Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

marlin3
26. říj 2009

Ahoj holky,zdravím při pondělku. Dneska mám celkem dobrou náladu,protože včera dorazila první porevizní MS 38.den) a odpoledne jedeme do Gennetu-tak jsem zvědavá. 😉

renko74
26. říj 2009

Ahoj Marlin, tak se přidávám, taky první porevizní po 33 dnech, to celkem ujde. Doufám, že to nebude na nemocenskou🙂

renko74
26. říj 2009

Ahoj holky, vítám janinku. Mně teda žádný odběr krve na HCG po revizi nedělali, ani nevím,jestli klesá nebo co. Ale trochu mi teče mlíko z prsu.🙂. Jinak v poho, dneska první porevizní MS! Takže po 33 dnech. Jinak k tomu krvácení po revizi - u mně první tři dny skoro nic, slabounké špinění, pak bolesti asi dva dny a trochu krve, za dalších pár dnů jsem myslela, že mám dokonce slabší menstruaci a pak to zase za tři dny přešlo. Ta bolest 4 dny po revizi byla šílená, ale brufen zabral. Ale oranžová krev? To slyším poprvé.
Jani, jsi hrozně statečná ženská, držím ti moc palce!!!

eeefi
26. říj 2009

ahojky holcinky 😉
teeeda vas docist, to je sila! 😀
zdravim nove dusicky.
janinko mela jsem podobny prubeh jako ty. po revizi jsem krvacela jen 1.den. pak jsem jen slabounce spinila a po 4 dnech jsem krvacela vic. po cca 14 dnech uz jsem mela dle doktoru regulerni menses (ten prubeh byl stejny i po druhe revizi)
dot hcg me snad nikdo po zakroku ani nebral. vlastne po prvni revizi asi jo, pac jsem dost krvacela a meli strach, jestli nemam zanet. dopadlo to nastesti ok.
mate urco to ted dopadne dobre! jses takovy nas prubojnik za stestickem! 😉

eeefi
26. říj 2009

hmm od pristiho tydne asi za vami budu chodit min 😒 menim pracoviste a neni tam povoleny internet, takze si vas zkouknu az vzdycky vecer doma 😒

mateta888
26. říj 2009

ahojky koníkovky 😀
Tak dneska počasí zase oničem ach jo 😝 .
Obrovskáááááááááááááááááááááááááááááááágratula k první MS marlin a renko 😀 , jste holky šikovný. 😵 😵
eeefi : to je hezký že jsem bojovník ale už by to chtělo někoho ke mě abych v tom nebyla tak sama 😅 😀
Tak to máte hoky ůkolem šup šup šup, jak říká ta moje treperenda 😉

markee
26. říj 2009

ahojky,
Marlin a renko,gratuluji k porevizní mršce.
janinkaves, no to PGD mě drží nad vodou,pže prostě jestli se přirozeně nepovede,tak bych do toho šla. Sice právě to stojí hodně pěněz,ale jak mi psala ta známá,tak VZP už to docela hradí. Uvidíme. Já jsem zdravá,manža v podstatě taky,ale má přehozené dva chromozomy,takže v tom máme problém. Ale Johanka se povedla,takže budeme doufat i v další zázrak.
Jinak já si dala k snídani kousek dortu a kafčo-jsem čuník. Měla bych hubnout,přestat to sladký jíst,ale nějak jsem se neodhodlala. ☹

renko74
26. říj 2009

ahoj matetko, jak se vede? Co příznaky, jak se cítíš? byla jsi už na utz?

gejbule1
26. říj 2009

Pěkný den i když počasí zase nic moc.Všem kdo mají porevizní MS velká gratulace 🙂 .

mateta888
26. říj 2009

renko : no baštím prášky že nemusím jíst jídlo 😀 Standa si ze mě dělá srandu že to bude narkománek 😀 , na to se nedá ani nic říct. Prsa začínají bolet že mám problém snýst klidně i jen triko a zvracím tak zatím 2x denně. snad to vydrží a nerozjede se to . Tak asi tak, ale nestěžuju si. Za týden mě čeká kontrola s prvním utz, ted bylo ještě moc brzo, bylo by to zbytečný.

renko74
26. říj 2009

tak to blinkání je poměrně brzo, já zvracela od 7tt do 10tt, pak už pohoda, v druhém těhotenství vůbec. Pokaždé je to prý jiný. To jsem nevěděla, že jsou na to nějaké prášky. Je dobře, že máš takové příznaky, to je známkou, že je všechno OK. Držím palce!!!

mateta888
26. říj 2009

renko : ty prášky nejsou na nevolnost to je na podporu těhotenství a výživu drobečka 😀 . Jinak u malé jsem zvracela celodenně do 7 měsíce a nezabralo mi nic

gejbule1
26. říj 2009

Ahoj holky,mám radost tak se vám musím pochlubit 🙂 .Dnes mi volali první výsledky z Pronatalu.Dělali mi bakteriální výtěr pochvy a našli velké množství různých bakterii a chlamýdie.Mluvila dr.jen stručně do telefonu ale jsou to bakterie které nemají žádné příznaky.U žen způsobují předčasné porody a potrácení,cysty záněty dělohy a vaječníků atd a u mužů mohou způsobit deformace spermií a když to není léčeno tak i rakovinu prostaty.Néé že bych měla radost co mám za bakterie ale že už něco našli čím by to mohlo být.
Budeme brát s manželem antibiotika 3.neděle a pak půjdu na kontrolní odběr.
mate přeju ti v dobrém hezké blinkání ale jen maličko 😀

renko74
26. říj 2009

Páni, gejbule a jak jsi k tomu přišla? To vzniká z ničeho nic? A jak má ženská poznat, že něco takového má? Ty antibiotika to definitivně vyřeší? Tak takový průzkum bych taky chtěla...

gejbule1
26. říj 2009

Pozná se to prý velmi těžko.Může pobolívat v podbříšku nebo při sexíku ale ani výtok u toho prý není.Ty bolesti jsem měla ale nevěděla od čeho.Musím se pořádně na to přeptat až tam půjdu osobně.Antibiotika to definitivně vyléčí ale musíme je brát oba s manželem.

renko74
26. říj 2009

A je na to nějaký speciální stěr nebo to dělají pokaždé v rámci prevence? Když tak si ho nechám v prosinci udělat, zkrátka než začnu s těhotenstvím, chci mít všechno možné vyšetřené a ošetřené🙂

gejbule1
26. říj 2009

renko já nevím ale ten můj mi to nikdy předtím nedělal.On mi nedělal nikdy nic navíc než je nutné.Tak se na to raději zeptej.

mateta888
26. říj 2009

gejbule : tak to obrovkou radost i za tebe, konečně něco "pozitivního". 😀 😀 😀 😀 Však víš jak to myslím 😅 . já když jsem se ptala na chlamýdie potvory tak nová paní dr mi řekla, že bych musela trpět na záněty, bolesti pobřišku, časté nachlazení ledvin a spodku jenže na to já netrpím takže mi to ani nedělala , první zánět jsem měla v těhu s malou kvasinkovej 😝 . Tak to je paráda. Třeba je to ona šup šup a bude to 😀
Já mám takovou radost 😀 😀 😀 😀

A kdepak je vůbec katynka a co handm o beisnce nemluvě.
Markee a jak to vypadá u tebe s prací scháníš nebo jdeš do podnikání. honem další pozitivní zprávičky, to tady potřebujeme
😀

janinkaves
26. říj 2009

Ahojky holky nakoukla jsem sem a moc jste mě uklidnili, v noci už jsem jen špinila a dneska od rána zase nic ani kapka tak to budou jen takové příhody asi !! Ale už se nemůžu dočkat na první mršku, ale to si ještě par týdnů počkám 😠 ! A ta oranžov krev, já už před potratem měla takový hodně žutý výtok s krevníma žilkama proto se vědělo už od potvrzení těhu že to asi nebude dobrý a po té revizy se zase ten žlutý výtok vrátil a v tu sobotu byl zabarvvený do oranžova ! Tak možná mám i nějaký zánět !

Gejbule to je super že na něco přišli, určitě se s manželem vyléčíte a než se nadějete bude vás o jednoho víc ! Já bych taky chtěla aby mi něco našli ale zatím se brali jen krve a stěr z krku a vše negativní, teď přemýšlím že si to taky nechám vzít !

Jo holky máte za sebou nějaké vyšetření po potratech ? Já mám za sebou štítnou žlázu, stěr z krku a krev na listeriozu, tooplazmozu, zoozy (nebo zoony nebo tak nějak) a když to teď zase nedopadlo tak že bych v těch odběrech pokračovala ale nevím co dr. navrhnout protože ona se mi zdá poslední dobou strašně neschopná a vše bere na lehkou váhu jsem zvědavá co mi řekne až půjdu příští týden na kontrolu ! Tak mi kdyžtak poradte co si ještě nechat vzít ju ! Děkuju

eeefi
26. říj 2009

jj taky gratuluju holkam k ms - je srandovni, ze zrovna ted z ni mame vsechny obrovskou radost a uz za par mesicu ji zase zacneme nesnaset 😀
mate neblazni.. ja si davam do konce roku pauzu, aby se mi telo trosku dostalo do poradku.. dve revize v jednom roce je celkem silny zahul pro organismus.. 😉
gejbule to jsou mi teda novinky! ani me nenapadlo, ze tohle muze mit vliv. me na tohle asi doktorka taky nedelala zadne vysetreni - pri pristi prohlidce se ji na to zeptam.
jinac uz asi taky blbnu. dneska jsem byla u prakticke, jelikoz jsem mela na zacatku cervence kliste a stale mam na ruce cerveny flicek a obcas svedi, tak jsem si rikala, zda to nemuze byt borelioza. doktorka me uklidnila, ze to moc nevypada, ale vzala mi krev. ptala jsem se ji, zda by to mohlo mit vliv na ty nase nezdary, tak rikala, ze nejspise ne. doporucovala mi nejakou kliniku, kde delaji rozbor vlasu a podle toho ti zjisti, co telu chybi nebo jestli mas nejakou nemoc. stoji to ale 2tis a nevim, zda by to zrovna ten nas problem nejak vyjasnilo..

renko74
26. říj 2009

Tak rozbor vlasu za 2 litry? Do toho bych nešla. Taky jsem jednou byla u takového chytrého "léčitele" biotronika nebo co to bylo. Za tři stovky. Napíchal mi na prsty ruky takové drátky s krabičkou - jako v tom filmu Pelíšky (vyděržaj pianěr🙂) zabzučelo to a nejdřív říkal, že jsem úplně zdravá, pak mě chytl za palce u nohy a říkal, že mám špatné ledviny, krevní oběh, srdce a kdo ví co. A posílal mě na nějakou chytrou kliniku do Prahy za 5 tisíc. Nene, na to už se nenechám napálit.

eeefi
26. říj 2009

hehe taky se me do toho nechce jit.. navic za 2 tisice - uf 😒
jen me prekvapila ta ma doktorka. myslela jsem si o ni, ze je to rozumna zenska 🙂 dokonce ma same priznive ohlasy i na www.znamylekar.cz
renko ted jsem si cetla na jine diskuzi (missed - rijen nebo tak neco), ze si taky mela tehotenstvi bez embrya. to ja mela v prvnim tehu taky. tjooo koukam, ze tech zamlklych tehu a vubec potratu je fakt desne moc.. jen v mem okoli se rodi sama zdrava ditka (samozrejme jim to preju). jen jsem z toho tak zblbla, ze kdyz ted mam nejake problemy ja, tak mi to prijde az neuveritelne ve srovnani s tim okolim... njn nekdo si to vyzrat musi - timto se nechcu litovat, jen suse konstatuju 😒

verunka84
26. říj 2009

Ahoj holky 🙂

hurá hurá hurá a ještě jednou hurá 🙂 🙂 🙂 ale jak píše eeefi, za chvilku budu už zase nadávat 🙂

v sobotu opřišla první porevizní MS (1.září jsem byla na zákroku, tj po 54 dnech ☹ )
ve čt jsem volala k Dr., že jsem MS ještě nedostala, že beru HA, už mám v sobě 2 platíčka a nic, zda mám načínat to 3.poslední .... sestřička řekla, že někdo to tak pristě má a mám vydržet a normálně začít brát ... naštěstí MS v sobotu přišla a dnes tedy večer začnu poslední platíčko .... jako teda v tu sobotu mi bylo ukrutně zle 😖 😖 😖 ale včera lepší a dnes už bez brufenu a už bych mohla mít jen slipovku, jak je to slabounké .... takže tak 🙂

Jsem fakt ráda, že už to je ve fázi MS .... po 2měsících ....

Jinak děvčátka, držte, za chvilinku bude všechno dobré, jak tu někdo psal, myslím mateta, vše zlé jsme si už vybraly a bude jen krásně 😵

gejbule1
26. říj 2009

mate já jsem zánět neměla nikdy a příznaky taky ne tak nevím jak bych to bývala zjistila.Teď mě teda břicho někdy pobolívá ale to je vše.

zanet29
26. říj 2009

Ahoj holky, velká gratulace všem, kterým dorazila porevizní MS, je to pro člověka aspoň první pozitivní věc na tom všem. Pro mě to byla celá věčnost. Gejbule taky gratulace k tomu, že ti zjistili, co máš.
Jinak holky hodně síly vám posílám, bude líp...

mateta888
26. říj 2009

teda holky vy jste ukecaný, celý vás dočítat nebudu na to jsem moc unavená. 🤐 Jinak jsi mě gejbule opět neotěšila 😕 😅 ale v poho jak půjdu příští týden na kontrolu tak podle toho jak dopadnu tak se jí na to zeptám jestli mi to může pro syychr dodatečně udělat 😉 .
No jdu spinkat jsem nějaká mrtvá tak dobrou

renko74
27. říj 2009

Verunko gratuluju, vím jak ti bylo, včera jsem měla první den MS a hrozné bolesti, večer jsem nemohla bez brufíku usnout, ale říkám si, že to k tomu patří, že se všechno srovnává a dneska je mi už podstatně líp. Mám to dost silné, ale řídké, asi ty vitamíny působí na ředění krve, to potřebuju.Já to dostala 33. den od revize. za nějaký měsíc si zajdu ještě na hematologii, ať mi poradí s tou mou trombofilií.
Eefi, můj doktor je tady taky vyhlášený jako nejlepší v ČB, ale jak píše řada ženských na blogu, jeho sláva už je 15 let pryč, dneska je zmatený, nestíhá, používá starou techniku a všude nutí svou manželku s homeopatikama.Tak už taky nevím, co si o doktorech myslet. Snažím se držet vlastního rozumu a všechno konzultovat s dalšími doktory. Na druhé straně, kdysi takové vymoženosti nebyly a taky se rodilo. Příroda je nejmocnější.
Taky koukám na malé děti a kočárky a těhotné, ale já to zatím beru pozitivně, říkám si - jde to. Když to jde jiným, půjde to i mně. A těším se, jak je to nádherné, ty dudlíky v pusinkách a vykulené oči. Těším se, žiju nadějí. Co jiného. A když to nepůjde? No najdu si jiný životní cíl - třeba koupit chatu🙂

zanet29
27. říj 2009

Renko, je super, že myslíš, tak pozitivně. Já myslím, že není důvod, proč by to nešlo 😉 určitě se brzy zadaří!

mateta888
27. říj 2009

Zdravím ve spolek 😀
Holky je možný, že může být těhu zima. já se klepu jak ratlík, mám na sobě dva zimní svetry, ležím pod peřinou a cvakají mi zuby , je to docela šílený. 😨
Jinak jsem byla včera cvičeit tak mě bolí celý tělo a už ne jen prsa tak aspon to tak nevnímám 😀 ,.
Tady je zase hnusně že se nehodí ani jít ven tak doufám že u vás je podstatně líp.¨
Renko takový přístup je správný tak se to musí 😀 😀 super

janinkaves
27. říj 2009

Ahojte holky, tak nikomu vám nebrali odběry ? Neporadí mi nikdo ?

Mateto já s prvním dítkem jsem se cítila naprosto stejně, dva svetry na sobě pod dvěma peřinama a klepala jsem se a pořád spala !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru