Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andi2
5. zář 2010

Ahoj holky.teda koukám na ty smajlíky ☹ no já ho můžu taky přidat páč výsledky pořád nikde z genetiky a hematologie a už chytám z toho depku.jinak v pátek na Uz výška sliznice optimální v pondělí jdu znova jestli je to o.k.a budou výsledky toho profilu. 😉 fram ještě vyčkej jestli máš pravidelný cyklus. 😉 marti přesně jak píše fram jestli jsi měla anovulační cyklus tak ten ovlivní průběh ms i délku když to nebylo těhu.ted máš clostík tak to bude o.k.a anovulační cyklus se během roku stane.Za to já mám ted ovu jak vyšitou levej vaječník to je síla jsem zvědavá jak to zítra na Uz přežiju. 😉

fram
5. zář 2010

@andi2 ahoj, aspoň, že ta sliznice je v pořádku. Zítra držím palce, ať jsou výsledky O.K. Kdy by ta genetika a hematologie měla být? Řekli vám, jak dlouho to trvá? Já mám cyklus pravidelně, jen posledně přišla mrcha dřív a teď se zase opožďuje, tak nevím, co se děje a pěkně mě to štve 😠 😠

andi2
5. zář 2010

@fram ahoj.genetika 3 týdny až měsíc už je to 5 týdnů asi.zítra budu psát dr.email výsledky z ko tak se pozeptám.z hematologie mi příjdou domů poštou už by taky mohli.Je to samé čekání pořád na něco.někdy se ms zpozdí v létě nebo psychika taky udělá svý pokud to bude trvat dýl jak 10 dní tak bych zašla za dr. 😉

ravie
6. zář 2010

@fram Ahoj, je to fakt hrůza! Je mi to líto, člověk je z toho vždycky hotový....Jak jsem se ptala na ty příznaky, tak jsem myslela spíš příznaky, že by mrcha měla dorazit?! Něco takového na obzoru?? Já o víkendu testovala ovulaci a nic, břicho mě pobolívalo, tak snad to každým dnem přijde a pak budu doufat.
@andi2 Ahoj, víš co se říká - rychle chodí pouze špatné zprávy, takže teď se už nestresuj, určitě je vše v pořádku!
Jinak holky, kámoška je těhotná - jako strašně jí to přeju, ale na druhou stranu to hrozně bolí ☹

fram
6. zář 2010

@andi2 máš pravdu, to čekání pořád na něco je fakt únavný. Místo, abych se radovala z každýho dne, tak bych vždycky nejradši skočila rovnou do ovulky a z ovulky na testování ☹
@ravie měla jsem bolení břicha jako na mrchu, ten už nemám nic. Ani příznaky na mrchu ani na těhu. Tak jsem z toho pěkně rozhozená. Přeju, aby víkendové snažení bylo úspěšné 😉

fram
6. zář 2010

@ravie mě taky zabolí každá těhulka. Sousedka pod nám čeká 5. dítě a viděla jsem ji s cigárem v hubě (s prominutím, ale slušně to napsat nelze) 😠

martasl
6. zář 2010

fram-ještě jsi to napsala hodně slušně.mám pocit a vidím to i kolem sebe,že takovejch rádoby mamin je hodně.a vidíš,roděj jak o život,nikdy nepracovaly a žádný potraty.by mě zajímalo,čím to bude.přece kvůli tomu nezačnu hulit a chlastat 😠 😠 😠 😠 !!!

já jdu dnes na noční ach jo...

clair
6. zář 2010

Holky, omlouvám se, že vám se lezu. Ale potřebovala bych poradit. Minulé úterý jsem byla na revizi kvůli ZT v 11 týdnu. První dva dny jsem lehce krvácela a pak do dneška jen malinko špinění. Před chvilkou jsem ucítila, jak ze mě něco teče, tak jsem hned letěla na wc a byla to jasná červená krev a nějaké kousíčky. Omlouvám se, za podrobný popis. Je to normální, nebo mám jít raději k doktorovi. Nic mě nebolí, tak nevím, abych zbytečně neplašila. Moc děkuji za rady.

martasl
6. zář 2010

clair-je mi líto,že tě to taky potkalo,v poslední době je toho už nějak moc.myslím,že to krvácení je normální.ještě je to takové to dočišťování po revizi.po revizi máš týden,takže krvácení klidně ještě může být.pokud by se ale k tomu přidaly bolesti nebo křeče,tak honem k doktorovi.přeju ti,pokud to bude jen trochu možné,aby ti bylo líp.a vůbec nevadí,že jsi nám sem ,,vlezla"od toho tady jsme.klidně zůstaň.

no nic,jdu se chystat do práce.papa

fram
6. zář 2010

@clair moc mě mrzí, co tě potkalo. Pokud nemáš bolesti nebo teploty, tak to krvácení být může. Já to měla podobně, asi dva dny krev, pak dva dny nic a pak to znovu začalo, špinila jsem celých 14 dní a pak šla na porevizní kontrolu a dr. mi dala norethisteron na zastavení. Ale myslím, že ani nebyl potřeba.

ravie
7. zář 2010

@clair Ahoj, taky myslím, že je to normální, já to tak sice neměla, ale v nemocnici mi říkali, že můžu krvácet jako u MS nebo špinit a že někdo to má pár dní, někdo klidně i do další MS....takže pokud nejsou bolesti (to říkali, že ihned k dr.), tak to bude ok.
@fram co je nového??? Doufám, že mrcha se šla projít hoodně daleko a nedorazí na návštěvu!!!
Já si už připadám jako blbec, pořád testuju ovulaci a pořád nic!! Přitom BT je úplně dole a břicho bolí už 4dny! Asi to moc žeru, mám obavy, abych ovulaci neprošvihla jako minule, ach jo, kdyby tak člověk viděl dovnitř! ☹
@martasl No ta noční, to musela být lahůdka ☹ to tě fakt lituju!! ale teď už se jistě chystáš do postele 😉

clair
7. zář 2010

Holky, moc vám děkuji za uklidnění. Pro jistotu jsem včera ještě volala doktorovi a ten říkal, že se mám ve středu nebo ve čtvrtek stavit a že se na mě mrkne. Ale dneska už je to o hodně lepší. Asi jsem zbytečně plašila, ale jsem totálně na dně. Absolutně jsem nevěděla, že mě to tak sebere.
Ráda bych tady s váma zůstala, ale vůbec nevím, jestli se mi podaří vás alespoň trošku dočíst.

fram
7. zář 2010

@ravie mrcha nikde,těhotná nejsem ☹ Už mě to pěkně štve 😠 Přemýšlím,že si taky opět pořídím ovu testy,když mi mrcha takhle blbne. Držím palce,ať je ovu testík pozitivní a hned po něm i pozitivní těhu testík. 😉
@clair zůstaň s námi,všechny jsme si tím prošly a víme,jak ti je a můžeš se tady aspoň vypovídat.

luckanezmarka
7. zář 2010

Ahoj holky, jsem tu dneska poprvý a ačkoli jsem v 8. týdnu, řadím se spíš do téhle diskuze, protože pět let doufám a čekám na miminko. Za tuhle dobu jsem po 6-ti revizích, je mi třicet a pořád čekám. Teď mám před sebou kritické tři týdny, které jsem za dobu snažení nepřekročila. Ani nedýchám, snažím se na to nemyslet, ale jde to těžko. Ta příroda si s náma prostě zahrává. Držím všem palce 😉

fram
7. zář 2010

@luckanezmarka 6 revizí? Jak jsi to psychicky zvládala, to musí být hrůza ☹ . Víte příčinu? Protože to určitě není jen tak. Moc ti držím palce, ať je tentokrát všechno v pořádku. A choď mezi nás, budem rádi, když tady s náma bude další těhulka.

luckanezmarka
7. zář 2010

Začnu s tím, že mám 8-letýho kluka, takže doktoři vyloučili, že by to prostě nemělo jít. Ty první potraty, to byly kaluže slz. Pak jsem se rozvedla a znova vdala. Ty další potraty, jsem brala jako selhání sebe sama. A teď po každém posledním dávám manželovi na výběr, že se prostě nezblázním. Manžel žádné svoje dítě ještě nemá, tak proto se tak urputně snažím. Kluka přijal nádherně, ale mimčo by si moc přál. Prošla jsem různými vyšetřeními, ale nic nenašli. Vždycky když už nevím kudy kam, změním gynekologa a doufám. Jsem ráda, že to tady takhle pěkně funguje a jestli mi to někdy vyjde i na podesátý, chci všem kdo má podobný problém (i když to je rarita) ukázat, že to opravdu jde.

luckanezmarka
7. zář 2010

@fram Snažíte se od května? Určitě to vyjde. Moc ti to přeju. Teď je to sice taková bezmoc to čekání, ale máš jedno, půjde i druhý 😉 Moje ségra chodila na ultrazvuk, jestli jí zrajou vajíčka a doktorka jí to řekla, kdy to mají zkusit.

ravie
8. zář 2010

@luckanezmarka Ahoj, máš teda můj obdiv!! Jde vidět, že my holky jsme prostě fakt silné - jinak to ani popsat neumím! Je zvláštní, že na nic nepřišli, bereš alespoň nějaké léky na udržení?? Pořád věřím, že člověk si vybere tu svou smůlu a pak už prostě musí být lépe. Drž se a přeju, abys tu zatracenou hranici tří měsíců už měla úspěšně za sebou!
@fram pořád nic????? To není možné! Zkus si ráno než vstaneš změřit BT - to by mohlo napovědět! K dr. se zatím asi nechystáš co?
@clair tak to je dobře, určitě to bude ok, navíc když tě omrkne!

fram
8. zář 2010

Ahoj holky,
tak mrcha dnes dorazila. Aspoň, že nemusím k dr., jen mě štve, že už nemám pravidelný cykly. 😒
@luckanezmarka taky tě obdivuju,jen mi je divný, že ti na nic nepřišli. Tak mocmoc držím palce. Já měla revizi v únoru, naplno se snažíme od května, u nás je problém, že manža je často pryč, takže trefit ovulaci je zázrak 😒
@ravie já si právě ovulaci nehlídám, protože kdybych věděla najisto, že zrovna probíhá ovulka a mm nedorazí domů, tak by to bylo hrozný psycho, takhle mám aspoň naději. Ale je pravda, že mě vždy uprostřed cyklu cca 2 dny bolí prsa, tak myslím, že to bude ovulace.

clair
8. zář 2010

@luckanezmarka Moc Ti držím pěsti, aby to tentokrát dopadlo dobře. Musí to být šílené čekat. Musíš být velice silná, že to nevzdáváš. Ale my ženské vydržíme všechno, že jo? A můžu se tě zeptat, po jak dlouhé době se po revizi znovu začínáte snažit? Já právě vůbec nevím, jak dlouho mám čekat. Jeden doktor řekl 3-6 měsíců, druhý 2 měsíce a třetí po šestinedělí.
Jsem teprve týden po revizi, vím, že času mám ještě dost. Ale potřebuji alespoň se mít na co těšit. Chvilkama mám hrozné depky, chvilkama jsem v pohodě.

@ravie zítra tam půjdu a uvidím. Ale od včera jsem zase v pohodě. Snad nic nenajde.

Ještě jsem se chtěla zeptat. Dělal vám doktor nějaké krevní testy, nebo nějaké vyšetření po prvním potratu? Nevím, jestli se mám do něčeho takového hrnout, nebo to nechat tak. Slyšela jsem spoustu názorů, že první potrat se neřeší. Ale pořád mi to vrtá hlavou, co když se mnou něco je a příště se to stane znovu.
Chtěla bych moc vědět, proč se to stalo. Týden před revizí jsem měla na rtu 3 opary, tak si říkám, co když to bylo z toho. Taky mě během těhotenství píchla vosa a měla jsem alergickou reakci, nebo z čeho se to mohlo stát. Ach jo.
A nevíte některá za jak dlouho budou výsledky z nemocnice?

zanet2009
8. zář 2010

@luckanezmarka Teda klobouk dolů, já bych tolik zklamání asi nevydržela. Držím moc moc moc pěstičky, tentokrát to určitě vyjde. 😉

zanet2009
8. zář 2010

@clair
Mi po potratu žádné vyšetření dr. nedělal ani nevzal krev, nic. První potrat se podle mě opravdu nijak neřeší, dr. mi říkal, že to bývá hodně časté v dnešní době.

Jinak k Tvému dotazu. mi dr. řekl, že se máme snažit až za 3 měsíce, ale začali jsme už po 2. MS a zadařilo se až po 6.MS.
Kamarádka tomu nechala volný průběh, a zadařilo se jim 3 týdny po revizi 😀 , teď má za sebou první trimestr a vše je v pořádku. Takže k tomu kdy se začít snažit-asi je to na psychice a pokud je tělo připravené....

luckanezmarka
8. zář 2010

@clair ahojky, po první revizi mi nedělali vůbec nic, doktoři doporučujou počkat půl roku, ale jde to určitě i po třech měsících, i když to třeba nevyjde na první pokus, určitě se to co nejdřív povede 🙂 Když to zkoušíme my, tak většinou ten třetí měsíc po snažení jsem v tom, jenže... ☹ Poslední revize byla před rokem, protože jsem hned nechtěla. Ale já jsem rarita. Známá měla revizi a za tři měsíce po ní otěhotněla a má zdravýho kluka. Moje sestra měla do 30 několik revizí a dneska v 35 čeká třetí. No nevím přijde mi to, že se nám ta příroda vysmívá. Nemyslím si, že ty tvoje opary jsou v souvislosti s revizí, snad ani ta vosa, pokud si na tu reakci nebrala nějakej driják, ale to asi ne. Taky jsem měla strach po první revizi, ale když se kouknu kolem sebe, bylo tam hodně známých holek a mají minimálně dvě děti. Chce to se něčím zabavit, nemyslet, pak koupit testík a // 😉

luckanezmarka
8. zář 2010

@clair akorát má prý dorůst ta děložní sliznice, vrátit děloha do normálu, což netrvá dlouho.

luckanezmarka
8. zář 2010

@fram ahoj, no nevím asi bych si nakoupila hromadu ovu testů, protože máš asi menzes nepravidelnou, podle toho co jsem četla. No já ti nevím, nemám s tímhle žádnou zkušenost. Domluvila bych se asi s doktorkou, aby mi prohlídla vaječníky ultrazvukem , a kdyby to k tomu bylo, tak nenápadně apelovat na svýho chlapa, jestli by nepřijel. To je fak blbý, co dovolená, byli jste někde? Každopádně bych si tu ovulku asi hlídala, zkus to.

martasl
8. zář 2010

ahoj holky.vítám nově příchozí,jsem ráda,že vám můžeme poradit a utěšit.

konečně krátké volno.
fram-tak to mě teda fakt mrzí.koukám,že jsme s tou ms na tom stejně.dělá si z nás prdel a zrovna když si to vůbec nezasloužíme.jsme už dost dlouho po revizi a chtělo by to pořádnou odměnu,tím myslím // 🙂 .manžel zítra odjíždí a zrovna,když bych mohla mít plodný dny.pryč bude asi týden,tak už hooodně nas...á,že to zase prošvihnu.už mám plný zuby čekání.nevím,jestli má cenu vůbec testit ovuly,když tak blbě směnuju a nevychází mi testování na stejnou dobu.holt to zase bude pokus- omyl...

luckanezmarka-tak tolik revizí by mě položilo.je divný,že nic nenašli.mě doktor po revizi řekl,že jakmile otěhotním,budu vysoce riziková(i kvůli mému tlaku) a že mě pošle na plodovku.(přišla jsem o mimčo v 16 týdnu kvůli špatné placentě a z části i kvůli chřipce).mám za sebou jeden potrat a pořád se z toho nemůžu vyhrabat ☹ .jestli se můžu zeptat,v kolikátem týdnu jsi potrácela??teď už to bude v pořádku ne??jsi koukám už 9 týden a doktor si tě určitě hodně ohlídá.

clair-taky mě to šíleně vzalo.mám teda už 2 holky,ale tohle poslední těhu bylo hoooodně chtěný a roky utíkaj a nejsem už nejmladší ☹ .holt kdo to nezažil,nemůže pochopit,jak se ženská cítí,když přijde o miminko.

zanet-ahoj,jak se cítíš a co mimísek??a co malá,už jste jí to oznámili-a reakce??teda-15 týden-to letí.nad jménama jste asi ještě nepřemýšleli,co??

fram
8. zář 2010

@clair mě taky po revizi nedělali vůbec žádná vyšetření. My se začali snažit po 3. ms, ale teď lituju, že jsme do snažení nešli hned po té první. Takže je to na tobě, jak se cítíš a co řekne dr. na porevizní kontrole. Já taky pořád přemýšlím, proč se to stalo. Byla jsem na plese a 2 hodiny seděla v zakouřeném sále - pak jsem si to vyčítala i když rozumem vím, že to nebyla příčina zamlklého těhu.
@luckanezmarka asi nakoupím ovu testy, ke své dr. nemám příliš důvěru a nechce se mi k ní, dokud nemusím 😒
@martasl sakra , ty chlapi zatracený, pořád někde couraj a pak to má dopadnout 😠 😠 Ale bereš přeci clostík, tak byste toho měli maximálně využít. Nemůže si to nějak zařídit? Já vím, že je to těžký, můj mm si volno uprostřed týdne vzít nemůže, jedině dovolenou.

fram
8. zář 2010

@zanet2009 ahoj těhulinko, jak se s mimískem máte?

martasl
8. zář 2010

fram-manžel přijel minulej čtvrtekměl odjet v úterý,ale neměli nachystanou práci tak musí zítra.jede až někam za Prahu,jezdí víc lidí,takže si nemůže jn tak odjet.já už ani moc nevěřím tomu,že se mi podaří otěhotnět.clostí neclostík....

fram
8. zář 2010

marti, podaří, sakra!!! Se mi to kecá, ale já dnes přemýšlím úplně stejně. Nějak přestávám věřit, že ještě někdy budu mít miminko, protože jestli neotěhotním teď, tak už nestihnu porodit do 35 let. Hrozně stárnu ☹ a bojím, že už to fakt nestihnu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru