Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

muza28
29. pro 2010

Děkuji ženy, za milá slovíčka, je to fajn tenhle internet a tady tyhle stránky, protože vím, že nejsem sama se svým trápením,....

muza28
29. pro 2010

martasl: v 16 týdnu, no to bylo asi hodně zlé, to vůbec nevím, jak bych to ustála. Sice jsem přišla hned o dvě mimi, nicméně jedno se ztratilo samo a druhé bylo ještě taky strašně malinké, i když pořád to jsou jako když 2 moje děti. Ale Ty jsi už skoro cítila pohyby, no nezbývá než konstatovat, že jsi strašně statečná holka. 🤐 Tady žádná slova nevyjádří, jak se ta mamča cítí, psychika ženy po takovém zážitku je nevypočitatelná. 😔 😔 😔

muza28
29. pro 2010

@fram děkuju moc, doufám, že se mi to brzo podaří dostat z hlavy, i když teď nemám vůbec ponětí jak to udělat...

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martasl
30. pro 2010

muza28-jo bylo to hodně těžké.už je to malinko lepší,ale na to se prostě zapomenout nedá.ještě ke všemu ten vyvolaný porod nebrobíhal zrovna ideálně tak mě museli vzít na sál.teď jen doufám,že jsem znovu těhotná.ms nikde tak vyčkávám.snažíme se už od března.v září a říjnu jsem užívala clostilbegyt.minulé těhotenství nám taky dlouho trvalo,než se zadařilo,bohužel se špatným koncem.a taky už nejsem nejmladší,tak jsem fakt tím miminkem skoro posedlá.jestli ti tedy můžu radit a budeš se psychicky i fyzicky cítit dobře,určitě 6 měsíců nečekejte.ono se to nemusí hned podařit ikdyž ti to moc přeju.prostě se zařiď podle svého pocitu.

andilekpanenka
30. pro 2010

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala pokud to půjde. 20.12.2010 jsem byla na revizi dělohy - po týdenním zkoumáním doktorů a ultrazvuků. Nikdo mi neřekl co se přesně stalo, ale co jsem pochopila ze zprávy od doktorů, tak jsme neměli srdíčko a neodpovídali jsme týdnu ve kterém jsme měli být. Podle poslední MS to měl být 10tt, ale podle velikosti plodu to byl 8týden.HCG rostlo, mimi rostlo, ale prý špatně. Na utz nemohli přesně určit plod - nechápu. Teď jsem ve stádiu, kdy se s tím srovnávám, svátky moc tomu nepomohly, těšili jsme se...Teď nevím, kdy se můžeme začít snažit znovu a zda to bude ok. Jsem 0Rh-, ale to prý je ok. Překvapilo mě, že se může začít po šestinedělí, i když na mě to bude ještě brzo.
Doufám, že aspoň hodně z Vás mělo lepší a hezčí Vánoce.

martasl
30. pro 2010

andilekpanenka-mrzí mě,že tě to taky postihlo.nechápu,co se v poslední době děje.je těch zamlklých těhotenství a potratů nějak moc.ale musíme věřit a doufat,že příští rok už bude lepší a těch drobečků se dočkáme.Až půjdeš na kontrolu,tak ti doktor doporučí,kdy začít se snažením.většinou říkají 6 měsíců počkat.můj mi řekl 4 měsíce-viděl,jak jsem na tom psychicky špatně,měla jsem i prášky,pak to snížil na 3 měsíce.to jsme dodrželi,ale miminko se nedařilo.po prázdninách jsem užívala clostolbegyt dva měsíce.no a teď doufám,že se nám zadařilo a čekám na konec týdne,jestli ms dorazí a pak když tak k doktorovi na krev.záleží jen na tobě,kdy se rozhodnete se začít snažit.když holky čekaly těch 6 měsíců,tak litovali,že nezačali dřív,protože se nedařilo.hodně holek začala po druhé ms-ale jak píšu,je to jen na tobě a na tom,jak se cítíš.přeju ti,aby jste na miminko nemuseli dlouho čekat a zadařilo se co nejdříve.

sedmitecka
30. pro 2010

@andilekpanenka myslím, že po revizi můžete začít zase se snažením hned po skončení šestinedělí 😉 aspoň mě to tak řekli mudři....

fram
30. pro 2010

@andilekpanenka je mi líto, že jsi měla tak smutné vánoce ☹ Mě dr. doporučila počkat 3 měsíce po revizi, ale teď lituju, že jsme nezačali dřív,protože se nedaří. Fyzicky jsem na tom byla dobře a měla jsem chuť začít snažení hned po první mrše, která přišla po 31 dnech. Jsou holky, které otěhotní hned po šestinedělí a je to v pořádku. Hodně bude záležet, co ti řekne dr. na kontrole a jak se budeš cítit. Ale určitě si myslím, že maximální doba čekání na další snažení jsou 3 měsíce.

muza28
30. pro 2010

Ahoj holky, čím to je? Že je nás tolik,.... Dobou, životním stylem, stresem nebo tím, že se pořádně nehýbeme nebo já nevím, od žádného doktora jsem se to nedověděla, proč jsem svoje dvojčátka nemohla mít a jak čtu vaše příběhy, tak ani vy žádná jste se v podstatě nedověděly, čím je to způsobeno. Je to moc smutné 😔 , jsem na tom psychicky tak blbě, jako ještě nikdy ve svém životě, nicméně holky, my jsme přece bojovnice a nenecháme se osudem zahnat do kouta a svoje vytoužené miminko si co nejdřív všechny určitě pochováme. Co se týká toho, kdy po revizi začít zase se snažením, tak souhlasím s tím, že pokud se žena cítí dobře a je po šestinedělí, kontrole u MUDr. a má v pořádku i ms, tak si myslím, že může začít a to by v tom byl čert, aby to dřív nebo později nevyšlo. Moc nám to všem holky přeju a věřím, že to všechny zvládnem a budem si potom psát o tom, jak naši maličcí andílci krásně rostou, že se na mámu poprvé usmáli, že už mají zoubek atp. PS: Myslím, že všechny máme stejné novoroční přání, ani je nemusíme vyslovovat nahlas... 😉

fram
30. pro 2010

@muza28 já myslím, že vždycky bylo hodně zamlklých těhu, jen jsme to netušili, protože jsme se o to prostě nezajímali. ☹ Já žiju celkem zdravě, takže netuším , proč se mimi přestalo vyvýjet. Říkám si, jestli už třeba nejsem stará, ale asi nemá cenu nad tím dumat, je to prostě příroda a všechny musíme doufat, že to zlé už jsme si vybraly.

muza28
30. pro 2010

@fram přesně tak, souhlasím s Tebou, myslím si taky, že to zlé už máme za sebou a teď už můžeme čekat jen na to dobré..., teda doufám.

martasl
31. pro 2010

ahoj holky.
no mě dr řekl,žejsem měla špatnou placentu a taky za to mohla z velké části chřipka. ☹ 😒 😠 ,ale jak píše fram,ono těch potratů bylo asi hodně už před tím,jen jsme si toho nevšímali,protože nás to ani ve snu nenapadlo,že by se nám to taky mohlo tát.

holky,všem vám do nového roku přeju hlavně zdraví,lásky a štěstí-a z toho plyne to,co si nejvíce přejeme.aby se nám konečně podařilo otěhotnět a hlavně,aby se těm drobečkům u nás líbilo a zdárně se vyvýjely až do toho krásného dne D,kdy je budeme konečně smět držet v náručí.jinak taky samozřejmě chápající partnery,úžasné přátele kteří vás podrží za každé situace a smutku a vydaření všeho,na co šáhnete 😉 .Martina

zanet2009
31. pro 2010

Do nového roku Vám všem přeji hlavně zdraví, štěstí a splnění přáníčka-aby se Vám brzy zadařilo miminko!!!!!!!

mv
31. pro 2010

Zrovna včera jsem četla na netu, že více než 50% tětotenství končí buď MA či SP,někdy i v podobě pozdější MS.Číslo fakt hrozné. ☹ Když mu to v létě říkal můj gyndař, tak jsem tomu ani nevěřila.Tak asi jo.
Tak musíme doufat, že to špatné už jsme si vybrali a čeká nás všechny už jen to dobré...

Všem přeju hodně lásky, zdraví,štěstí a brzy ty malé uzlíčky.... 😵 😵

muza28
31. pro 2010

Ahoj holky, přidávám se s přáním, aby se nám všem ten rok 2011 vydařil tak, jak si přejeme a abychom se dočkaly svých vytoužených mazlíčků. Takže hodně moc zdraví, štěstí, lásky a pohody ze srdce přeji. 🙂 😉 😵 Lenka

marulinka
31. pro 2010

holky přeju pěknýho Silvestra a do Nového roku hodně štěstí,zdraví a ať se nám všem co nejdříve splní naše přáníčka mít zdravá mimíska 🙂

fram
31. pro 2010

holky, přeju vám všem krásný nový rok, těhulkám zdravá miminka, snažilkám ať mají hodně trpělivosti, však ono se zadaří. Dnes jsem našla //, takže vánoční zázrak se asi opravdu stal. A když se to podařilo nám, podaří se každému. 🙂

zanet2009
31. pro 2010

@fram Moc moc moc gratuluji, zatím potichočku a polehoučku. Jé, úplně tady radostí slzím 😵 😵 😵 Do nového roku Ti přeji, aby se mimi udrželo a v září abys držela v náručí to největší štěstíčko 😵 😵 😵

muza28
31. pro 2010

@fram Teda holka, dojala jsi mě k slzám,.. 😅 😅 😅 Moc, moc Ti to přeji a gratuluj!!!!. Dávej na sebe pozor a držím pěstičky, aby to bylo všechno správně,... a ono to bude, protože to zlé máme už za sebou. Ještě jednou všem krásný a spokojený rok 2011. Lenka

alca22
31. pro 2010

Ahoj holky sem tak jsem sem něco přispěla. Ale chci vám popřád krásný nový rok s uzlíčky v náručí. Já byla na revizi v září a v listopadu jsem našla // na testu. TAkže Vám ty // na testu přeji také. Krásný Nový rok.

fram
31. pro 2010

holky, děkuju vám za gratulace. Snažím se být rozumná, vím, že ještě není zdaleka vyhráno, ale snad už mám opravdu to zlé vybráno.

zanet2009
31. pro 2010

@fram Kdy se chystáš k dr.?

saminomimino
31. pro 2010

Ahoj holky,chtěla bych vám tu za sebe popřát krásný Rok 2011 s miminky v bříšku a bez starostí a problému... 😵 😵 😵
Naštěstí se mi zatím taková smutná a bolestná věc nestala a doufám že ani nestane ale chci Vás podpořit že to dotáhnete do zdárného konce,mám pocit že toho nějak moc přibívá ☹

fram
1. led 2011

@zanet2009 půjdu cca okolo 20.1.,aby už bylo jasno, jestli srdíčko je nebo není. Posledně jsem šla moc brzy a hned mě hnala na revizi, že není srdíčko a dodnes z toho mám špatnej pocit, že mi nedala vůbec šanci. Ale nejradši bych ty 3 týdny přeskočila,abych už věděla na čem jsem.
A jinak přeju všem krásný vstup do nového roku 🙂
@martasl jak to vypadá? Doufám, že mrcha nedorazila.

zanet2009
1. led 2011

@fram Tak to budu moc moc moc držet pěstičky, čas asi bude utíkat pomalu,ale uvidíš, 20.1. se dočkáš 😉

lenkule
3. led 2011

Ahoj holky, obcas nahlednu na vasi diskusi protoze mam podobny problem, revize po zt ve 12tt letos v kvetnu a od te doby se zatim bez uspechu snazime o miminko. Tak bych byla rada jestli obcas muzu do diskuze prispet ale nejsem moc velka pisatelka 🙂
@ fram moc a moc gratuluju k // je to uzasna zprava a moc ti preju aby vsechno bylo ok.

fram
3. led 2011

@lenkule jasně, že může přispět, kdykoli. Všechny tady chápeme, jak ti je a třeba ti i trošku pomůžeme. Děkuju za gratulaci, ale ještě je na radování brzy, tak se snažím držet při zemi, všechny víme, co se může stát.

martasl
3. led 2011

ahoj holky.
takže ms se včera odpoledne rozjela,39dc!!takže opět nic.už mě to štve. 😠 😠

lenkule- a doktor říkal,že je všechno v pořádku??já jsem v září a říjnu užívala clostilbegyt-měla jsem ho i loni a pomohl.my se snažíme už od března a taky bez úspěchu.a teď to snažení bude ještě horší,protože bude manžel doma ještě míň než byl dosud.to jsou teda vyhlídky 😝 😝

zanet-tedáááá,ty to máš už za pár.není to tak dlouho,co jsi našla // a už se ti to blíží. 🙂

adysek2004
4. led 2011

@andilekpanenka
ahojky, je to smutné, co tě potkalo, také jsem si tím prošla jen o chvilku dřív před tebou, já byla na revizi 14.prosince ☹ .
Pro mě bylo nejhorších těch 14 dní (hlavně svátky, kdy jsme si mysleli, že oznámíme tu radostnou novinku - měla jsem být na konci 3 měsíce ☹) a te´d už jsem s tím tak nějak srovnaná, je to sice člověku líto, ale co se dá dělat.Nikdy jsem nečekala, že to potká i mne, ale dr. v nemocnici říkala, že v dnešní době je toho bohužel spousta případů .Můj dr. při kontrole řekl , že po skončení 6 nedělí se můžeme snažit znovu, tak snad budeme mít štěstí a klapne to 🙂 .Samozřejmě mám strach a obavy , jak dopadne příští snažení, ale musíme doufat, že vše bude Ok.Těhulkám přeji pohodové těhotenství a doufám,že se brzy zařadím mezi Vás 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru