Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mercedesse
21. pro 2009

Maty: to je v pořádku aspoň je co číst 🙂
Gambi: já jsem na tom s tou revizí stejně, mě dávala dr. i na výběr, ale muselo by se to dlouho hlídat. Tak jsem radši šla.

gambrinuska
21. pro 2009

Mně na výběr nedali, tak mi to trochu se... ☹

andi2
21. pro 2009

maty hlavně že jste všichni o.k.a Tobě také hezké nehektické Vánoce. 😉 Gambi no mě by to asi naštvalo stejně je to na dr jestli bude nebo ne. 😉

andi2
21. pro 2009

gambi to mě taky nedal dr na výběr hned na revizi,že by z toho stejně nic nebylo a do zprávy mi napsal hrozící potrat.

gambrinuska
21. pro 2009

No jo, jenže u mě to byl prý spontální potrat ☹ a odešlo by to s tim krvácením, bylo to prý malinké 😢

nadja73
21. pro 2009

ja mela zamlkly potrat, v 10 tt ni doktorka rekla, ze plod je o 2 tydny mensi, pak mi jeste teda udelali HCG, to to potvrdilo. jenze jsem nekrvacela, protoze jsem brala Utrogestan a tak to muselo jit ven operativne 😒 jak jiste vsechny vite, otresny zazitek, kdyz jsem lezela na operacnim sale a uz mela zapichlou jehlu na narkozu, tak jsem se tak strasne rozklepala, ze mi narkozu dali hned, ani necekali na doktory.UZ NIKDY VICE!!!!
gambi, v kolikatem jsi byla ty? a brala jsi nejake udrzovaci leky?

gambrinuska
21. pro 2009

Nad nevim, cca 6 týden měla jsem MS 18.9. a 2.11 revize 😢 , začla jsem týden před špinit a dali mi ascorutin a utrogestan, ale jen přes víkend v po jsem na to šla, říkal mi doktor, že takhle končí 75% těhu, dost šílené číslo ☹

nadja73
21. pro 2009

ano, tohle cislo jsem taky slysela, je to strasny. i kdyz me kazdy uklidnuje, ze po druhe se ot uz nestane, tak jsem furt skepticka. nekomu se tohle nestane ani jednou, nekdo to prozije nekolikrat v zivote. ja jsem vzdycky tak navztekana, kdyz vidim zdrave tehotnou fetacku, alkoholicku nebo i silnou kuracku. zivot je strasne nefer.

jankabry
21. pro 2009

ahoj holky,

tak ač nerada, přidávám se k vám ☹

snažili jsme se poprvé a hned to vyšlo. Všechno ukázkové. HCG roste jako zběsilé stále, váček a placenta taky .. jen mimi se přestalo vyvíjet v 6tt ☹ už jsem se z toho za ten týden, co víme, že to asi nedopadlo, vzpamatovala, i když trvat to bude jistě déle. Nu alespon víme, že spolu můžeme otěhotnět 🙂 zkouším z toho vytěžit něco pozitivního ...

ale - na revizi jdu zítra čili 9+1. Holky jak to probíhá? bolí to pak a tak? já se dost špatně hojím ... ☹ a i když je to rutinní zákrok a krátký z té celkové anestezie a tak mám prostě strach ... ať už je to všechno za mnou a v pořádku!!! fakt krásné svátky .... :-/ 😢

faflina
21. pro 2009

janka- prosímtě u každého to probíhá jinak. Tělo je každé jiné. Ale neboj se, sestřičky ty jsou v takových případech vždycky hodné. A kdybys měla bolesti tak ti určitě dají něco od bolesti. Já osobně jsem neměla skoro žádné bolesti jen jako když měsíčky ale opravdu jen malinko. Jinak je mi líto, co tě potkalo, jako všechny tady. Bylo mi z toho všeho dost špatně, jelikoš nejsem hubeňour a bylo fakt hanba, ležet nahá a zakrytá pod prostěladlem a čekat, a čekat. Na sále sem si nahá musela přelíst na operační kozu pak mě nahou s roztaženýma nohama uvazovali nohy ke koze a ruce k tělu, aby mi nepadali. Potom mi mezi nohy namířily ty operační světla, pak mě zase přikryli a čekalo se na doktora. Jak přišel tak mi dali narkózu. Takže jsem se vyspala a probudila jsem se a bylo po všem.
Pak se si ale uvědomila, že když sem tam leželá nahá a hrozně sem se styděla, že těm sestřičkám tak to ani nepříjde, protože to tam mají jak na běžícím pásu a že oni to tak určitě neprožívají. Takže sem se trochu uklidnila.

nadja73
21. pro 2009

jo jo, tak nejak, jen, ze ja jsem musela mit jeste elasticke puncochy a mela jsem svoji nocni kosili, tu si radi vem, nejakou starsi. mne pustili po operaci po 3 hodinach, musis mit doprovod. na psychiku je to strasny, proto i ta narkoza. zakrok treba tak narocny neni, ale ja jsem se pri prichodu na sal malem slozila, kdyz jsem videla, ze to je konecna ☹ krvacela jsem si jeste tyden, ale cim dal tim min.
v nemocnici by ti meli udelat jeste ultrazvuk a vysetreni krve, protoze jeden doktor si nevezme na triko, kdyby se on sekl.
preju hodne sily, budes ji potrebovat. ja jsem po tom necele 3 tydny, sice bolest ustupuje, ale s blizicima vanocema je to stejne na prd.
ale musime jit dal!!!!!!
hodne stesti, drzim palce, at fyzicka a hlavne psychicka bolest brzy prejdou.

jankabry
21. pro 2009

díky holky.

já mám spíš strach z neznámého ... je "fajn" že už od minulého pondělí víme, že to nedopadlo .. pan doktor tam plod skoro nenašel a pak ho změřil - 6tt maximálně ... no tak pro jistotu mě nechal přijít ještě dneska na kontrolu kdyby něco, ale nic .. a plod pořád stejný ☹ První tři dny byly šílený, nemohla jsem v noci spát, noční můry, bála jsem se sama doma .. deprese jak z učebnice no ☹ ale teď už jsem s tím víceméně smířená a je to určitě lepší, než to zjistit a na revizi jít hned ...
Mi právě hcg stoupá ukázkově - chodila jsem si jako samoplátce pro klid duše každý týden do nemocnice a mám hodnoty lepší jak z tabulek ... pořád mi roste placenta i gest. váček ☹ jen to mimi ne ... ach jo ..
ale co - příště se zadaří!!! 😉 přítel mě požádal před skoro měsícem o ruku, tak teď alespoň mám co na práci 🙂 zařizuju všechno kolem a zaměstnávám tak mysl něčím jiným a hlavně pozitivním 🙂 dneska jsem zařídila termín a místo obřadu 🙂 juchů 🙂
Držte palce zítra ... snad to zvládnu v pohodě! a hlavně snad to budu mít rychle za sebou .. nechci tam čekat celý den mezi lidma kteří třeba na potrat jdou doprovolně .. to by bylo peklo ☹

nadja73
21. pro 2009

jo, to, ze ty musis jit na temhle zakrok nedobrovolne a jiny tam jdou z blbosti, to fakt moc neprida. stejne, jako kdyz jsme byli v CARu a kolem chodilo mraky tehotnych na monitor. 😒
me teda i HCG kleslo o tretinu od posledniho odberu, takze to bylo celkem jasny.

jankabry
21. pro 2009

no já byla dneska na posledním kontrolním utz a doktor mi tam nechal omylem na monitoru miminko tak z 12tt ☹ hrůza ... musela jsem se koukat do zdi abych se nerozbrečela ... ale my to zvládnem !!! 😉 a brzy budem mít zdravé a spokojené mimísky všechny 😉 psychika je 80% úspěšného těhotenství 😉 !

nadja73
21. pro 2009

jo, tyhle nahody miluju 😒 kdyz jsem sla na pooperacni kontrolu, tak se mnou tam bylo nekolikatydenni mimco a tehule, cca 6. mesic.......hotovy ocistec 😢

faflina
21. pro 2009

janka- tak to se měla stejný jako ty, hcg mi stoupalo normálně, ale plod ne. Sledovali mě týden a pořád nic srdíčko prostě nikde.
Jinak ti moc moc gratuluju k zasnoubení (aspoň nějaká pozitiva). To že někdo jde na potrt, protože dítě nechce a zrovna v době kdy bych ho já moc chtěla, tak to je i pro mě hnus. Ale jinak proti potratům vůbec nic nemám. A to že závidím momentálně těhotným, tak to můžu říct, že fakt závidím.
Ale je fakt, že jedno dítko mám, a nevidím důvod nemít druhé tak v to právě věřím. Ale už to nebude pohodička. Už se teď třesu, jak to bude probíhat. Uřčitě teď budu trnout každý utz jestli bije srdíčko a po narození mimča- jestli kaká (syn se narodil s vrozenou vadou střev)

faflina
21. pro 2009

Jsem blbka - pořád chodím čučet na fotky a albíčka těhulek a teď kůli tomu bulím, je mi to tak líto, už sem mohla cítit, jak mimi kope bříško už bych taky měla ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
mám asi komplex.. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

revange
21. pro 2009

nazdarek holky, tak mam po revizi. Uz nikdy vic teda, sestricky byli straaanse hodny, ale na pokoji sme meli maminku s mimiskem po cisaru a to mi fakt teda nepridalo. Nastesti to asi nekomu doslo a chudak mamca se musela stehovat. Jak jsem se probrala z narkozy, tak hnedka slzy, ze uz je opravdu po vsem. Jak dlouho vam trvalo, nez jste se z toho jakz takz dostali?
Kazdopadne se ted tesim na prvni MS a hura do novyho boje, snad nam to vyjde prirozene a mrazacky nebudem potrebovat

mercedesse
22. pro 2009

Ahoj holky,
opět nerada vítam novou dušičku, to je hrůza jak nás přibývá. Jak to tu čtu, tak se vše znovu vybavilo.
Já musela být v nemocnici přes noc a dávali mi kapačku antibiotik. Ale v podstatě nic nenašli, byl to prostě samovolný potrat se vším všudy. Nejhorší je, že mi ještě den před potratem řekli, že bije srdíčko a rosteme ukázkově a druhý den bylo všechno pryč.
Ale pryč se vzpomínkama a špatnejma myšlenkama, dnes jsem na posledy v práci a pak až příští rok. A ten bude určitě veselejší než tenhle. Pro nás pro všechny.
😉 🙂

horalka021
22. pro 2009

Dobré ráno všem!

U nás snad zatím vše OK, kontroluji se pořád, ale to asi dobře znáte. 😒 Dnes jsem měla ráno solidní průjem, ale to z toho, že jsem se včera na vánoční večeři z práce krásně napapala. 😀 Jinak nezvracím, nic mě nebolí, zvýšená teplota ustoupila minulý týden a celková únava taky, takže si užívám. 😎
Na kontrolu jdu až za tři týdny (8.1.), to je dobaaa 😠, asi si vytáhnu fonenďák, napnu uši a snad uslyším přes ten můj tuk srdíčko. 😅 😵 Musím myslet pozitivně nebo mi hrábne. 😔

gambi: ty jsi byla v Natalartu, viď? my chodili do Smetanky a tam mi mudra řekl, že i když krvácím, tak mi na žádnou revizi nepošle, páč není třeba, že se vše "vyplaví" samo a ono prd, krvácela jsem ještě 11 dní a to už mi fakt nepřišlo normální a pak ten 12. už v kusech 😝, tak jsem zašla za svým mudrou a ten mě okamžitě poslal do nemocnice... a tam jsem byla od úterý odpoledne do čtvrtka ráno, takže docela dlouho 🙄 naštěstí jsem si vzala nadstandard, abych se mohla trápit sama ☹ 😢 a když pak přišel na návštěvu manža s prckem, tak to byly Niagarské vodopády... 😢 😢 😢
bleee, no more 😔 🤐

revange: moc ti přeji, aby to taky přišlo "jinou" cestou 😉

mercedesse
22. pro 2009

Horalka: To je super, že se ti dobře daří a vydrž, teď kolem vánoc to rychle uteče a pak je to ke kontrole jen krůček. Určitě bude všechno v pořádku. 😉 🙂

faflina
22. pro 2009

Horalko- tak sem něco prsni a nenechávej si to pro sebe.
Jinak moc, moc síly a ať ti to vydrží do 40tt.

faflina
22. pro 2009

Revan-těď už bude jenom líp, počkáš na mrchu a hned bude doma veseleji. U nás když se pracuje na mimísovi to je veselo i 3x denně v posteli. Jestli jsi četla o Horalce tak ta otěhotněla hned po revizi a mrchu nedostala. Já slyšela a je to i potvrzený, že po revizi se dobře těhotní i těm kdo dřív nemohl. Tak jestli máš od dokt. zelenou na snažilkování tak bych po revizi počkala těch 10 dní a pustila bych se do práce. Já to tak udělala a nevyšlo to, tak teď doufám, že to výjde.

revange
22. pro 2009

nooo o doktorky prave zelenou asi jen tak nedostanu. Rikala, ze bysme meli pockat taky ty 3 mesice v CARu rekli pul roku . . . ale mi se tak dlouho cekat nechce. Obecne totiz nesnasim cekani a s kondomem :D chachaaa to si snad ani nepamatuju, kdy naposledy . . . holt kdyz to prijde tak to prijde a po prvni MS jdem do toho

faflina
22. pro 2009

Ty 3 měcíce řekli i švagrové a ta taky nedostala pozevizní mrchu no a má holku a půjde v září do školy.

mercedesse
22. pro 2009

Tak ti mužu rev říct, že se mi do toho s kondomem nechtělo, ale když už jsem měla absťák jak prase tak to bylo dobrý i tak.

gambrinuska
22. pro 2009

Holky, tak koukam pocity na sex s kondomem máme asi stejný 😝 😝 , naposled jsem ho manžovi v půlce vzteky strhla a pak to teprve bylo ono 😉 😉 😀
Taktéž vítám novou dušičku, jako faf jsem měla nejhorší pocity z nahoéty jinak to šlo, mě si tam nechalin 3dny ☹ , holky ty vzpomínky se vrací a neni to nioc příjemného, ale aspoň už to tak nebolí, přijde mi to tak jako rok
Horalko, držim pěsti ať Vám to vše klapne 😉 , jo a chodim do Natalartu, jsou tam strašně příjemní doktoři i sestry

faflina
22. pro 2009

S kondomem jsme to dělali skoro celé chození spolu cca 6 let, HA jsem nebrala bo můj se bál, že i tak otěhotním tak se do mě nikdy nechtěl udělat.Tak proč bych měla brát HA když se do mě stejně neudělal.pak jsme začali plánovat rodinu a po porodu jsem měla HA, ale pak sem jí musela vysadit kůli kvasinám, protože prý to jenom HA zhoršuje. takže opět kondom, A teď zas bez kondomu. To kupování kondomů mě tak rozčilovalo, i když jsem dospělá, tak sem se vždycy styděla.

mercedesse
22. pro 2009

No to mi povídej, nakonec je stejně kupoval miláček. Já bych se propadla, akorát když jsme byli v Tescu tak jsem je tam někdy přihodila. Já totiž asi půl roku předtím už HA nesměla. Takže nám taky nic jinýho nezbylo. Teda jemu, já děcko chtělu už před tím.

faflina
22. pro 2009

No tak vidím že s tím studem naměla problém jenom já ale i někdo jiný. A přitom je to tak přirozené, že?
Můj chlap, ten by je nekoupil, už vůbec.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru