Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
25. říj 2009

markee : takže sis to pěkně odmakala sama 😠 typický chlapy at se ženská stará , zvlášt když je doma 😠 😠 😠 .
Díky za odkaz určo tam juknu, sisinka chce zvířátko a nejlépe pejska, tak uvidíme co vykoumám, ale prohlásila jsem že to bude mini, protže péct dort těsně před vánocema to teda je moc. o holt jsme si ji uměli udělat 😅

gejbule : tak to já zas tak neberu, příští týden mám jet za kámoškou v prosinci má termín a na ůplným začátku přišla o jedno dvojčátko, ale druhý se drželo tak jí nasadili konskou dávku jak mám já a zachvilinku bude rodit tak snad to dopadne 😀 . Nabalila jsem jí dvě tašky oblečení všeho se zbavuji i pomalé, aspon to někdo využije než to budu (jestli to budu)potřebovat já. 😀

andi : vítej i když na né moc veselém tématu 😅 . Já jsem baštila listovku a pila kontryhelový čaj, ten je na podporu děložní sliznice a celkové hojené dělohy, prý. No a nějak jsme s tím ani nepočítali a už je to tu 😅 Tak hlavinku vzhůru 😉 . Jinak na kontrole jsem byla za měsíc od revize, ale prohlídla mě vlastně ještě 14 dní po revizi,protože jsem tam nestala zprávu z nemocnice a nekrvácela jsem tak mě rovnou zkoukla, ale jinak je to v normě.
doma většinou nechávají těch 6 něděl, ale záleží na tobě jak se budeš cítit hlavně psch kdy budeš chtít mezi lidi 😵 . Je to jen o domluvě s dr.

andi2
25. říj 2009

mateta-dík ale že tohle téma tu aspon je i když né moc veselé.tak kontryhel mám doma tak si ho udělám už jsem o něm taky přemýšlela ale nevěděla jsem a ted už vím.No já mám neschopenku do 27 to jsem měla jít na Uz ale bohužel v pátek už revize.Tak uvidíme.Doma mě to neutíká a myslím akorát na to na co nemám.I když v práci je to dost na psychiku ale zas to uteče.A navíc mi stejně bude končit smlouva a chci jít jinam kde to nebude tak náročný.Moc díky.

markee
25. říj 2009

Andi,já si koupila ten Femibion 8OO http://www.lekarna.cz/femibion-800-metafolin-tb... . Původně jsem ho objednala přes net-jeden za 255Kč,ale balíček se ztratil.Takže když přišli penízky zpět,tak jsem si ho koupila v lékárně ve městě-tam stál 306Kč,takže jsem koupila jen jedno balení.Ale až dojde,koupím další. Chci ho jíst pro jistotu od teď.
Tak já si užila 9měsíční holčičky,dnes byla veselá,i povídala a lezla všude možně. No sranda.Jen jsme si nevšimli,že jí Johanka přinesla malý kousek stavebnice a Kája si ho hned strčila do pusy 😖 No šoky. Než jsme jí to vyndali z pusy,to chvilku trvalo,ale čílila se pak,coc jí to jako bereme,že to zrovna dobře chutnalo 😀

dot
25. říj 2009

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem lezu, ale mela jste nektera zkusenost s tim, ze by vam ani po revizi neklesalo HCG? Ve stredu jsem byla na prvnim pokusu, to naopak jeste vzrostlo, tak me vzali v patek na laparku, jestli to neni mimodelozni, nic nenasli, tak znova na revizi. Vcera HCG o trochu kleslo a dneska uz zase ne. Zitra mam jit zase na krev a nikdo mi nejak neumi rict, jak je to mozne..

mateta888
25. říj 2009

dot : při prvním jsem problém neměla a ted u druhého mi brali krev hned ráno, tak mi to šlo dolů pomaleji a za dva dny jsem musela znovu krev. A bylo to dobrý. Ale vím, že kámošce co to neslezlo tak ji čeistili znovu 😝 a pak to bylo dobrý, ikdyž tam nic neměla a byla vyčištěná pořádně hned na porpvé, ale jak se to řeší díl to nevím. Myslím že jsem tu viděla i diskuzi právě jen Hcg zkus pohledat, tam ti určo holky poradí 😉
Ale každopádně se ptej a otravuj dokud ti to neřeknou je to tvoje tělo 😉

gejbule1
25. říj 2009

dot - nevím takové zkušenosti nemám ale už jsem několikrát zjistila že jsou věci mezi nebem a zemí které nejdou logicky vysvětlit.Jak dlouho jsi po revizi?Proč ti dělají HCG?Měla jsi 2.revize za sebou? já jsem nikdy na kontrolním odběru nebyla tak nevím jak by to bylo u mě.

dot
25. říj 2009

Holky dekuju za odpovedi, tady berou po revizi krev na kontrolu vzdy, aby se nestalo, ze tam neco zustane a nebyl z toho zanet delohy. Jdu pohledat tu diskuzi o HCG. Diky za tip 😉

andi2
25. říj 2009

markee-no Johanka byla hodná donesla jí stavebničku.Jo některý děti to dávají hned do pusinky.Nás tohle naštěstí nepotkalo.Ten Femibion si zítra koupím.Pobolívaj mě trošku vaječníky ale asi to tak má být.No jdu zas něco pomaloučku dělat at přijdu na jiné myšlenky.U nás taky pak na k.o.kontrolujou hcg mělo by být na 0.

dablikolik
25. říj 2009

😀 Ahoj holky tak mě dnes konečně dorazila po vyvolávačce MS. Bylo mi dost špatně, ale ještě dvě MS a asi půjdeme znova do boje

markee
25. říj 2009

Dablikolik, tak to gratuluju k porevizní MS. A klíďo do dalšího mimča jděte dřív,jestli nemusíte vyložetě čekat na nějaké výsledky 😉
Andi,jojo,byla hodná,rozdělí se s holčičkou. No hezky se ale o ní starala,zas by jí všude sebou tahala a vše ukazovala. Je to sranda.

gejbule1
25. říj 2009

Tak to jsem zase o něco chytřejší mě nikdy po revizi krev nekontrolovali asi na to tady kašlou ☹ .
dablik taky gratuluju k porevizní MS.Já z ní měla šílenou radost.
markee vy už se snažite?Já bych do toho šla hned ale bojím se.Teď naposledy jsem otěhotněla hned po revizi a nevyšlo to ☹ .

markee
25. říj 2009

Gejbule,nesnažíme a snažit ještě nebudeme. Nechci to prostě plánovat. Já mám strach a velký a nemyslím si,že teď je ta pravá doba na miminko. Bojím se dalšího špatného výsledku a dalšího ukončování,i když to bude hned v začátku. I tak prostě to bude psychický nápor. Prostě to nechám osudu. Chtěla bych práci,jet na dovču a tam třebas. Ale teď určo do konce roku snaha nebude.

mateta888
25. říj 2009

gejbule : to mi ani neříkej 😢
dablikov : obrovskááááááááááááááááááááááááágratulace 😀 , pozitivní zprávička, ni uvidíš jak dlouho to vydržíte nezkoušet mimiška 😀
markee : tak to máme doma podobný, taky se orzdělí první poslední i to co ty malý ještě nemůžou a máš plný ruky práce 😉 . Ale ještě že jste byli v pohotovosti jako zodpovědný maminy 😉

mateta888
25. říj 2009

dot : ta diskuze je v Těhotenství a je to "hladina Hcg"

zanet29
25. říj 2009

Ahoj holky, Mateto, to máš pravdu, že ty naše holčičky jsou kouzelné a kecalky, jsou to prostě naše princezničky 😉 Nevadí, že se ptáš na ten můj potrat, nevadí mi se o tom bavit. Měla jsem zamlklý potrat ve 13tt, ale velikostně odpovídalo 9+3tt, prostě se ten plod špatně vyvíjel. Ani jsem nepočítala, že otěhotním hned, jak se začneme snažit, vždycky nám to trvalo tak 3-4měsíce. Doktor ti nezaručí, že bude vše v pořádku i když dodržíš 3 měsíční či 6 měsíční pauzu.

gejbule1
25. říj 2009

mate neboj nemyslela jsem to nějak zle.Špatně jsem to napsala.u mě to je úplně jedno jakou mám pauzu.Potratila jsem jak hned po potratu tak i s roční pauzou.A pak vyšla Lucka a byla 3.měsíce po revizi.Jen teď se bojím kdyby to nevyšlo že by to bylo moc za sebou a nezvládla bych to psychicky.zanet má pravdu nikdo nikdy neví kdy to vyjde.

janinkaves
25. říj 2009

Ahojte holky, potřebuju poradit, mám zasebou potrat ve 22tt v květnu a dělali mi po něm revizi a krvácela jsem trochu skoro čtyři týdny a dr. mi řekla že mám jíst askorutin a za pár dní jsem krvácet přestala a teď ve stredu jsem byla na druhé revizi pro zamlklé těhotenství v 7tt. a právě jsem krvácela jen po zákroku, večer jsem jela domů a už jsem jen trošičku špinila a od rána nic ani špinění, jen světlý klasický výtok tak jsem si říkalla super aspoň že nekrvácím, ale včera se zabarvit do oranžova a dnes večer jsem začala mírně krvácet jasnou krví a pobolívá mě kolem močového měchýře a jsem z toho nervozní, nevím jestli si mám vzít askorutin nebo je to normální že se to spustilo až po čtyřech dnech a nechat to tak ?

Jo a ještě jak píše Zanet žádný dr. nezařučí že to bude i po půl roce dobrý, mi se zasnažili po třech cyklech že nám to nějaký ten měsíc potrvá a vyšlo to hned ale dopadlo to blbě, v nemocnici mi řekli že bych měla alespoň půl roku vydržet že to možná bylo tím že po tom velkém potratu jsemtak rychle otěhotněla znovu a tělo to nezvládlo ale znám spoustu holek co otěhotněli hned po šestinedělí a v pohodě donosili, takže je to jen na tom jak se cítíš ty !

markee
25. říj 2009

Janinkaves, je mi líto čim sis také musela projít ☹
Já jsem po potratu ve 22tt taky(8.9.2009) a když jsme se před ukončením těhu ptali genetičky zda mělo vliv na špatnou genetickou výbavu miminka to,že jsme se snažili po 2 MS od revize(v únoru jsem měla první revizi dělohy po zamlklém těhu v 9tt),tak nám bylo řečeno,že to opravdu ne. Prý až budu gynekologicky v pořádku,tak se můžeme začít snažit. Takže si myslím,že za měsíc či dva by to šlo. Ale my si dáme určo delší pauzu ☹

janinkaves
25. říj 2009

Ahoj Markee je mi taky strašně líto že se stalo i vám, je to nepopsatelná bolest ☹ ! Mám ale naštěstí doma dvouletého chlapečka tak se teď soustředuju na něj ! Mi máme v plánu si teď dát trochu klidu, já si taky myslím že za to může že to teď nevyšlo ten hematom, že prostě utlačil ten plodík a on se začal špatně vyvíjet ! Já si totiž připadám v pořádku MS byla pravidelně a všechny odběry co mi brali byli negativní ! Ale v nemocnici kde jsem byla už i v tom květnu i teď mi jedna sestřička poradila zkusit PGD metodou upravit vajíčko, když se genetička vyjádřila že za vvv v květnu může náhoda a nebo taky mohou být poškozeny všechna vajíčka že se uvidí a nic na vyšetření nám nenabídla a moje dr. je trochu neschopná, tak už sem se tam i informovala a s manželem jsem se dohodli že si necháme ještě poslední pokus bez pomoci kolem února a když to nevyjde tak si necháme pomoct ! Tak když vím že jsou tady takové možnosti tak jsem klidnější ale hlavně mám doma toho nezbedu mojého nejhodnějšího ! Jen ta krev mě dneska dost rozhodila !

gejbule1
25. říj 2009

jani já jsem byla 23.6 na revizi a otěhotněla jsem znova hned první měsíc po revizi a znova revize 16.9.taky jsem se ptala zda je to tím že jsem otěhotněla brzy.Nezávislé 3.doktoři mi řekli že NE.Většinou prý jde o špatnou genet.výbavu plodu.Pokud je tělo připravené tak otěhotníš.
Jinak si myslím že v šestinedělí máš na takové výkyvy nárok ale jestli máš pochybnosti tak zítra zavolej svojí dr.

mateta888
25. říj 2009

holky tak to jste mě aspon trošku uklidnili, já jsem s tím totiž vůbec nepočítala, před tím jsme se poctivě snažili půl roku než to vyšlo a ted naopak jsme se snažili si dávat pozor a buch ho 😅 . Asi nám to moc nejde to plánování 😅 . Ale to už je jedno. Budu doufat že to klapne a vyřešila by se mi tím i mé hledání práce protože tady neberou ba naopak propouští a pak si něco najdi 😠

janikaves : holka to is neumím a ani nechi představit , ☹ taky jsi to neměla jednoduchý. No k tomu krvácení. Já jsem po prvním špinila v kuse 4 měsíce až jsem si dala HA tak se to upravilo a ted po zamlklém jsem krvácela den slaboulince a nic , to bylo fajn. Pokud to nebude nějaký moc veliký množství a nebudeš k tomu mít ijiný problémy tak to ještě může klidně být. Kdyby ti bylo ale zle tak na nic nečekej a minimálně si zavolej dr pro jistotu 😉

janinkaves
25. říj 2009

Holky, děkuju já si taky říkala že pokud to bude nějak divoké že zavolám zítra dr. ! Jen jsem nervozní aby se to nějak neprovalilo moc a něco se mi ještě nestalo, no snad ne 😒 !

markee
25. říj 2009

Janinkaves,přesně o tom PGD mi říkala holčina odsud z Koníka i mi zjistila,že prý teď VZP bude dost připlácet.Ale my máme poj.ministerstva vnitra,tak uvidíme jak oni. Taky s manžou chceme jít do přirozeného početí a když ani to nepomůže tak se uvidí zda na to budu mít ještě nervy nebo půjdeme do PGD. Manža má balancovanou translokaci chromozomů,takže by jsme na tu metodu měli nárok. Máme taky spolu už jedno dítko,Johance v úterý budou tři roky,takže nás nad vodou drží ona. Povedla se ona,tak doufáme,že se ještě jedno povede.

zanet29
25. říj 2009

No holky, to je síla, to ani nemůže být pravda, člověka vykolejí jeden potrat, ale dva to už je trošku moc. To jste šikulky, že to pěkně zvládáte 😉
Janinkaves, já myslím, že můžeš klidně krvácet i celé šestinedělí, ale většinou to tak dlouho nebývá. Já jsem krvácela a špinila asi 14 dní.

janinkaves
25. říj 2009

Markee já právě taky doufám že to půjde přirozeně, Filda je úplně zdravý a já s manželem taky ! Tak snad ! Právě v té nemocnici na vedlejším pokoji ležela paní co přes to PGD byla šťastně těhotná za 80tisíc ale jak jsem byla hotová z té revizě a smutku tak jsem se neptala za co to přesně dali nebo za kolik to bylo pokusů ! Ale na koníkovi je diskuze z téhé repromedy tak jsem si říkala že se pak skontaktuju s holkama abych věděla kolik začít šetřit, ale snad to nebude nutné a půjde to !
Žanet mě právě překvapilo že čtyři dny nic a naráz se to spustilo ! A víš já to jaksi nezvládala když se to stalo v tom květnu tak jsem nedokázala normálně fungovat a těšit se ani z Filípečka pořád jsem se jen přetvařovala a ani mi nepřidali věčné otázky od hodných lidí a donedávna jsem normálně nespávala a ještě teď slyším jednu milou osůbku jak mi říká když mě potkala po měsíci od potratu že ,,vypadáš dobře vidím že tě to ani moc nevzalo", tak v ten moment jsem nevěděla co mám dodat, pak jsem hned na poprvé znovu otěhotněla a když mi dr. říkala že je to špatné a sestra mě odvedla na pokoj tak jsem už nevydržela a museli mi dát prášky na uklidnění, a teď se dost divím že jsem docela v pohodě asi jsem to všechno nechala teď v té nemocnici, ale normálně spát se mi nedaří pořád, nějak nesnáším tmu a klid, ty myšlenky a vzpomínky jsou strašně ! Snad to brzo přejde !

zanet29
25. říj 2009

Janinkaves, držím palce, ať to brzy překonáš, lidí, co to nezažili, tak nikdy nepochopí ☹ Už to bude dobrý, to špatný už sis vybrala, věř tomu. Filípek mamince pomůže, neboj 😉

gejbule1
25. říj 2009

janinka časem to bude lepší a lepší uvidíš 🙂 drž se bude ti zase dobře i když teď se to ještě asi nezdá.Hlavně že máš Filípka,z toho se raduj 🙂 .Vím o čem mluvím ☹ Držím ti palce 😀 🙂

janinkaves
25. říj 2009

Snad jo zanet, zatím se mu to daří nezbedovi a jsem za něj strašně vděčná 😀 ! Co ten vymyslí za lumpárny to až rozum předchází 😀 !

zanet29
25. říj 2009

Ti naši prďolové to prostě s náma umí 😀 , Gejbule má pravdu, čas léčí 😉

janinkaves
25. říj 2009

Holky tak mi odzpíval Martin Chodůr a můžu jít spát 😀 ! Je fakt fantastický 😎 ! Zase se někdy ozvu, děkuju moc za podporu, mějte se pěkně a držte se zatím pa a dobrou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru