Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

anavirez
7. říj 2010

@ravie
@martasl
holky, koukala jsem na net na nové nabídky prace, jako vsude hledaji aktivni AJ a aktivni RP sk. B, takze AJ jsem uz 3 roky nemluvila a jsem porad mirne pokrocila s blokem v mluveni, rozumim, ale stydim se mluvit a ridicak mam od 18 bez zkusenosti, takze jsem se vrhla do aj a manzela pozadala o jizdy, ten se mi uz smeje, protoze o tom mluvim uz dva roky 🙂
pri adelce jsem si dalkove dodelala vosku socialne pravni v praze, v olmiku jsem pracovala jako asistentka v jazykovce, takze hledam admin. pracovnici ci tak neco podobneho, nejradeji nejakou socku, uz jsem se i prihlasila na sanitarni kurz, abych mohla pracovat ve zdravotnictvi, takze tak

jsem zvedava, jak se domluvim s gyn. dr a s prak. dr,

fram
7. říj 2010

@anavirez přeju, ať najdeš super práci, nebo ještě víc - ať co nejdříve otěhotníš 😉

luckanezmarka
8. říj 2010

@martasl to je úpně normální, já jsem z toho taky úplně vedle, když tohle vidím, jak si neváží toho miminka, tak jaký potom k němu mají vztah, když se narodí? Jiný co by za to dali, kdyby ale prožili to co my, chovali by se asi jinak.

anavirez
8. říj 2010

@fram díky 🙂 byla bych stastna jak blecha

martasl
9. říj 2010

anavirez-a jaké je tvé povolání??nebo jsi u něho nezůstala??nevím z jakého jsi kraje,ale nejhůř s prací na tom je asi mostecko a ostravsko.

luckanezmarka
10. říj 2010

Ahoj holky, dneska jsem potkala svou známou s malou holčičkou, dlouho jsme se neviděli a říkala mi, že po prvním klukovi čtyřikrát potratila, než se jí narodila dcera. Našli jí příčinu, že má jinak tvarovanou dělohu, než by měla a to první těhotenství, že byla vlastně náhoda, že to bylo dobře uhnízděný, ty další se uhnízdily špatně, prý ta děloha má srdcovitý tvar a těhotenství tak končilo potratem. Holčička se jim povedla, když už to začali s manželem vzdávat. Když jsem chtěla vyšetření dělohy po svý doktorce já, tak řekla, že to není nutný a nikam mě neposlala. Mohla jsem to třeba mít už za sebou a nemusela jsem mít takový nervy. Každopádně mám o zkušenost víc, kdyby náhodou. Tak zatím 😉

ravie
11. říj 2010

Ahoj holky, @luckanezmarka tak to je dobré, že na něco přišli, ale taky je zarážející, že jí "nechali" 4x potratit, to je smutné...chtěla jsem se tě zeptat, co s tebou dělali jak ti začlo to špinění (tuším, že v 9.tt)?? Možná si to už psala, ale nějak mi to uniklo 😒

luckanezmarka
11. říj 2010

ahoj ravie, jela jsem na gynekologickou ambulanci a koukli na mě ultrazvukem, ptali se jestli beru ten utrogestan, anopyrin a listovku a řekli mi, že plod žije a že je to jediný co mi teďko můžou říct. Prý mám hodně odpočívat, že prý jestli to tam nemá být tak to stejně odejde tak jako tak. No teď jsem byla ve dvanáctým týdnu na krvi, dopadla dobře, ale ještě jdu koncem října na druhou takže nejistota. Navíc jsem ukrutně nachcípaná.... Ta holka změnila po čtvrtým potratu doktora a ten jí udělal to vyšetření dělohy. Já jí změnila taky, ale to jsem do toho zrovna vlítla, takže uvidíme.

marulinka
11. říj 2010

ahoj holky..jak se máte??dnes sem byla u gyn, po revizi..myslela sem,že mi udělá kontrolu a ona mi jen řekla,že ještě můžu špinit a mám přijít po menstruaci,takže zbytečná cesta,to se dalo i po telefonu ☹ Tak sem si nakoupila čajíky dle vašich rad a kyselinu listovou--to mě zarazilo,že v lékarně řekly užívat 1deně a v letáku píšou 2 deně..tak teď nevím..jak to berete vy?? dál--v jedné poradně tady mi doktor napsal,že se o těhotenství můžem snažit hned po 1menstruaci,v nemocnici řekly po 4měsících..je hrozný,jak se názory doktorů liší ☹ ještě sem zvědavá,co mi pak poradí moje gyn..dnes sem se na to zapomněla zeptat ☹ venku je krásně,tak du s holkama na procházku 🙂 mějte se..

fram
11. říj 2010

@marulinka listovka by měla být v množství 400-800 (nevím jednotky), tak záleží , jaký obsah listovky ty pilule mají. A s tím snažením- hodně holek otěhotnělo už po první ms a v pohodě, takže záleží na tobě, jak se budeš cítit a taky jak ti dopadne kontrola po první mrše.

anavirez
11. říj 2010

@martasl
pracovala jsem jako asistentka v jazykovce a jsem z olomouckého kraje 🙂

anavirez
11. říj 2010

@marulinka hojky, ja piju na stridacku zensky caj -nez jsem sehnala jen kontryhel, s cajem z kontryhelu
piju 1x/den pul litru , do toho jim kyselinu listovou a po prvni MS ktera se dostavi doufam, ze brzo tak pak pridam i babyplan, ja mela revizi 28.9.
ten cas se strasne vlece a jak mi psaly holky, tak se snad vice uklidnime az se dostavi tak prvni MS

ja se na netu docetla, ze pokud je vse v poradku, tak semuze zkouset hned po prvni MS, v nemocnici mi rekli 3 - 6 mesicu a gyndarka 3 mesice, toz si vyber, ja taky sama nevim a jde mi z toho hlava kolem. kamaradka mi povidala o svych kama..., ktere potracely a zkousely to skoro hned a vetsinou se to neudrzelo ci opet potratily
kdyz budes procitat jine pribehy, tak ty zase dopadly dobre,i ma teta otehotnela hned po 6tined. a dopadlo to dobre (to ji poradila stara porodni baba)

hodne ted cerpam z teto diskuze Potrat a jak nastartovat a začít znovu

ravie
12. říj 2010

Ahoj holky,
@anavirez mi taky doporučovali různě, 3 měs. v nemocnici s tím, že můžu i dříve, že měli spoustu případů a dopadlo to dobře, dr. mi řekla 6 měs....1.MS jsem měla takovou jakoby slabší, nic moc sliznice se asi nestihlo vytvořit, tak to bylo takové divné, ale o to víc bolestivé...pak už byla MS normální, ale tak nějak sem cítila, že ještě je třeba nechat tělo odpočinout. Ono se mi to nejprve zdálo šílené čekat tak dlouho, ale nakonec se to přehouplo a když se dívám zpětně (revize 1.6.) tak mi to tak nějak sletělo. No osobně bych počkala na 2.MS a pak začla. Uvidíš jak se budeš cítit. Hlavně ať ti to utíká!!!

martasl
12. říj 2010

marulinko-mě v nemocnici řekli 6 měsíců,můj doktor 4 a pak to snížil na 3 měsíce.po 3 ms v březnu jsme se začali snažit,zatím bez úspěchu.(ale já měla vyvolaný porod v 16 tt,tak jsem musela dýl čekat).jinak od ledna baštím baby plan,listovku od doktora(a to jednu tabletku denně) a začala jsem pít čaj z maliníku(ještě přemýšlím nad kontryhelem).teď jsem 2 měsíce užívala clostilbegyt na podporu ovulace,tak čekám,jak to dopadne 😀 .vždycky mi zabral.

anavirez-tak pokud znáš jazyky,tak by práce neměla být problém,ne?tak to teda nevím,jak je to na olomoucku s prací 😅 .K nám do práce jezdí lidi i ze Šumperka,Zábřeha a okolí a i z polska a to až do Lanškrouna.výhoda je,že za dopravu maximálně zaplatí 500,- což je nádhera.

zanet2009
12. říj 2010

Ahojky!
jenom nakukuju, v poslední době nestíhám, minulý týden jsem měla malou doma-měla kašel a rýmu.
Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá,jak všechno dopadne, protože mi je divné, že ještě necítím žádné pohyby 😖
Jinak začínám na netu okukovat kočárky a koncem roku bych chtěla nějaký pořídit,ale absolutně nevím jaký.

Dočítat Vás nestíhám, ale snad se máte všechny fajn a snažilky se snad pilně snaží. 😉

martasl
12. říj 2010

ahoj zanet-teda,ty už jsi 20 týden.to je bezva.krásně to letí,co?někde na diskuzi jsem četla,že pohyby můžeš cítit i později.každá těhulka je jiná a miminka taky.neboj,všechno bude v pořádku.dej pak vědět,jak jsi dopadla.a co jména,máte nějaký vybraný?záleží,jakej kočárek bys chtěla.jestli klasickou 4-kolku nebo kola s aretací a pod.je fakt,že je teď velikánskej výběr,no a pak si vyber.já mám v albu,který se mi líbí(já se taky musím dívat na místní terén,nemáme tady chodníky a v zimě docela děs).hrozně se mi líbí tako warrior plast,viděla jsem ho na živo a je dost těžkej,když si k tomu přidáš mimičo... 😒 .

hedul
12. říj 2010

ahoj holky omlouvám se že Vám sem lezu,ale potřebuji se vykecat dnes jsem byla u dr a dozvěděla jsem se že dětátko se přestalo vyvýjet jsem 10tt na revizi jsem obědnaná až příští středu,ale s nervama jsem v háji napište co mám po revizi očekávat je to krok do neznáma vím že je nutný,ale srdce to ještě nebere. Zatím jen sedím a brečím

blackie26
12. říj 2010

ahoj hedul ja byla na revizi 24.6.u mne se prestalo vyvi jet asi v 8tt ale mam uz rocni holcicku tak to beru asi jinak ..nevim co ocekavat ale bylo mi zle jen pardni po zakroku pak uz do bry jeden cyjklus mi vynechal ale ted uz do bre..jen neplakej prootozeje lepsi zetakhle brzo nez pak pozdejc
tak si ztoho delej mne doktor rek ze kazdy 3 tehotenstvi konci takhle...

anavirez
12. říj 2010

@hedul ahojky, ja byla na revizi 28.9.takze vic jak tyden. kamaradi okolo mi porad rikali, abych se vybrecela, takze brec jak budes potrebovat. je to velka bolest, ktera bude potrebovat jen cas.
no urcite sis vsemozne nasla co revize znamena, bude to pod celkovou narkozou a mozna te hned ten den propusti domu. ja byla uz v druhem trimestru, tak si me nechali pres noc na pozorovani, deloha byla vetsi. celou dobu jsem myslela jen na to malicke, ktere uz vlastne neni a zakroku jsem se vubec nebala, teda az pod svetlama na operacnim sale, ale jen jsem usnula a pak se probudila. deloha me skoro nebolela ne jak po porodu dverky.
stale jsem musela nejak sve myslenky zamestnavat.diky dcerce a manzelovi a holka ma diskuzich to zvladam. podle rad od holek jsem si poridila kontryhelovy caj, aby se deloha uzdravila a byla pripravena na dalsi menstruace. osobne ti muzu rict, ze se na ni moc a moc tesim.
po zakroku jsem trochu krvacela a pak to vic a vic ustupovalo, zhruba tri dny jsem opravdu velice slabe krvacela, pak par dni spinila. ted uz cca 2 ci tri dny ani nespinim. sem tam me pichlo, ale nemela jsem zadne velke bolesti.
sama jsem zjistila, ze po techto par dne ci vice jak tydnu jsem diskuzi doslova zavisla. 🙂
musim se chovat tak, jako v 6tinedeli. budesli se chtit na neco zeptat tak nevahej jsme tu od toho.

anavirez
12. říj 2010

@zanet2009 my mame xlander trojkolku, je vybornej, ale uz bych si nikdy nekoupila trojkolku, lepsi jsou ctyri kola, koupili jsme ho kdyz adus byla starsi. kdyz byla miminko tak jsme meli inglesinu s otocnyma koleckama, nemuzu ho vynachvalit a to byl uz z druhe ruky 🙂

marulinka
12. říj 2010

@hedul ahojky...plně souhlasím s anavirez..já byla na revizi 1.10.potrat ve 13tt.pustily mě ten den domů,bolesti sem měla jen 2dny,teď ještě špiním..holky tady sou skvělý,taky mě vše vysvětlovaly do podrobna...teď sem si taky na jejich rady koupila kys.listovou a čajíky...vypiš tady své problémy...tobě se aspoň trochu uleví a holky tady ti poradí..

marulinka
12. říj 2010

@anavirez ..kdy se začnete snažit?? byla si pár dní předemnou...já bych chtěla hned po MS,jestli mi to dovolí.. chtěla bych otěhotnět do prosince,aby porod byl o prázdninách..jestli to půjde jako u předchozích mimi,tak by to vyšlo takřka hned 😒 ..mám k tomu takovej blbej důvod,ale pro mě je docela důležitej...Naše Terka jde v září do 1tř.a ráda bych byla tedy doma-nějak nevěřím,že by manžel zvládl starat se o úkoly,vypravování,učení.. ☹ pokud se nezadaří otěhotnět hned,tak nevím,nevím..tak sem to měla pěkně naplánovaný,termín sem měla 1.4.sem si říkala,jak se před zářím stihneme pěkně zaběhnout,bohužel ☹ No u1sem otěhotněla do dvou měsíců,u 2 taky nějak tak,napotřetí týden po vysazení HA i bez MS..a v tom vidím ten potrat..sem 2roky neměla MS ☹....

anavirez
12. říj 2010

@marulinka nu, mam v tom zatim hokej, dle dr by na to vyslo az okolo vanoc, nevim jestli hned po prvni MS, to mozna bude jeste brzy, mozna az po te druhe, abych to neuspechala a deloha byla opravdu v poradku. asi to tak dopadne, ale 100%nevim.
mimi ktere jsem potratila bylo vicemene taky hodne naknap naplanovane, abych presla z RD na rizikove a pak na MD, ale bohuzel. taky jsem otehotnela cca po 2-3mesicich snazeni.
ted jsem mela v hlave, aby se nam to podarilo co nejdriv, abych z neschopenky presla oepet na rizikove. zam-tel pro me nemel praci, ale mozna by to byl opet pres. dnes nastala zmena, zavolal mi sef, jestli bych nastoupila uz od listopadu. takze nevim, co bude. vi, ze chci co nejdriv otehotnet. na druhou stranu si rikam, ze alespon budu myslet na neco jineho. moc se k myslence otehotneni upinam, myslim az nezdrave. musim si na to davat pozor.

jo a taky uz po revizi jim kyselinu listovou

marulinka
12. říj 2010

@anavirez docela se bojím,kdyby se nám fakt zadařilo a já otěhotněla téměř hned,aby to nedopadlo zase špatně,že to bude brzy,ale kvůli Terce to asi risknu...když otěhotním a nedopadne to,tak na další snažení nechám delší pauzu,to už by mi pak asi bylo jedno,to už bude ve škole otrkaná a bude vědět co a jak...ale ještě si teda počkám na názor své doktorky..ikdyž teda někteří radí hned po 6nedělí,tak co...risk je zisk 😉 sem asi blázen,když myslím tak dopředu na datum porodu,co?? 😅

fram
12. říj 2010

@hedul je mi to moc líto, já "čekala" na revizi 4 dny a bylo to strašně krutý. Pořád jsem doufala v zázrak ☹ Teď prožíváš to nejhorší, pak je ještě hrozný to probuzení z narkozy, když si uvědomíš, že v bříšku už nic není. Ale samotný zákrok jsem měla bez problémů, 2 hodiny po probuzení jsem jela domů, nic mě nebolelo, asi 3 dny jsem krvácela, pak cca 10 dní špinila. První mrcha přišla po 31 dnech, takže v pohodě. Teď užívám Femibion 800 a znovu se snažíme. Se snažením jsme začali po 3 mrchách, ale kdybych věděla, jak se nebude dařit, začala bych už po druhé mrše. Držím palce, ať máš dost síly to zvládnout, hůř už nebude a po první porevizní mrše už bude mnohem lépe. Drž se.

anavirez
12. říj 2010

@marulinka ne! jsi mama! vsak uvidis a ja taky uvidim po prvni MS, jak nam dopadne kontrola a od toho se to pak bude odvijet. ruku do ohne nedam za to, kdy se zacneme snazit.mozna jak pise fram. buh vi, kdy se nam zadari ☹

musim koncit, postarat se o malou a pak se k pc posadi manzel, tak preji poklidnou dobrou noc 🙂

marulinka
12. říj 2010

no jo holky,máte zase pravdu..ne vždy se hned zadaří..sem magor..no uvidíme...dobrou

japeni
12. říj 2010

Ahojky.Omlouvám se,že Vám sem lezu,ale i já mám za sebou revizi dělohy.Bylo to zamlklé těhotenství v 11tt. 😔
No a protože je přítel střelec(doslovně) a na nic nečekal,tak to dopadlo tak,že jsem porevizní ms už nedostala. 😅
Teď jsem ve 21tt.a čekáme jednovaječná dvojčátka.
Všem přeju,ať se tělo i dušička brzy uzdraví a můžete se jen radovat z dalšího těhotenství.

fram
12. říj 2010

@japeni tak to hrozně moc gratuluju, krásná zprávička. Hned dvojnásobný štěstí 🙂 Přítel je teda superstřelec 😀

japeni
12. říj 2010

@fram Děkuju moc.Podle Dr.je to tím,že jsme nečekali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru