Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

stephanie
27. zář 2010

@madormi ...tak se drž a informuj nás, třeba nám to taky nějak pomůže najít příčinu...

madormi
27. zář 2010

@stephanie určitě podám info co mi řeknou doktroři

martasl
27. zář 2010

holky,jsem nachcípaná jako prase,celej den ležím.a začala jsem špinit,takže mimi se opět nekoná,což mě vůbec nepřekvapuje,jak jinak. ☹ 😠

fram
27. zář 2010

@martasl ☹ ☹ ☹ tak se brzy uzdrav ať jsi fit na další snažení.

luckanezmarka
27. zář 2010

madormi - doufám, že se příčina najde a tyhle problémy budou za tebou, já jsem potratila šestkrát, než se mnou gynekoložka začala něco dělat, i když jsem veškerý testy měla samozřejmě v pořádku, nechápu to, jsem po mém prním dítěti těhotná po sedmé a zatím se držím. Jediný co jsem kromě utrogestanu brala navíc je anopyrin, který zabrání pucíkům v krvi, který prý vadí. Věřím, že díky strejdově pomoci všechno vyjde.

stephanie
27. zář 2010

@luckanezmarka 😨 😨 😨 ...to je síla...šestkrát??? tak držím moc palečky, ať je vše OK!!!

luckanezmarka
27. zář 2010

Holky tak dneska na krvi, za týden výsledky. Jsem nesvá, ale doufám, že ten strach a nervy se jednou vyváží štěstím. Doktor mi dneska řekl, že všechno vypadá v pořádku, ale do koce těhotenství se může stát věcí. Tak doufám, že to bude dobrý. fram a martasl když to tak čtu, jak dostáváte pořád mrchu a nic se neděje, musíte si říct, že dokázali jste už jednou dvakrát porodit, tak proč by to nemělo sakra vyjít, neplodné nejste a těším se až jsem jednou vlezu a budu číst konečně dobrý zprávy. Čas letí to je pravda, ale až se to povede, omládnete. Držím palečky.

luckanezmarka
27. zář 2010

@stephanie děkuju, nevím co se to děje, ale jestli to vyjde, začnu věřit na zázraky, díky moc

madormi
27. zář 2010

@luckanezmarka 6krát??? to je šílené!!! a přišli na to proč nebo nic? utrogestan jsem ted´měla také nepomohl

luckanezmarka
27. zář 2010

Já vím, brala jsem ho několikrát a řekli mi že jestli to má jít ven, tak mi utrogestan stejně nepomůže. jediný co mi nasadili a to jako preventivně je ten anopyrin. Dělali mi genetiku, hematologický vyšetření, poslali mě do pronatalu do Prahy, kde mi ted naposledy nasadili anopyrin navíc. Řekli mi, že někdy se na to přijde někdy ne. Někdo může mít třeba jen jedno pohlaví, někdo má něco s krví, ale když se na to přijde, může se tomu zaránit. Mě řekli, že neví, že mám zkoušet, a že jsem jedna z mála. Hlavně se ničeho nelekej, dobře to dopadne. Nech se pěkně vyšetřit a nenech se odbít 😉

stephanie
27. zář 2010

marti, přeji brzké uzdravení...já vím, že to asi nejde, ale zkus na to tak nemyslet a uvidíš, že to výjde...ale vím,že to je těžké, vůbec po tom zklamání...jedna moje známá nemohla ani za nic otěhotnět, jednou se s manželem na večírku tak opili a ten den splodili dcerušku, ani neví jak 😉 ...
luckanezmarka, to s tebou doktoři opravdu nic nedělali? žádná vyšetření dělohy atd. atd. atd???

luckanezmarka
27. zář 2010

@stephanie ne, jenom to co jsem psala, na dělohu jim stačil ultrazvuk a nic víc. Nikdo mi neřekl, že mít děti nemůžu, tak jsem se prostě zapřísáhla, že dokud to půjde budu to tedy zkoušet. Vyzkoušela jsem u nás už třičtvrtě gynekologů, všude stejný.

stephanie
27. zář 2010

@luckanezmarka ježiš to je hrozné...já tu panikařím, že jsem 2x letos potratila a mám strach do toho jít znovu, protože se bojím zklamání...ale před tebou klobouk dolů...já jsem si naivně myslela, že doktoři budou hledat nějakou příčinu, ale nějak to nikdo, kromě mě, neřeší....

luckanezmarka
27. zář 2010

Já nevím, ale třeba máš doktora, který udělá víc. Dva potraty jsou určitě důvod k tomu, aby začli něco dělat, já je poslouchala a znělo to 1. potrat je ze mě ženská, 2. potrat. to se stává, 3. to je smůla atd, Nic takovýho už bych jim nevěřila, jenomže na tohle není člověk připravenej, protože to samozřejmě nečeká. Naposled jak mi psali v Praze anopyrin, dělali mi ultrazvuk, nemohli mi najít pravý vaječník, prý se někdy śchovává, tak jsem měla dost. Ještě, že jsem věděla z těch ultrazvuků od doktorky, že je dobrej. Oháněli se asistovanou reprodukcí, kterou nepotřebuju, protože doteď, když jsem chtěla otěhotnět, povedlo se to, jenže... Ale tohle, co se stalo mě, se prý se vyskytuje málo, tak doufám, že všechny holky, kterým se tahle nepříjemnost stala, že si svojí smůlu už vybrala.

stephanie
27. zář 2010

...
@luckanezmarka no já už nějaká vyšetření za sebou mám, i když nejsou 100%, tak prý nejsou důvodem k potratu. Když jsem byla na té revizi, viděla jsem, jak to tam jde...jedna za druhou...myslím,že doktoři to opravdu nějak neprožívají a myslí, že odpověď - to se stává - nebo - to je příroda- nás uspokojí.
Každopádně ti přeji hodně štěstí!!! Drž se!!!

luckanezmarka
27. zář 2010

@stephanie Já ti taky moc přeju, ať ti to vyjde a na tohle všechno ať zapomeneš 🙂

stephanie
27. zář 2010

@luckanezmarka děkuji, jsi hodná, kéž bychom všechny už mohly zapomenout a radovat se z miminek...

madormi
28. zář 2010

@stephanie odkud jsi? já si psala do repromedy v brně tam vyšetťení udelají na požádání nemusí to chtít ani tvôj gynekolog

stephanie
28. zář 2010

@madormi jsem od Ostravy a jezdím do Reprofitu do Brna...Tam mi dělali cytogenetické vyšetření (mám mozaiku) a můj gynekolog mi dělal vyšetření Trombogenu (mám mutaci MTHFR, C677T), obě vyšetření prý bezvýznamná no a teď mě posílá na hematologii.

anavirez
28. zář 2010

Ahoj, tak jsem z diskuze o AMC přeskočila k vám. Do zítřka jsem ve 14tt, pak bohužel jdu na revizi. Včera jse byla na UZ a miminko se vubec nehybalo ani jsem mu neviděla tlouct srdíčko.
Genetika v 1 trimestru nám nevyšla dobře, 1:80 na edwarsův syndrom, poté jsem byla na odběru choriových klků a bohužel mi zjistili placentarní mozaicismus (norm. i nemocne buňky). 8.10. jsem měla jít na odběr plodové vody. Všude jsem si o tom ES četla a je to syndrom neslučitelný se životem. Stále jsme věřili a doufali, že vše bude v pořádku, ale miminko bylo opravdu nejspíš nemocné.
Opět si pročítám nové diskuze o čištění dělohy. Jde mi z toho hlava kolem, ale stejně si nějak nemůžu pomoci a musím číst a číst a nějak to pochopit, Taky nevím, jestli mě do nemocnice přijmou, když mám rýmu. Možná budu muset počkat až se uzdravím, to by bylo něco hrozného.
mám doma fotku z UZ, třepou se mi ruce, když ji berou do rukou. je to těžké, ale díky vám vím, že nejsem sama i když každá máme o něco jiný svůj příběh.
tak se tedy z rubriky těhotenství přesouvám do snažilek 🙂 moc nám všem přeju, aby vše dopadlo dobře.

fram
28. zář 2010

@anavirez je mi moc líto, co prožíváš. Vím, že to moc bolí a chvíli potrvá, než začne být lépe. Držím palce, ať to máš co nejrychleji za sebou a přijď si kdykoli mezi nás popovídat. Snad trošku pomůže, že v tom nebudeš sama.

madormi
28. zář 2010

@anavirez je mi to moc líto, bude to dlouho trvat než to přebolí, ale přebolí to jednou. Pro to miminku je to lepší, než aby se fakt narodilo hodne nemocné a žilo pár dní nebo let a trápilo se ☹ drž se!!!

zanet2009
28. zář 2010

@anavirez je mi to moc moc moc líto. 😢 😢 😢 ani v nejmenším si nedovedu představit,jak se asi cítíš,ale jedno vím, pro miminko a Vás je to určitě lepší, trápili byste se potom všichni.
Drž se, časem bude určitě líp.

luckanezmarka
28. zář 2010

@anavirez přeju ti, abys to psychicky zvládla, určitě to zvládneš neboj se. Držím palce!!!

anavirez
28. zář 2010

holky moc vám děkuju, strašně mě bolí z toho všeho hlava, mám už sbalenou tašku na zítra, nevím, jestli si mě tam nechají anebo po zákroku pošlou domů, taky si nejsem jistá zdali mě přijmou, protože mám rýmu

ted jsem se divala na fotecku UZ, dostalo me to, manžel to radeji nekam schoval, abych se jeste vic netrapila, ja ho tak moc chtěla, však vy vite

fram
28. zář 2010

@anavirez myslím, že obyč rýma by snad vadit neměla. Doufám, že tvoje holčička ti je aspoň trochu útěchou. Ale je jasné, že po tomhle miminku zůstane prázdno,ale ono to přebolí, neboj. Budu na tebe zítra myslet.

alca22
28. zář 2010

@anavirez To je mi moc líto. Na psychiku to musí být hodně strašný. Hlavně nestrácej naději. Držím pěstičky ať to zvládneš a budeme na tebe myslet.
Vem si raději věci jako by jsi měla jít do nemocnice lehnout, je tam možnost, že si tě tam přes noc nechají na pozorování.

martasl
29. zář 2010

anavirez-je mi to strašně líto.úplně chápu,jak ti je ☹ ☹ .Já o mimi přišla v 16 týdnu.měla jsem taky jít na plodovku a při ní se zjistilo,že mimi v 15 týdnu umřelo.nevím jak to bude u tebe,ale mě vyvolávali,,porod"potrat.dělá se to od 15 týdne,asi záleží na doktorech.a určitě si tě tam chvilku nechají,mě dávali nejdřív do žil a pak práškama antibiotika.miminko bylo v pořádku,měla jsem špatnou placentu a taky jsem měla chřipku a ta no tom podle doktora taky měla lví podíl.mooooc ti přeju,aby ta bolest co nejdřív začala ustupovat,ale z vlastní zkušenosti vím,že to bude asi na dlouho.ultrazvuk mám schovaný taky,nedokážu ho vihodit.je to jediná památka na miminko.

holky,tak ležení a sebekurýrování nepomohlo,takže jdu dnes k doktorce pro neschopenku a ať mi něco dá.jsem totálně ko.už mě to sere.v práci jsem byla 3týdny a už zase tohle.mám pocit,že od toho potratu houby vydržím a kde jaká nemoc mě zklátí.nikdy jsem takhle nemarodila.je to k vzteku.no a přecházet to nechci,ve snažení budeme pokračovat tak nechci nedoléčenou nemocí ohrozit potenciální miminko.jo a ms se samozřejmě rozjela v plném proudu,ale teď mě to tak nemrzí,spíš jsem ráda.to by zase nemuselo kvůli nemoci dopadnout.

fram
29. zář 2010

@martasl možná jsi oslabená kvůli psychice ☹ Přeju, ať se brzy vykurýruješ a šup na další snaženíčko 😉

marulinka
29. zář 2010

ahoj holky,sem tu poprvé...dnes sem byla na genetickém ultrazvuku ve 13tt,přičemž mi dr řekl,že je tam jen vak bez plodu..Plod že odumřel už před několika týdny..nějak to pořád nechápu--nemám žádný příznaky potratu..bolesti,krvácení,nic..máte zkušenosti?poradíte mi?, Měla bych navštívit svou gyn a domluvit se na odstranění z dělohy,docela se bojím..kladu si pořád otázku..jak to že nekrvácím?? to není u potratu důležitý?? a při tom čištění dělohy-jak se to dělá,bolí to?? mám strašný strach,nikdy by mě nenapadlo,že mě to může taky potkat,když už mám 2krásný a zdravý holky,který mě právě drží nad vodou...děkuju za rady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru