Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

gejbule1
12. říj 2009

Ahoj holky,tak jste si na dovolené krásně odpočinuly co?Kolik jste měly stupňů?Zato tady už je regulérní podzim 😠ACH JO!!
jani Ty špiníš po HA?
Těhotenský bacily myslím tak od prosince,to se nás tu spousta chystá začít snažit 🙂 .

janinac
12. říj 2009

Gejbule bylo kolem 25ti stupnů.Bylo to příjemný se ještě takhle naposledy prohřát než bude zima 😉

A koukala jsem, že zlababě to dopadlo zase blbě ☹ Je mi jí moc líto ☹

mateta888
12. říj 2009

holky vy jste toho zase nakecali a to tu člověk chvilku není 😉
gejbule : práce pokračuje tak, že roznáším svoje životopisy jak pošták a čekám a čekam anic . Dneska jdu zas na cvičení to si zase dám, vůbec se mi tam nechce v tomhle počasí tak snad mě to dobije 😒

lendaw : no já když jsem po první špinila ty 4 měsíce tak mi MS přišla až když jsem si nasadila HA, ale třeba to bude u tebe jiný 😉

renko74
12. říj 2009

Janinac - ahoj, kde jsi se dočetla, že to Zlababě dopadlo blbě? Chvíli jsme diskutovali na snažilkách, pokud vím, 8.10. měla jít na kontrolu - čekala dvojčata? Co se stalo?

mateta888
12. říj 2009

janinac : no vítej zpátky 🙂 , to je bezva že jhste si to užili, jenom at ted z tepla do zimy nechytnete nějakýho toho fuj bacila 😉 . U nás se zas jeden o to pokouší 😠 . Těhulina a tady ty jsi se zbláznila to by bylo jiný téma 😵 -. Je divný že pokud už bereš HA tak bys špinit neměla. Mě se to tenkrát hned zastavilo 😔

renko : zlababa už dvojčátka nemá 😢 myslím že dala vzkátek i sem nebo to psala evuliss ☹

renko74
12. říj 2009

Takže zamlklý potrat? to je mi líto. Fakt to teď prožívám daleko víc než kdy dřív. To se opravdu tak zhoršilo životní prostředí nebo jíme samé jedy nebo jsme tak staré? Co se to děje...no nic, naděje umírá poslední. Zlababa je pořád mladší než já (myslím), aspoň má větší šanci to dýl zkoušet.

markee
12. říj 2009

Renko,jo zlababka je u nás na zamlklinkách. chudinka už dvojčátka nemá-vzdali to,mrňouskové jedni ☹

My přijeli před chvílí z těch nákupů a jsem hrozně stahaná.
Jinak v pátek jdu v devět ráno k té psycholožce,tak uvidím,co se mnou provede. Ale v telefonu zněla hrozně příjemně.

eeefi
12. říj 2009

ahojky jani 😉 krasny fotecky 🙂
achjooo prijit o dvojcatka ☹
markee taky jsem premyslela o psychologovi, obcas me totiz prepadnou takove stavy uzkosti.. ale neni to nic extremniho. to ma asi kazdy, tak to zatim necham tak byt.
jinac jsem se vratila z hematologie a neni to nic vaznyho. mam akorat snizenou nejakou hladinu PS (nejaka latka, ktera koriguje krevni desticky) a pry by se to mohlo podilet na vyssim riziku potratu 😒 ale predepsal mi zatim listovku a kdybych otehotnela tak rovnou naklusu za nim.. takze jsem si ulevila, ze to neni nic vaznyho. stejne ale porad nevime, kde se stala chyba.. ze by dve blbe nahody za sebou? uz by to chtelo prolomit!

markee
12. říj 2009

Eeefi,no u mě to taky není nic extrémního.Ale už jsem si tam chtěla dojít kdysi a teď mám konečně důvod tam dojít. Prostě tam dojdu a uvidíme zda to je potřeba či ne. Určo mi ona sama poví. Zkusím to,nikdy jsem tam nebyla,takže nevím co to obnáší. Třeba mě naučí mít se ráda, zvládat stres a stresové situace,prostě třeba se mi rozsvítí v hlavě. Potřebuju občas dost vypustit. Moc si vše beru a v hlavě se mi to motá a bolí to a pořád se to vynořuje. Jsem hrozná s tím,ale už jsem fakt zatížená moc. A hlavně já se bojím dalšího těhu,i když chci mimčo,tak se bojím,že se ty chromozomy zas nerozdělí správně. Prostě tak no ☹

eeefi
12. říj 2009

hmm to uplne chapu.. ja mam prave taky dost strach z pristiho tehotenstvi a taky dost veci prozivam, i kdyz tak navenek nevypadam. kazdy kdo me zna si o me mysli, ze jsem usmevava v pohode holka. jenze vevnitr se to ve me obcas pere 😒
kazdy kdo vi, co nas potkalo mi rika, ze musime verit, ze priste to bude v pohode. jenze ja jsem verila, ze to bude v pohode i minule a jak to dopadlo ☹
navic ted mam dost plactivou naladu, ale snad to bude jen blizici se ms (kez by)

markee
12. říj 2009

Eeefi,taky si říkám,zda tu plačtivou teď nemám,kvůli tomu že "konečně" přijde MS. Příští úterý mám konec šestinedělí a ještě nic nepřišlo. No uvidíme jak to dopadne.
Přesně jsem na tom jak ty. Spousta lidí mi říká,že si myslelo,že jsem smíšek a dobrá nálada prostě a né nervák a tak. Pže když někomu řeknu,že jsem v háji a klepu se,tak na mě civí,proč jako,když jsem holka do nepohody.
Nojo,jenže po tomhle to nejde přece být v klidu.
No a s tím,že musíme věřit je to u mě taky stejné. Já nemyslela na nejhorší,prostě jsem šla na odběry a žádné pocity nic,prostě mě to nenapadlo,že by to mohlo být špatné. Pak ta amnio,tak taky,snažila jsem se smát a prostě na to nemyslet a nakonec to dopadlo tak jak to dopadlo ☹

gejbule1
12. říj 2009

Holky já taky ty svoje pocity píšu jen tady 🙂 .Raději teď nikam moc nechodím.Z mého okolí by asi nikdo neřekl že se snažíme o mimčo natož že jsem už 2xpotratila.Jestli teď otěhotním tak to snad řeknu až před porodem abych to nezakřikla.Nejhorší jsou ty soucitný řeči od ostatních a to vyptávání proč a co ☹ .

markee
12. říj 2009

Gejbule, no to je nejhorší ty otázky a pohledy. Prostě je to hrozné. Tomu se špatně čelý. Já prostě se zatím vyhýbám lidem. Nebo prostě těm co o tom vědí,ale nestýkám se s nima. Kdybych šla třeba na náves a tam bych je potkala a oni čučej a hned by se ptali a nebo neptali,ale ty pohledy ti stačí ☹

gejbule1
12. říj 2009

markee u mě to je stejné proto teď budu vše tajit co to půjde 🙂

markee
12. říj 2009

Gejbule, Míša-manža to chce taky pak tajit. No třeba to vydržíme,ale jak pojedu na ty odběry,tak nám bude muset někdo hlídat malou,takže nevim co by jsme jim pak řekli.A jestli rovnou půjdeme do umělého,tak to budou stopro vědět všichni hned. No uvidíme co bude a nebude.

mateta888
12. říj 2009

kočky vy máte téma ☹ .
V tomhle jsme na tom asi všichni stejně 😒 . Je pravda že jsem i u malé to řekla až po třetím měsíci a ted se mi švagrová divila, že to nechci říct a ještě že tak 😔 . Manža se mi diví že mám pesimistickej přístip k žovotu, ale já tu ránu už radši čekám dopředu, ono se z toho člověk potom asi líp vzpamatovává.
Máti mi říká že to moc prožívám, že to není nic strašnýho, ale ona nevím otom to absolutně nic, kdyby se to stalo sestře tak to bude řešit ještě dalších 10 let a to přísahám, že nepřeháním 😔 .
Člověk tajně doufá a když začně krvácet tak se drží naděje zuby nehty, ikdyž někde hluboko ví že je to v pasti 😢 .
Já kdybych se přetrhla tak si na mě naši vždycky něco najdou a manža se pak diví že nemám sebevědomí, ale už sebou nenechávám tak orat a když to zkouší on tak už to taky schytne 😠 . No tak já myslím že výlev stačí až na veliko. 🙄
jsem docela stáhlá ze cvičení jdu si dát dvojku červenýho a umřít. 🙄 Dneska jsem toho nakecala víc než dost tak hlavinky vzhůru a zatím pa pa 😉

gejbule1
12. říj 2009

já to taky moooooc prožívám už od začátku a hodně se hlídám i jdyž jsem to předtím odsuzovala.Tímto se všem co jsem to zazlívala omlouvám 🙂 .Ale neměly bychom mít špatné myšlanky hned od začátku.Prý to pesimistické myšlení přivolává ale ubraň se tomu ☹ .Naši mě odrazují od dalšího snažení ale to je podle mě srabácký.Hned při neúspěchu to vzdát 😖.
Já snad půjdu cvičit zítra jestli mi to vyjde 😉 .Je to příjemný odreagování.Já mám zase šampíčko a slavíme dcery řidičák.Tak se jdu věnovat rodince.
Dobrou noc 😔 😔

evuliss
autor
12. říj 2009

Ahoj,ano o Zlababe tu špatnou zprávu jsem tady už psala,protože jsem nakoukla do jejího albíčka jak se jí vede a bohužel ☹

Janinac, tak vítej v domovině 😉 fotečky supeeeeeeeeer,určitě z těch fotek vyzařuje odpočinek a relax 😀

Já hlásím příchod druhé mrchy a zatím o moc klidnější než ta první....uvidím jestli to tak zůstane 😝

renko74
13. říj 2009

Holky, začaly jste tedy drsný téma, i když s příchodem zimního období a po tom všem, co jste zažily, se nedivím. Ale hlavu vzhůru. Co se týče úzkosti, po potratu ji necítím, najednou mi připadá, že je to dávno a dívám se dopředu s nadějí. Ale pro začátek bych vám doporučila lékárnu - kupovala jsem si tam kdysi takové čajíčky na slabší až střední stavy úzkosti - je to na uklidnění a úzkost a když vynecháte kofein - kávu a nebudete koukat na smutný filmy, tak vám bude líp, fakt. Já prožívala úzkost, když jsem po mateřské nemohla najít 9 měsíců práci a lezla po konkurzech. Sebevědomí jsem měla úplně v pr...Taky doporučuju B komplex, banány a ananas. Obsahují serotonin, taky pomáhá na nervíky a je to hormon dobré nálady. Osobní zkušenosti...

markee
13. říj 2009

dobré ráno,
Renko díky za rady.
Já půjdu i k té psycholožce,pže i chci zjistit,zda sama postupuju dobře,zda se v tom moc nebabrám a tak. Prostě ukončení těhu ve 22tt je fakt nářez. Ale bohužel nejsem sama,která si to prožila. Tady na koníku je nás opravdu moc a moc. Ale tak já si myslím,že když mám 5 týdnů po,tak jsem docela v pohodě.Určitě nejsem jak na začátku,to bylo nejvíc slzavé údolí.
Dnes jdu s Johankou na tříletou prohlídku,sice o 14dnů dřív,ale asi to tak doktor dělá. Musíme přinést ranní moč,tak jsem zvědavá,kdy se jí bude chtít a zda se do kelímku trefíme 😀

gejbule1
13. říj 2009

Ahoj holky,tak v noci mi dorazila první porevizní MS Jupíííííííííííííííííííííí 😀 Teď už jen jednou nebo dvakrát a pak zase snaženíčko 😉 .

renko74
13. říj 2009

Gejbule gratuluji🙂 taky čekám, že snad příští týden už to přijde. Zatím jen špinění, i když krve jsem si po revizi taky dost užila. Vložky kupuju co týden dva balíky🙂. Pro jistotu. Byla jsi už na nějaké kontrole u gyndaře? Já mám přijít prý až po šestinedělí. Jsem zvědavá, jak to bude vypadat v děloze. Snad se všechno vyčistilo. Ale se snažením počkám tak 4 MS. Bojím se totiž chřipek, letos to má být drsný a chřipka v začátku těhotenství není to nejlepší. Taky jsem nikdy nebyla těhotná přes léto, bojím se jak budu zvládat horka kolem 33°C a bouřky - to mám dycky migrénu, taky otíkají nohy. Děti mám narozené v květnu a červnu. Ale vzhledem k mému věku a myomům už taky nechci čekat ani o měsíc dýl🙂

markee
13. říj 2009

Gejbule gratuluji 😉
Já chci taky už MS,ale pořád se cítím na to,že by mohla přijít a pořád nic. Už tak týden mám takové pocity co jsem před MS mívala,ale nejde a nejde. No neva.Když do příštího úterý nepřijde,tak koncem týdne zavolám na gyndu,že už mám po šestinedělí a že MS nepřišla,tak jak dlouhu mám ještě čekat než přijdu k nim.
Na kontrole jsem na gyndě byla 14dní po potratu a následné revizi. I když jsem krvácela. 😖 No,ale děloha se prý zavinovala hezky a prý to krvácení už ustane a bude klid.No taky že den dva na to už bylo po. Ale teď klasická MS nic.
Renko já si těhu s Johankou užila přes léto a bylo to hrozné,strávila jsem každou chvilku ve sprše a sprchovala si nohy ledovou vodou,pže jsem je měla tak nateklé a strašně pulzovali,že nešlo spát.Ale to mě neodradilo a neodrazí od toho si tím projít znova. Zvládnout se to dá. 😉

renko74
13. říj 2009

No, tak to by bylo nejlepší trávit těhotenství přes léto někde na Islandu nebo v Norsku🙂. nebo aspoň v Krkonoších 😵 . Letos jsem v Chorvatsku viděla nějakou místní těhotnou paní, chodila do moře do vysokých vln s obrovskiým břichem a ještě čtyřletou dcerkou, no nechápala jsem, ale asi jsou to otrlí lidé. Já už bych dneska neriskovala ani dlouhou túru, ani jízdu na kole. Budu ležet s nohama zavěšenýma k lustru🙂. Ach jo, kéž by se to podařilo...

katyna6
13. říj 2009

krásné dobré ránko holky

mateta-tak hlásím,že dnes jsem měla mít šťastný den,tak jsem to teda vzala z gruntu a testla.Výsledek je v albíčku...sice nic moc,ale třeba to vyjde? 😵 😵 😵

katyna6
13. říj 2009

gejbulko gratuluji-takže zase o krok blíž k vytouženému miminku 😉

eeefi
13. říj 2009

gejbule gratulu k ms! taky bych si dala.. mam uplne stejne predmenstruacni pocity jak pise markee.. no snad se dockame 😉 marke s tim psychologem se ti fakt vubec nedivim. zajdi si tam a uvidis 😉 treba to pak zkusim i ja 😉
katy ja tam sice druhou carecku nevidim.. ale to mozna bude tou fotkou.. kazdopadne drzim mooooc palecky! 🙂

katyna6
13. říj 2009

ahoj eeefi-ona tam taky nijak zvlášť vidět není,ale přítel ji tam našel:no,počkáme a uidíme,nic jinýho se dělat nedá 😀

eeefi
13. říj 2009

hihi jasnyy 🙂 kazdopadne moc moc moc drzim palec! 😉 to by byla aspon nejaka pozitivni zpravicka 🙂

janinac
13. říj 2009

Ahoj,

Katy ty jooooo 😲 😲 😲 nezáleží na tom jak je // slabá...ale že tam vůbec je 😉 a za pár dní z ní bude pěkná tlustice a za pár měsíců si tu "čárečku" budeš moc pochovat 😉 😉 tfuj tfuj tfuj..ťuk ťuk ťuk

O zlababě toho právě moc nevím..jen jsem jí pořád koukala do albíčka a to co jsem viděla po návratu z dovolený mi moc radost neudělalo ☹

Gejbule huráááá - kdo by to řekl, že se tu budeme radovat s mrchy mrchovatý 😉 Ale jste zase blíž ke snažilkování...hurááá a i tobě tfuj tfuj tfuj a ťuk ťuk ťuk 😉

Jinak kdyby měl někdo zájem o mrchu, tak mě se drží už 12 dní a fakt jí někomu ráda daruju 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru