Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

fram
26. zář 2010

@madormi je mi to moc líto a držím pěsti,aby se našla nějaká banální příčina, která půjde bez problémů řešit
@zanet2009 ty chlapi 😀 Ještě 2 týdny a budeš v půlce 🙂 🙂 to je krásný.
@stephanie žádnou vinu si nedávej, to by ses musela zhroutit. U andi taky našli , v čem byl problém a teď už ví, že další miminko bude ze zdravotních důvodů chlapeček.

angelina987
26. zář 2010

Holky jsem zdárný případ toho, že se vše povede, jen to chce čas a nemyslet na to - já vím, lehce se to řekně, nám stačili státnice a bylo 😀 Držím neustále palečky (všech osm) a uvidíte, že se štěstí obrátí i na vás 😉

fram
26. zář 2010

@angelina987 ahoj, skoro jsem tě na fotce nepoznala 😀 😀 A jak ti krásně naskakujou tt, za chvíli jsi v půlce. 🙂

andi2
26. zář 2010

Ahojda holky.Tak mě dorazila druhá mršule po potratu a pravidelně aspon něco vždycky kolem uplnku 😉 Výsledky z hematologie vyšly šílený ihned jsem musela naklusat znova protilátky vysoký.Tak znova jestli se teda prokážou a když jo tak budu muset od zač.stimulky píchat injekce na krev. 😝 Na hematologii mi to PGD moc nedoporučuje páč jsou u toho vysoký dávky hormonů a mám tak malé procento z té genetiky,že by to s PGD neřešil.Navíc jsem byla v caru v HK a ptala se jestli to tam dělají to PGD a jestli něco hradí pojištovna tak mi řekli že dělají ale neví jestli to hradí pojištovna takže mě to docela vzalo že neví takže jako hned každej vysolí 45 tis.a hotovo.Dr.mi to prý zjistí a dá vědět a vůbec je nezajímaly výsledky jestli je třeba vůbec potřeba.Takže počkám na výsledky z hematologie a prubnem normoš ivf bez pgd s hematol.léčbou a budem čekat na zázrak.Jinak embrya se dají poznat od "pohledu"jak se dělí tak uvidíme.štve mě že se to všechno tak táhne.No jo kdo si počká ten se dočká. 😉 Marti no jo ty jsi měla ted clostík vid.Tak at to tam konečně je. 😉 madormi jej to je mi líto ale dočkáš se musíme všichni tady.Jinak po potratu jde dát žádanku na cytog.vyšetření tam zjistí aspon něco.To já pro případ kdyby mi to zas vyšlo blbě no radši ne ale už budu s tím smířená radši. 😉 step nic si nevyčítej my to prostě jednou dotáhnem do konce .

stephanie
26. zář 2010

fram, já mám ten stejný problém jako Andi, ale prý je to problém bezvýznamný a doktoři s tím nic dělat nebudou, tak nevím...my dvě máme ty diagnozy skoro stejné, obě máme za sebou 2 potraty, obě po KETech s posledníma embryjkama...

angelino, tak říkáš státnice??? já mám právě dilema, protože státnicuji v červnu a nevím, zda nepočkat s mimčem až budu mít po a budu v klidu...ale zase nechci čekat až do června...nerjaději bych otěhotněla přirozeně, ale to u nás asi nehrozí...to by bylo překvápko!!!

stephanie
26. zář 2010

ahoj andi, my dvě jsme nějak propojené či co..píšu zrovna o tobě a ty zrovna posíláš příspěvek ve stejný čas jako já... 😀

fram
26. zář 2010

@stephanie bezvýznamný problém 😠 😠 a takovou bolest ti způsobí.

stephanie
26. zář 2010

@fram ...no jo, fram, co naděláš...z hematologie mám nález - prý bezvýznamný...z cytogenetiky mám nález - prý bezvýznamný...tak já nevím...jsem z toho fakt nešťastná....jednoho syna mám přirozeně a bez problémů a teď takové starosti...kdybych to byla věděla, tak se o miminko pokouším už dávno...ale to kdyby...

fram
26. zář 2010

@stephanie co zkusit ty "bezvýznamné" nálezy prokonzultovat s jiným doktorem? Jestli víš konkrétní nález, tak se zkus zeptat třeba na porodnice.cz (MUDr. Koucký). Já měla kluka taky úplně bez problémů a kdybych věděla, že s druhým dítětem to půjde takhle, tak bych antikoncepci vysadila už nejmíň před 5-ti lety. My sice zkoušíme přirozeně, ale očividně to k ničemu nevede a to těhu, které blbě skončilo , nám trvalo 1 a 1/2 roku. ☹ ☹ A hlavně - už jsem stará. ☹ ☹

stephanie
26. zář 2010

@fram ...no já právě změnila teď gynekologa, je to zástupce primáře a ten mi potvrdil, že ty nálezy opravdu nejsou takové, že by měly být příčinou potratu....dokonce jsem psala i jednomu genetikovi, ten mi to potvrdil taky...psal mi vyloženě, že je to bezvýznamné, ale na druhou stranu nelze na 100% vyloučit, že by to mohlo být příčinou potratu...jsem z toho už blázen,..taky vím o holkách, co mají stejnou mutaci jak já (co se týče hematologie) a píchají si injekce...uvidím, co mi řekne dr. v CARu, jedu tam v pátek...ještě je možno podstoupit imunologické vyšetření, ale tam se stejně užívá prednison, který mi píchají v den transferu...mám dokonce za sebou i hysteroskopické vyšetření a to je taky OK:..takže jak tak přemýšlím, tak vždycky dojdu k závěru, že si ty potraty způsobuju sama psychikou a to mě deptá...
Fram, já kdybych věděla, co mě čeká, tak už mám děti dávno...já do sebe prala antikoncpci a to jsem ještě netušila, že zbytečně...A můžu se zeptat, kolik ti je? Já budu mít 35 a dr. mě utěšoval, že mám čas do 4O... 😉

pavlina05
26. zář 2010

@alca22 já pila kontryhle. čaj každý den,nevím jestli to pomohlo,ale 3 cyklus jsem byla těhotná 😉

Moc Vám všem držím palečky,vím jaký to je,ta prázdnota,smutek a ten čas.....jak se vleče

andi2
26. zář 2010

@stephanie hele zázraky se dějí.Jsem četla na netu byla holčina 2krát na Ivf s Pgd a nic a pak otěhotněla přirozeně.Tam jde o to když jsou vajucha o.k. tak není problém a to my je naštěstí máme o.k.páč při tom co my máme většinou vajucha nejsou o.k.tak máme aspon v něčem výhodu. 😉
@fram jo bezvýznamný problém.mě dr.řekl v caru,že ty protilátky má kdekdo a je to v poho a mávl nad tím-nechápu aspon že chodím na tu hematologii tak se to podchytí léčbou.Fakt si musí člověk vše oběhat.

alca22
26. zář 2010

@pavlina05 Já jsem nemyslela jestli po něm otěhotním, ale jestli se ta sliznice lépe a dřív uzdraví. Ale dík 😉

fram
26. zář 2010

@stephanie mě bylo 35 v červnu, pokud neotěhotním tento cyklus, tak už nestihnu porodit do dalších narozenin. Kdysi jsem si dala limit, že další dítě maximálně do 35, pak už ne. Netušila jsem, co mě čeká. Antiko jsem vysadila v červenci 2008 a vůbec mě nenapadlo, že za 2 roky nebudu ještě ani těhulka ☹ ☹ Step, hlavně se neobviňuj, určitě sis to nezpůsobila psychikou, to by potratila každá druhá.
Holky, to je pech s těma vašima nálezama ☹ Kdyby vám našli něco pořádnýho, řekli - teď si musíte celý těhu píchat injekce a bude to v pořádku, tak by to bylo klidnější. Ale takhle ☹ 😠

stephanie
26. zář 2010

@fram ... já jsem si taky představovala, že druhé dítě maximálně do 35 let... 😖 ...a už to nestihnu...ale dr. říkal, že pokud už jedno dítě mám, tak na tom věku až tak nezáleží, jestli rodím ve 35 nebo 36, na tom už nesejde...kdyby si to tak člověk mohl naplánovat...fram a ty jsi neuvažovala, že bys zašla do CARu? třeba jen na IUI....
S těma vyšetřeníma mě to taky štve, si říkám, čím to teda je, když nejsou v pořádku, ale nezpůsobují potraty, na druhou stranu jsem už letos 2x potratila...Já jsem si pořád říkala, že nechci už zažít tu hrůzu z ledna a já se ocitla na úplně stejném pokoji, připadala jsem si jak ve zlém snu...si říkám, proč si musím prožít ty bolesti...ale to si říkáme každá tady...

stephanie
26. zář 2010

@andi2 ..jo, kéž by se stal zázrak.... 😵

martasl
26. zář 2010

jojo,holky,ten zatracenej věk.já budu mít v lednu 35.jen aby se nám holky už konečně všem zadařilo,to čekání a zklamání je děsný.
andi-tak aspoň že ta ms chodí jak má.já v ní mám krapet bordel.minulej cyklus jsem měla 43 dnů.tak jsem zvědavá teď.dnes jsem 29.to zase budou nervy,jestli to vyšlo nebo ne.no ale asi ne,protože manžel byl málo doma a ještě ne v ten správnej čas.

holky,já jsem nachlazená,to je hnus.mám rýmu,je mi pořád špatně.jo kdyby ty nevolnosti byly těhotenstvím,tak by mi to nevadilo.

fram
26. zář 2010

@martasl hlavní je, že mrcha ještě nedorazila. Já jsem taky nachlazená, nejdřív jen rýma a bolesti hlavy, ale už cítím, jak mi to jde níž a začínám kašlat. 😠

andi2
26. zář 2010

@framto jo.jeden dr.tě pošle na pgd nebo spíš doporučuje.druhý ne.Se v tom vyznej.Jinak jak psala step bych zašla na gyndu a poradila se s dr.mě tam taky dr.poslala do caru na iui no nejdřív dělali spermiogram manži.Ale ze všeho nejdřív mi dala dr.clostík a utrogestan a pak poslala na iui když clostík nezabral.Holky co smutníte nad rokama mě bylo v červenci 37 a každý,že mám dost času i když mě to nepřipadá spíš asi že mám dost času na 3
ivf které se hradí do necelých 40 😉 Tak si jdu nachystat věci do práce a pak do druhý práce a v uterý volno když někdo teda z tý druhý práce nezavolá at jedu. 😉

fram
26. zář 2010

Koukám, že jsme tady samý dorostenky 😀 😀 😀 😀 Ale nevzdáme to !

andi2
26. zář 2010

@martasl právě že tohle všechno funguje i přes ten věk naštěstí.A brala jsi i utrogestan ted po clostíku?ten někdy zpozdí ms u mě teda ne ta byla pravidelná i po utrouši. 😉 holky ted řádí ty viry a mohli by hlavně ty těhotenský žejo?teda už pádím.

andi2
26. zář 2010

@fram 😀 mi to nedalo jo jo a právě proto to nevzdáme.

martasl
26. zář 2010

ne,žádnej utrogestan-na co je?ještě mám jedno balení clostilbegytu.tak čekám na ms abych ho mohla dobrat.já jdu do práce ve středu a čtvrtek.tak to doufám do středy vyležím.zítra budu muset zrušit rehabilitace.

stephanie
26. zář 2010

marti, utrogestan jsou hormony na udržení těhu 🙂

martasl
26. zář 2010

no tak to zatím neberu...nejsem těhu.

andi2
26. zář 2010

@martasl to se bere právě od 17dc na podporu těhu a udržení.Já to při clostíku taky tak měla. 😉

madormi
26. zář 2010

@stephanie no tak vinu sobě nedávám, fakt jsem dělala vše aby se nic nestalo a vše bylo v pohodě, tak bud je to blbá náhoda nebo je u mě nebo manži něco špatně tak snad na to doktoři přijdou, jednou věřím že to může být náhoda,ale víckrát moc ne ( já celkově mocnáhodám nevěřím 🙂

madormi
26. zář 2010

@pavlina05 já nevím jeslti to bylo tím ale začla jsem pít kontryhle a ještě ten měsíc jsem byla těhotná tak nevím jestli moje neoblíbené slovo náhoda či co 🙂

stephanie
26. zář 2010

@madormi ...no já si myslela, že ten první potrat byl taky náhoda...a když se to stalo podruhé, si říkám, že někde musí být přeci problém...a i když už mám několik vyšetření za sebou, stejně jsem se od doktorů do teď nějaký důvod nedozvěděla...myslím, že si kromě mě, s tím nikdo hlavu neláme...pořád jen slyším, to je příroda, nejste sama atd. atd. atd...ale určitě se nedej, důležité je vyšetření gentiky, hematologické a popř. z imunologie, ale to spousta lékařů neschvaluje...tak držím pěsti 😵

madormi
27. zář 2010

@stephanie já už to mám naštěstí zařízené, když mi můj gyndař řekne, žeje to blbost ty nechat si dělat testy nebo něco pododbného, zavolám stýcovi co je primář a on mi to napíše nebo mi to u nich klidně i udělaj vše. protože zatím přeci musí něco být když se opakuje dvakrát během půl roku téměř to samé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru