Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

monisss
21. lis 2012

@fineva Já jsem byla u svého gynekologa na kontrole po 2 týdnech. Tobě nikdo nic neřekl? Jinak mi říkal, že pokud nedostanu MS do 6 týdnů, tak mám přijít znovu.

fineva
21. lis 2012

Ja jsem byla na kontrole po trech tydnech, tj, v pondeli, ale bohuzel mi tam dali vysledek z histologie, ze mam parcialni molu. Ani jsem o tom v zivote neslysela, o tom, ani jsem nebyla z toho co mi rekli moc moudra, co mi vlastne je, zmerili mi Hcg, a rekli, at prijdu za jinym dr v nemocnici, a ten ze mi to vysvetli. Na netu jsem si uz neco cetla. moc pozitivni to teda neni, ani ne tak pro dalsi tehu, spis se mozna nebudu moct delsi dobu snazit ☹

helulicek
21. lis 2012

Ahojte holky,
nepročítala jsem diskuzi, jen tuto poslední stránku, ale chci vás taky trošku podpořit...
Zhruba před rokem jsem byla též na revizi ☹ Jeden den jsem se radovala se srdíčka, jak krásně tluče v tom maličkým stvoření a za dva dny nato mi na velkém UZ na genetice řekli, že miminko to nezvládlo....No ořvala jsem to strašně, ale na druhou stranu mě trochu "uklidňoval" fakt, že to tak prostě příroda chtěla... tím nechci ovšem říct, že jsem se netrápila, bolelo to, ale snažila jsem se jít dál... za tři měsíce po revizi jsme to zkusili znovu. Říkala jsem si, že to možná bude trvat déle (u prvního i toho druhého těhu to bylo snad napoprvé) a ono šup a už jsem koukala na // 😀 Téměř do roka a do dne (je to hroznej paradox - před rokem potrat a do roka a do dne porod....)od revize se nám narodilo naše druhé zlatíčko. Je to pěkný kvítko a hroznej srandista 😀 😀
Občas si tak vzpomenu na to druhé maličké, jaké by to bylo, jestli by to byla holčička, chlapeček atd. Ale to je prostě život, musíme jít dál a čas rány zahojí.... Asi to tak prostě mělo být....

Jinak já měla všechny těhulení bez potíží, špatně mi nebylo u žádného těhotenství. Jen jsem teda téměř od začátku nabrala nějaké to kilčo 😉

Takže se držte a nezoufejte, určitě bude líp a dočkáte se vysněného miminka 🙂

fineva
21. lis 2012

@helulicek Ahoj, ty stastne pribehy mi vzdycky daji silu jit dal. Nikomu to nepreju, ale vedomi, ze nejsem jedina, ktere se to stalo, mi urcite pomaha. At ti tve deti delaji jen a jen radost. Ja si jeste pockam, ale urcite se dockam 🙂 sice po pondelni kontrole nemam zrovna vyhlidky brzkeho otehotneni, ale treba to nebude tak hrozne.

monisss
21. lis 2012

@helulicek Děkujeme za povzbuzení. Čte se pěkně, že už i po tom všem máš miminko. Gratuluju 🙂 A vím, že hodně holkám se přibližně do roka narodí zdravé mimi. Doufám, že i mě se to povede.

monisss
21. lis 2012

@fineva Nevím co ta mola znamená, ale mě doktor ještě než jsem otěhotněla řekl, že mám obrácenou dělohu a že otěhotnět může být složitější. Nakonec se to povedlo po 4 měsících, tak si říkám, za jak dlouho se to povede teď...

helulicek
21. lis 2012

@fineva @monisss holky není zač 🙂 Je to hlavně o psychice, zakázala jsem si nato myslet (ikdyž v srdíčku ta rána zůstane), věřila jsem, že brzy se nám zadaří a vše bude už ok.... myslím, že to mi hodně pomohlo 😉 V okolí mám taky pár případů vícečetných revizí, ale myslím, že všechny už mají děti, takže hlavu vzhůru, ikdyž se nezadaří hned 😉
Moc vám držím palečky 🙂

fineva
22. lis 2012

@monisss tady je o tom info. Já taky do pondělí netušila co to je. Je to docela vzácný, ale já mám tu smůlu, že patřím mezi ty, které to potkalo ☹
http://www.emimino.cz/diskuse/parcialni-mola-25...

fineva
22. lis 2012

@monisss obrácená děloha? A na to ti přišli už když jsi byla těhotná nebo až po revizi? To jsou věci, má to velký vliv jen na otěhotnění nebo i na těhotenství?

janula28
22. lis 2012

ahoj holky,
je tu nektera z vas, ktera ma po revizi delohy ale po porodu. Ja jsem tyden po porodu a doktor mi zatim dal nejake tablety a injekci na rychlejsi stahovani delohy a uvidime, pry to zkusimd takto a kdyz se nepovede,.ceka me asi revize a tak doufam,.ze se to povede a k revizi nedojde, jak dlouho se vlastne stravi v nemocnici?

monisss
22. lis 2012

@fineva Doktor mi to řekl při kontrole z ultrazvuku zrovna v měsíci, kdy jsme se začínali snažit o miminko. Trochu mě tím vykolejil, hlavně kvůli tomu, že otěhotnění prý nemusí jít hladce. ale nakonec se to povedlo celkem v pohodě. Prý to má hodně ženských, může to být i půl na půl. Doporučil spát na břiše a "dělat to zezadu", Před revizí už se děloha dostávala do normální pozice, to se těhotenstvím srovnává. Ale na porevizní kontrole už se prý zase vracela dozadu ☹

monisss
22. lis 2012

@fineva Tak jsem si to přečetla a snažila se to pochopit. Naštěstí jsi asi ten "lepší" případ, tak to bude brzy dobré, uvidíš. Každá máme holt něco :( Myslím, že ani kvůli mole nebudeš muset čekat s otěhotněním dlouho. Mě třeba doktor řekl, že se máme začít snažit po 4 měsících od revize, ale začneme asi pomalu po 2 MS.

lvicek2000
22. lis 2012

@janula28 Ahoj, tak to jsem absolvovala já. U mě to proběhlo v podstatě ambulantně, šla jsem na řadu všude jako první, protože jsem tam byla jediná na revizi ten den, kdo měl doma 5-týdení mimčo, takže jsem nastoupila asi v 7 a v 15 hodin mě manžel vezl domů. Ale je možné, že někde něchají třeba déle na pozorování, nevim. Mně vyšli vštříc kvůli mimi. Tak držím palce, ať se to u tebe obejde bez nutnosti zákroku 😉

ladymck
27. lis 2012

Zdravim vas holky vsechny co jste si take prosly touhle neprijemnou smutnou zkouskou osudu, prisla jsem vas pozdravit, hodne jsem si tady toho precetla, coz mne i psychicky dost pomohlo, a rozhodla jsem se taky prispet svym pribehem. Ja jsem otehotnela neplanovane 2,5 mesice po vysazeni HA. Behem tehotenstvi jsem nemela zadne potize ani nevolnosti, pak mi zaclo spineni, o kterem jsem se vsude mozne docetla ze nemusi nic znamenat, nemela jsem zadne bolesti, a navstevu dr. planovanou hned dalsi tyden, tak jsem neplasila. Na dalsi kontrole mi bohuzel uz byla sdelena smutna zprava, pan doktor me prohmatal a nasel starou krev, no a na UZ uz se to jen potvrdilo. Jeste ten den jsem zacala prirozene potracet, neskutecne bolesti bricha, krvaceni, hruza. Druhy den rano jsem sla uz se zadankou do nemocnice na revizi. Mela jsem byt v 10tt ale plod se vyvojove zastavil nekde mezi 6-7tt. Po revizi jsem jeste 3 dny lehce krvacela. Moc jsem to oplakala. Dneska je to tyden od revize a stale spinim, cekam na menstruaci a snad mrcha prijde co nejdrive, chteli bychom se po prvni nebo druhe MS pokusit znovu o miminko, i kdyz doktorka v nemocnici rikala pockat 3 mesice, taktez radi muj gynekolog. Piju kontryhel. caj a bastim kyselinu listovou 2 tabletky denne, tak jsem zvedava jak dopadne dalsi kontrola u gyn.dr. zda bude uz deloha zahojena a zda pripadne na UZ neuvidi i blizici se ovulaci nebo tak. Strasne me deprimuje jak se najednou vsude kolem vynorujou zeny s pupikama, nebo s kocarkama, jeste vic nez predtim, a vzdycky mam navaly slz, ale drzim se, pritel mi moc pomaha, a uklidnujeme se tim, ze to nebude trvat dlouho a zkusime to znovu, tentokrat uz planovane, a snad se tentokrat uz podari lepe.
Preji vam vsem co si tim stejnym zlem momentalne prochazite pevne nervy a aby se brzy znovu objevily ty vytouzene //. Mavam vam, Loren.

monisss
27. lis 2012

@ladymck Ahoj, mrzí mě, že se ti to taky stalo. Časem sice bude líp, ale zřejmě to nepřejde nikdy. Já jsem se v neděli rozplakala ještě po 6 týdnech od revize. Taky mám pocit, že je kolem mě čím dál víc miminek a těhulek a mě moc mrzí, že už k nim nepatřím. Na druhou stranu se těším, že už to zase brzy přijde a snad už konečně úspěšně. První porevizní MS mám za sebou, ale čekám ještě aspoň na tu druhou... Přeju ti, ať se dáš co nejdřív dopořádku (psychicky i fyzicky) a taky co nejdřív // 😉

irisenka
27. lis 2012

Ahoj, brouzdám na netu a dělám si psychoterapii při shánění info kolem revize - prodělala jsem ji v pátek (takže před 5 dny) byla jsem v 7tt, jenže jsem začala špinit. Pak už to šlo rychle a než jsem se vzpamatovala, byla jsem operačním stole. Ono to ani moc plánované těhu nebylo - už máme doma 2 princezny, ale vzhledem k tomu že jsme je neplodili zrovna lehce - PCO a tak... , nenapadlo nás, že by se něco mohlo stát. Takže u mě šlo spíš o to, že sotva jsem skousla perspektivu třetího potomka, začala plánovat co a jak a hlavě se těšit, tak bylo po všm ☹ Takže piju ženský čajíček a říkám si, že teď už nemám jinou možnost, než na to vletět znovu. Už by mi doma někdo chyběl.... 😅

monisss taky mám tendeci se rozeřvávat, ještě to částečně přičítám hormonům na pochodu... ale chápu že při snažení o první je to mnohem větší psycho. Vím jak bylo tenkrát mně a to to "jenom" nešlo

Všem přeju ať si Vás to Vaše mimčo vybere co nedřív 😉

ladymck
28. lis 2012

@monisss dekuju za mily vzkaz,
to je prima ze uz aspon ta prvni porevizni perioda se dostavila, ja se tesim az ji budu mit taky za sebou, potvoru, je to teda pekna suparna, ze se takove osklive veci vubec dejou a musime je prezit, a nejen my, i ti nasi nositele ypsilonoveho chromozomu, asi na tu zkusenost zadna do te smrti nejdelsi nezapomeneme, a pri kazdem dalsim tehotenstvi se hned zacnou do mysli vkradat osklive myslenky, ale musime verit ze to bude pak uz jen lepsi.

@irisenka ahoj, presne jak pises, clovek uz se tak nejak natesi, a pak zbyde jen takove smutne prazdno... taky to citim tak, ze to spravi jedine dalsi tehotenstvi a zdrave narozene miminko.

Tak Vam devcata obema preji aby se co nejdrive zadarilo, vsechno slo hladce, abysme se mohly potkat v jinem veselejsim foru, nez zrovna v revizi... priste uz to urcite vyjde na ty // 🙂

irisenka
28. lis 2012

ahoj @ladymck, a všechny další postižené, holt se jede dál, příště to už určitě vyjde. U mě by to tak statisticky být mělo: Po prvním úspěšném těhotenství jsem zaznamenala // ovšem velice rychle to skončilo pouze v podobě dost zpožděné MS - aspoň se to obešlo bez revize - a po dalších 2 měsících se zadařila druhá dcerka. Takže teď ta mezifáze byla sice trochu problematičtější, ale teď by měl přijít úspěch 😉 Tak! A ať už je jaro a můžeme hypotézu otestovat v praxi 😎

fineva
5. pro 2012

@monisss Ahojky, odpovídám až teď. No mě dr z nemocnice řekl, že po mole nemám otěhotnět dřív jak za rok. Strašná představa, už jsem psala v jiných diskuzích na téma mola psala, že každy říká něco jiného, jeden dr řekne, můžete za tři měsice, druhý doporučí rok a některý řekne půl roku. Pak mě tedy potěšily holky, který napsaly, že otěhotněly třeba za ty tři čtyřech měsích, a vše dobře dopadlo, no zatím uvidím, kdy to zkusíme my.
Tebe čeká kratší čekání, a určitě to už bude dobrý 🙂

monisss
5. pro 2012

@fineva Ahoj, rok je opravdu hrozná představa, ale věř, že to půjde dřív. Záleží co na to tvůj doktor, ten tvůj stav zná nejlíp. Já čekám ještě ten měsíc a začneme to zkoušet, otázka je kdy se zase podaří... Držím ti palce ať to jde dobře 🙂

ladymck
11. pro 2012

Ahoj, tak muj pritel je Fin, a tam se 90% doktoru shoduje na faktu, ze neni problem otehotnet uz po prvni periode, ze kdyby telo nebylo zpatky v hormonalni rovnovaze, ze by ani prvni perioda neprisla. I kdyz asi zalezi, v jakem stupni tehotenstvi k te zamlkline dojde. Ja momentalne ovuluji a cekam na menstruaci, uz aby ta mrcha prisla. 🙂)

ladymck
17. led 2013

Tak, ten čas pomalu utíká 🙂 První mrchu už mám za sebou a čekám na druhou, 🙂 Kamarádka otěhotněla 2 týdny po mně, a už se jí krásně zakulacuje bříško, a my bohužel nic :-/ snad se brzy podaří...

nektarine
22. led 2013

Ahoj, snažila jsem se trochu pročítat.... Ale mám dotaz. Já sem byla na zákroku18.1., na 29.1. jsem objednaná k mojí gynekoložce na kontrolu. Po zákroku bylo všechno v pohodě, bez bolestí, nejdřív krvácení, které ale rychle zesláblo jen na slabé špinění. (během 2dnů) A třetí den po zákroku mě začlo pobolívat břicho, chvilkama takový škubání. A špinění zůstává, ale je ho na množství víc. Měla jste to tak některá? Nevím, jestli mám jít k doktorce dřív než na tu kontrolu, jestli je to normální? Pořád na to myslím...

nektarine
22. led 2013

A taky mi připadá, že mám to břicho takový nafouklý... ?

monisss
24. led 2013

@nektarine Ahoj, já jsem byla na revizi v říjnu a pak jsem to měla podobně jak ty. Nejdřív krvácení, špinění, pobolívání až škubání v podbřišku, pak dva týdny nic a pak se zase objevilo špinění. Někdo to může mít zas jinak, ale toto je myslím takový standard, takže buď v klidu. Děloha se dává do pořádku a pokud nemáš vyloženě bolesti a hlavně teplotu, tak se nic neděje a můžeš jít až na tu kontrolu.

nektarine
24. led 2013

@monisss dík za reakci. Dneska už jsem volala do ordinace a vyptala se. Sestřička mi to řekla podobně jako ty. Pokud nejsou ty bolesti takový, abych si brala prášek a nekrvácím, tak dobrý, stačí až za týden na tu plánovanou kontrolu... No a je pravda, že po tom, co mě takhle uklidnila, na to už tolik nemyslím, a asi si toho nevšímám, a je mi líp...

veronikaa28
24. únor 2013

Holky, chci Vás všechny uklidnit. Já jsem potratila už 5x (ted naposledy před 5 dny), a nevzdávám to. ☹ Nesmím to vzdát!! Nemám ještě ani jedno děťátko. O psychice už ani nemluvím.. Doktoři na nic nepřišly, to je na tom to nejhorší, mám veškeré vyšetření. Nelamte si vůbec hlavu s jednou či dvěma revizemi.. Vždy je na tom někdo hůř!! Naděje umírá poslední.

llluckaaa
24. únor 2013

@veronikaa28 Ahoj, teda že by na mě měl tvůj příspěvek uklidňující efekt, to se říct nedá. Spíš naopak. Sama jsem měla revizi a kdyby mi po ní řekl někdo to, co jsi napsala ty sem, tak se asi zhroutím...
Držím palce, ať to dobře dopadne (jako u mě) 😉

miranda77
25. únor 2013

@veronikaa28 asi to chce hledat i psychosomatické příčiny ...

irisenka
2. dub 2013

Ahoj, tak teď to s uklidněním zkusím já. Mihla jsem se tu v listopadu, kdy jsem se vzpamatovávala z revize. To těhu nebylo plánované, ale když už jsem se začala těšit, bylo pryč. Tak teď se nám překvapivě zadařilo opět a zdá se, že zatím je vše OK. Jen jsem pila kontryhelový čaj a papala calibrum babyplan. Je to docela bomba, zvlášť když jsem si po předchozích zkušenostech myslela, že u mě to s těhotněním žádná sláva není. Tak držte palce a to samé i Vám, ať se brzo dočkáte

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru