinak...někdo to bere jako za miminko hned od splynutí...ale troška tolerance by neškodila...určitě to není lehký rozhodnutí,ale okolností můžou být někdy fakt proti...

smilers
18. bře 2009

markytkaaa jsme v 21.stoleti 😉 , kde jsou redukce bezne ,at uz z hlediska zdravotniho nebo proste jineho, a sis ma pravdu v tom, ze zadavatelka tematu se ptala na to, co to obnasi

ono holky, ne kazdy chce tolik det,i a z toho, co pise dotycna s tim vubec nepocitali a hodne je to prekvapilo a kdyz s tim nepocitate, tak je to o to horsi pak

petruna
18. bře 2009

smutne ☹ ....snad nezbyva nez doufat, ze se to prezivsi dite nedozvi, ze mohlo mit sourozence a ze kdyby padla Sophiina volba na nej, nemusel tu byt.... ☹
nevim, jestli bych svoji mame nevycitala, ze si nenechala i moji segru nebo brachu, kdyz to vezmu z pohledu ditete.

redukci ze zdravotnich duvodu (ohrozeni na zivote matky nebo deti) jakz takz pochopim, ale tohle fakt ne...
Nedovedu si predstavit, ze si to dotycne nebudou jednou vycitat....
me by to teda pronasledovala az do smrti a porad bych si to druhe dvojce predstavovala...

zabijet vlastni dite, protoze se bojim, ze by se narodilo predcasne nebo ze mame maly byt nebo ze se necitim na to mit dvojcata apod..to proste nepochopim...

sisstin
18. bře 2009

petruna,to je právě o tom,jestli to někdo bere jako vraždu nebo ne....já prostě ne,nemám nic proti potratům,nejsem věřící a nic jiného nevyznavam...takže asi tak,spousta žen má syndrom mizejícího dvojcete a ani se to nedozví...z tohohle bude stejně jen hádka a zakladatelka se dozví kulovy,popřípadě se sem bude bát napsat...vidím,že kůň je pořád stejnej...a zas si dám na delší dobu oraz...

smilers
18. bře 2009

petro no vidis a ja to chapu, protoze ja jsem 3 tydny zvazovala vsechna pro a proti,vsechna rizika, co to bude stat met tolik deti, jestli to utahneme vubec, jestli budou vsechna zdrava, jak na tom budu ja, co kdyz budeme met postizene, zvladneme tu zatez, ono to je fakt tezke odsuzovat, kdyz do toho nevidime,a muzu ti rict, ze bych to nikomu neprala, at uz vede pisatelku k redukci cokoliv, tak snad vi co dela a vi, ze pri redukci je vzdy riziko, ze prijde o vsechna mimca

sisstin
18. bře 2009

já bych se např.s dvojčaty nedostala k výtahu,neprošla po nesjela po schodech,máme malej být,nedostatek financí,bála bych se,jestli je donosim atd,pro někoho třeba trapný důvody,pro mě dost závažný...každý člověk uvažuje jinak,má jiné životní podminky,někdo se snaží dlouho,někdo otěhotni hned...to všechno nás formuje,proč odsuzovat...

katuska23
18. bře 2009

Já bych na redukci nikdy nešla,děti beru jako dar,ale já vím že by mě rodina podpořila....že bych na to nebyla sama.Ale já bohužel neměla ještě takové štěstí i když v sobě teď mám jednoho zmrzlíka,který určitě dobojuje až do konce 😵 😵 😵
moje švagrová měla 4měsíčního synka,kojila,brala anti,a otěhotněla,zjistila to po třech měsících,brácha od ní odešel ale zvládla to,a má snad ty nejvychovanější děti ve městě.
Včera jsem na sále mrazíka viděla,a už tehdy mi přišlo jako moje dítě a co teprve ve 12tt?berte to jako štěstí ženy 🤐 🤐

sisstin
18. bře 2009

ono je to dané tím,že je tu spousta snažilek atd,který to pochopit nedokážou...ale jsou lidí,co víc děti nechtějí z více důvodů...jenže tady je vše,co se týče tehu posvátny a nedá se normálně na něco zeptat,aby k tomu nebylo milión emotivních vylevu...určitě takový rozhodnutí není sranda nebo rozmar...omlouvám se za chyby,píšu z mobilu...zakladatelce přeju hodne síly a správné rozhodnutí...dobrou noc...

katuska23
18. bře 2009

mně tohle tedy nepřijde jako emotivní výlev tady člověk fakt nemsí nic říct,snad máme každý svůj názor

sisstin
18. bře 2009

opakuju,že se neptala,co si o tom myslíte,ale chtěla pokecat s někým,kdo to má za sebou...teď to akorát zanikne v odsuzujích příspěvkach...

emamamamu
18. bře 2009

ja se vzdycky dvojcat bala a bat budu....ani jsem nevedela o tom, ze to jde zredukovat, ja myslela, ze se s tim da maximalne smirit.....
pokud chces na redukci, podporuju te🙂 pokud nechces podporuju te🙂

kristi
18. bře 2009

siss, mas pravdu....ja si precetla prvni stranku a staci....se to stejne zvrtne. 😅

kristi
18. bře 2009

amamamamu: to jako fakt trojcata? potes te Pan Buh 😉 hodne zdravi preju

petruna
18. bře 2009

siss : ja je neodsuzuju, nemam rada hadaci diskuze a diskuze o potratech mi pridou o nicem..je to porad dokola...i kdyz bych na potrat nikdy nesla, neodsuzuju holky co na ne chodi...a nikdy bych si nedovolila v diskuzi nakou holku napadat, ze je vrazedkyne nebo tak 😉 nebo ji psat o tom, jak se nektere holky dlouho snazi a ze ona si toho ditete nevazi...to je blbost. kdyz nekdo mit dite nechce, je to jeho vec a jeho svedomi, jak s tim nalozi.
ja beru, ze pro nekoho je to jen vec, ktera mu zrovna ted prekazi...a pro nekoho je to zivy tvor.

jen jsem nahlas uvazovala nad tim, jake by to mohlo byt pro to druhe dvojce atak...
jen premyslim nad tim, jaky je rozdil v potratu jednoho ditete a potratu a la Sophiina volba...jedno zabiju, druhe budu milovat....to mi pride hodne zvlastni, ale pokud to nekdo dokaze, tak je to jen jeho vec, to je jasny...
nebudu psat, nechodte na tu redukci...pokud je s tim vnitrne vyrovnana, tak at klidne jde...

smilers : tvuj postoj uplne chapu....pokud clovek ceka trojcata, tak je tech duvodu k obavam daleko vic....
nedivim se, ze jsi tri tydny zvazovala pro a proti....

ja znam hodne dovjcat, co jsou v poradku, at uz donoseny nebo nedonoseny, tak proto me to zarazi, takhle o nich premyslet....
taky bych se bala mit vic deti, ale nedovedu si predstavit, ze bych se vyrovnala s tim, dat jedno pryc, protoze mame maly byt nebo se mi nevejde kocar do vytahu...
siss : to neni utok, jen jak sama pise, kazda to mame jinak..

kristi
18. bře 2009

petruna, kdyz uz, tak bych to prece nikdy tomu druhymu diteti nerekla....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru