Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
5. srp 2010

ravie-to teda.nevím,co si o tom mám mylset.no ale raději se budem i tak snažilkovat.uvidíme....

fram
5. srp 2010

@ravie já měla první dvě porevizní slabší (ale přišly včas) a teprve ta třetí byla normální. A ty další (který už jsem nechtěla 😠 ) taky normální. Manžela moc nehoním, sexíkujem, když je doma, ovule - neovule 😀 protože je hodně pryč.

fram
5. srp 2010

@martasl s tím tvým zatraceným ovu testem mě to mrzí, to je taky na prd. Já zase dnes začala trochu krvácet a nevím,jestli je to mrch - je to moc brzy (24DC), tak nevím, co se zase sakra děje 😠

ravie
6. srp 2010

@fram s tím slabým krvácením, no já jsem asi týden špinila před MS a pak už MS nepřišla...prý to bylo zahnizďování - tak ti přeju ať to tak je!!Co BT - měříš se?

fram
6. srp 2010

@ravie právě jsem to dostala, takže žádný zahnizďování ☹ 😠 BT neměřím, ovulku poznám podle bolavých prsou. Jen jsem zkoušela ovu testy, jestli funguju a jinak to nechávám na přírodě.

martasl
7. srp 2010

fram-to je na houby.mrzí mě to.u nás taky nic moc.vůbec už nevěřím tomu,že to vyjde.ovulační testy pořád negativní 😠 .ale raději jedem,,naostro" i tak,ale to my vždycky 😉 .Taky se bojím,jak dopadnou ty výsledky CT a EEG.nějak se to všechno sere.připadne mi,že je to od revize celá věčnost a pořád žádný //.

aja75
7. srp 2010

Zdravím.martasl třeba byl ted cyklus bez ovulace to se stává tak 1-2 do roka.Já otěhotněla po 1 revizi po 5 ms.A ted byly Tomíkovi 4 roky a pořád nic až letos po 1 ivf ale opět potrat sic bez revize ale je to na nic ted čekáme na výsledky z genetiky a imuna.Tak uvidíš jak dopadnou ty výsledky.A čehopak CT jako břicha?

martasl
7. srp 2010

aja75-no je to možný,že byl cyklus bez ovulky.v pondělí jdu na preventivku na gyndu,tak se poptám.ne CT mozku a ještě musím na EEG.no jo,když se to s..e tak se to s..e 😠 ☹ .Koukám,že se vám taky moc nedaří,ještě že máte Tomáška..

aja75
8. srp 2010

martasl no nedaří jsme začali moc pozdě Tomíka jsem měla v 31 nejdřív škola pak práce aby byly nějaké penízky a stavělo se a pak když jsme chtěli mimčo tak se sice hned zadařilo ale dlouho to netrvalo a až za půl roku se zadařilo znova to máme Tomíka a pak to nešlo tak doktorka nejdřív poslala manžela na vyšetření a zjistil se dost špatný spermiogram tak nás poslala do Caru do Kostelce tam se také hned zadařilo ale také to dlouho netrvalo tak ted čekáme na výsledky z genetiky a imuna a přešli jsme do jiného Caru do Pardubic tak uvidíme.U mě zatím nic nenašli proč ty potraty.Tak at zítra dopadne ta preventivka a něco vymyslíte s dr.Koukám,že máš dvě holčinky.To máš z prvního manželství?

martasl
8. srp 2010

aja75-ne,stále jeden manžel a doufám,že to tak i zůstane 😀 .Jen nám holky už nějak odrostly,nechtěj se mazlit a dělaj,že nás neznaj,tak bych ještě chtěla nějakýho prcka,ať si ho můžu pěkně dlachnit a mazlit. 🙂
Koukám,že to taky nemáš jednoduché,tak přeju,ať to na té genetice dobře dopadne a brzo šťastné zprávičky 😉

ravie
9. srp 2010

@fram Tak to je mi moc líto...mě to vždycky tak štve, že ti co ani nechcou, to mají v pohodě a my tady máme všecko tak vydřené a vymodlené...podle BT jsem krom ovu poznala i bezpečně kdy to dostanu - jakmile klesla teplota. Taky jsem podle toho věděla, že jsem v tom, protože přes 9. den vysokých teplot jsem se nikdy dřív nedostala. Ale je to takové ubíjející pořád značit teplotu a hned vědět na čem (pravděpodobně) jsi.
@martasl cyklus bez ovulace - to by mě teda piclo, je fakt, že jsem o tom četla a je to teda k vzteku!! Uvidíš co řekne dr.
@aja75 snad ti to dobře dopadne! Hlavně, že už jedno "mimi" máte doma!

martasl
9. srp 2010

Ahoj holky.tak mám preventivku za sebou.doktor říkal,že ten cyklus bez ovulace se občas stane,ale prej málokdy.dostala jsem clostilbegyt na dva měsíce a začnu během ms zobat.tak snad to pomůže.říkalka jsem mu o těch zdravotních problémech,co mám,hlavně ten tlak.tak prej jakmile budu těhu,tak budu vysoce riziková-se teda mám na co těšit,ale pro mimi všechno.prej hrozej předčasný porody a císařký řezy.vzal mi krev na prolaktin a ještě něco a pro výsledky si mám volat v pondělí.-jinak vše ve vnitř v pořádku.-jo a potěšil mě,prej jsem ještě mladice,tak se nemusím neotěhotnění bát 😉
U obvoďačky jsem taky byla,tak už mám vycházky-hurá 🙂 sice je mám rozepsaný,ale aspoň něco.tlak mi už klesá,jupí.. 😉 .
Odvezla jsem holky k babičce tak jsem zase sama doma,doufám,že konečně to doma trochu pouklízím.nějak to furt odkládám.

ravie-mě to taky vytáčí,když si někdo otěhotní ani neví jak,ne že bych to nikomu nepřála,ale některý ,,rádoby maminy" ty děti ani nechtěj a to mě štve ze všeho nejvíc.co by za to jiný páry daly,že??

angelina987
10. srp 2010

Ahojík holky, tak hlásím, že jsem byla dneska no Ko, dostala jsem průkazku jsem 10plus5tt, prcek se mrskal a plaval, hýbal nožičkama a ručičkama a dělal přemety, 😀 za 14 dní jsem objednaná na screening a za dalších 14 dní na další \ko, vše je tak, jak má být, tak jsem šťastná. Sestřička mi dnes odebrala kre, ale za těch 24 dní mi vezmou znovu na screening a to budu platit 1450,-plus udělají 3D a genetiku na vady. Fotky dodám později, jsem KO. 😲

mirrrkaa
10. srp 2010

ahoj holky,
neco jsem si tu púrecetla, docetla, ale rada bych se sverila a hlavne bych potrebovala poradit ...

v cervnu jsem prodelala revizi (byla jsem asi v 7tt a zacla jsem potracet sama), takze revize pak nakonec jako bonus... po revizi zadne komplikace, po 3 tydnech jsem dostala MS, naprosto bez bolesti a tak kolem 5ti dnu, coz mivam vzdycky...desila jsem se, nekteri rikali, ci psali, ze je to des ... no a ted jsem dostala po 25 dnech druhou MS (po te revizi) a mam to uz 8 den ...nic me sice neboli, zadne krece, nic, ale porad to mam a ne nejak jako spinenei, proste to tece 😔 ...a vypada to, ze snad potece porad... dneska jsem si chtela pro jistotu zavolat svy dr., ale asi je na dovoleny a jinam zatim nechci ...
porad si to oduvodnuju tim, ze po te prvni MS treba az tak ta sliznici nestacila narust a ted pri te druhe MS si to vynahrazuje ....

nemate s tim nekdo zkusenost ?

zanet2009
10. srp 2010

@angelina987 gratuluji k úspěšné kontrole. Já mám termín 4.3. 😀 a na NT screening jdu taky za 14dní a budu si ho hradit sama. 😉
držím pěstičky,aby vše bylo v pořádku. 😉

angelina987
10. srp 2010

@mirrrkaa Někde jsem četla, že pokud krvácení trvá až moc dlouho jeŁepší naklusat k Dr. Nikdy nevíš

angelina987
10. srp 2010

@zanet2009 Já 3.3 tak to jsme na tom uplně stejně. U nás dělají ultrazvuk zadarmo, ale pokud chceš vše i s odběrem krve, tak je to za těch 1450

zanet2009
10. srp 2010

@angelina987 tak já těch peněz nelituji,taky to budu mít i s odběrem krve, člověk v životě utratí mnohem víc za jiné blbiny, takže do tohoto ráda investuji.

zanet2009
10. srp 2010

@mirrrkaa já bohudík takovou zkušenost nemám, ale pokud budeš krvácet ještě i zítra a pozítří asi bych si zašla pro jistotu na pohotovost-raději zbytečně než něco zanedbat.

angelina987
10. srp 2010

@zanet2009 přesně tak, manža říká, že za zdraví není vždy peněz dost a tohle je zrovna důležité vyšetření 😉

martasl
10. srp 2010

angelino-to je super!!moc gratuluju k úspěšné kontrole a těším se na fotečky.tak jsem zvědavá holky,která z vás dřív porodí,to budou nervy.ale hlavně,že je vše ok a opatrujte se!!
mě zase pěkně začíná bolet hlava,dnes jsem byla na tom EEG a výsledky prej budou tak za týden-10 dnů.

mirrkaa-já s tím taky nemám zkušenost.ještě bych tak 3 dny počkala,jak se to vyvyne.pokud nemáš žádné bolest a křeče,tak bych počkala.samozřejmě,jakmile se k tomu přidají bolesti tak ihned k doktorovi.pokud to do těch 3 dnů nepřestane,zašla bych k doktorovi.pokud tvůj doltor má dovolenou,zavolala bych pro radu jinému,za to nic nedáš.

ravie
11. srp 2010

@mirrrkaa ahoj, to mě mrzí, že jsi na tom podobně...no jako druhou MS po revizi jsem už měla standartní, tak jako před zákrokem, a to jsem teda stejný případ jako ty. Taky jsem četla, že v prvním cyklu se ta sliznice nestihne moc vytvořit, takže je MS slabší. Ale 8 dnů silné MS mi teda zní děsivě. Pokud to neustává, tak bych asi taky zavolala jinam. Někde jsem četla, že déle než 9 dní už je moc, ale doktoři stejně většinou řeknou, že se to prostě může stát a je to normální. Přeju, aby to bylo v pohodě a pak dej vědět jak si dopadla. Ráda bych se tě ještě zeptala, kdy ti doporučili začít se znovu snažit? díky.

mirrrkaa
11. srp 2010

@ravie
ahoj, holky diky za rady 🙂
ale 8 dnu silne MS to nebylo, to jsem to asi spatne napsala... prvni den jsem jen spinila, pak 2-3 dny docela dost a pak to prechazelo a bylo to slabsi ty dalsi 2-3 dny, takze to vypadalo jako obvykle...ale pak se to zas rozjelo a dva dyn to bylo zas vic .....
dneska (tuk tuk), je to o dost min nez vcera,tak doufam, ze to prejde brzy ... mit to takhle normalne pokazde, tak si to hodim na hrusku 🙂
jinak moje dr., mi rekla, ze se muzeme snazit po prvni az druhe MS v pohode ... takze jsme vyckali na ms a tento mesic se uz tak lazo plazo snazili ... no ale nedopadlo to... tak uz aby presla ta MS a zkusime to nanovo, i kdyz ted nebudu vubec vedet, kdy mam ovu ... no bude to zas prekvapko
a tobe rekl dr., kdy ?

martasl
11. srp 2010

mirrkaa-tak hlavně,že to ustává.myslím si,že to krvácení je ještě k té revizi.a neboj,to se upraví.ta první porevizní bývá ještě taková všelijaká.. 😅 my se začali snažit v březnu a stále nic.ale mám clostilbegyt,tak čekám na ms a budu hezky zobat prášky.dostat ji mám v neděli.vím,že ji dostanu,protože jsem tento cyklus ovulaci asi ani neměla 😠 😠 .

mirrrkaa
11. srp 2010

@martasl no tahle je prave uz druha po revizi .. ta prvni byla v pohode a v normalu
no ale dnesek uz vypada nadejne a snad ut to skonci, jen uz tak spinim, tak se to snad uz znovu nerozjede

martasl
11. srp 2010

mirrkaa-já mám taky každou ms jinou.minule jsem sotva špinila.v dubnu jsem ji měla zase tak šíleně silnou už od 1dne.nestíhala jsem vyměňovat vložky a tampony.byl to mazec,to jsem nikdy nezažila.třeba to chce víc ms,než se to upraví. 😉

mirrrkaa
12. srp 2010

@martasl
no je to desny s tema MS teda .. ja ji mela vzdycky prave pravidelnou, tak me to ted rozhodilo ... ale vypada to, ze dneska uz snad skonci, jen spinim a jen slabe... ale zas me zaclo pichat jakoby na vajecnicich.... mivam ovulace kolem 10-14 D, ale nevim jestli se to tim jak jsem ted mela dlouhou MS neposune ...

luciana5558
13. srp 2010

Ahoj, chci Vás tady poprosit o radu. Nyní ve středu jsem byla na revizi po zamlklém těhu. První den v nemocnici jsem maličko krvácela a nyní jsem třetí den a vůbec nic. První MS snad přijde během měsíce, nebo během toho šestinedělí. Ale chtěla bych se zeptat jak je to s koupáním, chtěla bych aspoň poslední týden v srpnu odjet k moři, myslíte, že to je dobrej nápad? Díky moc za radu!!! A všem předem přeji hodně úspěchů v dalším snažení.....

martasl
13. srp 2010

luciano-tak koupání bych asi nedoporučovala.aspoň v tom,,šestinedělí "jen sprchu a moře bych neriskovala.doktoři ani neradí používat tampony kvůli infekci.přeju ti klid na duši a t se ti dovolená vydaří a aspoň trošku zvedne náladu 😉

zanet2009
14. srp 2010

@luciana5558 já bych koupání taky neriskla 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru