Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

fram
16. kvě 2011

@hedul ☹ ☹ dej nám vědět, jak to dopadlo. Moc držím palečky, ať jste v pořádku.

hedul
17. kvě 2011

Ahojky tak v nejbližší době mně čeká plodová vodaa ještě doplnkové krevní testy za 14 dní kontrolní UTZ a pak se uvidí buď se voda začne vstřebávat a bude vše OK a nebo se zmnoží a pak mně čeká revize. Držte mi palce ať to dobře dopadne nebo mně z toho asi raní. Jinak pokud všechno dobře dopadne tak čekáme holčičku.
Má někdo zkušenost z plodovkou mám strach abych po tom odběru nezačala krvácet ☹ bojím bojím

marulinka
17. kvě 2011

@hedul budu na vás myslet,musíš věřit,že holčička bude taky bojovat za svůj život a bude v pořádku.moc držím palečky...

fram
18. kvě 2011

@hedul moc držím palečky, to je dobře, že je to holčička - jsou odolnější než kluci. Na plodovce jsem byla a nic to není, jen pak musíš pár dní hodně odpočívat, nejlépe ležet, aby se zahojil vpich. Znám hodně holek, které byly na plodovce, ale ani jednu, která by po ní měla jakékoli problémy nebo které by výsledky dopadly špatně. Drž se a dej nám vědět.

hedul
18. kvě 2011

děkuji za podporu budu doufat plodovka mně čeká v úterý ☹

fram
18. kvě 2011

@hedul budu na tebe myslet.

lenkule
19. kvě 2011

@hedul Hedul taky drzim moc moc palecky!

martasl
23. kvě 2011

ahoj holky.omlouvám se,že jsem tady dlouho nebyla.
hedul-.doufám,že holčička je v pořádku.je mi to moc líto,že musíš mít takové starosti.já plodovku nestihla,ale vpich vůbec nebolí,neboj.švagrové špatně vyšly triply,strašily ji downem,byla na plodovce,pak odpočívala a to doma měla už 2 malé děti a zvládla to,Míša bude mít v červnu rok.a ty to taky zvládneš a hlavně bude všechno ok,neboj se.

fram
26. kvě 2011

@martasl jak to s tebou vypadá? Jsem hrozně zvědavá 😕

hedul
28. kvě 2011

ahojky tak novinky jsem 4 den od plodový vody podle rychlotestu je vše Ok teď ještě budou čekat na podrobný výsledky z plodovky a taky na výsledky z krve na nějaký virový nemoci co se běžně netestuje. Jednu krev mi dělala laboratoř v Jihlavě a druhou mi posílali do Brna. Jinak kontrola na kardiologii byla Ok. Nález té tekutiny se zmenšil o trošku tak snad se to vstřebá a bude to . Všem moc děkuji za podporu 🙂

martasl
28. kvě 2011

hedul-tak to je super.všechno bude v pořádku,uvidíš.miminko je bojovník a bude zdravé jako rybička.opatruj se a dej zase vědět 😉

jinak-já jsem ms samozřejmě dostala,ještě než jsem šla ve čtvrtek do práce.jen nechápu tu bt,naměřila jsem 37 a ms dorazila.chápete to někdo???vybrečela jsem se a zklamání ani nemůžu popsat.už s miminkem přestávám počítat.v pondělí si domluvím ten hormonální profil.

marulinka
28. kvě 2011

@hedul tak vidíš,vše bude v pořádku.. 😉
@martasl to mě mrzí,že ti ta mrcha zase dorazila ☹ ☹

martasl
28. kvě 2011

marulinko-a mě jak to mrzí...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fram
28. kvě 2011

@hedul super zpráva, mám radost, teď už to určitě bude v pořádku 🙂

kikina9
28. kvě 2011

Holky, ve čtvrtek to byly 3 týdny, co jsem byla na revizi dělohy kvůli zamlklému těhotenství v 9. týdnu 😖 Myslíte, že už můžu chodit plavat, nebo mám ještě počkat? Problémy už nemám žádné, tedy kromě rozhozené psychiky, ale to chce čas 😢 A je tady některá, která otěhotněla hned po první porevizní MS? U nás to tedy zřejmě nehrozí, mimčo bylo po IVF, ale jak se píše, že po potratu je tělo nastartované, tak co kdyby 😀

yma12
28. kvě 2011

já bych to neriskovala, po potratu by jsi měla dodržet šestinedělí.

hedul
29. kvě 2011

ahoj kikino9 plavat určitě nemůžeš musíš dodržet šestinedělí je to zásah do těla a neriskuj infekci a jinak já otěhotněla po druhej MS doktor mi vynadal,že je to brzo,ale já ničeho nelituju. Kamarádka otěhotněla taky tak a mněla naprosto bezproblémový těhotenství. Nepřestávej brát kyselinu listovou a pak po druhé ms se klidně vrhni do zkoušení a jak si psala těloje nastartovaný tak to třeba klapne normální cestou držím palce 🙂
martasl moc mně mrzí,že ms zase dorazila ☹ držím ti palce aby alespoň ten hormonální profil tě posunul o kousek blíž k mimi. Nevzdávej se stojí to zato 🙂

fram
29. kvě 2011

@kikina9 je mi líto,že tě to taky potkalo. A určitě dodrž šestinedělí, infekce určitě hrozí. Myslím,že na MK je spousta holek, co otěhotněly hned po první MS a vše v pořádku. Já jsem čekala, protože kdyby to opět nevyšlo, tak bych si vyčítala,že jsme na to šli moc brzy. Nakonec jsem znovu otěhotněla až po 8 měsících 😅

daasenka85
1. čer 2011

@kikina9 ahojky, také mne mrzí, že jsi v "tom" taky, je nás nějak moc ☹ my jsme šestinedělí poctivě dodrželi, dala jsem si vanu tři dny před koncem 6ti neděl po revizi (už jsem nevydržela) a pak dostala druhý den menstruaci - měla jsem radost, aspoň že tak!!! taky do toho ASI půjdem už po další menstruaci, pokud budu jakž takž v psychické pohodě.. poslední dobou mám stres z práce :-/ ale jak už tu holky psaly - hned po první porevizní MS třeba otěhotněly a hups - "úspěšné" miminko a nebo taky půl roku rok čekaly a hups znovu ☹ podle mě na tom nezáleží, ale ty dva měsíce je asi minimum.. paradoxní je, že jsem z toho začla mít největší splíny až tak 4 týdny po revizi až do této neděle, kdy přišla MS. doma se mnou bylo k nevydržení, chudák přítel-scéna za každou pitominu ☹. dokonce pár slz, šílená přecitlivělost, knedlík v krku, svírání hrudi.. brrr.... a ty pocity beznaděje z ničeho 😢 Všem moc přeji, aby jste se z toho brzy dostaly..

muza28
4. čer 2011

Ahoj holky, tak jsem tu zas... A to jsem se už chystala, že vám všem napíšu svou krásnou zprávu, že jsem našla //, že jsem viděla jak srdíčko krásně funguje a jak jsem šťastná, ale... Ale přešly 3 dny a všechno je jinak. Ve čtvrtek jsem byla na druhé kontrole (první byla před 14 dny, to jsem viděla bijící srdíčko svého drobečka-mělo mít už tak 6týdnů), miminko vyrostlo hodně, že když ho doktorka uviděla, měla radost, jenže v dalších sekundách doktorka zvážněla, byly to strašně dlouhé sekundy, pak obrátila ultrazvuk ke mě a já uviděla své miminko, ale srdíčko nikde, teda žádný pohyb... Rozbrečela jsem se jak na povel. No a včera jsem byla na revizi a teď sedím doma, manžel s dcerkou šli ven a já tady sedím a bečím jak želva... Chjo. Jen na doplnění, v listopadu 2010 jsem čekala dvojčátka a v prosinci už žádné mimi nebylo, nejdřív odešlo samovolně jedno a pak jsem musela s tím druhým na revizi, no a pak mi ještě zvorali první revizi, takže jsem byla dvakrát. No a teď zase nic... Je to nepopsatelný pocit marnosti, bezmoci, prázdnoty a ničemnosti.... Ale to vám psát nemusím, všechny jste si to prošly...
No, tak jsem se vypsala ze svého neštěstí... Nicméně přečetla jsem si všechno a moc gratuluji ke všem drobečkům, ať krásně rostou, všem těhulkám, ať jim týdny přibývají a snažilkám brzké //.

fram
4. čer 2011

@muza28 je mi to tolik líto ☹ Na světě je tolik nespravedlnosti a tohle by se nemělo nikomu stát, natož 2x za sebou. Přeju ti hodně síly, ať tohle hrozný období nějak zvládneš. ☹

ivicek1
4. čer 2011

Ahojky holky,prodělala jsem samovolný potrat v 5+4tt jsem začala z ničeho nic krvácet ☹ a prostě to "odešlo" 😔
Chci se zeptat,zda-li je tu někdo s podobnou zkušeností a jestli se můžeme snažit už hned ten další měsíc nebo máme počkat? 😕 Na revizi jsem nebyla. Díky Iva

fram
4. čer 2011

@ivicek1 Ahoj, pokud jsi nebyla na revizi a na kontrole u dr. vše v pořádku, začala bych snažení hned po první mrše. Budu držet palce,ať se brzy zadaří.

dablikolik
4. čer 2011

@kikina9 Já dodržela šestinedělí. První revize byla kvůli zamlklému těhu v 11tt a bylo to po IVF, Po šestinedělí jsme si nedávali pozor, protože jsme si řekli, že stejně půjdeme znova do IVF když to 4 roky přirozeně nešlo a ono hups a druhá porevizová MS nedorazila, ale bylo to prý moc brzo, protože jsem v 6tt samovolně potratila. Dodrželi jsme šestinedělí a za dva měsíce jsem našla dvě čárky. No a teď mám nádhernou skoro 8 měsíční dcerku

@ivicek1 mě se to stalo v 6tt
@muza28 úplně chápu jak to bolí taky jsem to dvakrát zažila, ale všechno chce čas a ono to přebolí

ivicek1
4. čer 2011

@fram Děkuji moc 🙂

ivicek1
4. čer 2011

@dablikolik Děkuji za názor 😉

marulinka
6. čer 2011

ahoj holky
pár dní sem tu nečetla a teď jen smutný zprávy ☹ ☹
@muza28 to mě strašně mrzí,že to zase nedopadlo 😢 😢 ☹ nevím co napsat...ať to brzy přebolí a snad to brzy výjde...

daasenka85
6. čer 2011

@muza28 Taky mě to strašlivě moc mrzí ☹ ty pocity prázdnoty znám - a to jsem to zažila (zatím) jednou... Jenže, ono to je těžký. Dablikolik píše, že po revizi otěhotněla hned po 6ti nedělích a že to bylo moc brzy, ale po dalším nezdařilém pokusu otěhotněla také brzy (cca 2-3 měsíce, jestli to počítám dobře) a dopadlo to... Ale je fakt, že samovolný potrat je možná trochu něco jiného než revize, že... jenže nechce se mi čekat déle než ještě těch 5-6 týdnů od teď (te'd jsem 7 týdnů po revizi).. byla jsem v pátek na chatě, tam s námi u ohně jako na potvoru 2 těhotné a jedna měla 19ti měsíčního chlapečka.. žádná další holka tam nebyla.. dvě z toho byly mladší než já.. já myslela v první chvíli,že pojedu domů!! ale nakonec jsme to rozebraly a holky mi psychicky pomohly.. ta jedna říkala, že kámoška po revizi nečekala (jen 6 neděl) a dopadlo to (za měsíc rodí).. Taky se to bojím uspěchat, ale představa, že budu čekat třeba půl roku a pak to zas nevyjde nebo to bude trvat delší dobu, nevím nevím ☹ podle mě by ty 2,5 až 3 měsíce pauzy stačit mohly, ale nejsem doktor.

muza28
6. čer 2011

Ahoj holky, moc děkuji za slova podpory. Teď zrovna mi není do zpěvu ani fyzicky, o psychice ani nemluvím, ale jsem teda třetí den po revizi a šíleně mě rozbolelo břicho. Je to jako kdybych měla porodní bolesti ☹ Chjo, kdy já se z toho vyhrabu...

martasl
6. čer 2011

ahoj holky,
koukám,je tady zase tolik smutku ☹ .
muza28-je mi to hrozně moc líto,drž se.vím,že to je těžké,psychika se hned tak do kupy nedá a bolavé srdce už vůbec ne.mě to trvá do teď,naštěstí to už není tak hrozný.ale bolí to pořád,hlavně při každé další ms.musíš doufat,že všechno zlé sis vybrala a už bude jenom líp a brzo se zadaří.

ivicek1-to platí samozřejmě i pro tebe.asi bych počkala tu jednu ms a hurá do snaženíčka.

daasenka85-to je jak naschvál,co??všude kam se podívám je těhotná nebo kočárek.ale spíš si toho víc všímám.já jsem o mimi přišla v 18 týdnu,doktoři v nemocnici řekli čekat 6měsíců.můj gynekolog řekl 4měsíce.po 3 ms jsme se začali snažit,ale zatím neúspěšně.takže si člověk nevybere.prostě bych přečkala porevizní krvácení + první ms a šla do toho.

jinak-dnes jsem byla na prohlídce.hormonální profil nic moc,teda vše dobrý až něco(už nevím co)podle čeho se pozná,že se asi neuvolňuje vajíčko.takže než se rozhodneme pro IVF(což asi bohužel nehrozí),tak mám jít na laparoskopicky profouknutí vejcovodů.maštěstí v celkové narkoze a prej mi teda ve vnitř všechno omrknou,jestli nemám srůsty a tak pod.takže si tam budu příští týden volat a pak se uvidí,kdy to bude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru