Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andi2
15. bře 2010

zanny no doufám,že tam cysta nebude ale ms zase po 22dc což je brzo včera jsem začla špinit a dneska už mršule.Tak uvidíme.

zanny
15. bře 2010

Steph,neboj..budu moc držet pěsti.Já myslím,že ten Ket je i takový lepší na psychiku,když nemusíš píchat hormony a jít na OPU,ne? Důležité je,aby ti naši bobci přežili to rozmražení.Hyperstimulák jsem měla,ale to jsem ještě chodila do Caru do Zlína,byla to docela hrůza,tu tekutinu mi odsávali při vědomí,žádná narkóza,jako v seriálu 😉 ,ale po tom odsátí to byla strašná úleva.Prostě mi dali velké dávky hormonů a když jsem chtěla jít na další IVF,tak mi ten doktor řekl,že mi zase dají stejné dávky,tak jsem z tama utekla do Reprofitu.

Andi,jo jo..já to říkám pořád,že už o tom vím tolik,že bych klidně mohla v nějakém centru pracovat 🙂

stephanie
15. bře 2010

andi však uvidíš, co ti dr. řekne...snad to bude v poho 😉

lusye, já vím, po potratě má člověk strach tak či tak...ale u toho IVF je člověk šťastný, že se to vůbec povedlo, ta radost je taková větší, víš...pak o to větší zklamání, jak to nedopadne dobře...už bych to zklamání nechtěla zažít ☹

no jen mi připadalo divné v tom seriálu, že měla hyperstimulák a otěhotněla...ten syndrom se objevuje hned po OPU (odebírání vajíček) a většinou se pak nedoporučuje zavedení embryjka...no - nejsem doktror

stephanie
15. bře 2010

zanny, jéjda, tak to sis teda užila..a tobě tehda zavedli embryjko?

musím říct, že ten KET byl fakt víc v klidu...strach byl jen z toho rozmražení...
člověk má strach pořád z něčeho, ach jo ☹

andi2
15. bře 2010

step jsem zas někde četla že ti co mají ten OHSS tak mají větší šanci.Ale někdy nezavedou.Asi jak kde.Nevím.No objednám se na uterý příští týden tak uvidíme.Ty léky jsem vysadila páč bych po nich něměla ovulku.Měla jsem je brát až do pátku to měla přijít ms.Tak jestli jsem je měla brát i ted přes ms,že by právě ovu nebyla nevím.Hlavně aby tam ta cysta nebyla.

zanny
15. bře 2010

Steph,mě zavedli jedno,ale nechytlo se..a je pravda,co píše Andi,nevím proč,ale šance prý je větší.Já jsem teda z těch bolestí byla tak zničená,že se ani nedivím,že se tehdy nechytlo..

stephanie
15. bře 2010

a nemáš andi z toho tu menzes tak brzo? to jsi měla raději brát, tak jak ti dr. říkal, ne???

já andi nevím, jestli tam je větší šance, ale mi tehda zavedli jen jedno embryjko, že kdyby se chytly dvě - to mi řekli že je větší šance - tak bych měla komplikace a mohlo by dojít k přerušení těhotenství...

tak snad tam ta cysta není, ona většinou praskne u menzes, ne?

stephanie
15. bře 2010

zanny, přesně to jsem chtěla napsat, že jsem byla tak zubožená, že se nedivím...jsem to i řekla M.....i.
Já myslím, že on mi tehda předepsal zbytečně velké dávky, ale to už je jedno...Koudelka se taky divil...

zanny
15. bře 2010

Steph,já jsem si u M...vybojovala dávky ani ne poloviční,fakt jsem měla docela nervy z toho,že bych zase měla OHSS a on mi vyhověl a bylo to v pohodě.
Jinak já mám z toho rozmražení embryí docela nervíky,protože minule jsem byla připravená na Ket a embrya nepřežila rozmražení..tak snad tentokrát to bude v pohodě,to už by mě asi piclo!

stephanie
15. bře 2010

jéjda zanny, tak to ti věřím ☹
a ty ted půjdeš do dalšího pokusu, minimálky, nebo do KETu?

Marti zas bude zítra koukat, o čem si tu píšem 😅

zanny
15. bře 2010

Steph,já teď půjdu do Ketu.Do IVF už se mi nechce,pokud Ket nevyjde,tak budu zkoušet minimálky..těch hormonů už bylo dost a připadá mi ta minimálka šetrnější pro organizmus,i když šance jsou menší ☹
Steph a kdy jdeš na kontrolu?

.

stephanie
15. bře 2010

já pořád nevím, proč jsou ty šance menší u KET...tím, že se nemusí podařit rozmražení, nebo tím, že můžou být embrya nějak špatná po rozmražení??? jako že je obal tvrdší...

já se zítra objednám u marušky - jestli se dovolám 🙂 - na kontrolu za 14 dnů na UTZ....
Mi teď bylo před tou menzes nějak jinak, než obvykle - např. mě bolela i prsa, což mě bolely jen když jsem brala antikoncepci a bylo mi i špatně - až jsem si i myslela, jestli nejsem těhu - ale to asi ne,jak nemůžem... 😖

zanny
15. bře 2010

Steph,já myslím,že šance u Ket je menší kvůli tomu rozmražení..čerstvé jsou čerstvé 🙂 .Já jsem teď taky měla před menzes bolesti hlavy,což jsem nikdy nemívala,prsa mě nebolela a předtím vždycky už týdem před MS bolela jak sviňa.No asi ty hormonální změny dělají své.

stephanie
15. bře 2010

no to naše tělo dostává pěkné šoky... 😒
tak snad to k něčemu bude... 😉

tak já valím do hajan, andi už taky nějak odpadla...

tak zanny dobrou, a zase se ozvi!!! 😵

papá

andi2
15. bře 2010

holky ale zase u toho ketu když už přežijou to rozmražení tak jsou silnější.k nám chodí obchodák a maj dvě děti právě z ketu z 2 a 3 ketu.step nevím ale já je vysadila.no v nejhorším bych šla další cyklus.mě už se nechce taky do IVf zkusíme taky asi tu minimálku když to půjde.Manža řekl,že to není problém až do OL.Step a ten dr.je v OL nebo se musí do Brna?

andi2
15. bře 2010

A step šla do hajan.No já zítra vstávám o půl pátý ale vstávala jsem v 10 tak zase než zaberu.A v poledne zítra příjde na mě krize a bude se mi chtít spát .

zanny
15. bře 2010

Steph..dobrou noc.

Andi tak to jsi nás potěšila s tím Ketem 🙂 Andi na konzultace se jezdí do Olomouce a na zákroky do Brna,nevím odkud jsi,ale dá se to zvládnout.Vlastně když jdem na Ket,tak jen jednou do Brna a při klasickém IVF tam jedeš dvakrát.

stephanie
15. bře 2010

...andi, ted jsem to chtěla vypnout...

můžeš klidně do Brna, tam má Reprofit sídlo...My jezdíme se Zanny do Olmíku jen na UZV nebo na konzultace, na zákroky právě do Brna...Myslím, že to Andi stojí za zkoušku...však uvidíš...kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, tak mi klidně pisni...

tak já fičím, ukažte se zas baby!!!

dobrou 😵

lusye
15. bře 2010

steph, souhlasím s tebou. Myslím, že vy už jste to měly mít vybrané tím, že nemůžete přirozeně otěhotnět a musí podstupovat tak náročné "léčby", že vás potrat měl minout. Ale živoj je nespravedlivý. 😔 😔

zanny
15. bře 2010

Holky,taky jdu spát..dobrou.

Martasl,držím pěsti na ranní testování..

andi2
15. bře 2010

zanny-já jsem z Hradce Král.u nás min.nedělaj nebo spíš neradi ale přitom na ket jdu v přiroz.cyklu bez hormonů.Jo budu se ptát to budu zas chytrá 😀

lusye
15. bře 2010

Tak jsem si početla ty vaše odborné termíny. 😅 Už vím, co je přesně KET. Ještě mi některá někdy písněte rozdíl mezi IVF a minimálkou. Jak bude časík. 😉
dobrou noc, holky. 😵

phoebe.b
16. bře 2010

ahojky, tak Marti jak dopadl testik? drzim palecky 🙂
jinak u me teda BZ porad 36,9 a vic

mercedesse
16. bře 2010

Tak co marti, kde jsi, my chcem dobrý zprávy, tak šup. 😉

zanny
16. bře 2010

Ahojky,taky nakukuju,jestli Martas nenapsala..tak snad nám dá vědět.

Andi,to nebereš před Ketem vůbec nic?To já bych taky chtěla,zkusím to navrhnout mému dr.Já už slyším slovo HORMON a mám husí kůži,nějak to špatně snáším.

Lusye,napíšu to jednoduše..když jdeš na IVF,tak pícháš spoustu hormonů do břicha a vyplodíš hodně vajíček(teda jak kdo) a je to hodně záhul pro tělo.Minimálka(NATIV),to ti buď odeberou to jedno vajíčko,které ti dozrává každý měsíc,nebo ti dávají jen minimální dávky hormonů.A taky cena je trošku jiná-IVF kolem 20.000Kč a minimálka kolem 10.000Kč.Je to laicky napsáno,jinak to ani neumím,ale na blondýnu dobré,ne?
Tak příště v seriálu už budeš vědět o čem je řeč 😉

Phoebe a ty netestíš??

martasl
16. bře 2010

ahoj holky.tak jsem to dočetla a zase koukám na ty vaše termíny.mě to holky za vás tak mrzí,jaký máte problémy i ostatní holky co tímto musej projít.
na seriál jsem nekoukala,manžel seděl u tv a to bych nedala.takže to mám nahraný a až skončí bydlení je hra tak juknu.

holky-test negativní.tak jsem z toho jelen.plodný dny nesleduju-takže jsem zadala dny do ovu kalendáře a řídila se podle toho.manža stejně jezdí jen na víkend,a to ne vždy,tak moc příležitostí není.no pokud se zadařilo předminulej víkend tak je možná ještě brzo.špiním trošku víc(jasně červeně),ale zase jen když se utřu,na vložku to není.uvidím do konce týdne,testnu a pak se když tak objednám na injekci.ale štve mě,že nevím na čem jsem.u minulého neúspěšnýho těhu jsem prý taky otěhotněla později,než podle jejich výpočtů.tak malinká šance tu je... 😅

mercedesse
16. bře 2010

Dokud se nerozeběhne ms tak je šance vždycky, určitě to ještě nevzdávej. Zkus to za dva dny, třeba je fakt ještě brzo. Já to zas měla na testu dost brzo, poprvý ale taky. Bylo to 26DC, ale kdy byla ovu nevím.

martasl
16. bře 2010

no popravdě ještě fakt doufám,že to dopadne.ani nemám žádný ms příznaky,že by se měla rozjet,jen to slabší chvilkový pobolívání břicha.no uvidím,počká do konce týdne a v neděli testnu.to už by mělo být vidět,jestli jo nebo ne,že??je fakt,že jsme každá jiná... 😉

jinak já ovu taky nesleduju,nepoznám hlen a neměřím teploty.kdyby býval manža denně doma,tak by to mělo smysl,ale jinak to nemá cenu.
no,hlavně se opatruj a hlavně žádnej stres-pokud to vůbec v našem případě jde 😅

martasl
16. bře 2010

jééé,v tom seriálu má ta doktora doma na chodbě stejný tapety,jaký má naše holka v pokoji.akorát doktorka je má červený a naše Simona zelený... 😀

martasl
16. bře 2010

už bulím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru