Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

dablikolik
5. zář 2009

Ahoj tak stále jsem v nemocnici. Nic moc. Jsem celá vynervovaná zda mi v pondělí Hcg konečně klesne. Nechci jít na další zákrok

katyna6
5. zář 2009

Hezké ráno holky 🙂

dabličku-nesmutni.Vím,jak ti je,já se taky z nemocnice cpala ven,jak jen to šlo nejdřív.Vím,že je to malinkatá útěcha,ale aspoň i tam jsi ve spojení s náma a třeba ti trošku pomůže,že na tebe myslí tolik tetiček "koníkovek" 😉 Moc moc ti přeju,ať už tě nejpozději v pondělí vyhodí domů!

mateta888
5. zář 2009

Zdravím ve spolek 🙂

dabliko : neboj bude to dobrý, uteče to navíc určitě budeš mít návštěvu a mi se tady budem taky snažit 😉 Jediný co nechápu je, že ti krev budou brát až v pondělí klidně tě mohli pustit dimů a v pondělí sis mohla dojít na krev, zkus se tam poptat za to nic nedáš. . . . 😵

Jinak k těm rodičům, to je docela dlouhý příběh tak spíš pro dablika at přijde na jiný myšlenky. Bydleli jsme a vbytě a najednou ze dne na dentchyně že tam che bydlet a máme tři měsíce na vystěhování, za tři měsíce nevyřídíš ani půjčky natož postavit barák (byt je babi její máti a ta je normálni). Tak byla možnost si zpravit půdu u našich s tím, že máme všechno zvlášt a jejim 60 tak se o ně jednou postarám tak jo i s tím, že to nebude vždy ideální a tak jsem tady. Máme velký podkrovní byt a nervy jsem tam na cucky. Pořád mají tendence mi mluvit do toho co jak děláme a kam jedeme a tak urřitě to znáte....
Docela mě to nebaví tak asi půl roku jsem jim řekla svoje každý den po týdnu nějak vzali na vědomí a od té doby jsem oficiálně nervák. 😒 Když se mě ptali kam jedem tak jsem jim řekla že jsem dospěla, nic nepotřebují tak nemám důvod jim říkat kam jedu. tak sklaply a proto jsem nervák.
Navíc mě začali vůbec vnímat až se mi narodila malá, jsme tři sourezenci a já byla samostatná jednotka a neviditelná dokud jsem neporodila, ale to už nemám zájem mají smůlu jka si mě vychovali tak to mají. Já se netočím k nim a chci to samí, navíc když dorazí oblibená sestra tak vejdu do místnosti tak ztichnou v tu chvíli jsem opět nesvépravná. Tak tak 😅
Věřím tomu, že každý dobrý skutek bude spravedivě potrestán, jsem chtěla až naši nebudou moct se o ně postarat a o hospodáčství tak mi to osud vrátil. Ach jo no co naděláš ? Tak doufám dablíku, že jsi přišla aspon na chvilku na jiný myšlenky. Jdu kuchtit, zkus sem ještě dojít, ale máme odpoledne nahlášenou návštěvu tak bych to viděla až na večer. 😵

janinac
5. zář 2009

ahoj...tak jsme po obědě, prcek usíná a my malujeme 😉 Vymyslela jsem si zase něco origoš, tak mě tu teď 14 dní neuvidíte 😀😀😀 Ba nééé...na Vás si čas udělám 😉

Dabliku ty jo ☹ Víš, co je zajímavý? že ti takhle budou už kontrolovat hcg a mě doktor řekl, že po měsíci je na testy ještě brzy 😲 a teď pět týdnů po revizi pořád v sobě ještě nějaký hcg mám 😲
Já vím, že se mi to lehce řiká, ale zkus si v nemocnici odpočinout...nabrat nový síly...relaxuj😉

Evulis..holka tebe je mi fakt líto ☹ jako by ti nestačil jeden problém ☹ ale jestli víš, že se prostě nezmění, tak to nemá cenu. Ty vedle sebe potřebuješ oporu...a třeba to fakt tak bude: najde se někdo nový a ty se dáš do pohody a šup uvidíš taky plůtek //
A co taťka a operace?? Můj taťka na tom taky byl...nejdřív mu dělali kloub a pak tu jamku...nebo obráceně, už si to nepamatuju, protože těch operací měl teď víc. A ono se to nezdá, ale pár dní po operaci už začínají chodit a pak s nima trénujou i chůzi do schodů a než je propustí, tak si umí obléknout i ponožku...takže nějaké krmení bude pro něj jen prospěšný..teda myslím hlavně ty králíci, kde nemusí tahat nic těžkého.

Maty tak to máš doma veselý ☹ Hold jak bydlíte dohromady tak mají tendenci do všeho pořád kecat...asi moc nepostřehli, že jsi už plnoletá a navíc taky máma.

My to máme naštěstí dobrý...s našima si rozumím a bydlíme přes zahradu..takže dost blízko na to, když něco potřebuju a dost daleko na to, abych zamkla a nebyla pro nikoho doma 😀 a přes silnici mám tchýni...nooo tam je to na dešlí povídání 😅 ale jako názorná ukázka: nedávno přišla k nám na zahradu a byla jsem tam já, Adámek a manžel a ona říká: tak co holky, co pořád děláte??? 😀 😀 😀 teď nevím jestli jsem to sem už nepsala, ale na ukázku to snad nevadí 😀😀

eeefi
5. zář 2009

veru: ja vydrzela po revizi neotehotnet cca 3mesice, ale po 4 mesicich od 1. revize jsem sla na revizi znovu ☹ ale ja myslim, ze ta delka na to nema az takovy vliv. vim o pripadech, kdy holka otehotnela mesic po revizi a bylo vse ok a naopak holka, ktera otehotnela pul roku po revizi mela problemy znovu. spise jde o to, aby se to telo trosku zregenerovalo. ja jsem treba ted u druheho tehu citila, ze me ta deloha boli vic nez poprve, dokonce jsem i spinila a mela jsem strach, aby byla dostatecne silna a pripravena na tehotenstvi. ale je to hodne individualni..

mateta888
5. zář 2009

jani : tchýně jsou všechny bezkomentáře 😀 😎 ale jo nemají mě rádi že si udělám pořádek a prosadíme si svoje. Př. máme obrovskej dvůr a tak jsme si vymysleli, že tam uděláme malé max hřiště, koupili jsme 3m skluzavku a pískoviště a konstrukci do hradu, no protože jsme nechtěli pomoct a udělali jsme si to po svým tak bylo všechno špatně. Přišla první návštěva s děckama k našim a hned jak je to úžasný a jak to krásně udělali tak je manžel opravil že tohle jsem si udělali MI a od té doby už to nějak s problémama akceptují. onijsou na prášky a mi smějem je to nastřídačku 😅

evulis : s tatkou mě to mrzí mamka byla před měsícem taky na operaci a brali jí ledvinu a už je čupr, ale poku se ho chceš zbavit tak králíky a slepice zvládneš slípky jen vypustíš a králíkům dáš granule trávu nebo ječmen a je to. Není to náročný. Každopádně už necouvni. Ještě že se vracím k té psch. mám známou která měla něco podobný ale vzala si ho a nešlo jim ani dítě tak si čekla a dost tmi za to nestojí, rozvedli se a našla si jinýho a šli do toho s tím že má problém otěhu a že to půjde jen přes doktory, za tři měsíce sama otěhu a ve finále má dva zdraví kluky(každý zvlášt) sama bez dr a bez nervů tak si to přeber 😵

evuliss
autor
5. zář 2009

Dablikolik- to je teda fakt zajímavý že si tě tam takhle dlouho nechávají,a to jen kvůli hcg?Pokud nemáš potíže tak to nechápu.Zkus si aspoň odpočinout,kočko,myslím na tebe 😉

Janinac- no vy teda budete mít krásně vymalovaný 🙂
Za tatkem by jsme chtěly jet,jenže nevíme jestli nás pustí na JIPku tak tam musíme volat a ptát se...Můj táta je strašně hodný člověk a vždycky i teď v 60 letech byl a je fešák,strašně rád sportoval,dělal cyklistiku v mládí i závodně a i dnes ještě jezdí jak ďas 🙂 Doufáme že mu ta operace pomůže aspoň od těch hrozných bolestí...

Já si snašima taky moc rozumím,bydlím v patře a naši v přízemí baráčku,s mamčou teda máme stejné povahy tak někdy spolu vycházíme jen těžko,ale když potřebujem podporu tak jsme nejlepší kamarádky a nikdy jsem se nemusela bát jí něco říct a svěřit se 😉

Mateta- vy to máte doma taky teda veselý 🙂 to je všude něco,ale někdy to fakt už člověk obrečí ty vztahy ☹

dablikolik
5. zář 2009

holky nechávají si mě tady taky kvůli UZ. Něco se jim tam nezdálo a myslejí si, že buď nevzali všechno nebo je to miímoděložní. Mám tam vidět nějakou volnou tekutinu a něco u vaječníků

berranek
5. zář 2009

Ahoj holky, můžu se přidat do vašeho tématu? Revizi dělohy mám za sebou úplně čerstvě - byla jsem na ní včera dopoledne. Na začátku 8. týdne jsem začala krvácet, na kontrole bylo embryo v pořádku, krvácení po 2 dnech přestalo. Ale v 9. týdnu doktor zjistil, že mimču už netluče srdíčko, a dělohu mám plnou krevních sraženin. Na zákrok mě naštěstí poslal do suprového soukromého zařízení, kam jsem šla hned od doktora v 9 ráno a v 11:30 už jsem odcházela. Jednou už jsem zamlké těhu měla, byla jsem ve špitále, a tam mě drželi 2 dny po revizi (taky přes víkend, stejně jak píše dabli - mám pocit, že hlavní důvody nebyly tehdy zdravotní, ale spíš, že měli zrovna volno, tak aby zbytečně neměli volnou postel a neutíkaly jim peníze 😖 ).
Holky, je normální, že už vůbec nekrvácím - jen včera po zákroku pár hodin a dnes už ani kapka? Fyzicky se cítím úplně fajn, bříško vůbec nebolí. Jen ta dušička. 😢

evuliss
autor
5. zář 2009

Berranek zdravím- a posílám pohlazení na dušičku...
Já po revizi krvácela asi 2 hodiny a pak taky nic,ani břicho mě nebolelo až pak v průběhu 6ti nedělí různé bolesti,špinění,krvácení apod.Takže se toho nelekej

eeefi
5. zář 2009

berranek hmm tak to neporadim. ja jsem po obou revizich prvni dva dny nekrvacela a pak mirne jak pri menses, ale ted uz spise jen spinim (tyden po revizi).. i kdyz dneska v noci me vzbudila bolest podbrisku (jako pri menses a bylo v pravidelnych intervalech, tak jsem si rikala, jestli to nejsou nejake stahy 😀 to je ale asi blbost) dala jsem si ibalgin, usnula jsem a ted je to ok.. tak dfm ze to bude v pohode (tuktuk)

mateta888
5. zář 2009

berranek : Vítám tě mezi náma ač nerada ☹ já mám po revizi 14 dnů a zamlklé jsem měla ted ☹ , Po revizi jsem krváce simbolicky asi tak 3 hodky a od té doby nic, je to normální. Každý tělo je jiný a reaguje jinak. Bud ráda 😵

evuliss : jak to zvládáš ? doufám že se držím a nemáš v úmyslu ustoupit od svého rozhodnutí pořád na tě myslím jak to zvládáš a držím pěstičky 😵

besinka7
6. zář 2009

ahojky všechny kočky bojovnice, dnes odjíždím do Vídně, letíme do Řecka z Vídně, takže se s Vámi na dní loučím a přeji Vám všem ať se máte co nejlíp, žádný stresy, žádná bolest, žádnej smutek ať je jen líp a líp. A až se vrátím, budeme zase každá o trochu blíž k těhulkování 🙂 🙂 🙂 Jinak sledujte zprávy, jak bude zemětřesení na Zakynthosu, tak se nelekejte, TO JSEM JÁ S MANŽELEM 🙂 🙂 🙂
papa a opatrujte se tady. Besinka

besinka7
6. zář 2009

chybí mi tam na "14" dní .... omluva 🙂

eeefi
6. zář 2009

besinko uzij si dovolenou plnou slunicka, pohody a relaxu! 😉

katyna6
6. zář 2009

hezké ránko holky 🙂

A Tobě besinko přeji příjemnou dovolenou,ať se "země třese"co nejvíc a ať přijedeš zpátky s dobrou zprávičkou 😉 Užij si to!

janinac
6. zář 2009

Besi krásnou dovolenou a to zemětřesení ať je to co nejčastěji 😉 😀 😀

evuliss
autor
6. zář 2009

Krásný nedělní večer holky! 🙂

Jen se jdu pochlubit jak jsem se včera měla fáááááj...ten mů "kamarád" mě vzal ven a bylo to super!Pokecaly jsme si,zatancovaly,daly panáčka a super odvaz s chlapem,protože ten můj mě nikam nevezme,jemu jsem řekla že jdu s kámoškou 😒
Te už mám více jasno,ale není to jen kvůli tomu kamarádovi,ale kvůli mě....Rozejdu se sním a budu mít klidnější duši a začnu znova....

Bes- už tu asi nejsi ale už jsi zřejmě hooodně daleko takže měj se překráááásně,beruško 😀

andyva
6. zář 2009

Evulis,paráda!!!!Držím palce,už to jen dopilovat 😀

katyna6
6. zář 2009

evuliss-vypadá to,že v to už máš opravdu jasno,tak teď přeju hodně štěstíčka,ať to dotáhneš do zdárného konce a pak už šup šup,vstříct světlým zítřkům! 😉 😀

evuliss
autor
6. zář 2009

Děkuji kočeny,teď se hádáme.no on vyčítá a já se to sanžím překousnout 😠

evuliss
autor
6. zář 2009

Holky kdepak jste??

Dablikolik- tak co??Co nového,stále tě nepustily domů?myslím na tebe 😉

No a my s přítelem- hádka,ale opět to k ničemu nevede takže prostě budu muset opravdu ten krok udělat a sbalit mu věci já...Už jsem z toho unavená jako kotě ☹

Mateta- díky moc,zvládám to ale už mě asi rupnou nervy...děkuji

Zítra asi už můžeme jet na návštěvu za tátem do nemocnice,dnes už jsem mu volala a noha ho moc bolí tak dostává injekce proti bolesti a má prý na sobě samou jehlu a hadičku...Ale už měl i starost o králíčky 🙂 tak to bude pohoda....

verunka84
6. zář 2009

Ahoj kočky !!! 😉

Jaký jste měly víkend ? ...

Dabli - hlavně, ať máš vše v pořádku, zdraví je to hlavní, ikdyž věřím, že to musí být hrůza, být tam tak dloho a Dr ti taky nic moc konrétního neřeknou ☹ ... DRŽ SE !!!

besi - dovču závidím 😵 😵 😵 a chceme samé dobré zprávičky, až se vrátíte sem do skoro-podzimu 🙂

evulis - jen se drž a buď šťastná 😉

beranek - chce to klid a na nic ošklivého a smutného nemyslet, ... já mám po revizi v úterý ☹ do včera jsem celkem hodně krvácela a měla i bolesti, zahnal to brufen a hodný a kolem mě stále skákající manžel 😉 chce to čas, aspoň to si říkám ....

Jinak já víkend celkem pěkný, dnes nákupy v IKEA 🙂 včera jsme byli v Globusu, co nám konečně v Obě taky otevřeli 🙂 .... vše bylo v pořádku, i to, že jsem měla celkem hrůzu z toho vyjít ven, ale byla jsem ráda, že můžu být zase na vzduchu, už mě to ležení nebavilo ...... jediný slabší moment byl, když za mnou v uzebářství stála holčina s bříšem ..... měla jsem co dělat, a dělala jsem, že pilně studuji salámy, ale oči mi stále jezdili kam neměli ☹ ☹ ☹ těhlech momentů se bojím nejvíce .... to jsem úplně v háji 😢 😢 😢

Jinak jdu zítra po týdnu (hrozném týdnu 😢 ) do práce, už se i těším, ale zároveň bojím, prtž to v práci všichni věděli ........ už nechci slyšet žádná slova útěchy .... snažím se dělat, že se nic nestalo ...... ikdyž NIKDY nezapomenu ......

Holky, pěkný večer a hezký týden !!! 😉

katyna6
7. zář 2009

Pěkné ráno holky 🙂

Dabli-tak dnes držím palečky,ať je už všechno v pořádku a konečně tě pustí domů 😉

beranek-já jsem taky po revizi docela čerstvě a i když jsem ten první týden skoro pořád brečela,pomalinku se to uklidňuje.Nic jinýho než čas nám asi nepomůže.A vlastně taky další // na těhu testu! 😉 😉

Verunka-jsem ráda,že už se veru cítíš dobře,myslela jsem na tebe,jestli bolesti přešly a jak ti je.Tak to je prima kočko,že už se cítíš ok! 🙂

janinac
7. zář 2009

Ahoj

Evulis jsem šťastná za tebe, že ti ten sraz z kamarádem dopadl tak skvěle a že ti to pomohlo k tomu se rozhodnout 😵😵 Sbalit přítele budu sice nepříjemný, ale mysli na to, že to bude poslední nepříjemná věc 😉 A dnešní návštěva u taťky ti taky udělá dobře, těšíš se na ně viď? 😵

Dabliku tak co??? Jsi už doma???

Veru si pamatuju jak jsem měla vyjít já poprvý po tom ven ☹ A to jsem šla jen u nás, na vesnici, do krámu... ale hned takový velký nákupy v Ikea to muselo být super 😵 tam je pořád na co koukat 😵 Noo a ty těhule kolem prostě jsou...ale já jsem si řekla, že se s tím radši smířím, že jsou kolem mě těhule, než se z každé trápit...ono se na tom stejně nic nezmění.
A ten tvůj poslední odstavec se mi moc líbí 😵

mateta888
7. zář 2009

Dobré ránko koníkovky. je na rychlovku čekáme doktorka. 😠

evuliss : jsem ráda, že je tatkovy líp jak má starost o králíky tak to už je hej. 😵 Ohledně "přítele" na něho je škoda nervů to jsou moc vzácný bunky a není jich nikdy dost. 😵 Sbal mu věci ještě dneska a s úsměvem na rtech, je to naposledy co más ty hadry nastarosta a chudák ta co se ním dá dohromady dej jí tam varování aby věděla do čeho leze 😀 😀 😀 😀

verunka : to je fajn, že už ti lép a když už bude nejhůř tak jim to řekni naplno že se otom nechceš bavit, oni to vezmou protože máš šestinedělí a poplašený hormony (oficiálně) a můžeš víc věcí než si myslíš. 😅

tak jo už musím valit tak zatím papa a at vám ten začátek týdne dobře začíná.

handm
7. zář 2009

Dobré ranko, teď musím jít trpět na poradu, ale pak vás dočtu a ozvu se 🙂

berranek
7. zář 2009

Ahoj holky, přeju pěkný den a děkuju za přivítání!

Verunka - u mně v práci to taky všichni vědí, představa, že se tam vrátím a všichni se budou tvářit soucitně a načínat o tom hovor, mě zatím dost děsí. Naštěstí jsem zatím na neschopence, na kontrolu půjdu až příští týden, tak snad se na to stihnu psychicky připravit. Myslím, že dost byli v práci překvapení už zprávou o mém těhotenství - nikdy jsem se nezmínila o tom, že to plánuju a nikoho by to už ani nenapadlo - mám velkou dceru a 20 už mně dávno není 😉 .

handm
7. zář 2009

Tak jsem zpět, užitečně strávená hodina a půl, jen co je pravda ... ☹( porady...

Ale jinak,
evulisku, myslíme na tebe všechny tady! Rozhodně už to udělej, už asi není cesty zpět.. byla bys jen víc a víc nešťastná a vyčítala si to, žes to třeba neudělala!! Ale orzhodnutí je na tobě, je to tvůj život.. ani my ti do toho nemáme co povídat, jen tě podpoříme v jakémkoliv rozhodnutí. A pěsti držíme i tatínkovi.. mě na to doktoři připravují už dva roky, že půjdu na kyčle umělé.. parádní výhled! Ať se drží!!!
Kamarád je jistě fajn,c o o něm píšeš a uvidíš, teřba se z toho vyklube víc..🙂 A za chvíli vozíš kočárek!! 🙂 Držím ti palce!

Beranku vitej, i když ve smutném tématu.. všechny jsme tím prošly a víme, co prožíváš! Tak se holka drž, myslí na krásný věci a ono to nějak dopadne!!!

BEssi, těšíme se na super zemětřesení!! 🙂 Užijte si to a odpočiň si!!
dablicku, už si doma? Co ta krev?? snad už je všechno oka!!
Katy, MAty jani, veru a andy i ostatní, na které jsem zapomněla, holky, další týden před námi a brzy určitě dobré zprávy, optimismus především a hurá na snažení!! 🙂
Já mám první porevizní MS.. a je to zábavné.. nemůžu se dočkat, až skončí..ale jsem šťastná, že ji mám!!
holky, nevíte náhodou, jak se počítají ty DC dni? od dne revize nebo druhého dne, abych věděla, jak to vůbec mám???
díky moc

katyna6
7. zář 2009

handm-mě holky říkaly,spíš psaly 😅 ,že cyklus si mám počítat až od té první porevizní MS,předtím,že se tělo srovnává každýmu jinak rychle.
A gratulka k MS!Už se jí taky nemůžu dočkat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru