Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

dablikolik
20. srp 2009

ahojda tak jsem 32Dc a MS pořád nikde. Podbřišek je takovej divnej, no nechám to do konce týdne.

besinka7
20. srp 2009

ahojky dablikolik: tak to je úplně v poho, já dostala MS až 37.den po revizi a taky jsem měla divně v podbřišku už několik dní předem ... to přijde 🙂 držím pěsti !!!!!

andyva
21. srp 2009

Ahoj holky,takže dnes jsem 11 den po revizi a špiním jen malinko,břicho taky v pohodě.Jsem zvědavá,co mi řekne gynekolog v pondělí,jdu tam po obědě,pak vám písnu.Holky nesmutěte,u nás na diskuzi-kam chodím-je jedna,která měla revizi před necelými 2 měsíci a teď už je zas těhu a 8tt.Pořád čekala na první MS a nic.Termín měla v únoru a teď má termín začátkem dubna 😀 Takže hlavy vzhůru,příroda ví ,co dělá a Evulis-v Tvém případě bych se snažila,co to dá 😉

andyva
21. srp 2009

Janinac a co Ty ?Už je na dušičce aspoň trochu líp?

dablikolik
21. srp 2009

andy tak aspoň nějaká naděje díky

besinka7
21. srp 2009

andy no super, to jsou aspoň zprávičky, to tady na tom našem tématu všechny aspoň ovzbudí 🙂 a já si to teda taky myslím, příroda a ženská si samy rozhodnou jak to bude a tak to prostě je a doktoři můžou víš co 🙂
jina holky, chtěla jsem se zaptat (včera jse se zase trochu vystrašila od kamošky co se léčí na neplodnost) a zjistili jí chlamidie, tak jse si o tom dost pročetla a myslíte, že nám po potratu z té kultivace zjišťovali i přítomnost tady té mrchy ???? nebo jestli to dělají v IVF centru jako součást vyšetření ??? jestli ne, nechám si to hned udělat u své gyndařky.

evuliss
autor
21. srp 2009

Ahoj holčiny-jsem tu!!!
Takže Besinko gratulace k mrše!A já taky hlásím pomalý příchod té "bestie" ale už druhý den mě zase bolí břicho,v práci jsem jen špinila takový hleny a tmavý cucuky čehosi (pardon) až dnes večer už trochu krve tak uvidím jeslti se to rozjede nebo co 😉
Jo a holky můžu ted při této mrše 4 týdny po revizi používat tampony?Je to hodně nepříjemný chodit v práci celý den s vložkou,ale někde jsem tuším slyšela že v těch prvních 6 týdnech by se neměl používat tampon?!Máte prosím zkušenost?
Janinac je tuším ještě na dovolené,že?
Holky vy jste tak optimisticky naladěné.to je super 😀 to mě úplně zvedlo náladu i když mě čeká pracovní víkend 😝

mateta888
22. srp 2009

Ahojte tak i já jdu přispět svou troškou do mlýna. ☹
Včera jsem šla na konzultaci do nemocnice 8 tt a rovnou si mě tam nechali na revizi. Je to už podruhé tak jsem z toho docela špatná 😢 . Tak nějak jsem vás tady pročítala a někdo, nevím přesně kdo tu říkal, že dva měsíce po revizi už byla těhotná. To se mi zdá neuvěřitelný, nám trvalo skoro rok aby se to podařilo a zase nic. Doktor mi řekl že aspon tři měsíce nic ideální by bylo půl roku, co si otom myslíte vy ?
Omlouvám se že jsem vám sem tak vlezla. 😨

andyva
22. srp 2009

Mateto,toto téma je právě pro ty z nás,které jsme si prošly touto smutnou událostí,proto se neomlouvej.
Je to opravdu moc smutné,ale život jde dál a já bych na rady lékařů moc nedala,protože každý stejně říká něco jiného a pokud nemáš žádné komplikace a nedařilo se vám dlouho otěhotnět,tak bych moc dlouho nečekala,(1MSaby se zahojil čípek).Ale je to jen můj názor,takhle bych jednala já.

lindazofie
22. srp 2009

Mateto mě doporučili po revizi 3 měsíce. Když je potrat tak doporučují půl roku.

dablikolik
23. srp 2009

Mně holky doporučili po 2MS. My jsme se na to ale vykašlali. Teď stále čekám na tu druhou MS a ona pořád nikde. Jsem 35 DC tak jěště týden počkám zda to nemám rozšašený a pak si udělám testík. Nechci tomu věřit, ale jsem z toho nrvní a rozladěná.

mateta888
23. srp 2009

andyva : asi máš pravdu taky se mi nechce čekat tak dlouho a vlastně ani nekrvácím tak zkusím dodrřet 6 neděl
a pak uvidíme. mezitím by měly přijít i výsledky hystologie toho zárodku tak snad se něco dozvím . . .
proč už podruhé.

ještě jsem se chtěla zeptat. Když jsem potratila porpvé tak to bylo doma a v nemocnici mě čistili a já jsem pak prakticky 4 měsíce špinila, ted jsem tam šla asi zavčas a nekrvácím ani nešpinit a tak ted vůbec nevím kdy můžu dostat měsíčky, vůbec nemám představu 😕
Je pravda že když to bylo poprvé tak primář mi řekl dva měsíce, ten co mě propouštěl 3 měsíce a můj doktor mi řekl, že můžu klidně hned protože se nikomu nepovede hned na poprvé a měl bohužel i pravdu, takže jak říká andy co doktor to názor a neshodnou se ani na tom. A musí to rozlouskonou zase ženská 😅

dablikolik
23. srp 2009

mateto je to různé já MS dostala po pěti týdnech někdo po měsíci a někdo až po šestinedělí.

evuliss
autor
23. srp 2009

Ahoj holky!!!
Zdravím Mateto!!!Holky už ti na vše odpověděly a souhlasím s tím...
Já jsem to s tou mrchou zakřikla,opět zase tři dny špinění a jeden večer trochu krve a pokud by to byla mrcha byla by neskutečně slabá,,,takže to asi ještě nebyla ona....
Kdepak máme Besinku???jestli zjištují chlamydie to teda fakt nevím,Besi,jeslti je to součástí vyšetření to se zeptej u vás v Caru,to vážně nevím......možná po té revizi to zjišťují.nevím........

besinka7
23. srp 2009

ahojky holky, zdravím Vás po víkendu všechny.
mateto: je mi to moc moc líto, že jsi musela vstoupit zrovna do tohoto tématu, ale tak ja každá tady ... doufejme, že se všechno v dobré obrátí a jednou i ty se dočkáš, tak jako my všechny, zdravého mimíska. Máme tu cestičku hold kamenitou, ale musíme bojovat ☹ji a co se týče MS, tak se má dostavit vždycky 4-6 týdnů po revizi a když se nedostaví, tak ji na gyndě většinou vyvolají. a co se týče dalšího snažení, opět jak my všechny tady ..... myslím, že ať si doktoři říkají co chtějí, my samy nejlíp uvnitř ucítíme co máme dělat, takže hurá do dalšího snaženíčka, jasně nechat proběhnout jednu dvě MS, ale pak já se teda ničemu bránit nebudu. Co by to bylo za paradox ... 3 roky nám to nejde a teď si ještě budeme dávat bacha, ani náhodou🙂, tak jak říká andy, přesně můj názor
evulissku,tak sakriš co ta Tvoje MS ??? mně teda Dr. říkal, že ty menstruace po revizi bývají nepravidelný a jakýsi divný, tak bych se toho nijak nezalekla. i když já teda naopak, já jse takovou MS jako jse měla teď něměla snad za poslední 3 roky, ta byla teda echtovní a jsem za ni strašně ráda, protože pro mě je to dar od Boha mít menzes sama od sebe. jinak holky kdyby jste nějaká chtěla, napište, můžu doporučit homeopatika který mi vždycky zabrali na MS, nechtěla jse si nechat píchat do těla další sračky, tohle mi vždycky pomohlo.
kočky, tak brou nocinku a držte se všechny !!!!
BUDE LÍP

evuliss
autor
23. srp 2009

besinko no ahoooj!!!No co ta moje MS to fakt zatím nevím,člověče 🙂 no ještě mám čas,ted jsem v 5 týdnu po revizi tak ...............Taky jdu hajat!
Dobrou noc a jasně že BUDE LÍP 😎

besinka7
24. srp 2009

no evulissku, tak to přijde určo MS sama, já ji dostala až v šestým týdnu po revizi a Ty jsi měla ještě k tomu jasnou krásnou ovulačku 🙂 držím moc pěstičky !!!!

evuliss
autor
24. srp 2009

Ahojky, už mě dnes večer zase bolí břicho,jako na Ms tak jsem už z toho zmatená,přes den špiním ☹ no snad ma mrcha dojde.........
Jo a ke všemu jsem si v sobotu u oběda ulomila kus zubu,takže jsem dnes s odporem naklusala k zubařce,ten zub mi hned spravila,ani to nebolelo,ale našla mi další 2 kazy!!!A to jsem tam byla nedávno...Takže za 3 týdny znova na vrtání těch kazů- no mám neskutečnou radost 😖 😖

besinka7
24. srp 2009

no evulissku, tak to jsme na tom podobně, já jdu k zubařce zítra. to je teda lítání po doktorech, na prd. lepší by bylo lítání kvůli mimi, ale to přijde 🙂 ať Tě zoubky nebolí a mrška přijde co nejdřív, ono to fakt pomáhá, i na psychiku, i tělesně 🙂
zatím papa a podávej info. já jdu na gyndu pozítří na celkovou KO po revizi a domluvit se co se mnou dál, tak jsem zvědavá.
zatím papa

evuliss
autor
24. srp 2009

tak ti taky držím palce!!
jdu se dneska pořádně vyspat.zase si pišnem,pa pa a díky

mateta888
25. srp 2009

evuliss: tak to ti vůbec nezávidím, já mám ze zubařů doslova hrůzu a bojím se jak čert kříže, držím pěstičky ina
tu mrchu 😖

handm
25. srp 2009

Dobré ranko holky,
revizi jsem měla 5/8 a buď pořád špiním, nebo teď už méně, ale zas mám takový výtok divný. Připomíná mi to jako výtok při ovu, ale přijde mi to divný... K doktorce jsem objednaná, ale může až v pondělí.. Máte s tím prosím někdo zkušenosti??

A holky, jedna "duchaplná" ... jak to máte se sexem? Dodržujete těch 6 neděl poctivě? Mě už se o tom i zdá 😀

besinka7
25. srp 2009

ahojky handm, já teda měla taky takový výtok a protože jsem ovulaci nikdy nezažila, tak nevím jestli to byla nebo ne ...... ale možné to je. každopádně po té revizi z nás teče tolik věcí, že bych se nad tím nepozastavovala, hlavní je kontrola po šestinedělí, ať jsi brzy ok !!!
no a o sexíku už tady začla jednou evuliss a já říkám "to je to nej téma" 🙂))) já určitě dodržela šestinedělí, ale já měla revizi až v šestém týdnu těhu, což je dost pozdě a opravdu jsem se na to necítila, hlavně po fyzické stránce. dodržela bych šestinedělí v každém případě a já teda jak jsem vystrašená po tom všem, tak jsem čekala až po první MS. ale je to, podle mě jak se snažením o miminko, jak to cítí každá z nás, tak by se měla zařídit 🙂

evuliss
autor
25. srp 2009

Ahojky!!!
Besi,napsala jsi to Handm dobře.já jsem 5 týden po revizi a ještě jsem sex neměla,protože mám pořád střídavě různý výtoky a špinění a to celých 5 týdnů takže nechci přijít k žádnému zánětu apod.Sex prý můžeš mít už 3 týdny od revize pokud nemáš problémy,ale kvůli těm infekcím by bylo lepší po celé 6ti nedělí raději používat kondom-to jsem slyšela 😉 Já měla revizi začátkem 9 týdne těhu....Taky už se mi o sexu i zdá 😀 Handm,ale raději to vytrpím do konce....Přítel už má taky "plné stavy" tak prý až na mě vleze-jak rád říká-tak to bude fofr 😀 😀 😀

dablikolik
25. srp 2009

holky tak čekám na druhou MS a ona 37DC nikde. Teď jsem si udělala testík a je tam druhá čárka. Mám strach zda to není brzo, ale tři roky jsme čekali a teď tohle.

evuliss
autor
25. srp 2009

jeeeejda,dablikolik,tak to je supeeeeeeeeeeeer,nechci to zakřiknout,ale je to dobrý!!!!!
není to brzy,uvidíš,tak si dojdi na krev a uvidíš.......
ejda tak ty si živý příklad že to jde!!!!
Hurááááááááááááááááááá 🙂 🙂

andyva
25. srp 2009

Ahoj holky,včera jsem byla na gyndě,histolky negativní,takže pojedu do Plzně na genetiku.Doktor mi říkal,že otěhotnět můžu až za půl roku a je to prý kvůli tomu,že na revizi nás vlastně čistí kyretou,takže násilně rozevírají čípek a děložní hrdlo a půl roku trvá,než se to pořádně zahojí a posílí.Pokud se otěhotní dřív,tak může dojít k potratu či předčasnému porodu.Já druhé dítě rodila předčasně a mám mezi dětma rozdíl 6 let a mezi tím 1 potrat ,takže nevím.Podle mě se jenom doktoři jistí.......

dablikolik
25. srp 2009

Mám to v albíčku mám hroznej strach zítra volat na gyndu

handm
25. srp 2009

Jea, dablikolik, to je super zprava!! Neboj se volat, jestli je doktor/ka rozumna, pochvali te..!! a hlavne ty vas pochval za ten vas zazrak 🙂

Jinak holky děkuju za odpovědi... já měla revizi v 8TT a je fakt, že jsem krvácela dva dny, pak už jen špinění..dostávala jsem injekce oxytocinu, ted nějaký kapky baštím speciální, co mi museli vyrobit na bulovce..
Vydržím tedy, i když je to síla, někdy, Evuliss přesně jak říkáš, bude to pak fofr, protože já špiněla i v těhu a sex jsme kvůli tomu taky nemohli mít - takže už od začátku července, co jsem to zjistila, ani ťuk 🙂))

Besi tebe to bolelo po revizi? Já mám právě pocit, jako by to bylo už někdy loni, necítím žádné obtíže.. naštěstí.

A už se nemůžu dočkat, až se zas začneme snažit..! 🙂držím všem taky palce!

besinka7
25. srp 2009

jejdaaaaaa dablikolik, no to je zpravičkaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 vidš to, doktoři nedoktoři a jsme z toho úplně paf a šťastný za Tebe !!!!!!! 🙂 musíš nám hned napsat co na gyndě říkali !!!!!!!
no holky, já jsem četla už toho tolik, strašně moc o našich případech potratů a otěhotnění a nikdy nikdo nenapsal, že když otěhotněl náhodou hned po revizi, že by dítě nedonosil. co bylo maximálně tak to, že doktoři byli naštvaní, že to je tak brzo, ale nadělají stejně prd🙂 a pak nakonec všechny ty holčiny miminko vpořádku donosily, tak co !!! já měla všechno vpořádku do 6.měsíce a najednou bác a potrat a miminka jsem stejně nedonosila !!! říkám Vám příroda si stejně udělá co chce - zahojená nezahojená děloha, tak jak říká andyvka - doktoři se jenom jistí a názory hlavně různí, mně zase řekla moje gynekoložka, že nejdůležitější je to do první menzes, aby se "pipka" 🙂 pořádně zahojila 🙂 takže dablikolik, ber to jako dar od Boha a žádné strachy !!!!!!! držím pěstičky a dej určo vědět co na gyndě 🙂
já jdu s hodou okolností taky zítra na gyndu, tak se zeptám ještě jednou, mám už taky po 1. MS a tak by mě zajímalo co dál 🙂, co mi řekne doktorka, dám taky vědět 🙂
holčindy, krásný zbytek dne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru