Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

pavlina26
3. črc 2012

ahojík, přeji všem pevné nervíky po revizi...taky jsem to, bohužel, podstoupila....ačkoliv je to už nějaký ten pátek (před dvěma měsíci), pořád mi je z toho tak nějak smutno...teď už se snažíme otěhotnět znovu, snad to vyjde a bude vše ok... Jinak po revizi jsem tak týden slabě krvácela a ms jsem dostala už po třech týdnech od zákroku a stálo to teda za to- byla velmi, ale opravdu velmi silná a bolestivá...další ms jsem měla až po 35 dnech a taky nic moc. Někdy si teď zpětně vyčítám, že jsem pořád chodila do práce a dělala to, co dělala...snad mohlo být něco jinak.

andi2
7. črc 2012

Ahojda.
@pavlina26 také jsem po revizi dostala ms po 3 týdnech.Pak se ms upravila.Také jsem chodila do práce a pak si to vyčítala ale pak jsem byla doma a zvrtlo se..Už to budou 3 roky ..ale letos se nám narodila holčička takže nevzdávat se a výjde to.

martasl
9. črc 2012

pavlina26-já už přesně nevím,kdy jsem po revizi dostala ms,ale byla spíš normální,ta druhá byla už silnější a bolestivější.teď mám pocit,že si moje ms ze mně dělá srandu.v dubnu jsem měla jednu na začátku měsíce,druho jsem dostala 25dc(u mně není zvykem,cykly mám tak 31dní),a to byla ovule,druhej den vyletěla BT na 37.3 a další den přišla dost slabá ms a jen tak 3dny.druhej měsíc taky spíše silnější špinění než regulérní ms a teď se zpozdila 5dní,už jsem si dělala naděje a opět nic.a ještě ke všemu se manžel začal cukat,takže se mimíska už asi nedočkám....a s tím,že se nám už přez 2roky nedaří mám celkem jistotu☹(.
já si taky pořád něco vyčítám a přemýšlím,jestli jsem něco někdy neuděla špatně,že přestalo tlouct srdíčko(byla jsem v 17týdnu).ale asi nemá cenu nad tím špekulovat,to by jsme se musely zbláznit....holt musíš doufat a věřit,že se zase na vás usměje štěstíčko a mimíska co nevidět budeš držet v náručí.tfuj tfuj tfuj ať se brzo dočkáte 😉

andi2-ahoj mamino,jak se vede?co malá,je hodná nebo dává o sobě vědět?teď ty parna asi jsou záhul,co??

andi2
9. črc 2012

@martasl Ahojda.
No malá teda dává o sobě vědět už to není to hodné miminko.Vždycky usínala s dudlíkem ten jí vypadl a spala dál a ted jak jí vypadne tak se hlásí asi zkusím jí dát víc dudlíků do postýlky že by si ho pak vzala sama.jinak ty tepla Kristi nemusí venku v kočáru nevydrží při těch teplech to je řev takže jsme spíš doma.Bojovali jsme neustále s váhou ale vše je v pořádku na 5 měsících máme 5 kilo že to postupně doženem.
A co ty?Hele já mám ms pořád 26dc přesný jak hodinky a kolikrát mi to bylo na nic protože u mě ta genetika a tu neovlivním.naštěstí to nebylo v takovým rozsahu že se nakonec povedlo.třeba se zavede co víš naštěstí máš dvě holčiny.
Je to vždycky smutný jak dlouho než se povede a pak..tak zatím.

ela2
31. črc 2012

Ahojky, tady uz dost dlouho nikdo nebyl. Mam jen jednu otazku, polozila bych ji zvlast, ale ten kun mi tu moznost momentalne nezobrazuje..☹ jsem po spontannim potratu (ted o vikendu, takze stale krvacim) a dnes jsem byla u gyndare na utz, kde bohuzel nasel jeste kousek, ktery by mel jit ven. Dal mi tedy injekci na odplaveni (stazeni delohy, aby se ten zbytek vymackl), hrozil, ze pak budu hodne krvacet. Ale me se krvaceni naopak zastavilo. Je tady nekdo kdo ma s touto injekci zkusenosti? Za jak dlouho se dostavi to krvaceni?

daasenka85
4. srp 2012

@verroniccca ahoj, dlouho jsem tu nebyla a moc mě mrzí, jakou bolestí procházíš 😢 bude zas lépe.. držím pěstičky, aby jste se brzy dočkali.
já prodělala revizi před rokem v dubnu, pak jsem měla mimoděložní v prosinci (tam připouštím, že na vině byl velký stres, prošla jsem těžkým životním obdobím) a te´d jsem v 8. týdnu a jdu v pondělí vyklepaná k dr., co tam uvidí.. i toto těhu je od začátku komplikované, krvácela jsem... ale stále věřím, že dojdem k cíli 😉

janikana
9. srp 2012

Ahoj holky, jsem druhý den po revizi. Všechno ještě bolí, hlavně duše. Obdivuju vás, že se všechny hned chcete co nejdřív začít znovu snažit. Já mám strašný strach. Tohle už znovu nechci zažít. Když jsem v noci potrácela, vypadlo mi do kalhotek embryo. Hrůza. Jak se mám srovnat? Určitě chci mít dítě, ale to další těhotenství se asi zblázním strachy a jestli to dopadne stejně, to si vůbec nedovedu představit...

pettra17
18. srp 2012

ahoj holky taky jsem podstoupila revizy dutiny delozni.taky mne boli bricho i srdicko.ale vim ze kdyby memu miminku neprestalo busit srdicko, tak by bylo postizene. myslim ze nikdo by nechtel mit postizene dite. takze se priroda postatala za mě. vsem drzim palce at se zadari vsem znovu.

noelani
13. říj 2012

Ahoj, nevím, zda už ten dotaz tady nebyl, ale nikde jsem to zatím nenašla... jak je to po revizi dělohy s pracovní neschopností? Nejspíš mě to čeká v pondělí a nevím, na co se mám připravit.. děkuji ☹

biibaa
13. říj 2012

@noelani Já byla doma týden, ale dr mi řekl, že by mě nechal i dýl, podle toho, jak se budu cítit. Ale sama jsem pak chtěla do práce, doma bych se z toho asi zbláznila a fakt mi to pomohlo, že jsem zase začala chodit mezi lidi...

noelani
13. říj 2012

@biibaa děkuji za odpověď, já právě doma být moc nechci, protože bych na to musela pořád myslet... spíš jsem myslela, jestli nemusí být nějaký klidový režim po té fyzické stránce...

biibaa
13. říj 2012

@noelani Určitě je dobrý dát si pár dní klid, ale že bys musela třeba jen ležet to ne... Maximálně ten den, kdy ti to budou dělat. Po fyzický stránce jsem se cejtila celkem hned dobře. Já vím, že ti musí být hrozně, ale uvidíš brzo se znova zadaří. Spoustě holek se povedlo znovu otěhotnět celkem rychle po revizi, mě taky- hned po šestinedělí 😉

noelani
13. říj 2012

@biibaa no nám se podařilo otěhotnět hned na poprvé... tak snad to pak vyjde zase.. akorát nevím, jestli se s tím tak rychle zvládnu vyrovnat a hlavně překonat strach, že se to může stát znovu... ale říkám si, že snad příroda ví, proč to dělá a že to tak asi má být.... 😢

biibaa
13. říj 2012

@noelani Strach, že se to může stát znovu budeš mít pořád.. Ale musíš věřit, že to příště vyjde 😉 Budu ti držet palce!!!

noelani
14. říj 2012

@biibaa děkuji

fineva
31. říj 2012

@noelani
@biibaa Ahoj holky, omlouvam se, jestli vam obema pripominam neprijemnou vec, ale zabrousila jsem tu do diskuze o revizi delohy. Ja jsem si tim bohuzel prosla prave vcera, ve 13tt mi zjistili zamlkly potrat v 10tt.
Samozrejme asi jako kazda holka, co si tim prosla se uklidnuji tim, ze brzo snad otehotnim a vse uz bude v poradku.
Ted me ceka sestinedeli, a bylo mi doporuceno pockat 2MS po sestinedeli. Zajimalo by me, zda naprilad, kdyz jste obe otehotnely hned po sestinedeli, jste mely nejake kazani od gynekologa, jakoze je to moc brzo, a ze jste mely pockat a podobe? Mimochodme moc gratuluji k tehotestvi, preji Ti Noelani, aby VSE dopadlo skvele, a tobe bibaa gratuluji ke zdravemu detatku.
Budu moc rada, kdyz mi odpovite

noelani
31. říj 2012

@fineva ahoj, to je mi líto, ani jsem netušila, že to potkává tolik holek:( já byla na revizi před 14ti dny, takže zatím mám šestinedělí... v pondělí jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řekne moje doktorka, ale taky bych to viděla tak po těch 2ms..

fineva
31. říj 2012

diky, aha, takze to mas taky cerstvy, tak to se omlouvam. V nemocnici rekli, ze tyhle pripady resi bohuzel uplne kazdy den ☹ Stejne tak muj Dr rekl, ze kazdy tyden musi tuhle zpravu oznamit asi ctyrem pacientkam.
Ja urcite sestinedeli dodrzim, a bojim se, ze kdybycho otehotnela hned po nem, ze telo jeste nebude odpocate, ale taky jsem uz cetla, ze nekolik holek otehotnelo hned po sestinedeli a deti donosily a v poradku, jenze kazda jsme jina a pockat se v tomto pripade vyplati, ale bude to dlouhe cekani, ach jo.

fineva
31. říj 2012

@noelani
diky, aha, takze to mas taky cerstvy, tak to se omlouvam. V nemocnici rekli, ze tyhle pripady resi bohuzel uplne kazdy den ☹ Stejne tak muj Dr rekl, ze kazdy tyden musi tuhle zpravu oznamit asi ctyrem pacientkam.
Ja urcite sestinedeli dodrzim, a bojim se, ze kdybycho otehotnela hned po nem, ze telo jeste nebude odpocate, ale taky jsem uz cetla, ze nekolik holek otehotnelo hned po sestinedeli a deti donosily a v poradku, jenze kazda jsme jina a pockat se v tomto pripade vyplati, ale bude to dlouhe cekani, ach jo.

noelani
31. říj 2012

@fineva jo, to máš pravdu, že každá jsme jiná.. no tak uvidíš, jak se budeš cítit... my jsme se rozhodli, že dřív než v lednu se snažit nebudeme, tak snad ten nový rok bude lepší než tento 🙂

fineva
31. říj 2012

@noelani my jsme v tomhle taky zodpovedni, jednou uz jsem si necim podobnym, i kdyz horsim prosla a dodrzeli jsme cele tri mesice, avsak tehotenstvi dopadlo ted tak jak dopadlo. ty dva mesice nebudou tak hrozny 🙂 drzim pesti at vse dobre dopadne 🙂

biibaa
31. říj 2012

@fineva Ahoj, mě dr v nemocnici doporučil počkat po revizi půl roku (potratila jsem v 15tt), byla jsem pak na vyš. na genetice a primář mi řekl, že čekat nemusím, takže jsme nečekali a povedlo se to hned po skončení šestinedělí..Takže dva doktoři, dva názory... Můj gyndař na to taky neřekl vůbec nic, jako že je to tak brzo. Asi je dobře pár měsíců počkat, ale když se to náhodou povede dřív, nic se neděje... Budu ti držet palce!!!! A díky za gratulaci 😉

monisss
31. říj 2012

Ahoj holky, já jsem byla na revizi 15.10., takže je to dva týdny a kousek. Byla jsem v 11 TT, ale miminko se nevyvíjelo už od 8.-9. TT ☹ Jedna doktorka v nemocnici mi řekla, že se můžeme začít znovu snažit po 3 měsících, další po 6 a včera mi můj gynekolog řekl, že mám počkat aspoň 4 měsíce, takže všichni říkají něco jiného. Přijde mi to hrozně dlouho, ale určitě počkáme 3 MS, pak se pomalu asi začneme snažit znovu. Jinak chvilkama je mi ještě moc moc smutno, že se to stalo ☹

andi2
31. říj 2012

fineva-tak nějak jak psala biibaa.mě dr.řekl po revizi 3 měsíce ale pak jsem po 2 ms otěhotněla přirozeně/jinak jsme chodili na um.oplodnění/a bohužel opět špatně.Nakonec zjistili na genetice že je to genetikou-chromozony a tam nějaké měsíce po revizi nehrají asi roli též že čekat nemusíme.Nakonec se nám letos v unoru narodila Kristýnka.
Takže šestinedělí a pak dle kontroly a též držím pěsti.

andi2
31. říj 2012

@monisss je to vždy smutné počkej ty 3 ms a bude lépe i když..se nedá zapomenout to nejde.Já jsem si říkala pak že to tak asi mělo být a pak příjde krásné zdravé miminko. 😉

monisss
31. říj 2012

@andi2 Děkuju 😉 Jsem dva týdny "po" a přijde mi to nekonečné, co teprve ty 3 měsíce... Doufám a věřím, že příště to bude v pořádku, ale už teď se bojím, aby se to neopakovalo...

veruska007
1. lis 2012

@monisss U mně to bude zítra 6 týdnů a pořád je mi smutno. My teda počkáme ještě jednu ms a budeme se snažit. Nkěteří dr. a porodní asistentky doporučují snažit se hned po šestinedělí... a dr. mi říkal, že +/- se ty tři měsíce doporučují, ale že i po tom šestinedělí by měl být organismus ok. Já se minule snažila taky hned po šestinedělí, ale první dva měsíce se nezadařilo (organismus asi věděl, co dělá 😉) a potom jsem otěhotněla a dočkala se (vlastně akorát po roce) zdravého miminka. Tak držím palce.

fineva
1. lis 2012

@monisss Ahoj, je nas opravdu dost, ktere to potkalo zrovna v tehle dobe. Nejsem za to rada, ze je to tak casty problem, na druhou stranu mi malinko pomaha treba jen si o tom napsat s nekym jinym. Ja si myslim, ze nejhorsi mame za sebou, a ted uz prijde jen to hezke - za chvili snazeni, pak takove to napeti, zda se zadarilo, kdyz ne, tak to urcite vyjde priste, no a pak uz se treba setkame v jine diskuzi - tehulek 🙂
Jinak ja se zatim setkala s nazorem pouze 3 mesice, tedy pockat do ms v sestinedeli a pak dalsi dve MS, nejradsi bych to zkusila hned po dvou MS, ale jsme na tom takhle asi vsechny 🙂

fineva
1. lis 2012

@veruska007 Ahoj, prosim te, chapu to spravne, ze tve prvni tehotenstvi nedopadlo dobre, druhe tehu - dcera (moc gratuluji), a treti tehu ted zase nedopadlo? Jinak preju, at te to take boli co nejmene a brzo se vam zadari mit pohodove a krasne tehotenstvi se stastnym koncem 🙂

fineva
1. lis 2012

@biibaa Ahoj, diky za odpoved 🙂 moc to pomuze cist pozitivni veci. Ja zatim ode vsech slysela 3 mesice od zakroku. tak si dam proste pauzu a nekdy po novem roce si prestanem davat pozor. Urcite to dobre dopadne, musi prece!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru