Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
8. říj 2009

Ahojky koníkovky 😀
Tak já jsem se včera dala do boje. po obědě jsem si našlapal jen tak lehce 80kg zelí a necítila jsem nohy a malé to přišlo strašně srandovní 😉 . No a pak jsem šla na cvičení. dala jsem se do boje. Po první potratě jsem taky začala hlavně na pánevní dno aby se mi zpevnilo a musím říc, že mi to pomoholo i psch se hodit úplně do pohody ale je to makačka. 😝 Ted jsem navíc začala Pilates urřitě vám to holky něco říká a dnes si nadávám jestli mi to stojí za to, nekecám bolí mě i palce u noh, ale na druhou stranu co jsem četla tak je to právě dobrý pro spodek a mou obrácenou dělohu a následné otěhotnění. 😝 No ale mazec. Jdu vás dočíst 😉

mateta888
8. říj 2009

😵 Hol,ky vy jset ukecaný a vítám nový tvářičky 😵

lendaw : nemusí to nic být jak jsem tu už psala po prvním samovolněm pot jsem špinila vkuse 4 měsíce až jsem si dala HA tak se mi to okamžitě srovnaloted problémy nemám. tělo je jen rozhašený 😵

dorra : tak to se divím já mám jendnou samovolný a zamlký a nikdo se mě na nic neptala a hned mě brali na revizi. Ráno nástup 20 minut si pospíš oničem nevíš a za 6 hodin jdeš domů. 🙂 Dneska se s tebou nemazlí. Není se čeho bát a revize (čištění) se dělá co vím já snad pokaždě. to spíš záleží na dr. Já jsem za to radši, protože vím o případech kdy tam kousínek zůstal a holčina šla za minutu dvanáct měla otravu krve taky ji potom dr řádně sjeli. mě se to zdálo při prvním zbytečný protože ve mě nic zůstat nemohlo a když mi ukazoval dělohu tak stejně cucky ještě zbyly. je to takovej sychr 😨

renko : dr by si tě měl/a hlídat to krvácení nevím nejsem odborník, ale spíš kvůli těm myomům. já takové problémy nemám ale zase kámoška a ta jak zavolá že je nějaký problémek jen pro jistotu tak ji chce hned vidět. ale zase co dr to jinej přístup záleží to na nich a tobě jak se cítíš a jestli ti to tak vyhovuje. 😵

Kdepak je ta besinka a janinacka už by taky mohla být pomalinku zpátky nebo je ještě brzo ? No nic kočky jdu něco dělat a všem krááááááásný slunečný den, zase juknu 😢

gejbule1
8. říj 2009

Dobré ráno holky,tak mi jsme dnes zase s malou bez teploty tak nevím proč má občas takhle denní teplotu,Snad to je k zubům.
mateta ty jsi ďáblík takhle si zašlapat ale to cvičení ti závidím taky bych potřebovala.Chodíš s malou nebo někdo hlídá?
dorra taky se divím že ti nedělali revizi po potratu.Já na ní šla vždycky úplně automaticky a i když to ze mě skoro všechno vyšlo samo bylo mi řečeno že je to lepší a šla jsem stejně.Možná ti to dělali ani nevíš.
renko hlídej se a kdyby tak okamžitě k doktorovi.

renko74
8. říj 2009

Holky, ještě jednou opakuju otázku na duphaston a utrogestan. Některé jste ho dostávaly ještě před těhotennstvím nebo hned po jeho zjištění. Mně to nikdo nenabídl, tak se chci zeptat, na co jsou a čemu pomůžou, platí se? Jedná se o léky nebo injekce? Je možné je brát i při MTHFR mutaci?

marketa137
8. říj 2009

omlouvám se že sem opět lezu 🙂
renko já brala utrogestan, duphaston je to samé ale jiný výrobce. Já nemůžu normální cestou otěhotnět, mam nějak rozhozený hormony a proto beru clostilbegyt ten je na ovu a utrogestan na dobré uhnízdění a rala jsem ho do 12tt těhu. je to vlastně hormon který podporuje uhnízdění apak udržení. většinou se dává když ěnkdo v těhu začne špinit nebo krvácet. Ale pokud jsi hormonálně ok tak si to vaječníky tvoří sami 😉 . kdyby Tě ještě něco zajímalo tak piš do IP, nechci vám sem lézt když k tomuhle témau nemam moc co říct, sice jsem taky potratila ale už je to dávno ☹

gejbule1
8. říj 2009

renko duphaston a utrogestan jsou léky na podporu těhotenství.Většinou se dostávají když začneš krvácet nebo špinit na začátku těhotenství.Já jsem si naposledy zaváděla utrogestan od 4tt do pochvy.Protože jsem začala špinit.Někdy se může nasadit preventivně bez špinění ale s tím můj doktor nesouhlasí prý jako když si dáš sádru na zdravou nohu aby se ti nezlomila.Nevím ale asi jak který doktor.Je to jen na předpis a neplatí se to myslím/už si to nepamatuji/.

didulka.sy
8. říj 2009

Ahoj hezhé ráno,
renko74 ten Utrogestan já ho mám předepsaný beru ho 16. - 25. den od začátku MS, předepsalami ho abych měla MS pravidelnou (i když jsem stím nikdy neměla problém) a na zkvalitnění sliznice dělohy. Doma tomu říkáme hnojivo do dělohy. Je to něce jako podpora pro otěhotnění. Dávkování je různé, podle toho jak určí doktor.

verunka84
8. říj 2009

Ahoj holky moje 😵

mám na vás dotaz, trochu mimo naše téma 😉
mám stříbrný řetízek, takový ten placatý, tenký... a včera jsem si ho zapomněla sundat, když jsem si barvila vlasy a jsou na něm skvrny od bervy ... vyoadá to hrozně, jakoby byl rezatý, ale je to barva .... zkoušela jsem jen namočit tamponek do vody a otřít to, ale prtž to už zaschlo, nezadařilo se 😒
poraďte, jak šetrně dostat ten hnus dolů ? .....

díky

mateta888
8. říj 2009

gejbule : no to víš, že mám hlídání má přece jen tatínka a tak jí řeknu, že ho musí pohlídat a Megí (pejsek hovádko). 😀 aby nedělali neplechu a já jdu. No pohoda, musí se taky zapojit je to i jeho dítátko a večer ho schopně bolela hlavička jak pořád kecala a kecala a kecala.
Jinak k té teplotce, to jsem asi nějak přehlídla ☹ . Můžou to být zoubky, ale ted docela řádí šestá nemoc nic to není je to jeden max dva dny vysoké opravdu vysoké horečky a pak je to pryč můžou vylíst i osypky z toho že by málo pila ale udržíš to normálně léka na horerčku dole a je to. Tak snad už to máte zasebou a kdyby to byli zoubyky tak at jsou co nejdřív venku potvůrky. 😠
Hele však ty můžeš taky chodit máš velký děcka to by bylo aby se to nějak neudělalo zkus to doma navrhnout nebo jim to dej jako hotovo at se taky trošku postarají 😀 , je to super relax 😀

renko : já s tím vůůůůůbec zkušenosti nemám, ale jak jsem změnila dr tak se strašně divila, že mi to nedali , když to bylo už podruhé jen pro jistotu, že se tím nic nezkazí a i potom co jsem krvácela. 😠 Tak mi řekla, že jakmile vyjde testík i když to ještě nebude moct potvrdit tak mám přijít a hned mi nasadí právě ten Utrogestan, jak říkali holky záleží na dr. 😀 a většinou to je to hlavní.

verunko : tak vtom ti neporadím co mám malou tak jsem si odvykla nosit cokoli. 😀 neboj ty jsi holka šikovná to dáš

verunka84
8. říj 2009

mateta - no já se hrozně bojím, abych ho nějak nepoškodila ☹ strašně jsem si ho dlouho přála a teď v pátek před týdnem jsem ho konečně dostala ..... a hned si ho tak zaprasim !!!! 😒 😒 😒 bych se nejraděj neviděla ..... 😒

lendaw
8. říj 2009

Renko, já dostala Utrogestan při 1. i 2. těhu. V prním kvůlu tomu, že jsem špinila a při 2. preventivně. Je to prakticky jenom ženský hormon, který vytváří žluté tělísko a bere se jen do konce 1. trimestru. Ve většině případů má tělo tohoto hormonu dostatek, ale někdy se předepisuje aby podpořil udržení. Rozhodně ale udržení nezachrání, pokud už je to nasměrováno k zániku. Je to ve formě bílých tablet, které se dají polykat /ale bývá po nich nevolno/ a v těhu se doporučuje je zavádět do pochvy. Já brala 2 ráno a 2 na noc. Je to jen na předpis, myslím, že jsem něco malinko doplácela, ale moc to určitě nebylo.

eliska_v
8. říj 2009

Ahojky holky.
Já jsem už po psychické stránce celkem v pohodě....Akorát ,že u nás v baráku je teď miminek. 😢 To jediné na mě pusobí, ale ještě se to dá!! Celkem to zvládám!!

Jinak já už týden nekrvácím a je mi fajn!! 😉 už se těším na další snažení a tentokrát to musíme zvládnout až do konce!!
Jinak výsledky z hystologie mám v pořádku, tak aspoň něco!! 😉

renko74
8. říj 2009

Díky za rady, pokud ten utrogestan nevadí na trombozu, tak si ho příště nechám předepsat. Akorát ten můj doktor je takový ten "přírodní" typ, všechno by nechal na přírodě🙂.
Eliško, nějak jsem nepochopila - ty jsi taky po zamlklém p.? Jak dlouho?

mateta888
8. říj 2009

elisko : tak to jsem ráda že ti je líp dlouho jsi tu nebyla, 😉 je fajn že víte že jsi v pořádku, miminka tě sem tam budou brát pořád mě dneska psala kámoška že bude podruhé matkou 7.4. a to byl i náš termín tak jsem z toho trochu přepadlá ,ale mi jsme holky šikovný a mi to zvládneme a mimíska se dočkáme 😀

didulka.sy
8. říj 2009

verunka84 na ten řetízek bych zkusila čistič na stříbro dá se koupit v drogerii. nebo se poptej u zlatníka co s tím

didulka.sy
8. říj 2009

Děvčátka nevíte prosím někdo jak se berou kontrolní odběry u Rh neg. maminek. myslím ty první . mě při posledním nezdařeném těh. nebraly krev do 16.týdne ani jednou. 😨

lendaw
8. říj 2009

Ahoj Eliško, tak to jsou dobré zprávy. Měly jsme ty revize skoro ve stejnou dobu (já 18.9.). Ale já stále slabě špiním 😒 Histologie mi taky dopadla dobře i štítná žláza, čekám už jen na výsledky infekce a pak půjdeme na tu genetiku.

gejbule1
8. říj 2009

mateta nejstarší dcera už bydlí s klukem a ta prostřední stále někde lítá/příprava na maturitu,přijímačky na VŠ a tak/je taková zodpovědná ale občas hlídá a to jdeme s manžou spolu.Ale dnes bude hlídat taťka a já jdu taky cvičit.Ještě jsem tam nebyla tak snad to bude dobrý.
renko můj doktor je jako ten tvůj.nechává to na přírodě ale teď naposledy jsem si o něj řekla ale stejně to nevyšlo ☹ .Když to nemá vyjít tak nepomůže.
verunko moje babička čistila zlato a stříbro tak že to nechala povařit v mléce.Ale v barvě je peroxid tak nevím jestli to pomůže 😒

eliska_v
8. říj 2009

lendaw: Ještě špiníš? ty jo to je už docela dlouho! 😕 Ale pokud máš všechno v pořádku, tak je to dobře! 😉 já chci jít ještě na vyšetření se štítnou žlázou, tak doufám, že bude taky všechno ok

mateta:Dlouho jsem tu nebyla, to je pravda...moc sem už nechodím!! Ale občas nakouknu! 😉
jinak jsem v pořádku!! 😵

mateta888
8. říj 2009

didulko : jak nebrali krev do 16 tt 😕 to není ani možný zvlášt pokud jsi mínusko 😕 . Mě brali hned jak jsem začala krvácet kvůli hcg hodnotám, ale jinak první odběry jsou kolem třetího měsíce, co si pamatuju já, no a ted jsem si řekla o protilátky v krvi jestli náhodou nemám tak mi to neudělali že je moc brzo a ta nová dr mi řekla že budu chodit co 14 dnů na utz a krev právě kvůli protilátkám at se to kdyby nedej obže chytlo v začátku. 😵
No nevím, ale ten tvůj dr to bere nějak hodně volněji. . .

gejbule : takpak napísni jak ti je a držím palečky at ti to jde. 😀
elisko : a kampak chodíš se vykecat teda jestli se můžu zeptat 😅

eliska_v
8. říj 2009

mateta: Nikam se nechodím vykecat... Stačí mi manžel!! 😵 všechno spolu zvládáme!! 😉

gejbule1
8. říj 2009

nejhorší je že tšch doktorů co jsou kvalitní a precizní je strašně málo ☹ .A když nevíš co by s tebou mohl dělat nebo kam tě poslat tak si myslíš že je super.Ten můj asi v zásadě taky není špatnej ale dělá jen ty základní vyšetřní.Když jsem neměla problémy tak jsem si myslela jak je dobrej.Kdybych věděla ke komu jít tak jdu pryč hned 😠

renko74
8. říj 2009

Jo, problém s výběrem doktora máme asi všechny. Já chtěla vyměnit svou doktorku v ČB a zjistila jsem, že takoví ti tři nejlepší vyhlášení mají plno a nové pacientky neberou. Tak k jednomu z nich jsem se vtlačila po známostech. Je sice milý, ale techniku má postarší a tak nějak nevím, nicméně je komunikativní a odpovídá na otázky, co bychom víc chtěli🙂

eeefi
8. říj 2009

ahojky holciny! 🙂 tak uz jsem zpet plna sily a elanu 🙂 dovca byla uzasna, plna slunicka a pohody 🙂 i kdyz jsme se obcas s manzou chytli.. njn jini uz asi nebudem 😒
bohuzel jsem jeste nemela cas vas docist - to si necham na vikend 😉 vidim nove prichozi, tak zdravim 😉
jinac dneska jsem volala na vysledky z genetiky - vse ok 😀 akorat na hematologii je asi nejaky zadrhel. doktor mi nechtel do telefonu rict podrobnosti a tak s nim mam v pondeli schuzku, tak jsem fakt zvedava 😒

verunka84
8. říj 2009

ahojky eeefi - tak vítej zpět !!!!!! 🙂 🙂 🙂
řekla bych ti, jak vypadáš odpočatě, ale já tě nevidíííííím !!!! 😵 😵 😵
tak gratuluji k výsledkům z genetiky a neboj !!!! hematologie bude taky v pořádku .... určitě bude vše v pořádku !!!! 😵 😵 😵

holky, mizím z práce a jdu si sednout s holkama ... a s jednou těhu .... s tou kamoškou .... už má buben 🙂 ..... je to krásné, leč pro mě stále ještě těžké ☹ ☹ ale snažím se, koupila jsem ji pro chlapečka dvě krásné bodýčka s ježečkem 😵 😵 😵 jsem zvědavá, jak to dnes dám ..... ona tam zase bude fuňet, držet se za břicho, komentovat svoje prsa, kt. jsou podle ní přímo mega obrovská (realita je taková, že je má opravdu hroznépo 1.dítěti a teď se jí trochu nalilly, ale opravdu trochu), nosí ooooobrovskou podprdu a ..... no no comment 😉 .... tak snad to zvládnu a nebudu po cestě dom smutnit, natož snad plakat .....

pa pa

gejbule1
8. říj 2009

Ahoj eeefi vítej z dovolené 🙂 hlavně že máš v pořádku genetiku ta hematologie snad nic nebude.Mě tenkrát předepsali jen nějaké vitamíny.Měla jsem málo bílých krvinek.

evuliss
autor
8. říj 2009

Zdravím hezký večer!
Pěkně jste tady klábosily!
Snad byly všechny otázky zodpovězeny 😉
Já dnes konečně volňáskuju,lezla jsem v koupelně po zemi a drhla kachličky 😝 pak jsem 3 hodiny žehlila a teď hlídala švagrové dětičky 😝 takže jdu se naložit do vany a relaxovat 😎
Čekám brzy druhou mrchu takže snad to nebude takový masakr jako ta první 😝

mateta888
8. říj 2009

elisko : ty se máš mi jsem z malé tak vykecaní že večer padneme a zemřeme 😀 , tak si to uřívej i za mě.
evuliss : já bych taky potřebovala vydrbat koupelnu 😉 no nic aspon máš restíky za sebou já mám půlku před sebou a jak ten kamarád co nového ?

verunko : držím palečky at to zvládneš a jak dopadl ten řetízek ?
eeefi : vítám tě zpět určitě odpočatá a plná sil 🙂 nebuj nic to nebude uvidíš kdyby to bylo vážný tak tě tam nahnal už ted a né až v pondělí 😉

gejbule : dr to je kapitola sama o sobě, ale já už bych se nenechala odbít po mých zkušenostech, nechci to zakřiknout, ale ta nynější vypadá nadějně 😵 a jak bylo na cvičení ? zrelaxla sis ? 😵

didulka.sy
8. říj 2009

mateta888 tedˇuž je to moje bývalá doktorka.

gejbule1
8. říj 2009

Tak jsem se vrátila z cvičení.SUUUUUUUUPER ale zjistila jsem že jsem pěkná bačkora.Lilo ze mě teda pěkně.
jsem zvědavá jestli ráno vstanu z postele.
Jdu se naložit do vany a Vám přeju pěkný večer 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru