Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

eeefi
13. říj 2009

jani beru! 😀 😀 😀

katyna6
13. říj 2009

holky,já o zlababce vím,píšu si s ní ještě v jiném témátku.Psychicky už je docela ok,teď někdy,myslím,že příští týden mají jit na vyš.na genetiku.tak snad budou mít brzo ve všem jasno a můžou se do toho zase pustit! 🙂

janinac
13. říj 2009

Eeefi myslíš, že by šla poslat PPLkou 😀😀

Katy tak jí od nás pozdravuj...teď mě to u ní bolí dvakrát tolik, když to měli být dvojčátka...snad už přijdou na to čím to je...je to fakt hrozně nespravedlivý ☹

dablikolik
13. říj 2009

katy já tam čárečku taky vidím, tak ať už tam hezky zůstane. 😉

mateta888
13. říj 2009

Ahojda kočenky moje 😀
Tak jsem zase lítala po všech možných čertech a doplnila zásoby do lékárničky, už byla docela vybrakovaná. 😝 A lékárny se začínájí brutálně plnit. No mám splněno ještě tak dneska budem vraždit krůůůůty , takže si jdu udělat kafíčko a jdu vás dočíst vy kecalindy 😎

mateta888
13. říj 2009

gejbulko : obrooooooooooooooooooooooooooovská gratulace 😀
markee : neboj taky se brzičko dočkáš 😉 . A jak jste dopadli s malou včera na nákupech a co ti řekla paní dr na prohlídce ? 😵

renko : já jsem v těhotenství zvracela celodenně až do 7 měsíce, neudržela jsem ani vodu, 😝 Můžu říct, že vím co to jehlad anemoct se najíst a to jsem myslela že je to nejhorší už si to nemyslím. Nezvracela jsem jen když jsem spala, ale přežila jsem 😉

mateta888
13. říj 2009

janinac : fotečky jsou supeeeeeeeeer 😀 je vidět že jste si užili, taky jste si to zasloužili 😀 😀 😀

katy : no já ji tam vidím a držím potichounku pěstičky aby tam zůstala. 😉 Já zatím nic, mi jsme to měli vlastně všechno stejně že ? No tak ted nevím, ani nemám nijak příznaky MS, ale to jsem ted u první porevizní taky neměla tak nevím. No nechám to ještě uležet, to by byla mooooooooc velká náhoda a štěstí 😎 . ALE JE TAM 😀 😀 😀 😀

gejbule1
13. říj 2009

Holky děkuju za podporu jen to mám nějak divně.Včera jsem začala a dnes si vzala první tabletku HA a krvácení skoro ustalo.Tak nevím jestli je to tou tabletkou nebo proč ☹
katy gratuluju k čárečce.Je jedno že je slabá,ona zesílí neboj 🙂

renko74
13. říj 2009

Katy, držím tiše palce - nebo spíš pěsti, ať to vyjde!
mateta: v druhém těhu jsem nezvracela vůbec, ale v prvním - otěhotněla jsem v Turecku, kde jsme 4 měsíce žili. A ty místní pachy a skopové maso mě dovedly k tomu, že jsem zhruba asi 8 kg, smrdělo mi úplně všechno včetně kuchyně, tak mi muž kupoval akorát jogurty a ovoce a ráno mi vždycky říkal, ať si rozmyslím blití ještě před snídaní, že pak ušetříme 🙂

mateta888
13. říj 2009

renko : tak já jsem na tom byla obdobně, mě to nesmrdělo já ráno otevřela oči a jak jsem dala nohy dolů tak to byla konečná dávil i prácný žaludek a měla jsem ho pak dobře stáhlej 😒 , ikdyž jsem pak jakštakš mohla jíst tak to nešlo a jak říkáš, tuhou starvu jsem neznala. Přesnídávky, jogurty a čaj ten se zvracel nejlíp. 😵
To jsou zážitky z natáčení, mamka mi říkala že u všech (3) blila víc a víc a vždycky o měsíc dýl tak snad nebudu úplně ve všem po ní 😅

renko74
13. říj 2009

holky, tak jsem nakoukla i do dalších jiných diskuzních témat a i když doktoři říkají, že to není ta pravá příčina, tak stejně mi něco neštimuje - hodně žen po spontánním nebo zamlklém potratu říkají, že mají trombofilii, i třeba lehkou MTHFR jako já. Co když toto je ta diagnóza? Bohužel se s tím nedá nic dělat, akorát ředit krev po určité době těhotenství a jíst kyselinu listovou. A zkoušet, zkoušet, bohužel s vyšším rizikem dalšího potratu?

eeefi
13. říj 2009

renko mozna na tom neco bude. me vcera hematolog rekl, ze geneticke testy mi prokazaly lehkou trombofilii. pry tuhle formu ale ma 10-14% populace a neni nijak nebezpecna. tak ti nevim...

renko74
13. říj 2009

eeefi a jsi po potratu? Já měla zamlklé v 8tt, ale asi už od 5-6 tt nebylo srdíčko. Doktor říkal, že je to genetická náhoda, špatné vajíčko nebo spermie, že se to stává až ve 30% případů. No dobrá, je mi 35 let, možné je všechno, ale když tady čtu ty diskuze, MTHFR má asi dokonce 40% populace, koneckonců to musím mít od narození a přitom jsem už třikrát spontánně otěhotněla.Nevím, ale divím se, že existují ženy, které už mají třeba i pět potratů za sebou a nikdy jim nic nezjistili?

renko74
13. říj 2009

Ještě vám musím něco vyprávět, asi to taky znáte, ale nechci se tím nikoho dotknout. Byla jsem s manžou na oběd v pizzerii a vedle seděly dvě maminky na mateřské s kočárkama. Obě měly před sebou pivo a obě kouřily, děti dýchaly ten kouř a nudily se v kočárcích. Když si představím kohokoli z těchto stránek, jak se každá bojíme, jíme vitamíny, sledujeme každý měsíc jestli jo nebo ne a jiná jen tak otěhotní, kuřačka co si cígo neodpustí bez ohledu na své dítě i cizí lidi, kterým to může vadit, takovým bych fakt přála 25 na holou... 😒

eeefi
13. říj 2009

renko ja mela dve zamlkle tehu (v prvnim nebylo vubec embryo a ve druhem uz jo ale bylo bez srdecni akce a nerostlo) ☹ vzdycky jsem sla na kyretaz. nikdy to nebylo spontanni. ale je pravda, ze v tom druhem tehu jsem spinila, tak by se to asi casem rozjelo a ja bych o to prisla spontanne.
jinac zadnou pricinu nam nenasli. jeste za mesic nas cekaji vysledky z imunologie.

renko74
13. říj 2009

a dělali ti po každé revizi hematologii? Já nevím, dozvím se to až za tři týdny, ale na genetice jsem už byla, o myomech vím, tak nevím, co by mně ještě mohlo překvapit.

eeefi
13. říj 2009

ee hema mi delali teprve ted po druhem nezdaru 😒

renko74
13. říj 2009

A poradili ti něco napříště? Odkdy se budeš snažit? Každý den jím kys. listovou a B komplex, od prosince začnu zase brát femibion, hned po otěhotnění si nechám napsat duphaston,ale jak mám zkušenost, můj doktor je přírodní typ🙂

eeefi
13. říj 2009

no hematolog mi predepsal silne davky listovky a pokud otehotnim, tak mam k nemu hned naklusat.. no teoreticky bychom to mohli zkouset uz od prosince - to budou 3mesice po revizi. ale rikame si, jestli to radej nenechat az po novym roce..

katyna6
13. říj 2009

tak jsem tu zas holky
všem vám moc moc děkuji za povzbuzující písmenka,snad to te´d už vyjde

renko-s tím,co jsi tu psala o těch maminách,s tebou úplně souhlasím.Neprošly si tím,co my,tak to mají v hlavě asi jinak srovnaný a neví,co mají v kočárku za zázrak...Jinak já jím taky listovku a měla bych si k dr.jít pro Utrogestan,říkal,že mi ho při příštím těhu napíše.Ale nějak se mi tam moc nechce,říkal,ať vydržíme 3 měsíce a ony to nejsou ještě ani dva 😅 😅

mateta-jsem zvědavá,jak to dopadne u tebe! 😉

eeefi-a v čem je u vás problém,že se to pokazilo i podruhé?Ale jestli o tom nechceš psát,tak nevadí.

eeefi
13. říj 2009

katy neni to o tom, ze bych o tom nechtela psat, ale ja jednoduse nevim 😅 kez bych vedela, kde byl problem a priste uz se to nemuselo opakovat. zatim vsechny ty vysetreni prinesly nejednoznacne zavery 😒 coz je teda mozna lepsi, nez kdyby se naslo neco zavazneho..

katyna6
13. říj 2009

eeefi-děkuji za odpověď.A smím se ještě zeptat,za jak dlouho po prvním nezdaru jsi byla zase těhotná?

renko74
13. říj 2009

dneska jsem se dívala na pár stránek a oficiálně lékaři doporučují otěhotnění po revizi až po 6 měsících, nebo třech MS. Jinak prý hrozí, že se potrat zopakuje nebo dojde k předčasnému porodu. Já si určitě aspoň ty 4 MS počkám, taky kvůli zimním chorobám.

renko74
13. říj 2009

ještě vám řeknu, co mě dneska rozbrečelo na netu - zpráva o tom, že už je to rok, co zemřel zachránce toho nalezeného drobečka v popelnici (Vendelín Čtvrtek). Ten bezdomovec pak neunesl mediální tlak a slávu, měl spoustu psycho problémů a údajně se udusil salámem. Nicméně zůstal slavný, že zachránil život dítěte. Dojalo mě to.

eeefi
13. říj 2009

katy na prvni revizi jsem byla 3.5. a na druhe 28.8. (otehotnela jsem cca po 2,5mesicich). po 1. revizi jsem krvacela a to mi rekli, ze to muze byt ms. pak jsem mela jeste jednu ms a pak uz jsem otehotnela.
no oni doporucujou pockat kvuli tomu, aby se zahojila deloha a cipek, aby telo zvladlo napor dalsiho tehu. spise je ale divny, ze se to embryo prestalo vyvijet. kdybych potratila, tak bych si rekla, ze jsem to uspechala, ale takhle.. nevim no..
v pondeli jdu na ockovani proti chripce - vim, ze to neni vsemocne, ale aspon nejaka prevence 🙂

renko74
13. říj 2009

nevím jak u vás, ale u nás v Budějovicích padají kroupy, sníh s deštěm, dopoledne chvíli svítilo slunce. To je počasí na svařák 🙂 . Před týdnem jsme měli 26°C, dneska prosinec. Chytla jsem slabší rýmu ale vám všem přeju plné zdraví a spoustu vitamínů. A bacha na kuřačky a přeplněné autobusy 😉

renko74
13. říj 2009

eefi, taky se nechám naočkovat proti normání chřipce. Aspoň trochu prý tak zvýšíme imunitu proti tomu, až se začne křížit prasečí a normální chřipka.

katyna6
13. říj 2009

eeefi-kdybch poprvé potratila,tak taky počkám delší dobu,ale já měla zamlklé těhu.Tak snad to opravdu byla jen ta špatná shoda okolností při oplodnění,jak mi říkal dr.

renko-u nás celý den svítí sluníčko,ale dopoledne byl i deštík.Ale zima je teda nechutná 😖

eeefi
13. říj 2009

katy jasny.. vsak ted uz to urco vyjde! 🙂 moc ti fandim 🙂
tady ted taky sviti slunicko, ale vitr fouka stale poradny!

mateta888
13. říj 2009

já bych po prvním taky počkala asi dýl, ale nám to i dýl trvalo, takže není na co čekat ted to byl taky zamlklý tak budu jen tiše doufat. 😉
Holky taky svítí chvililinku slunko aĺe z toho půl hodky prší a padá už i sníh jdu vytáhnout i rukavky, protože malá byla zmrzla jak hovnousek, když jsme vraždili krůůty a malá na to koukala jak z ní teče krev a prohlásila ona namě mlkáá(mrká) a už je po ní. 😀
Fakt se zítra těším na školku to budou zážitky, protže co neví to to kuře nepípá 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru