Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

marketa137
3. zář 2009

Ahoj, sice nepatřím do vaší diskuze ale všem Vám držím palce, bohužel jsem potrat zažila a sice časem člověk na to nemyslí ale v hlavě to má pořád. Já měla termín v prosinci takže každý Vánoce si vzpomenu 😒 .
Handm na ascorutin vůbec nemysli, já ho brala měsíc v 1 těhu tedy ve 2 které dopadlo dobře a te´d jsem ho měla taky. Je na zpevnění cévek 😉 . teď jsem ho jedla 3x2 3 týdny 😉 . Takže s potratem to nemá co dělat. Tam muselo být něco špatně už v základu. Koupila jsem si knížku Tajemství lidského života a tam to vše popisují od oplodnění a je fakt zázrak když se něco nepo hned v začátku 😉 . Já taky z potratu vinim bývalýho doktora lae asi bylo něco špatně když to mimís nezvlád a tohle těhu si užívam tak že začátek nikomu nepřeju ☹ . Píšu to v albu. Tak se držte, na syna jsme čekali 5 let tak i vim co to je potretit po 3 letech snažení 😒 .
Ale jednou se miminka dočkáte všechny a po potratu je pak další těhu ok 🙂

handm
3. zář 2009

Ahoj Market, díky za informace!! 🙂 A držím palce, ať ti krásně prospívá ten 14TT, co máš v pase!! 🙂

marketa137
3. zář 2009

neni zač, dneska jdu do rizikvky tak uvidim co se dozvim za novinky 😒 . Furt jsem si říkala za dobu snažení že až budu těhu tak budu mít klid a ono je to daleko horší 😒 . Ale screening dopad dobře tak snad se už nic nestane, i když kvůli cukrvce bude těhu stále rizikové. Ale Vám všem přeju a´t se brzy zotavíte a pak hurá do snažení 😉 . Já měla tenkrát zákaz půl roku a bylo to dost náročný, kort když vim že hned tak neotěhotním ale jinak bych se snažila jak bych se na to cítila fyzicky a psychicky. Já měla ale 3 revize a 1 laparo tak asi proto6 cyklů pauza 😉

handm
3. zář 2009

Jeziš tři revize?? ☹( To je strašný... Než se mi to stalo, tak jsem o tom nikdy neslyšela a teď mám pocit, že to má snad každá holka! ☹

Snad budou dneska novinky jen pozitivní!!!

marketa137
3. zář 2009

Bohužel a to jsem potratila samovolně v 5tt ☹ . po revizi mě poslali 2 den domů a za 2 dny ko krve a HCG začlo růst a tak zase revize a pak za týden zase a opět nemocnice a že vlastně neví co se mnou a že tedy udělají 3 revizi a laparo zároveń. Výsledek že nikde nic nebylo a HCG klesalo asi 2 měsíce takže to bylo dost náročný 😒 . Nakonec to dopadlo vše ok a máme zdravého syna. A te´d v dubnu opět po hormonální léčbě jsem asi byla těhu, na tetu jasný // a za 2 dyn zmizely a 40DC přišla MS ale silná a bolestivá. Tak jsem nakonec byla ráda že to dopadlo takhle a v červnu jsem už byla těhu 😉 , sice psychicky náročný když tě řeknou že to je neprosperující těhu a že je nutná revize a já řekla že to necham do pondělí a v pondělí tam mimís byl a i srdeční akce 😉 . Tak si myslim že poku´d někdo nekrvácí, HCG roste tak se to nemá uspěchat. Jiný je když je na UTZ vidět konec ☹ . Bohužel se potratí 30% těhotenství do 12tt a z 95% je to tak nemocné že je to lepší než ve 20tt rozhodovat o ukončení ☹ . Já nejsem věřící ale věřim na osud a tam každá máme zapsáno kolik dětí bude a zase ty co potratí nebo nemůžou otěhotnět si pak miminka daleko víc váží a neberou to automaticky 😉 a za pár let si jen každá řekne. Sice jsem potratila ale jde se dál 😉 . Ale už teď vím že s dětma končím, tohle těhu mě dává zabrat víc než minulé a za ty nervy mě to nestojí 😒 . Sice jsem štastná že jsem těhotná a zachránila jsem už 1 miminku život tak je to prostě psychicky strašně náročný. tenkrát už jsem si řekla a´t to ukončí než se furt nervovat co bude a když jsem viděla ty soucitný pohledy doktorů tak jsem nevěřila v zázrak 😉

handm
3. zář 2009

Tohle fakt Market nechapu, je to jak zazrak.. Jeden den ze neprosperujcic a pak je tam i se srdickem.. je to jako bychom my vsichni meli vic davat pozor, jak to rikaj a co vidime na tech monitorech...
u me v 6TT srdíčko bylo a bilo a v 8TT ne.. a doktorka na UTZ viděla krev mimo fazolku, tak holt to bylo špatně..

Ale mysli na to, jak to bude krásné až budeš ten uzlík držet v náručí a pak tě chytne za prst..! 🙂 To ti všechny nervy vynahradí, určitě!! 🙂 Držím ti palce, ať to dobře dopadne! 🙂

janinac
3. zář 2009

Handm ascorutin se právě bere aby se miminko udrželo, takže doktorka nic nezanedbala...jen mi to u mě přišlo divný, že mi doktor jednou větou řekne, že tam mám ještě krev kterou tělo ještě vypudí a pak mi dá prášky po kterých bych vlastně neměla krvácet. Ale od rána mě bolí břicho a myslím, že mě teď už asi fakt navštívila tetka 😵
A ty tři měsíce bych čekala hlavně proto, abych věděla jestli tělo funguje tak jak má a jestli MS chodí pravidelně. Ale tak bych to udělala já...určitě to není podmínka pro vás ostatní 😉

janinac
3. zář 2009

Market, tak jsem dočetla tvůj příběh...ty jo, taky jsi to neměla jednoduchý ☹ ale teď jsi si to špatný už vybrala a tohle těhu a miminko ti všechno vynahradí 😵

mateta888
3. zář 2009

teda chvilku tady nejsem a už dočítám jak divá, s malou tos ice moc dobře nejde, ale už to mám 🙂
Já musím říct, že se mi zdá že to zvládám lép jak poprvé, ale tentokrát to nebylo tak bolestivý a nekrvácím ani nešpiním tak je to možná i tím. 🤐
Market : taky sis užila tak hlavně že ted je všechno v pořádku moc ti to přeju 😀 je pravda že mě brali po revizi dvakrát kontrolní krev na hcg a byla tam holčina která to měla blbý a musela tam zůstat.

janinac
3. zář 2009

Holky tak jenom aby jste viděli jak je můj doktor "úžasnej"...měla jsem si zavolat na testy na HCG a sestřička mi říká, že tam mám ještě několik jednotek a že by tam vlastně nemělo být nic a že mě radši spojí na doktora, protože si netroufí říct jestli je to v pořádku...a spojila mě na doktora a ten mi říká, že tam není už vůbec nic, že je to negativní 😅 tak nevím jestli se to HCG někdy cestou od sestry k doktorovi nějak neztratilo 😀😀😀

mateta888
3. zář 2009

Janinac : no nazadar, a ty jsi nepřemýšlela o změně pana doktora ? Já když si zavolám jen blbý cytotesty tak mi to po telefonu neřeknou a sestřička řekna tak a doktor tak . . . . tak to je taky žůžo. Něco jsem si otom našla ne netu a není sranda jsem byla ráda, že mi to slezlo hned a bylo to. 😅

handm
3. zář 2009

Koukam, jak sjte se rozpovídaly jen přes můj oběd..
Jani, mě spíš zarazilo, že v příbaláku se píše, že v těhotenství není ascorutin vhodný...

ale jinak moje vlastní doktorka je SKVěLá!! 🙂 Jen ten její zástup se mi nezdál..

janinac
3. zář 2009

Mate nee zatím k němu chodím dál...stěry mi dělá pravidelně a na to, aby mi napsal antiperličky mi taky stačí 😀 v těhu jsem byla hlídaná i genetikou a nemocnicí v Motole, takže jsem byla klidnější.
Tak snad tam mám jen fakt pár jednotek a ty ještě zmizí...nebo si moje tělo říká o další těhu 😀😀😀

hand oni se tím spíš asi kryjou, ale já ho brala i u prvního těhu a bylo všechno v pořádku.

handm
3. zář 2009

Určitě si říká jani 🙂

marketa137
3. zář 2009

ahoj, jdu vám jen říct že vše je ok. A už vím proč se říká že ženská co 1 potratí se už pozná a je to fakt. sice věřim že je vše ok ale v čekárně sedim a je mě to nepříjemný až do doby než doktor zahlásí: v dutině děložní 1 vitální plod 😉 . Mimís je ok a le prý mam jít ještě na genetiku, nechápu smysl. Screening dopad na 1 a jediná výhoda že uvidim miminko ale jinak dle mého zbytečná cesta 😉 . A foto z UTZ mam v albu a když na ně tak koukam tak si říkam že stačilo poslechnout a mohla jsem i vlastní blbostí zabít dítě ☹ ☹ ☹ . Fakt by jsme každá měla dát na lékaře ale i na sebe a myslim že když to neni na 100% jako to bylo u mě tak má smysl ještě čekat. Sice jsem měla v kartě že jsem odmítla hospitalizaci ale v tý chvíli jsem to dělal tedy spíš kvůli Vikínovi ale když mě řeknou že HCG roste dle tabulek a mě nic nebylo a prostě mě přišlo brzo aby v 7+0 hned udělali závěr. tak se holky držte a brzo taky budete chodit z ordinace s fotečkou z UTZ a na něm obrázek miminka 🙂

handm
3. zář 2009

Market, tak to je super, gratuluju!!!

evuliss
autor
3. zář 2009

Ahoj!

Handm- já ti popíšu co mám za práci...Moji kamarádi-manželé si koupily před 3 lety u nás dům(velkej) a dole si zařídily cukrárnu a Sport bar se sázkovkou Tipsport.Začínala jsem u nich ještě dřív,dělám tam celkem 7 let.To měly ještě second hand.Jinak dělám v tom baru-obsluhuji a nabírám sázky a tam jsou 2-3 denní služby s pracovní dobou od 9 do 23 nebo o víkendu od 9 do 01 (po půlnoci) takže když takhle člověk maká 3 dny pak jeden den prospí.A navíc ted přidělávají v cukrárně kuchyňku a bude se tam vařit.Takže dělám i v cukrárně když je potřeba-prodávám znrzlinu,zákusky a je tam i malá vinotéka takže i víno.Taky pomáhám s tou kuchyní...Kolegyně v cukrárně i baru si ještě teď vybíraly dovolené tak jsem chodila i za ně do práce.Hodin mám jak na kostele 🙂 ...
Ted už je po dovolených tak mám víc volna,ale někdy v říjnu nebo listopadu se otevře ta kuchyň a budem vařit,ale paradox je že já skoro vařit neumím,ale prý mě to naučí 😉 Umím jen takový ty základní jídla,ale ne omáčky apod.

evuliss
autor
3. zář 2009

Marketo i já moooc blahopřeji to je skvělýýýýýýýýýýýýýýý
Jani- ten tvůj doktor to je taky zázrak přírody koukám 😠
Jinak já od rána peru.uklízím atd.takže půjdu za chvíli ke kámošce pokecat u kafíčka 😀

evuliss
autor
3. zář 2009

mě kamarádka taky věštila podle prstýnku a nejen mě a pokaždé to sedělo i na pohlaví i na počet dětí,mě to ukazuje 1 dítě a to chlapečka tak doufám že se dočkám.....je to že si dá prstýnek na vlas a rozhoupe ho nad otevřenou dlaní té které věští-pokud se prsten roztočí je to myslím holka a pokud se rozhoupe tak kluk...

Kde pak máme Besi??
Jdu na vzduch 🙂 ukážu se snad večer holky!

katyna6
3. zář 2009

Ahoj holky,pěkné odpoledne

Tak jsem vás konečně teď dočetla a mám plnou hlavu blbostí.No,blbostí.Já pořád přemýšlím nad tím,jestli se i u mně třeba doktoři nemohli splést.Nekrvácela jsem,bylo všechno v pohodě...co když to srdíčko třeba jen v tom okamžiku nebylo vidět?Já vím,že takový přemýšlení je asi na zblbnutí,ale napadlo vás to po revizi taky?

handm
3. zář 2009

KAty, tohle si nesmíš připouštět.. To by ses fakt pak musel zbláznit... .-( a my všechny...!!!
Tak neboj, teď už to vyjde !!!!

Evulis, muj manžel dělá pro tu firmu sázkovku, hhihihihih 🙂) Ale jinak taky zajímavý, co všechno se dá stihnout.. tak hezky odpočívej!! 🙂 Besinka asi taky někde odpočívá!! 🙂 To je dobře.. počasí tomu pelechu přeje..

dablikolik
3. zář 2009

Ahojda tak konečně můžu na net. Máme tu Pc. Vše proběhlo v pohodě. Nic mě nebolí tak doufám, že mě zítra pustí.

Katy nepřemýšlej to ti nepomůže věř mi

evuliss
autor
3. zář 2009

Zdravím Katyno- no to mě taky občas přepadalo takový myšlenky,ale u mě to malé srdíčko ani nezačalo tlouct,takže to bylo jasné....Ale než jdeš na revizi dělá se UTZ a ten většinou řekne vše...Že by se spletly to není moc pravděpodobné a jestli ti můžu radit tak nad tím moc nedumej,protože pokud by to srdíčko nebylo vidět jen v tom okamžiku tak by ti udělaly další vyšetření aby to potvrdily...
nesmutni,kočko a neznervozňuj se!!

evuliss
autor
3. zář 2009

Dablikolik-to jsem ráda že to proběhlo dobře a půjdeš domů.moc tě zdravím a posílám pohlazeníčko 🙂

evuliss
autor
3. zář 2009

Handm- copak tam manžel dělá?taky nabírá na pobočce sázky nebo je na vyšším místě?

handm
3. zář 2009

Dabličku!!! To je skvělá zpráva!! Tak snad tě pustí co nejdříve!!!! abys byla v klidu doma a mohla zas být mezi svými.. to je nejlepší prostředí...

Evu, dělá na centrále 🙂

katyna6
3. zář 2009

jojo holky,máte pravdu.Radši zkusím myslet na to,co doufám už brzy bude 😉

Dabli-jsem ráda,že se cítíš dobře.Kdy tě pustí domů,ještě dnes,nebo zítra ráno?Já byla na revizi v v poledne a druhý den dopo už jsem šupajdila domu.Protože bych jim jinak stejně utekla 😀

evuliss
autor
3. zář 2009

Handm,tak to jo 😎 to je zřejmě odborník na pc atd.

dablikolik
3. zář 2009

Holky zítra budu ukecávat na propuštění. Chci být s Maxíkem a manžílkem to je pro mě ten nejlepší lék 😀

evuliss
autor
3. zář 2009

Jéééé,tak jsem nakoukla taky do předních stránek do Zlababina pasu a faaakt čumííííím a ani se nepřišla pochlubit 😉 Zlababka jedna 😀 ...Holky to je nádhera jak to tady začíná těhulkovat...to je radostná otočka!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru