Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
12. dub 2010

holky-co to je minimálka?? 😅 😅

zanny
12. dub 2010

Ahoj Martas,ty máš volno jo? Neboj,holky se o tobe na stáří postarají 😉 a když ne,tak ty domovy pro seniory jsou dnes opravdu pěkné 😉 .S paragrafem ti já bezdětná neporadím..A minimálka je - tak buď bereš minimum hormonů,vytvoří se ti ale ´míň vajíček,než při klasické stimulaci na IVF,nebo nebereš žádné a odsajou ti jen to jedno vajíčko,co se vytvoří..a to se mi líbí,protože je to přirozenější,než do sebe valit neskutečné množství hormonů 😠 Tak a už zas budeš chytřejší 🙂 🙂

martasl
12. dub 2010

zanny-díky za vysvětlení. 😉 no uvidíme,jak se nám pak ty děti za tu naši péči odměněj.... 😲 😅

stephanie
12. dub 2010

Ahoj holky,

zanny, tak to jsem se teď nasmála - že ty domovy jsou pěkné 😀 ...to se ti povedlo
marti, tak co, jaká? jak pokračujete? snažíte se? máš manžílka doma?
jinak zdravím všechny!!!

fram
12. dub 2010

Ahoj holky,
andi, já čekám na druhou mrchu. Když bude poslušná, dorazí příští tyden, pak už bychom se začali snažit.
Steph, to je mi moc líto. Držím palce, ať to psychicky zvládneš a příště už to určitě vyjde. Jak píše martasl, to je děs, čím si projdete ☹

martasl
12. dub 2010

steph-ne,manžel odjel dělat do Polska nějakej barák.říkal,že se ještě ozve a nic ☹ jinak minulej týden doma byl,ale nějak neměl chuť,takže očekávám ms 😝 😝 😝 😝 😝 😝 mě už to tak šve 😠

fram-tak to začnete se snažení,co?? 😉

stephanie
12. dub 2010

fram, díky...no to víš, je to trnitá cesta, co se dá dělat

držím vám holky palečky!!!

andi2
12. dub 2010

Ahojda holky. 😉 A marta má volno.Já dorazila z práce od rána blázinec.Přišli na ko ze zemědělky ale vše o.k. a ted jsem ráda,že si sednu. 😉 Ale zítra mám volno 😉 fram tak hurá at se co nejdřív zadaří. 😉 step jsem ráda,že Toi je líp mi to tak připadá ale testni ještě zítra. 😉 step já si zapoměla vzít v poledne prášek tak snad to nevadí.Páč dneska by mi asi v práci trefilo i bez prášku 😀 zanny já měla taky vždycky ukázkovou sliznici ale dr.se snaží tak zkouší něco jiného asi.Jinak ty kety u nás na diskuzi ted čeká holčina dvojčátka-možná i trojčátka z ketu...Takže to sakra musí taky vyjít někdy.. 😉

stephanie
12. dub 2010

Ahoj andi,

jo je mi líp...jak jsi to poznala?
Zítra ještě testnu, a i když vím, že je to nega, tak si myslím, že zas budu mít chvilku po náladě...Ale odpoledne jedu do školy, tak tam příjdu na jiné myšlenky...Dneska mi to v práci taky uteklo, ten víkend se nějak vlekl...Manža o tom se mnou moc nemluví, tak se to člověku mezi čtyřma stěnama doma táhne...
Andi, já myslím, že se nic hrozného nestalo, když sis zapomněla vzít tu tabletku...horší by bylo, kdybys zapomínala častěji 😀

a výjde nám to, uvidíš....já jsem vždycky hrdinka, ale jak příjde na věc, tak jsem posera 😒

fram
12. dub 2010

martasl, chtěla bych začít hned jak mrcha skončí,bude to přibližně 2 měsíce od revize.
andi, myslím,že nám potrvá,než se zadaří,ale doufám, že aspoń do konce roku to zvládnem. A tobě to určo taky vyjde, třeba ty trojčátka 😅

stephanie
12. dub 2010

...fram, budu držet palečky...já měla v neděli 3 měsíce od revize, to letí...dneska jsem potkala kámošku, která je ve stejném týdnu, jak bych byla já, tak mi to přišlo zas líto...
já jsem to chtěla zvládnout do mojich 35 roků, ať nemusím na plodovku, tak to už nestihnu...ale budu ráda, jak se vůbec zadaří

andi2
12. dub 2010

Joj fram trojčátka.mě stačí jedno jediný.. 😉 step furt jsem si říkala v poledne tabletku no a bylo po poledni. 😉 step já byla na plodovce už ve 22 s dcerou.Ale ted když výjde prý o.k.ten screening nebo jak se to jmenuje tak na plodovku nemusíš. i když je Ti víc pak jak 35 😉

stephanie
12. dub 2010

jo? já slyšela, že musíš ...minulý týden mi taky jedna zákaznice říkala, že musela na plodovku, protože už má přes 35...

martasl
12. dub 2010

holky asi záleží i na doktorovi.mě po potratu doktor řekl,že ho mrzí,že mě na plodovku neposlal hned.a to mi je 34.takže až budu těhu,tak mě asi na ni bude chtít púoslat.jen nevím,jestli se toho nebudu bát,toho rizika.moje švagrová byla na plodovce před měsícem.měla špatný tripl testy.naštěstí je vše ok 😉

zanet2009
13. dub 2010

ahoj holky, delší dobu jsem tady nebyla,tak jsem přišla pozdravit.
Opět u nás probíhá snažení a pokud dorazí pátá porevizní MS, tak to asi vzdám a budu se věnovat malé a od září vzhůru někam do práce. Chtěla jsem co nejmenší možný věkový rozdíl,ale jak to vypadá, osud tomu chtěl jinak.
No, uvidíme, koncem dubna jdu na to sono štítné žlázy a pak uvidíme, třeba mi nejde otěhu kvůli tomu 😕

Jinak já bych na ten NT screening chtěla jít určitě-i kdybych si to měla zaplatit sama a přemýšlím i nad plodovkou, po neúspěšném předchozím těhu mám strašný strach 😢

martasl
13. dub 2010

ahoj zanet-ono u té plodovky je taky malé riziko potratu.když mi ji měli dělat,tak říkali ležet a aspoň týden se nenamáhat-no u mě to už bylo jedno. ☹ Třeba,když budeš myslet na jiný věci,věnovat se dcerce a přemýšlet nad návratem do práce,tak se zadaří a ani to nebudeš čekat.Ale mě se to mluví,já jsem nedočkavá jako prase 😠 😠

zanet2009
13. dub 2010

Martasl, já jsem taky strašně nedočkavá 😀 😀 😀
já mám právě strach, že pokud otěhu, že budu úplně psychicky vyřízená z toho, že pořád budu mít strach, aby mimi nebylo postižené-kdybych se to nedozvěděla, bylo by to možná lepší-teď budu pořád v nejistotě.

andi2
13. dub 2010

Ahojda holky 😉 jak psala marti u té plodovky je malé riziko potratu ale mě nic po odběru nebylo a dceru jsem ještě přenášela.Akorát ted nevím jestli bych do toho šla páč po umělku je normálně riziko potratu větší než po norm.těhu.Ale to je zase na dr.a na tom NT jak dopadne.zanet neboj mimi nebude postižené si myslím,že dneska jsou právě ty různé testy a popř.ten odběr plodovky.Tak at nedorazí ms. 😉 Mě začly po těch prášcích brát vaječníky tak snad to tak má být se v tom už taky nevyznám 😉

angelina987
13. dub 2010

Ahojky, hlásím, že žiju,jen mám hodně práce, za chvilku jedu se psama na stříhání a o víkendu chceme malova a dávat nové podlahy, bohužel i do dětského pokoje, který je ted mou pracovnou.
Jinak porevizní mrcha ještě nedorazila, ale já měla ciklus 30 a ted jsem nějak 26, tak snad to bude brzoooooooooo 😉
Co tady nocého?

fram
13. dub 2010

Ahoj holky,
step, já taky chtěla stihnout otěhotnět do 35, ale to už asi nedám (narozky v červnu). Na plodovce jsem byla i s prvním a vše O.K. Teď bych si raději nechala udělat NT screening a pokud by dopadl dobře, na plodovku bych ASI nešla, i kdyby mi ji doporučovali kvůli věku.
zanet, držím palce, ať jsi těhulinka, ale ten strach tam prostě nejspíš bude.

zanet2009
14. dub 2010

Andi, mi právě dr. z krve zjistila, že kdybych nepotratila sama v tom prosinci, tak by mi mimi stejně vzali, protože by mělo těžké postižení-z toho budu mít strach, že zase někde chytnu nějakého bacila a bude všemu konec. 😢

skuldova
14. dub 2010

Ahojky Děvčata,po delší době jsem nakoukla co je nového,těhulkám gratuluju a ostatní zdravím a přeju hodně štěstíčka.Já čekám co mi doktor řekne na kontrole,jestli se podařilo něco vymyslet nebo to máme vzdát a smířit se s tím,což teda nevim jak udělat...☹

martasl
14. dub 2010

ahoooj 😀 😀
zanet-taky bacil??sv..ě

skuldova-hlavně nevzdávat.to by v tom byl čert,aby nebylo řešení!!no kdyby bylo fakt nejhůř-tak do adopce by jste nešli??

fram-tak plodovce se asi nevyhnem.ten NT screening-to je ten utz jak měřej tu nosní kůstku a pod.??

jinak na hlídačenku nejdu-nemám nárok,holka má nad 10 let.má to už lepší,dostala ortézu.do konce týdne bude doma a od pondělka asi do školy,bez tělocviku.takže jdu zítra do práce,naštěstí pak až v pondělí na noční.

skuldova
14. dub 2010

martasl adopce je nemožná,díky tomu že jsme v unii tak je to omezené věkem a to tak že do 35 let,prý aby nebyli velké věkové rozdíly mezi rodiči a dětmi dobrý ne?
jak to žemáš nárok na paragraf?já byla doma loni s holkou devět dní a to jsem nevěděla že jako svobodná matka mám nárok na 13 dní,jo a holce je 15...

martasl
14. dub 2010

asi jsou změny od toho ledna.hledala jsem to i na netu a všude psali do 10 let-6 dní.mazec,co??a ptali jste se na adopci??mě to připadne divný.35 dnes není žádný věk!!

skuldova
14. dub 2010

Aha,tak to jsou změny,to jsem nevěděla.O tý adopci jsem to četla včera na netu,prý to mají takhle v celé unii tak jsme semuseli podřídit..tak já už nevím,taky mi to připadá jako praštěná hranice,vždyť jsme v nejlepších létech🙂))

martasl
14. dub 2010

třeba to tak u nás ještě není.mě se to nezdá.a pteli jste se na příslušných místech??kamarádka má adoptovanou holčičku-teď je jí asi 6 let,dostali jí když měla 4 měsíce.no a ona je asi 3 roky ode mě,mě je 34.a mají zažádaný o další.to se mi fakt nezdá...

zanet2009
14. dub 2010

martasl, ano bacil, z krve mi dr. zjistila, že jsem v těhu chytla nějaký bacil, já jsem měla protilátky,ale mimi ne a kdybych nepotratila sama od sebe, stejně by mi mimi prý vzali pro těžké postižení kolem 6 měsíce-tak prý mám být ráda za to, že to skončilo samo to těhu.

skuldova
15. dub 2010

martasl- já to četla jako novinku,tak nevím zas tak moc jsem se tím nezabývala,my jsme se o tom zmínili před rodinou a se zlou jsem pochodili ☹ Tak jsem zatím dál nepátrala.Skočil na mě nějakej moribundus,potácím se tady jako mátoha,zobu paralen a doufám v rychlé vyléčení🙂

fram
15. dub 2010

ahoj holky,
skul, nevzdávej to , kdy jdeš na tu kontrolu? Ať na tebe můžem myslet a držet palce.
martasl, NT screening je odběr krve +UZ, který může dělat jen certifikované pracoviště. Dělá se někdy mezi 10-13tt a je přesnější než triply. Když vyjde negativní, tak už si pak ani triple test nemusíš nechat dělat.
zanet, zk...bacily, to je hrůza. Moje teta vdechla nějakej virus, kterej ji napadl imunitní systém, skoro rok byla ochrnutá na ruce a na nohy. Měla štěstí, že se z toho dostala a rozpohybovala, i když berle už má nadoživotí. A to byla sportovkyně a úplně zdravá. dodnes se přesně neví, co to vlastně bylo 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru