Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

fram
23. dub 2010

angel, gratulka k první porevizní, jak taková mrcha dokáže zvednout náladu, že ? 😵
step, tak třeba ještě není vše ztraceno 😕
martasl, úplně mi to leze na nervy, že ta mrcha není tak , jak má být. Je to jako silnější špinění 😒 Už chci zase fungovat normálně. Ale ty po tom vybuchlým granátu 😀 budeš určitě krásně připravená na zabydlení vajíčka 🙂

martasl
24. dub 2010

ahoj holky-já se teď vrátila z práce a nikde nikdo.asi jste venku,co-je krááááásně 😀 já mám zítra dovču,jedu k mamce na pouť.tak aspoň něco.
fram-s tím připravením na otěhotnění máš doufám pravdu. 😉

angelina987
24. dub 2010

Děkuju hoky za gratulace, je fakt, že mi tady někdo psal, že pokud je bolestiva MS, tak ovulka vůbec a naopak. Já jsem teď zažila šíleně bolestivou ovulku a pořád čekala na první porevizní MS a fakt mě nic nebolí, vše ok, ani není silná, jak některá píšete. Vypadá to tak, že ještě asi počkáme na druhou a potom se budem snažílkovat. Ale nikdy neříkej nikdy...
Co u vás tady nového???

martasl
24. dub 2010

angi-začali jsme se snažit po druhé ms a vidíš,nic.doktoři doporučovali od května,můj doktor od dubna,pak slevil na březen a vidíš,nic.takže klidně ,pokud se samozřejmě na to cítíš,tak po drhé ms bych na tvém místě šla do snažení.. 😉

andi2
24. dub 2010

Ahojda holky.Jo dneska bylo nádherně a já v práci pak uvařila a šla chrnět.Tak ze sluníčka absolutně nic.ted jsem dala štrudl do trouby aby měli ke snídani páč zítra znova do práce a má být taky hezky.Marti si to užij na pouti.angel určo po 2ms snažit.Jinak holky já jsem zdárný příklad toho že čím silnější ms tak by sliznice měla být o.k. a ouha u mě to neplatí.Jsem se včera dozvěděla od dr.proč minulý měsíc nechtěl dělat můj dr.ket a proč mi dal léky na sliznici.tak jsem byla včera z toho v šoku páč jsem sliznici měla vždy o.k. a včera prý jen 7mm a to nestačí že potřebujem víc tak mi přidal léky no mě z nich švihne snad a utrouše od zítřka brát že mi jí zvedne.V uterý zas na UZ.Tak zítra vezmu lékárnu utokem došel mi femibion a koupím si kontryhelový čaj .Tak snad v ut bude vše o.k. 😉

fram
25. dub 2010

Ahoj holky,
andi, to naštve s tou sliznicí, držím palce, ať vyroste, aby vajíčko mělo krásnou peřinku na uhnízdění 🙂

andi2
25. dub 2010

Ahojda-Fram no naštve vždycky poslední dobou něco nečekanýho.Tak jsem vzala lékárnu utokem tak jsem zvědavá. 😉 Tak a jdu chvíli na sluníčko sic jen na balkon aspon něco a provětrám naší králindu potvora jedna měla ráno falešku by chtěla mimi ale má smůlu no narozdíl ode mě by měla mimi hned 😉

fram
25. dub 2010

andi, bylinky nemůžou uškodit a kontryhel už spoustě holek pomohl. Já ho kdysi měla na srovnání cyklu, ale žádnej efekt to nemělo 😕 A najíždím taky na Femibion.

martasl
26. dub 2010

ahoj holčiny 😉
na pouti nic moc.byli jsme před obědem,takže tam nebylo tolik lidí.Simona kolotoče ignorovala a peníze utratila za hadříky.Katka s nama samozřejmě nešla,prej s náma chodit přece nebude!! 😠 počasí naštěstí super.u mamky se se přežrala,mňam a tradá dom.

andi2
26. dub 2010

Ahojda marti no jsem si říkala jak máte krásný počásko na pout.Hele my každej rok jezdili na Mělník k našim na pout ale jak už byly větší tak je kolotoče taky nezajímaly jenom ty tretky nějaký a hadříky to dceru jo to může a syn zase se akorát přeplácal vatou,kokosem apod.Ted už nejezdíme páč se jim nechce.Já ted dorazila z práce a jsem ko od rána no zítra mám volno jdu k dr.na Uz tak jsem zvědavá no a jdu až v pět odpolko mě trefí. 😉 fram jo bylinky ale některý taky s mírou.On ten kontryhel jen do ovu já mám sice po ovu ale to je ted jedno je dobrej na sliznici.jo ten femibion mi doporučil dr.v caru že když mám tu trombofilii tak neumím vstřebat pořádně tu listovku a v tomhle je nějaký folát či co tak se to vstřebá.No za ty prachy aby nebyl učinej vid 😉

fram
27. dub 2010

andi, jak jsi dopadla u dr.? Ten Femibion, to je fakt mazec, jestli se zas budem snaži přes rok, to mi pěkně provětrá peněženku 😉

martasl
28. dub 2010

ahoj.
fram-tak co zkusit jiný vitamíny??nebo ti konkrétně femibion doporučil doktor?já mám ten baby plan calibrum a není to cenově tak hrozný.
a co jinak,holky,jak se máte??u nás vše při starém.sterší holka si dělá co chce,zas je do ní zakoukanej další kluk v Opatovicích-to je už 4,mladší chce nosit podprsenku a nechce se mazlit.chjooo,to je život 😲

andi2
28. dub 2010

Ahojda holky 😉 Tak Ket opět nebude.Sliznice je na minimální hranici 8mm dr.říkal,že by se mohl udělat Ket ale proč když příští měsíc může být sliznice lepší.Prý měsíc sem tam a ty embrya tam prý nestárnou tak jsem mu řekla,že já ale stárnu 😀 Je vidět že snažej u mě chtějí aby byla ta sliznice vyšší při zavádění páč se mi to při nižší sliznici vždy chytne a pustí.Tak snad to bude příště o.k.a taky mi ten Ket akorát výjde na TP kdyby nebylo tý revize..Tak mi zvýšil na 10 dní utrouše a snížil Estrofem pak vysadit a od 2 ms zase Estrofem a 12-13dc na K.o. 😉 Jinak mě dr.řekl ten Femibion je prý nej..marti no puberta začíná..

fram
28. dub 2010

andi,to je mi líto, určitě to je záběr na nervy, takový oddalování ☹
martasl, femibion je lepší než klasická kys.listová, obsahuje metafolin, který pomáhá vstřebávání listovky v těle, protože můžeš mít poruchu vstřebávání a vůbec o tom nemusíš vědět. A protože listovka může až o 70% snížit riziko vývojových vad, je lepší femibion, obzvlášť pro ty, které potratily. A neboj, už brzy budeš mazlit mimíska, když už jsou na to tvoje holky velký 😉

zanet2009
29. dub 2010

ahoj holky, tak mi včera dorazila 5.porevizní MS 😢 😢 😢
nakonec ale jsem ráda, protože jsem byla na tom UTZ štítné žlázy a UTZ nedopadl dobře, dr. na utz se divil, že se ještě neléčím, obvodní dr. mi pak vypsala žádanku na endokrinologii a sama mě tam objednala a po známosti mi vyžádala urgentní termín 😀 , vzhledem k výsledku krve a utz a k tomu, že chceme miminko, jinak bych musela čekat na volný termín někdy do srpna,ale jdu v půlce května.
jinak mi doporučila se teď nesnažit, tak to asi vydrržíme a pak se na to vrhnem až začnu brát nějaké léky.
kdyby se mi zázrakem podařilo otěhotnět, tak by mimi mohlo mít nějaké problémy 😕

takže nic moc zprávy 😢 nějak se to snažím vstřebat 😢

fram
30. dub 2010

zanet, to jsou špatný zprávy, ale lepší , než kdybys otěhotněla a kvůli neléčené ŠŽ potratila. Neboj, ono se zadaří. 😉

lusye
2. kvě 2010

zanet, i já se léčím se štítnou žlázou, již několik let. Pokud ti dr. nastaví správně dávku prášku, tak je to v pohodě. Já s otěhu neměla žádný problém. Nevydařené těhu se štítkou nesouviselo, to bylo něčím jiným. Teď mám dávku o malinko zvýšenou, zatím vše ok. 😉
Takže bude super, že se na tebe endokrinolog mrkne určitě už bude všechno dobré. 😵

fram
2. kvě 2010

lusye, ahoj 🙂 9tt - to je nádhera. Jak se cítíš? Je to stres nebo si to užíváš? Ještě 3 týdny a 1.trimestr máš za sebou,paráda 😉

angelina987
2. kvě 2010

Ahoj holky, jaký byl víkend? mi jsme byli v pátek pálit čaridějnice, v sobotu na bowlingu a dnes na grilovačce u kamaráda a zítra huráááá do práce. U nás nic nového, jen jsme se začali snažit, nebo neřekla bych to tak, ale pozor si nedáváme - buď topříjde, nebo ne, neměla bych nervy čekat.... 🙂

lusye
2. kvě 2010

fram, no jako snažím se nestresovat, ani si to neužívám. Není mi nejlíp. 😝 Po této kontrole budu klidnější, teď se stále bojím radovat, nebo vybírat oblečky, ... 😔
holky, moc si přeji, aby tady byla další těhulka a to co nejdřív!!! 😵 😵 😵

fram
2. kvě 2010

lusye, to úplně chápu. Taky bych byla ve stresu a měla strach. Ale ono to bude všechno v pořádku,neboj 🙂

martasl
2. kvě 2010

ahoj holky.Naše holky byly u babičky a mě s manželem se na čarodky nechtělo.
holky-myslím,že jakmile budeme těhu,tak nás ten strach až do porodu neopustí.prostě po tom,co jsme si zažily to ani jinak nebude.já se na těhotenství těším,ale už teď vím,že budu šílená strach,aby všechno dobře dopadlo.Ale musíme doufat,že se konečně těch našich drobků dočkáme 😉
lusye-teda tobě to letí.nedivím se ti,že máš ještě strach něco nakoupit.taky bych s nakuováním počkala.aspoň našetříš nějaký korunky do zásoby 😀

fram
2. kvě 2010

martasl, mluvíš mi z duše, ten strach bude celé těhu, ale co naděláme. Snad jsme si to špatné už vybraly a teď už to bude bez problémů

zanny
4. kvě 2010

Ahoj holky,

tak co nového tady?U mně nic moc,na Ket jsem nebyla,měla jsem antibiotika,takže všechno na h....o. 😕 .Ale teď už snad bude vše ok a začnu zobat zase ty hnusné hormony.

Andi,to mě mrzí,že ti to stopli..tak to půjdem do Ketu asi spolu 😉

Martasl.holky ti teda dávají zabrat,co?

Lusye,tak nápr na nervy to je,co?Člověk se po kontrole na chvíli uklidní a pak zas nervy do další kontroly,no už teď z toho mám hrůzu.Drž se 🙂

Zanet,tak aspoň,že ti na něco přišli,dají ti léky a bude to ok.

Steph,co ty,už jsi byla na Ketu?
Tak a víc si nepamatuju,ale všechny ostatní zdravím 🙂

martasl
4. kvě 2010

ahoj zanny-to víš,že už musí být všechno v pořádku.musí.kvůli nám všem 😉 jo,holky mě deptaj.a pomalinku začíná i ta mladší.Starší už nějak nemá cenu komentovat 😅 Každej víkend je u babičky,schází se tam s ,,kamarádem"prej.tak radši ani nedomejšlím...no těch kamarádů tam má několik.ale nechodí prej s žádným...ale s tím jedním vysedává do nočních hodin na schodech.
jupííí-konečně trochu volna,jen to počasí by se mohlo umoudřit.

ancas
5. kvě 2010

Ahoj holky taky sem po 3 revizich a ted sem v 8tt a čekám jestly se miminko udží a nebo pujdu zase na revizi.Ve čtvrtek jdu na g
enetiku tak sem moc zvedava zda tam miminko bude vidět.Je to hrozný pocit a čekáni je nejhorší ☹ Doktorka mi poradila najit si jinyho manzela ale to neni prece reseni ne?Chceme skusit jeste asistovanou reprodukci ale nadeje ze donosim miminko asi je nulova ☹

martasl
5. kvě 2010

ancas-tak to tě teda obdivuju.mě by 3 revize totálně psychicky položily.a neřekli ti,proč dochází k potratům?určitě ti dělali různá vyšetření,ne?
jinak ti mooooc přeju,aby tentoktát bylo konečně všechno v pořádku a ty ses konečně dočkala mimíska 😉

andi2
5. kvě 2010

Ahojda 😉 Marti taky mám dneska volno už jsem potřebovala trochu oraz.No zas doma něco udělat.Jo čím větší děti tím větší starosti vid. 😉 Zanny tak čekáš taky na mršuli?Mě už dva dny pobolívá břuch a mršule nikde jsem zvědavá jaká bude ted po těch lécích. 😉 Vítej ancas to je dobře že jdete na genetiku já mám třeba trombofilní mutaci takže musím vždy hned jak zjistím že jsem těhu na hematologii.A tobě řekla dr.že nedonosíš miminko?Tak to by chtělo pak nějakou léčbu no i z tý genetiky se dá něco zjistit.Jinak jinýho to není řešení.A bereš něco na udržení nám třeba dávaj utrogestan apod.Jo to čekání je nejhorší tak držím pěsti at je to o.k. a dej vědět. 😉

zanny
5. kvě 2010

Ahojky 🙂

Martasl,to vysedávání na schodech tvé dcerce závidím..to my už asi nezažijem 😉 .Tak užívej volna,to počasí teda fakt nic moc,dnes jsem vytáhla zimní bundu 😠

Ancas,moc držím pěsti,ať je vše v pořádku.To je teda divná doktorka,když ti řekne,ať si najdeš někoho jiného..to docela nechápu.A nevěš hlavu,naděje je vždycky,na té genetice by ti měli dát nějaké léky na udržení těhotenství,aspoň si to teda myslím.

Andi,jo já čekám na MS,mám ji dostat až kolem 18.5.,tak snad dojde přesně,ta minule teda byla úplně slabá,na to nejsem zvyklá,tak mám trochu obavy,že sliznice po té revizi neroste,jak by měla,ale snad ten estrimax tomu pomůže.Andi a co máš za mutaci,já mám MTHFR,ale na genetice mi řekli,že na to stačí jen vyšší dávky kyseliny listové,tak zobu Femibion.

martasl
5. kvě 2010

no zanny,ono asi není co závidět.dnes mi hlaásila-sotva mluvila,že jí bolí v krku.má to tam rudý a nateklý,takže zítra mažem k doktorce.vidím to na angínu.řekla jsem jí,že to má z těch schodů(kdyby si aspoň dala něco pod zadek!!) a jejího oblíkání neoblíkání.

podle mě doktor by si vůbec neměl dovolit radit někomu,ať vymění partnera,ani ze srandy 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru