Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
14. pro 2009

já jsem při propuštění žádné informace nedostala.musím si stahovat prsa ,aby se mi nezačalo dělat mléko a mám antibiotika.doktort něco říkal,ale mluvil děsně potichu a nic jsem mu nerozuměla.bych pravu řekla,sex je to poslední,o co bych teď stála.ale to bude asi tím,že je to moc čerstvé...jsem zvědavá,co mi řekne doktor.a hlavně na ty výsledky...

faflina
14. pro 2009

Dari- je dobré, že to bereš tak jak to je. To mazlení jenom schvaluju. Já říkám, že sme sexovali už 10dní po revizi, ale samozdřejmě kdybych se na to necítila tak do toho nejdu. Ale z tebe cítím, že bys ho i klidně znásilnila 😀 😀 a to je taky dobře. Je fakt,že po revizi se těhotní hodně dobře a tak na to i já spolíhám. Jemom nikdo neví jestli to výjde nebo ne.

darinka_x
14. pro 2009

Fafli: víš co? stresem si stejně nepomůžeme a ono to po třech měsících vyjít může i nemusí, ale stejně tak ti nikdo nezaručí, že se ti to podruhé nestane za rok, takže na co otálet... JJ, můj muž byl úplně zděšenej, že prý ještě máš 10 dní času 😀 musela jsem ho přemlouvat 😀 achjo, není to lehký a mám chvilky, kdy to taky nenesu dobře, ale opravdu si myslím, že bude lepší být v psychické pohodě a pak určitě bude i další těhotenství v pohodě! 😵

faflina
14. pro 2009

jsi fajn Dari- jen tak dál...

gambrinuska
14. pro 2009

ahéoj holky, teda vy jste toho nakecali 😉
Sice nerada, ale vítám nově příchozí ☹ 😢 , holky už asi vše napsali, ale opravdu tady pomůže jen čas. Já jsem právě dnes 6týdnů od revize a už jen čekám na mrchu, která se zrovna příšerně toulá 😠 . Chci to vše spláchnot a pokračovat dál, smozřejmě na ten zážitek nikdy nezapomenu, někdo tu psal, že to jsou malí andílkové, tak mi taky jednoho takového máme, tak bude snad jen 1 😨
Jinak mě bude v lednu 28 a jsme bez dětí, ☹ tak útěcha, těm co alespoň doma nějaký ten zázrak mají, mi si nemůžem pořídit ani zvíře, od 16 semi víc a víc projevují alergie 😠

martasl
14. pro 2009

Holky,co jste brzo otěhotněly po revizi.Co vám na to řekl doktor-ka?není to moc brzo a nebezpečné?nehrozí větší možnost potratu,když je to tak brzy?

faflina
14. pro 2009

čau Gambi-tak ty jsi alegička? No tak to je pech. Ty naši andílci snad jim je tam nahoře lépe, než u nás v bříšku (pokus o útěchu).
Martasl- vím akorád, že horalka otěhotněla a ta nedostala ani mrchu po revizi. No a psala, že doktor tomu ani nechtěl věřit, a že jí gratuluje. Moje švagrová taky nedostala Mrchu po revizi a hned byla těhu-jí ale řelki, že musí počkat 3měsíce ona se na to ovšem vyprdla.

martasl
14. pro 2009

A jejich těhotenství je v pořádku??nemají nějaké problémy?určitě mají rizikové těhotenství,že?tak hlavně že se jim brzo zadařilo.museli mít obrovskou radost..

faflina
14. pro 2009

U horalky je to teď čerstvé taže zatím mluvme jen po špičkách není to ještě ani 2 měsíce.
a švagrová má 5 - ti letou zdravou holku a samozdřejmě,že zůstala na rizikovce.

gambrinuska
14. pro 2009

s tim těhu po je to asi hodně individuální, hlavně záleží na tom jak se cítíš psych a fyzicky. U nás u většiny co už začínáme zkoušet to broběhlo hondě brzo.
Faf co má malej s těma střívkama, teda POKUD TO NENI TAJNÉ

faflina
14. pro 2009

Teď už nic. Je po operaci, ale jmenuje se to Hirsprugova choroba. Je to vrozená vada a jediná možnost je právě operace. Projevuje se to zácpama. Malý už jako novorozenec nevykadil smolku, ale i tak mi řekli, že to nic není. Trápili jsme se do 2 let. Prostě mi malej nemohl kakat tak sem mu pomáhala trubičkama, teploměrem atd.... Ale pořád mě ujišťovali v nemocnici, že je to normální. Až se nám jednoho dne chlapeček ucpal úplně. Jeli jsme s tím do Olomouce no a do týdne operace. Vzali mu 40cm tlustého střeva. Ale už je to za náma a snad už bude jenom líp.

darinka_x
15. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem čekala, že si ráno počtu a vy jste toho moc nenapísaly 😉 jak se dneska máte? Já začínám den s úsměvem 🙂 ještě dva dny a jdu k doktorce na kontrolu, asi to bude znít blbě, ale už se těším až mi napíše ty vitamíny, abych mohla už mít pocit, že v přípravě na miminko trošku něco dělám 🙂 taky jsem si tady četla diskusi o kontryhelu, takže si zkusím koupit i ten.
Hezký den všem 🙂 !!!

bison
15. pro 2009

martasl: já jsem prodělala revizi loni na konci srpna, můj doktor mi řekl, že se ihned po první menstruaci můžeme začít opět snažit o mimčo, prý si tělo samo řekne, kdy je připraveno 🙂 . No a povedlo se nám to vlastně ihned po tom a letos v půlce července se nám narodil Kubíček 😵 . První tři měsíce mě raději nechal na neschopence doma, ale pak jsem ještě do 27 tt chodila do práce a vše bylo v pohodě 😎 . Takže přeju hodně štěstí 😉 .

darinka_x
15. pro 2009

Achjo já to stejně nechápu, že se názory doktorů tak moc různí - některý ti řekne, že máš počkat 3 měsíce a jiný, že můžeš zkoušet hned. 😒 a teď si vyber 😠 já bych třeba hrozně chtěla, ale když to tady tak pročítám a vidím, že dost holek muselo podstoupit revizi i podruhé, tak si dám tři měsíce pokoj, a pak se uvidí. S mým štěstím bysme sice možná hned otěhotněli, ale dopadlo by to kdoví jak, takže bych to viděla na snažílkování od února / března, ale vydržet to, to bude něco 😀

darinka_x
15. pro 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat jak probíhá kontrola u lékaře po revizi? Normálně na koze, klasika?

zanet2009
15. pro 2009

darinko, kdy jsi byla na revizi? já 4.12. a jdu na kontrolu k dr. zítra a myslím, že kontrola bude asi normálně na koze a myslím, že tím utz spodem.

Jinak vítám nové holky 😉 na takovou věc určitě nikdy nezapomeneme, ale věřte, čas je lék a bude to bolet míň a míň.

darinka_x
15. pro 2009

Zanet: já jsem byla na revizi ve středu tzn. 9/12, a Dr.mě chce vidět v pátek, protože pak už má dovolenou 🙂 já bych si právě spíš tipla, že ta kontrola proběhne přes ten vnitřní ultrazvuk, protože na něm si myslím, že uvidí jestli je ta děloha čistá, na koze si myslím nepozná nic, ale asi se budeme muset nechat překvapit 😉

zanet2009
15. pro 2009

to jsem měla na mysli, ale mě vyšetřuje na koze, UTZ má hned u ní.
Jinak je super, že Tě raději prohlédne dřív a nečeká až po svátkách.

darinka_x
15. pro 2009

aha tak, já jsem právě úplně nevěděla jak to myslíš 🙂 určitě budeme v pořádku, byla bych klidná 😉 tak zítra určitě napiš jak probíhala kontrola a jak jsi dopadla!

zanet2009
15. pro 2009

jasně , napíšu.
Tak nějak si říkám, že těch 6 týdnů uteče jako voda, v pátek už budu mít 2 týdny za sebou a pak Vánoce, Silvestr a chvíli na to hurá na to 😀
Na Silvestra si dám nějaké dobré vínko u TV a doufám, že pak už alkohol nebudu moci

darinka_x
15. pro 2009

no právě, já jsem teď taky hrozně ráda, že budou Vánoce, to se mnohem líp zapomíná na to špatný, co jsme si teď prožily. A koukám, že na to máme úplně stejný pohled - i já si dám na Silvestra i Vánoce trochu toho svýho oblíbenýho šampáňa a pak ani nemrknu a budeme se moct snažit znova 😉

martasl
15. pro 2009

darinko-x-tak to jsme byly na revizi stejný den.to je hnus,už to bude týden.strašně to letí.poprvé jsem v noci před spaním nebulela.ten pokec tady s váma fakt děsně pomáhá.
holky,nebolela ta první kontrola?a co první sex,byl v poho,nebo to bylo jen tak aby se neřeklo...? 😅 mám z toho docela strach.manžel bude vyjímečně snad 4-7 dní doma,tak nevím jestli to zkusit nebo ne?připadnu si jak nějaká nezkušená 15-tka.tedy v dnešní době spíš 12-13tka 😅 😲

zanet2009
15. pro 2009

martasl, my jsme po revizi ještě styk neměli, já chci dodržet to 6-nedělí, tak neporadím 😉
jinak máš pravdu, mi taky moc pomáhá, že se tady vypovídám.

martasl
15. pro 2009

jj.hlavně že v tom nejsme samy,co 😉 ale bylo by líp,kdyby taková diskuze nemusela být,že??Tak jsem dnes zabalila to málo co jsem měla pro holky,manža nic nemá,ale snad mu koupím aspoň něco.dárky si nedáváme.zato holky budou mít ježíška,jakýho si snad ani nezasloužej 😒 Holt,tatínkovi holčičky...

darinka_x
15. pro 2009

já si teda nemyslím, že by pak měl sex bolet, však proč by měl? Jasněže byste na to měli jít asi ze začátku opatrně a pak se uvidí, ale podle mě to bude v pořádku 😉 já teda rozhodně nevydržím šest neděl s manžou nespat, to se má? Mně doktor řekl, že mám sexuálně abstinovat minimálně do té doby dokud budu pořád krvácet (krvácela jsem jen ten den do večera) a pochybuju, že v pátek na kontrole by nám Dr. i dál zakázala sexíkovat, podle mě to je fakt o chuti a jak se cítíte. Třeba já bych do toho šla hned, ale určitě aspoň do toho pátku počkám a do té doby si to vynahradíme jinak 🤐 😵 😵 😵

martasl
15. pro 2009

Tak kruci musím končit.Holka otravuje už asi hodinu ať ji pustím.tak se mějte a zatím... 😉 😉 😉

mercedesse
16. pro 2009

Ahoj holky,
tak se sexíkem by se mělo počkat minimálně 14 dní, nejlépe až po první menstruaci. Hrozí zánět, protože je to otevřený. Jinak to nebolí, ani vyšetření ani sex. Teda aspoň mě ne. I když poprví jsme byli hodně opatrní. Ale já to nevydržela až po 4 týdnech. Tak se to stihlo docela zahojit. A jinak to opravdu uteče, já už včera dostala povolení od dr. se snažit znovu. Tak se těším, že po novým roce bude všechno veselejší.

darinka_x
16. pro 2009

Mercedesse: ahoj! Tak to jsou ale dobré zprávy 🙂 chtěla jsem se tě zeptat kdy jsi byla na té revizi, že už máte povoleno se snažit? Přiznám se, že se mi nechce to dohledávat 😉 a neptala ses doktorky jak velké je riziko, že se tohle stane i podruhé?

darinka_x
16. pro 2009

Aha už to vidím, stalo se ti to před měsícem. Tak to jsou ale vážně dobré zprávy 🙂 a jak se cítíš, půjdete do toho snažílkování hned, anebo budete ještě vyčkávat? 🙂

mercedesse
16. pro 2009

Já byla 3.11. a včera to bylo 6 týdnů. K dr. jsem měla přijít po první MS. Potratila jsem v 8 tt a prý to bylo tak malé, že se můžem snažit hned. Jen se má nechat proběhnout ten první cyklus aby se srovnali hormony. Jinak jsem se na to, jestli se to může stát znovu, neptala. Ale tuhle možnost si vůbec nepřipouštěj. Od začátku mi dr. tvrdila, že ve většině případů se to neopakuje. Stát se to samozřejmě může, ale na to nesmíme vůbec myslet. Je to těžký a strach budeme mít vždycky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru