Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andi2
5. bře 2012

@fram Ahoj.Už jsme od 29.2.doma.Dnes jsme byli dokonce na půl hodky venku bylo krásně.Jinak to zatím jde Kristi většinou spí kojím ale máme i UM.Hlavně že přibíráme už budem mít skoro 3 kila.Za to mě ty kila nejdou dolů.Tak zatím.

fram
5. bře 2012

@andi2 moc si Kristínku užívej, strašně rychle to uteče. Ty miminka rostou jako z vody. 🙂 Hlavně, ať jste zdravoučký 🙂 A neboj, kila budou dole ani se nenaděješ 😉

martasl
5. bře 2012

andi2-jé,ta procházka musela být úžasná.přiznávám se holky,že vám strašně závidím,samozřejmě v dobrém 😉 .já cítím,že se ms opět blíží,mám sice spoždění,ale už to cítím v kostech ☹ ☹ ☹ 😝 😠 .jsem zase psychicky úplně v háji,nějak to na mě zase všechno padá.prostě nic nevychází.to toho chci tak moc??to mi nemůže vyjít a splnit se aspoň něco??no chápata to??já už ne.rozloučila jsem se holkama na revizi,už prostě nemám sílu vidět,jak pořád padám v tabulce dolů,přece jenom jsem tam už byla dost dlouho.ach jo....to je zase depka ☹ -omlouvám se..

andi2
5. bře 2012

@fram jo uteče to.Hlavně že jsme v pořádku.A co žanetka?
@martasl no škoda že nebydlíme stejně by jsme šli spolu.Marti také se dočkáš prochajdy s mimískem no v nejhorším od dcer.To jsem si říkala že když nebudu už mít já mimi tak alespon od dětí.Vždyt někdo nemá žádné tak bud ráda že máš holky.
no sem nikdo nechodí na diskuzi jsme tu zůstali jen my jak tak koukám.
Tak se zatím mějte já zas juknu.

martasl
5. bře 2012

andi2-kdybys tak měla pravdu.... 😀 .teda naše holky mají mraky času na mimi,já chci být těhu a porodit-a chci a chci já chci..... 😀

andi2
7. dub 2012

Tak děvčata krásné velikonoce 😉

hance09
16. dub 2012

Ahoj holky,dneska jsem třetí den po revizi, ke svému dr. jdu až ve středu, v nemocnici mi nic moc neřekli,tak se zeptám vás...jak dlouho musíme úplně abstinovat a kdy se zase budeme moct zase snažit, můžu pít kontryhelový čaj? Jinak jsem byla těhotná krátce,revizi mi dělali kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství.

fram
16. dub 2012

@hance09 To je mi moc líto ☹ Po revizi bys měla dodržet šestinedělí, kontryhelový čaj určitě můžeš a další snažení záleží, jak na tom budeš. Obecně se doporučuje počkat 3 měsíce, ale je spousta holek , které to nedodržely, otěhotněly a vše bylo bez problémů. Takže záleží, jak na tom budeš fyzicky i psychicky. Moc držím palce, ať se brzo znovu zadaří 🙂

martasl
23. dub 2012

ahoj holky,
dlouho jsem se tu neukázala...hance09-my jsme čekali 3 měsíce,pak se začali snažit a stále bezúspěšně,je to už přez 2 roky 😢 .takže jak píše fram,dodržet šestinedělí a pak to záleží jen na tom,jak se budeš cítit po psychické a fyzické stránce.

u nás nic nového,teď jsou u nás na programu rodičáky,takže mazec 😅 .snažení už necháváme volnej průběh,buď se stane zázrak a zadaří se,nebo mám smůlu.te´d jsem byla na krvi,necítím se moc dobře a vyšly mišpatný jaterní testy(nepiju a antiko taky neberu),takže až bude doktor v ordinaci,tak se to prý musí vyšetřiz.tak jsem zvědavá,v čem je zase problém... 😠 ☹

fram a co u vás,co synátor a škola??a malá??roste jak z vody,co?

alca22
23. dub 2012

@hance09 Mi se začaly snažit po 6-ti nedělí a po první menstruaci. Povedlo se hned na poprvé.

pawlla
24. dub 2012

Ahojky chtela jsem se zeptat pac mam trochu strach v sobotu jsem byla na revizi po spontalnim potratu v 7tt boli me podbrisek jako pri MS ale ne porad jen traba rano a taky trochu krvacim ne tak moc jko pri MS ale svetla krev to je to taky ne cely den jen treba k veceru tak nevim mam ji k doktorovi hned vubec nevim jestli to je normalni v nemocnici mi rekli ze ke svemu zenskemu lekari mam jit az z 10 dni

lucifereeek
24. dub 2012

@pawlla taky jsem krvácela a měla jsem i bolesti v podbříšku a jít na wc to bylo za trest. 😒

pawlla
24. dub 2012

@lucifereeek no ja mam strach prave tohle mimi bylo po IVF a v cervenci jdu na druhe IVF tak doufam ze se uz podari ale mam stah abych nedostala nejaky zanet nebo tak neco a jestli je vubec to krvaceni normalni

pawlla
24. dub 2012

@lucifereeek a jak dlouho jsi krvacela a za jak dlouho pak jsi mela MS ?

lucifereeek
24. dub 2012

@pawlla jééé, to je už rok a čtvrt co jsem byla na revizi, potratila jsem v 9tt, no krvácela jsem určitě tak 10dní, ono to bylo špinění, pak se to zas spustilo, pak zas míň. A měla jsem takové píchání a nejhorší to bylo právě u čůrání nebo když jsem šla na velkou, to byla hrozná bolest, taky jsem se bála aby bylo vše ok, kdyby se ti něco přece jen nezdálo, nebo jsi měla teplotu, tak je určitě lepší zajet znova k dr. ať se podívá. 2.2.2011 jsem byla na revizi a ms jsem dostala 15.3.2011 ale já mám normálně delší cykly, tak u mě nic zvláštního, sestra říkala že bych to do měsíce měla dostat.

andi2
26. kvě 2012

Ahojda

@fram děkujem.No jsme drobínci máme 3,9 kg ale to doženem ted jsme měli trošku rýmu a kašlík tak se papkat moc nechtělo.Ale hlavně že jsme jinak zdravý je to zázrak po tom všem si někdy říkám.Však žanetka je už slečna a ty kukadla.
@martasl a kdepak jsi?jak se máš?co holky?Napiš.

turcice
27. kvě 2012

ahoj holky také se k vám přidávám..21.5.12 jsem byla na revizi kvůli zamlklému těhu v 10tt.....také jsem se chtěla zeptat na zkušenosti jak dlouho držet půst a kdy se začít snažit..já nejdřív jsem si myslela že po 2MS ale ted mě začalo hlodat že bych to už chtěla zkusit po 6ti nedělí

turcice
27. kvě 2012

@martasl ahojky..ta psychika je hrozná..já to znám...a řekly ti něco doktoři proč to nejde????máš přece dvě děti tak se přece příroda nemohla seknout ne???

martasl
27. kvě 2012

ahoj turcie,
já měla vždycky prpblém otěhotnět i v 19 letech,starší holku máme přez clostil..,druhá se zadařila asi po 3/4 roce snažení.poslední těhu se zadařilo po dvou letech a několika dávek clostilu.ten jsem brala v posledních dvou letech ještě asi 2-3x,ale nezabral.manžel nechce jít na spermio a už se ani nějak zvlášť nechce snažit.takže to u nás bude už jen o náhodě a štěstí,možná i zázraku.taky nejsem nejmladší a manžel je o 7 let starší.hormonální profil jsem měla ok,loni jsem byla na laparce a ta byla taky ok,vejcovody průchodné.no prostě to chce velkou dávku štěstí 😅 .popravdě,už s tím ani nějak nepočítám.....
já přišla o mimi v 18týdnu,v nemocnici mi řekli 6měsíců,můj doktor 4 měsíce,ukecala jsem ho na 3 měsíce.no hned po uplynutí třech měsíců jsme začali se snažením,stále bezúspěšně-takže jestli se budeš cítit po psychické a fyzické stránce ok,tak není na co čekat.jen bych ještě počkala,až uplyne alespoň šestinedělí a po kontrole u doktora.no v každém případě ti moooc přeju,abys na tom byla lépe než já a brzo se vám zadařilo.a neboj,ono to určitě klapne 😉

turcice
29. kvě 2012

@martasl máš prostě vymodlené děti..ale vypadá to že to není v tobě asi...když jsi fyzicky v pohodě...moc bych ti přála aby se tebe zázrak u tebe stal...já sice už také děti mám ale ne s tímto partnerem...moc po miminku toužím ale nastala nějaká krize mezi mnou a manželem po tomto zamlklém těhu...tak opravdu nevím jak vše bude... 😒 😒

martasl
31. kvě 2012

turcice-to asi mám.měla jsem je dost brzo,v té době to bylo normální.takže teď už mají jiné zájmy a na maminku kašlou.a maminka se nudí a chytá mateřský pudy 😀 .no ms opět dorazila,takže už to přestávám řešit a nechám to náhodě.přestanu měřit i bt.prostě to bude buď a nebo....ony ty krize po takovém otřesném zážitku nastanou asi vždycky.prostě chlapi jsou jinak stavěný a jinak všechno prožívají...holt ses tím musíme poprat nějak samy,tak jako vždycky a se vším...a neboj,bude určitě zase dobře,jen to chce asi ještě trochu času 😉

alca22
31. kvě 2012

@turcice Ahojky mi se začali snažit hned po první porevizní MS a zadařilo se hend. Ono stejně nezaleží podle ě kdy začneš se snažením. Podle mě si stejně tělo řeken samo kdy chce otěhotnět.

mpetula
31. kvě 2012

@martasl Ahoj Marti, jak se máš? 🙂 Koukám, že se stále snažíte. No my taky 😒 Teď čekám na výsledek KETu, máme za sebou už dvě IVF, tak už bych si to opravdu moc přála, asi jako všechny...

martasl
31. kvě 2012

ahoj mpetula,no u nás nic moc 😠 ☹ .ms opět dorazila,byla jsem na vyříznutí ,,znaménka"-melanom to není,nevědí,co to bylo.bolej mě kosti a klouby,tak jsem včera byla na krvi na klíště a revma.tak se uvidí,co z toho vyleze....snažení nechám volnej průběh,už jsem přesvědčená,že se dalšího cvrčka nedočkám.tfuj tfuj tfuj ať to konečně vyjde a co nevidět jsi nám hlásila bezva zprávičku 😉 ...

turcice
1. čer 2012

@alca22 ahojky..no já si taky myslím že by v tom neměl být problém..začít hned pod 1MS..a tvé těhu bylo pak ok???

alca22
1. čer 2012

@turcice Moje těhu bylo celé ok. Jen jsem porodila předčasně. Ale to bylo kvůli jiné příčině.

verroniccca
23. čer 2012

Zdravím děvčata, dnes jsem 3 den po revizi po Spontálním potratu ve 12tt - kulihráškovi přestalo být srdíčko :(
Zdravotně se cítím dobře, jen lehce špiním + beru 2* denně beru antibiotika a na noc prášek do vagíny . Psychická stránka je už horší, moc jsem se na prcka těšila a asi až moc se na něj upnula. V nemocnici před zákrokem jsem jenom brečela a i po návratu domu :(. Najednou je to taková prázdnota, když vím že ho najednou nenosím v bříšku.Když kontrola kterou mám na 10.7. dopadne dobře,tak mám v plánu jít na zákrok s polypem co mám aby jsme pro příště vyloučili že potrat byl zapříčiněnej právě tím. A asi dodržíme šestinedělí a pak se o mimi pokusíme znovu a pokud to půjde jako první otěhotnění tak do měsíce jsem těhotná znovu. Když jsem nesla ke své OG papír z nemocnice, tak mi sestřička řekla, že bych měla počkat 3 měsíce ... ale to je pro nás hrozná doba a hlavně jak už jsem tu četla ve více příspěvkách když to příroda bude chtít tak se podaří tak ne. Omlouvám se jestli jsem vás tímto otravovala ale potřebovala jsem si někde vylít srdíčko ....

turcice
25. čer 2012

@verroniccca ahojky,je mi líto se ti stalo ☹ ale neboj bude zase lépe..já byla na revizi 21.5 kvůli zamlklému těhu.v 10tt,miminku přestalo také bít srdíčko a nevyvíjelo se 😒 mě řekla Dr.také 3měsíce a v nemocnici 2ms.Nyní mi probíhá první ms po revizi ale asi začneme se snažením až po té druhé ms...zlatá střední cesta... 😉 Také mi to po revizi přišlo hrozně dlouhá doba čekat 3měsíce ale myslím že se to dá 😉 Pokud se budeš cítit dobře taky bych to také nějak neřešila a zkusil bych už po první ms 😉 😉 😉 😉 Držím palečky 🙂 🙂

martasl
26. čer 2012

verronicca-to je moc líto,že patříš do tohoto nepříjemného tématu🙂.nám taky řekli v nemocnici počkat 6měsíců,můj gyndař nejdřív řekl 4měsíce a pak to snížil na 3.(o mimi jsem přišla na konci 17 týdne,přestalo být srdíčko).Snažit jsme se začali po 3ms,je to už 28měsíců a pořád bezúspěšně.takže záleží jen na tobě,na tom,jak se cítíš fyzicky a psychicky...dej na svůj pocit.bohužel ten smutek v srdci po miminku o které jsme přišli nikdy nikdo nevymaže...přeju ti,aby se dušička aspoň trošku uklidnila a brzo ses těšila z pohodového těhulkování a zdravého miminka..

verroniccca
1. črc 2012

Děvčata moc děkuji za podporu, už je mi lépe i po psychické stránce. Přítel mi řekl, ať nesmutním, že tím už nic nezměním. Já mu to slíbila, že se budu dívat už jen dopředu a budu se těšit až se budeme zase moc snažit o miminko. Navíc teď budu pravděpodobně na hlídání 14 měsíčního synovce, protože to vypadá že sestra bude předčasně rodit v 36 týdnu, takže nebude ani čas na to myslet 🙂 Jste moc hodní, jsem ráda, že si o tom můžu s někým popovídat, s někým kdo to také zažil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru