Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

bobule77
13. lis 2016

@sobtik1986 Podle tvého článku jsi to měla hodně psychicky náročné...ale krásně je ze jste se s manželem dočkali...a ještě dvojnásobně😁Nechám proběhnout 2 cykly a pujdem do toho...Můžu vědět kolik máš let?

sobtik1986
13. lis 2016

@bobule77 mě ted bylo 30 po té druhé revizi jsem byla i smířená s tím, že kdyby to znovu dopadlo špatně tak by jsme si daly aspoň 2 letou pauzu, ale naštěstí je zatím vše v pořádku 🙂 Budu ti držet palečky, aby až se zadaří bylo vše ok a dočkala jsi se vytouženého 3 prcka 🙂

soninek
17. lis 2016

Ahoj holky..i me potkalo mrtve tehotenstvi...v 9 tt zacala jsem spinit tak jsem radeji sla na pohotovost a tam mi oznámili tu strasnou zprávu..ze plod se prestal vyvijet a v pondeli musim okamžitě na revizi delohy..byla to strasna rana a psychicky jsem byla uplne na dne..kdyz jsem v pondeli rano nastupovala do nemocnice strasne jsem krvacela..doktori mi nadavali proc jsem neprisla dříve..uprednostili mi operaci ..nyni jsem po zákroku a lezim doma ..modlim se aby vse bylo vporadku protoze jestě trochu krvacim..dostala jsem antibiotika proti zánětu..moje doktorka mi udelala potrebne vysetreni proc plod se vlastne nevyvíjel..pry to mohlo způsobit virove onemocnění trpim hodne na opary ..cekam na vysledky laidenske mutace atd...vsem co se toto prihodilo drzim palce..vim sama cim si prochazim..

pallina
17. lis 2016

Ahojky.. Ja jsem byla na revizi v cervenci (7.tyden po prvni iui).. Mela jsem silene bolesti, krece, silne krvaceni.. Zanechalo to ve me spatne vzpominky :( ted jsem par dni po druhe iui, tak doufam, ze me revize uz neceka :(

xehachiwinga
21. lis 2016

Ahoj, holky. Tenhle příspěvek jsem házela hned po revizi do jiného vlákna, ale myslím, že sem patří víc, tak třeba se někomu bude hodit a snad třeba i pomůže psychicky i ohledně průběhu... Na začátek všem vám přeji ať to brzy přebolí a ať je pro nás pro všechny příští rok šťastný a přinese nám zdravá miminka.

Zamlklý potrat (a revizi) nepřeji ani největšímu nepříteli. Od revize jsem pročetla nespočet diskuzí, každé tělo je jiné, co žena, to názor i prožitek... Je mi 25, v polovině září jsem zjistila, že jsem poprvé a neplánovaně (ale velmi chtěně!) těhotná. Trochu mě zamrzelo to, že jsem se na to fyzicky a duševně -duchovně předtím nepřipravila - snila jsem o vědomém početí. Ale když to přišlo, měla jsem velikou radost. Bohužel jsem ale podvědomě občas řešila i (teď už vím, že) hlouposti, malichernosti a neopodstatněné strachy - jak se školou, s penězi, bude ze mě tučná koule...ale vždy se to snažila zahnat a povedlo se. Ta tenze tam nicméně byla. Na 1. kontrolu jsem byla objednaná asi až v 9. týdnu, ale v 7. (dle ms) jsem jednorázově zašpinila - probrečela jsem celou noc a ráno běžela na pohotovost. Vše v pořádku, srdíčko bušilo jako o život, jen dle velikosti plodu prý teprve 6. týden těhotenství. Pro jistotu mě poslali ještě na dopplerovský ultrazvuk (o jeho neblahých účincích jsem se dozvěděla až posléze), kde bylo vše potvrzeno a za 14 dní kontrola vitality a srdeční akce. V tu chvíli jsem znervózněla a moje instinkty řvaly, že je něco špatně. Že celý ten postup je špatně. Já ale neposlouchala a jen tak pro sichr si nechala napsat Utrogestan (který, myslím, bohužel zabránil samovolnému odchodu mrtvého embrya a já musela na revizi). Od té doby 2 týdny klid. Občasné bolení v podbřišku, ne tak dramatické jako když jsem to měla dostat a ms nedorazila - to jsem měla šílené křeče (dle západních doktorů normální, dle mého čínského lékaře špatně). Tělo asi ale tušilo, že je něco špatně, noc před kontrolou jsem probrečela, že tam nechci - naprosto iracionálně a bezdůvodně, aspoň to tak vypadalo. Na kontrole verdikt jasný - srdeční akce už není, zastavila se v 7. týdnu a následující den revize. V tu chvíli už jsem nevnímala nic. Všechno bylo špatně, chtěla jsem se s malým rozloučit a prožít si a protrpět jeho přirozený odchod, taky jako zdravotnice jsem dostala příšerný strach ze všech těch možných následků výkonu. Ale lékaři byli nekompromisní, v Čechách se na spontánní potraty nehraje. Den revize byl pro mě nejhorší v mém dosavadním životě. Zmizela jsem hned jak to šlo, i když mě tak brzy po zákroku pustit nechtěli, s hysterickým pláčem jsem jim ale dala jasně najevo, že v nemocnici mi dobře není a hojit se začnu až doma. A v tu chvíli jsem cítila, že cele tělo volá, abych mu začala věřit a poslouchat ho. Krvácela jsem na posteli hned po výkonu, trochu byla i bolest než se rozpustil čípek ze zákroku. Doma v den výkonu a den následující jen pár kapek krve, žádná bolest, pak najednou výtok už vůbec žádný - krev ani špinění, nic. A trochu bolest v jednom místě vlevo - takové ostré tahání, nic hrozného a jen občas. Tahle divná ostrá konkrétní mini bolest mě provázela vlastně celý měsíc po revizi, už vím čím to bylo - viz. dále. Druhý den po zákroku večer na mě ale 'něco lezlo' - takový ten pocit po těle, že se s něčím pere a není vám nejlépe (rýma ani kašel ani bolení v krku, jen ten 'pocit') a v noci jsem se probudila úplně propocená, durch. Měla jsem pocit, že mám teplotu a bála jsem se, že začíná zánět. V neděli mi bylo ještě hůř, břicho pobolívalo jen lehce a občas ale o trochu víc než po výkonu. A trochu žluto-hnědého výtoku. V pondělí už mi bylo šíleně (i psychicky), potila jsem se, měla jsem 37,5 a šla na gyndu do nemocnice, kde mi výkon dělali - ultrazvuk normální, prý reakce na výkon. O jejich přístupu se radši nebudu vyjadřovat a raději jsem zavolala svému gynekologovi (byl pryč), který mi doporučil antibiotika. Ty mi pro sichr a bez problémů napsal můj praktik- Zinnat po 8 hod., kdyby do týdne nezabraly tak nasadit Dalacin na anaerobní bakterie. Crp bylo ale druhý den negativní (marker zánětu), nicméně atb pro jistotu dobrat -Zinnat je šetrný a neuškodí. Nakoupila jsem si spoustu kontryhele a květ hluchavky, ze kterých jsem si začala dělat silný čaj, který piju po litrech - kontryhel jako ženský všelék, hluchavka na regeneraci dělohy, k tomu čínské bylinky na hojení v tabletách a tinktura z lichořeřišnice jako prevence zánětu. Po prvním dni čajování (do té doby naprosto bez výtoku) ze mě začaly vycházet takové okrové 'žmolky', 5. den po zákroku pak přišly silné dvouhodinové menstruační tupé křeče (spíš kontrakce) a pak se spustilo krvácení - cítila jsem, že tělo si konečně uvědomilo (po vyprchání utrogestanu), že je 'těhotné' bez živého zárodku a snažilo se jej vypudit i když už tam nebyl, děloha se stahovala a čistila a prsa konečně přestala být těhotensky citlivá - věděla jsem, že je to správně a tělo ví co dělá. Krvácela jsem nicméně týden v kuse - čerstvou světle červenou krví bez sraženin, nic velkého (slabší než MS, ale každý den, hlavně na záchodě po potřebě), už bez bolesti. Po týdnu to už pomalu ustávalo, nicméně...14 dní po výkonu jsem šla ke svému gyndaři na kontrolu HCG - vyšlo vyšší než by mělo být (129) a v děloze -v levém rohu, přesně tam, kde byla od výkonu ta divná ostrá píchavá tahavá bolest, nějaký zbytek asi 12 mm. V rohu proto, že se při kyretáži snaží být jemní, aby v těchto partiích kde je děložní stěna nejtenčí nebyla propíchnutá. A kvůli tomu zbytku to krvácení, nicméně neodchází, takže buď se vyčistím sama nebo druhá revize. To jsem si v duchu řekla, ať si tu tupou kyretu strčí do prd...víte kam...a nakoupila jsem si šalvěj a maliník na čaj (nejsilnější bylinkový kalibr) a šťávu z granátového jablka a začala se intenzivně prolívat- aspoň 1,5 l čaje denně. A taky mi píchnul do zadku methylergometrin na zavinutí dělohy, abych přestala krvácet, což už jsem sice přestávala předtím, ale tímhle se to utlo a nebyl už žádný výtok. Za týden kontrola HCG - kleslo na 30, což už bylo fajn, do té doby jsem se bála, aby se tam nedejbože nevyvíjela trofoblastická nemoc (když dlouho přetrvává hcg - mola apod. - riziko choriokarcinomu - rakovina z trofoblastu a další hrůzné výjimečné scénáře), i když histologie vyšla ok - žádná mola, 'jen' hydropický abort - zkrátka špatně založené embryjko ☹ Po týdnu intenzivního čajování se ráno po potřebě na záchodě spustil hnědý výtok (ne špinění), bez zápachu a začaly vycházet takové 'žmolky' - hnědé, okrové a pak i se sraženinami - každé ráno trochu - a po asi 4 dnech vyšel největší kus, den po něm také a od té už nic, ani výtok 🙂 byla jsem i na akupunktuře, abych to podpořila ze všech stran...a na ultrazvuku minulý týden mi bylo potvrzeno, že ten kus je venku a že sliznice dělohy už krásně rovnoměrně dorostla a pomalu se chystá na první porevizní menstruaci - v pátek to byl měsíc od výkonu... Bylinky udělaly své 🙂 Takže, pokud budete mít po revizi malé zbytky na utz a jinak budete bez obtíží (teplota, bolest), zkuste šalvěj (a maliník) a nenechte se natlačit do další revize když nebude bezpodmínečně nutná. Nechte si píchnout klidně i ten ergometrin a pozitivně se nalaďte, pokud to neodejde samo, odejde to s menstruací 😉 ovšem, pokud to není velké nebo není zánět... Zajímavé je, že mě ostře pobolívalo to místo kde byl ten 'zbytek' - jen lehce, že jsem o něm zkrátka od začátku věděla - a musím napsat, že nejvíc mě bolel po orgasmu 🤐 Inu, udělat si dobře taky pomůže na pročištění dělohy - vylít si přirozený oxytocin 😉 jinak s milováním čekáme do první menstruace kvůli tomu krvácení co bylo apod.

Ale teď už je mi mnohem líp. Psychicky i fyzicky. Až se zahojím (tedy po první ms), chystám se na dvouměsíční detox - jóga, chlorella, zdravé čisté jídlo, spoustu vody, litry kontryhele, vitamín D (doporučení gyndaře - nízká hladina má na průběh těhotenství také negativní vliv), tinktura z jeřábu ptačího, akupunktura...zkrátka, aby tělo bylo příště lépe připravené. A protože na to jsou dva a kvalita spermií je neoddiskutovatelnou podmínkou, svému drahému jsem koupila vitamínové tablety - směs s koenzymem Q10, vit. E a C, selen, zinek, pak para ořechy, dýňová semínka, kotvičník na čaj a maca prášek a snad bude ochoten se snažit připravit se mnou 🙂 věřím, že teď už bude vše dobré... Jsem zraněná z toho co se stalo (hlavně ze všeho kolem výkonu), stýská se mi po miminku v bříšku, ale snažím se být za tuhle zkušenost vděčná a udělat vše pro to, aby se už nikdy neopakovala. Jak píše Tereza Kramerová, musíme životní zkoušky pochopit a ponaučit se z nich, aby se nemusely opakovat - její článek mi také moc pomohl, doporučuji: http://terezakramerova.cz/odchod-miminka/ Teď už vím, že příště chci své těhotenství prožívat sama v sobě - meditovat, zpívat, smát se, užívat si to a nebát se. Strach je zbytečný, stresující a přivolavá neúspěch. Těhotenství není primárně nemoc ani riziko. Je to nádherný dar a žena by ho tak v sobě měla skromně vnímat. Mluvila jsem o malém 'kdyby se narodilo...' nebo 'kdybychom řešili postýlku...' a teď vím, že to bylo špatně. Žádné podmiňování - když to přijde, je to tady a teď a je to posvátné a dokonalé. Pokud má miminko odejít, ani utrogestan ho nezastaví. Pokud má zůstat, ani těžká práce ho nevypudí. Takže nám všem přeji pro příště jen štěstí, ani kapku výčitek a nevraživosti. Buďme jemné a ženské, tajemné a harmonické, připravené na to přijmout ten dar. Připravme svá těla a požádejme naše partnery ať nás v tom podpoří a ja věřím, že to pak bude dobré. Takže hodně štěstí a zdraví, spoustu lásky a krásy kolem vás a ve vás a až přijde ten správný čas, buďme připravené a nachystejme své náruče pro naše děti 🙂

Omlouvám se za dlouhý a vyčerpávající příspěvek, ale doufám, že třeba někomu pomůže...

Nebudeme se o miminko teď aktivně 'snažit' (chytání plodných dnů, ovulace...), ale volný průchod bychom tomu nechali tak od ledna když se nám bude chtít - tedy asi po 3 ms...snad už konečně ta první dorazí, fakt se na ní moc těším 🙂 mám bílý hustější výtok a citlivější prsa, tak ji čekám netrpělivě každým dnem! Zkusím načíst něco dozadu i o vás, historie téhle diskuze mi taky moc pomohla, hlavně jak holky postupně těhotněli 😀 Vzájemná podpora a roznášení těhotenských bacilů je důležité!!! 😵

xehachiwinga
21. lis 2016

*těhotnělY...pardon 🤐

A fakt se omlouvám za tu dlouhou litanii, uf. 😀

xehachiwinga
21. lis 2016

@soninek Toho krvácení se neboj (viz. můj příspěvek), atb máš a pokud nemáš bolesti a horečku, nemusíš se strachovat víc než je nutné - hlavně odpočívej, stejně se první týden až dva po revizi po zamlklince nedá na nic jiného myslet, to moc dobře vím ☹ držím ti palce! A věř, přebolí to. Nepouštěj strach do vesnice! To bylo tvé první těhotenství? Kolik ti je? Je nás tady hodně ☹ snad se příští rok začneme kulatit a budou z nás maminky krásných zdravých dětí 😉

dashii
23. lis 2016

@xehachiwinga Moc krasne napsane. Je to tak, chce to hlavne pohodu, at uz psychickou, tak i fyzickou .. vse je v nas propojene. Drzim palce, at se v pristim roce, nebo drive zadari a vse vyjde jak ma. Preji to nam vsem 🙂

katiex
25. pro 2016

@xehachiwinga děkuju...pomáhá to... 💕. Jsem hodinu po revizi...Loučím se v duchu s andělíčkem a zároveň se psychicky chystám na další dny. Bylinkám 100% věřím a určitě je nasadím hned jak dorazím domů...

xehachiwinga
25. pro 2016

@katiex Drzim palce a preji vnitrni silu! Zase bude lepe, nam vsem... Pristi rok je ten nas a na dalsi Vanoce uz u sebe budeme mit zdrave uzlicky stesti 🙂 preji to Tobe, i nam vsem! Kdyztak dej vedet, i pres soukrome zpravy - rada poradim bylinky kdyby cokoliv... Drz se a vydrz!

katiex
25. pro 2016

@xehachiwinga děkuju...přeji to samé. Ráda napíšu. Malé povědomí o bylinkách mám, ale ráda zjistím další info... Přeji jen to nejkrásnější, ať ten další rok stojí zato!

xehachiwinga
25. pro 2016

@katiex Mimo to, co jsem psala vyse mrkni po 1. porevizni ms kdyztak na kapky Gynex a Napoj nebeske vily od Petra Hoffmanna - sama ted zacinam zkouset, dam vedet 😉

llenka_li
4. led 2017

Ahoj holky, akorat lezim v nemocnici s neprosperujicim tehu, jsem 3+4 tt a tehu nemůžou najít, nevi tedy jestli je v děloze nebo mimo. Chtela jsem se optat, zitra asi risknu revizi a uvidi se, jestli hcg klesne...pozná se to hned druhy den? Klesne hcg nejak znatelně hned den po zákroku? Uz nevim co mam delat, lezim tu tyden hcg ob den stoupá minimálně : 470,570,680,730, takze na 1000 se asi nedostaneme a ja uz bych chtela domu 😥 stejne šance na dobry konec uz neni.

simi1510
4. led 2017

@llenka_li já to těžko mohu posoudit, mě nikdo krev po revizi nebral, ale mizí pomaleji z těla... Např. já ho měla komplet dle těhu testu, co jsem zkoušela komplet pryč po 2 týdnech.

llenka_li
4. led 2017

Jde mi o to, jestli den po revizi pujdu domu. Pokud je tehu v děloze, je jasne, ze ano, ale kdyz to neni prokazatelne, tak zjistím, ze tam opravdu bylo, jen kdyz klesne hcg a to tedy taky asi nebude uplne hned..Ptám se asi blbe, ale uz lezim tyden v nemocnici a chtela bych domu.

simi1510
4. led 2017

@llenka_li já po revizi byla v nemocnici přes noc, ale jinak v 90% pouští hned domů, resp po pár hodinách

butterfly
4. led 2017

@llenka_li Mně tedy brali hCG až 14 dní po revizi (kleslo z 50 000 na asi 150), ale nevidím důvod, proč by tě měli držet v nemocnici, hCG můžou kontrolovat ambulantně.

kika_21
4. led 2017

@llenka_li Zeptej se doktorů.Atˇjsi brzy doma a brzy zdravá přeju.🙂

llenka_li
4. led 2017

Do druhého dne si tu nechávají urcite. Mne by ho měřili, protoze nevi, jestli je tehu v děloze a tudíž ani nevi, zda revize zabere nebo se poté bude delat i laparka...zitra to zjistím 🙂

@kika_21 dekuju 🙂

vanilopka27
5. led 2017

Ahoj holky bolí mě srdce když čtu všechny ty prizpevky a zkušenosti 😢 Já teď v 7tt čekám na verdikt zamlklého těhotenství máte Prosím zkušenosti s revizí v K.Varech nebo v Plzni? Hrozne se bojim a po ztrátě holčičky v 36tt a zneprůchodnění pravého vejcovodu při slepáku doktorům nevěřím 😔😢

katiex
5. led 2017

@vanilopka27 Ahoj, tvoje zkušenosti jsou taky teda hrozné...život už neví, jak by si s námi zahrával... Byla jsem 25.12. na revizi v Plzni na Lochotíně...kromě jednoho doktora, který byl spíš necita a bez empatie, byli všichni úžasní a hodní. Když jsem řekla, jestli bych nemohla dostat větší dávku injekce na anestezii, bylo mi vyhověno a probudila jsem se opravdu až na pokoji... Moc bych si pro tebe přála, aby se vše vylouplo do krásy a tys zjistila, že je vše v pořádku, jen to trvalo trochu dýl....

vanilopka27
5. led 2017

@katiex Ahoj , ano to neví...jak se říká ,ten kdo píše scénář mého života má divný smysl pro humor...
A byla si tam déle nebo jsi šla domů?
Kéžby si mela pravdu ,doufám v to každý den ale naděje je malá 😢

katiex
5. led 2017

@vanilopka27 nechali mě tam přes noc. Ale nastoupila jsem v 9 ráno a řadu přišla až ve tři odpoledne (na nervy pecka...)...tak možná proto mě tam nechali přes noc. Jak to, že je ta nadeje tak malinká? Nemáš ještě srdíčko?

vanilopka27
5. led 2017

@katiex panejo to budu s nervama v kýblu 😨
Dr. viděla jen gestační váček a hned začala vypisovat papíry na revizi ale řekla jsem že chci počkat....
A naděje je malá protože necítím tlak v prsou špatně mi nebylo poprvé tak si rikam ze nemusí ale není to dlouho co jsem měla prsa jak kameny a teď ňak nic...😔

puutalo
5. led 2017

@vanilopka27 Teda s tebou si osud hraje ošklivým způsobem! Jestli to nevadí, prosím, co se stalo, že jsi o miminko přišla ve 36tt? Moc bych ti přála, aby se plod nakonec objevil. Také za sebou revizi mám a doufala jsem do posledního dne. Ale doktorka si byla jistá. Moc mi pomohlo po zákroku vypadnout z domu, odreagovala jsem se. Myslím na tebe, ať to dobře dopadne!

vanilopka27
5. led 2017

@puutalo nevím proč ,snad jsem v minulém životě něco provedla že mám v životě tolik bolesti...
Jinak jeden dr. mi jen suše řekl že se to stává a ze byla zdravá tak vlastně ani nevím 😢
Máš pravdu, je dobré někam vypadnout a nemyslet na to...
Děkuji jsi hodná ,snad jednou o mě to štěstí jen nezakopne a zůstane semnou 😔

puutalo
5. led 2017

@vanilopka27 Měla jsi po tom nevydařeném těhotenství nějaká vyšetření, aby zjistili, proč se ti takové trápení děje? Jak se ti ta ztráta miminka přihodila? Neřekl ti někdo, že to může mít s něčím souvislost ve tvém organismu?

vanilopka27
5. led 2017

@puutalo ne ,potom se nedělo vůbec nic dr. řekl že se tak děje a tím to haslo 😒 pak po pěti letech kdy jsem se rozhodla udělat něco pro prázdnotu v srdci mi na genetice v Plzni paní profesorka Galová našla jaké si protilátky ale teď když jsem tam byla s přítelem mi vrátila naději s tím ze testy vyšli dobře a jsem zdravá 🙂 však proc se děje tohle netuším 😢

puutalo
6. led 2017

@vanilopka27 Takze nasli nejaky protilatky... Vic nezkoumala, nedala zpusob, jak to lecit? Zamlkle tehonstvi tu bylo, je a bohuzel i bude. Jenom se to driv nedalo odhalit, testy nebyly, ultrazvuky taky ne. Bralo se to za zpozdenou menstruaci, ale kdo to hlidal? Dejte si alespon 2 cykly a pak na to hupnete. Nadeje je na vasi strane. PAk dej vedet, jak se dari.

katiex
6. led 2017

@vanilopka27 kdy se dozvíš verdikt? Kdy jdeš na kontrolu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru