Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

peanut74
17. pro 2009

Ahoj holky, koukám na vás už od září, kdy jsem prodělala samovolny potrat v 8tt. Moc jste mi pomohly, i když jste o tom nevěděly, a za to vam moc děkuju. Postupem času jsme se z toho zoufalství s manželem dostali a já doufala, že se nikdy nebudu přidávat do tohoto smutného tématu. Bohužel nově příchozí a vlastně i ostatní (kromě matety) teď nepotěším. Po prvním porevizním cyklu jsem otěhotněla znova (nebyla to náhoda, doktoři nám to povolili), ale zitra mě čeka další revize v 8tt - tentokrát zamlklinka. Jsem úplně hotová. Máme zákaz všeho, čeká nás genetika, hematologie, imunologie ... Však už to taky některé znáte. ☹ Toho strachu už se snad nikdy nezbavím a tyhle Vanoce bych nejraději stornovala. Omlouvám se za délku příspěvku, ale už jsem to ze sebe musela dostat ven.

faflina
17. pro 2009

S těma lékama, to máme to samý, akorád já láduju malýho. Jak spadl z těch schodů, tak sem mu koupila Akniku.......Můj zas nadával proč to kupuju. Řekla jsem mu že mu to pomůže od otoků..... ale pořát zuřil. Po 3 dnech jsme šli k Honzově lékařce na kontrolu, a hned mi řekla kupte mu arniku, tak sem jí akorád řekla že už jí máme.... A manža zase utřel, že jsem měla pravdu..
Já tedě teď beru Calibrum baby plan, laktobacilus acidofilus, a vag. antibiotika.
Kontryhelový čaj to nevím co to má za vliv asi mrknu na INT.

faflina
17. pro 2009

Á našla jsem
Ale píšou tam spíš čajovou směs na podporu plodnosti

http://www.forumzdravi.cz/clanek-105-kontryhel-...

darinka_x
17. pro 2009

Fafli - já mám prozměnu Femibion 800 a Acidum folicum jakože listovku a tu teď bude brát aji manža 🙂 na ten kontryhel jsem už taky koukala, ale pár holek psalo, že jim to nadělalo paseku 😒 já moc citlivá vůči takovým věcem nejsu, tak si ho koupím až půjdu do lékárny, čajem se prolívám furt, tak proč to nezkusit 😉

faflina
17. pro 2009

No a zkusíš tu čaj. směs nebo jenom kontryhel?

nadja73
17. pro 2009

tak jsemsi akorat pres internet objednala 5x femibion 800 a 2x kontryhelovou nat jako caj. Pisou, ze v tomu femibionu je i listovka, tak budu brat zatim tohle a az prijde cas na delani miminka, tak pro jistotu pridam jeste listovku. Te neni nikdy dost a predavkovat se s ni neda. Me v lekarne, kdyz jsem byla na zacatku tehotenstvi vnutila lekarnice rybi tuk v tobolkach, ale dokrorka mi rekla, ze by toho uz bylo moc a byla bych previtaminovans, at se na tohle vykaslu. Takze mam ted doma mega baleni rybiho tuku 😎
Peanut: to me moc mrzi, ze druhy pokus nevysel, vubec si nedovedu predstavit, co by to udelalo se mnou. To uz bych fakt musela pro prasky. Ale mas uz jedno dite, i kdyz uz velke, vim, ze to neni utecha, ale ja jsem urcite starsi a me to stesti jeste nepotkalo. Vis, ze jsi schopna donosit a porodit dite, to ti musi davat velkou nadeji a nic neni ztracene. Ja bych vanoce taky nejradsi letos vymazala. Chteli jsme dat miminko jako prekvapeni nasim maminam, ale misto toho jsme jim museli oznamit, ze jsme o nej prisli. Za...y zivot ☹

nadja73
17. pro 2009

Akorat ted hrali v radiu pisnicku naseho prvniho novomanzelskeho tance a ujistila jsem sama sebe, ze to nemohl byt posledni stastny okamzik naseho zivota, ze musi prijit jeste takove podobne a oni PRIJDOU. 😉

peanut74
17. pro 2009

nadja: sice mám doma 1 velké dítě, ale to je z 1. manželství, takže je vůbec otázka, jestli jsme schopni zplodit zdravé dítě. A s tím stářím to nebude tak velký rozdíl, mně bude 36 za pár měsíců.

mercedesse
17. pro 2009

Já dnes nějak nestíhám,
nadja: neboj bude mnohem líp a příští rok se přesuneme na těhule, já to říkám pořád. Taky jsem si letošní vánoce představovala jinak, ale nakonec to je lepší než jsem si původně myslela. Ten největší žal je za mnou, i když si i tak občas pobrečím. A až se budete znovu snažít bude všechno růžovější, uvidíš.
Peanut: nezoufej, jsou i starší maminy. Mě je moc líto, že se ti to přihodilo znovu. A držím palečky ať všechny testy dopadnou dobře a další pokus bude úspěšný. Vím, že jsem praštěná, ale mě ani tohle neodradí. Prostě to teď zkusíme znovu. Nevydržím čekat. Spoustě holek se to povedlo, tak to za pokus stojí a pokud je něco špatně tak ani to čekání nepomůže.

peanut74
17. pro 2009

mercedesse: přesně to jsem si říkala taky, že čekat nemá cenu, protože pokud je něco špatně, tak se to teď aspoň bude řešit hned a ne až za 1/2 roku

mercedesse
17. pro 2009

No právě. A mě je sice 26, ale děti jsem vždycky chtěla brzo a pak se to pořád oddalovalo. A hlavně je to první, tak ať ho stihnu co nejdřív. 🙂 Já jsem teda stále přesvědčená, že ho mít budu a už brzo.

nadja73
17. pro 2009

peanut, me bude za 3 mesice 37, takze vlaku uz vidim posledni vagon 😖 ja jsem bohuzel nasla toho pravyho chlapa az v 35, takze proto cekam na moje prvni dite az tak pozde. Zadna kariera, zadne oddalovani, proste nebyl ten spravny tatinek a mit dite za kazdou cenu jsem nechtela.
Mame za sebou vsechny zakladni vysetreni (vejcovody, prolaktin, spermiogram) a vsechno je na 1. vsichni nas utesujou, ze hlavne, ze se to povedlo rpirozenou cestou, coz je nejdulezitejsi.
Myslite, ze bychom meli projit nejakym vetsim vysetreni, pozorovanim, testama, az se nam povede znovu otehotnet, aby se to opet neopakovalo?

nadja73
17. pro 2009

myslela jsem tim vysetrenim pro nas - tehotne....

mercedesse
17. pro 2009

Nadja: Já myslím, že to není nutný, prostě otěhotnět můžeš a že se to teď nepovedlo nemusí nic znamenat. Skutečnost je, že 50% početí končí potratem a někdo má to štěstí, že ani neví, že v tom byl. Prostě si myslí, že je to opožděná mrcha. Mě taky dr. říkala, že hlavně že je jasný, že jsem plodná a příště se podaří. S tím tátou to chápu, jsem ráda, že u předchozích vztahů jsem do toho nešla. I když těch, u ketejch jsem o tom uvažoval tak moc nebylo, ale našli by se. Michal je jedinej možne táta mýho dítěte a lepšího si nedokážu představit. Teda aspoň zatím 😀 .

nadja73
17. pro 2009

Presne tak, souhlas. Ja mam ted chlapa, kteryho si koikrat rikam, ze si ani nezaslouzim. On rika to samy 🙂 Vite, kdy se mi povedlo otehotnet? Kdyz jsem mymu Honzovi rekla, ze on je moje zivotni stesti,zivotni vyhra, on je ten nejdulezitejsi a vsechno ostatni, co nas potka, je jen bonus. Tim jsem myslela dite, ktere se nam nedarilo. Asi se clovek opravdu potrebuje "odpojit" od toho neustaleho mysleni na dite a snad i nahlas rict, co je opravdu nejdulezitejsi. On je tady a ted, on ma jmeno a tvar a jemu jsem dala svuj zivot. Dite uz pak je jen ta nejhezci tresnicka na nasem dortu.

mercedesse
17. pro 2009

Já si zas říkám, že mě pánbůh dokazuje, že když mám tak skvělýho chlapa, tak mě musí trošku potrápit, aby ten život nebyl tak nudně nádhernej. Tak mám ale pocit, že už mě potrápil dost a teď zas trošku toho štěstíčka.

mercedesse
17. pro 2009

Jinak nejsem veřící (aby bylo jasno) 🙂

peanut74
17. pro 2009

nadja: aspoň si nemusíš vyčítat, že jsi čekala. Já už mám toho správného tatínka 10 let, ale pořád "byl čas", opravoval se barák, atd. No a teď, když už čas uzrál, tak mi MUDr. našla v děloze myon, takže to spěchá a samozřejmě to nevychazí ☹

nadja73
17. pro 2009

to je pravda, sobe nic vycitat nemuzu, jen, ze jsme s Honzou kolem sebe chodili 7 let, takze jedine, kdyby......kde jsme ted mohi byt 🙂 jenze, to jsou ty zatraceny kdyby. takhle to melo byt, no. jeste ted se nad tim smejeme, jak ani jednoho nikdy nenapadlo, ze bychom spolu mohli krajet svatebni dort. A ted......jak se rika, ze to je druha pulka, tak u nas to plati 100%. jedno telo, jedna duse.
Ja jsem uz i byla smirena s tim, ze budu sama a najdou me v 70 okousanou od kocek, ale zazrak se stal a tak doufam, ze nejaky ten zazrak na me jeste zbyl. Ono nam, co jsme tady na tomhle foru, taky nic jineho nezbyva, nez verit 😉

dablikolik
17. pro 2009

Ahojda chci se zeptat zda na genetiku a imunologii musím jít přes gynekologa.

A tu histologiii myslíte dělají pokaždé?

revange
17. pro 2009

ahojky holky, tak se ac nechte k vam pridavam. Chci podekovat, za vase prispevky, moc mi pomahaji. My byli vcera na UZ byla bych po I. IVF uz 13tt, pan doktor ale zjistil, ze mimiskove jsou malinkati 8+2tt a 9+3tt. V pondeli jdu na revizi. Chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nevite, proc je porad moje telo drzi. Co jsem procitala, tak vetsinou dojde k potratu do 14dni. Taky se chci zeptat, jestli tu nejni nejaka beruska, ktera mela taky zamlkle tehu po IVF a jestli se ji nahodou nepodarilo nove tehu po revizi prirozene. Kdy jste zacli se snazilkovanim? A jak casto? Chtela bych zacit co nejdriv. Verim tomu, ze se nam to podari tedkom prirozene. Jenze se nechci dostavat do zbytecnyho stresu zjistovanim jestli ovuluju nebo ee.

nadja73
17. pro 2009

Ja jsem byla na revizi v Podoli a tam mi histologii udlali automaticky.

dablikolik
17. pro 2009

revange já měla zmlklé tehu po IVF v červnu. Byla jsem 11tt a mimi bez srdeční akce bylo staré 8tt. Přirozeně jsem otěhotněla po první porevizové MS, ale potratila jsem 6tt. Nevím kdy začít, ale po tomto druhém nezdaru nám řekli počkat 3měsíce. Doufám, že to půjde zase samo chci tomu věřit

revange
17. pro 2009

my mame zamrazeny 4 ekymascky, ale v CARu mi rekli, ze KET muze probehnout az za pul roku, tak bych prave to cekani chtela nejak obejit. Neli treba odlozit tak o 3 roky s mimiskem v naruci

gambrinuska
17. pro 2009

Ahojky holčiny, zdravím Vás, bohužel jsem koukala, že jsme se zas rozrostly ☹ , asi je to v dnešní době asi opravdu běžná věc 😠 , hlavně se to stává těm co by si mimčo fakt přáli.
Dočítala jsem a koukam Nadji, že máme podobný příběh, taky jsme s manželem kolem sebe chodili pěkně dlouho a nikdy by nás nenapadlo, že se vezmem a stim CARem to máme taky podobný, otěhotněla jsem když jsme byli objednaný na konzultaci.
Holky!!!!!!! Já myslela, že nejúžasnějšího chlapa na světě mam já ???? 🙂 🙂 😝 😉 Asi máme aspoň 10-serčata 😉
K dotazům-hystologii opravdu dělají automaticky a pokaždý
-větší vyšetření dělají až když se to stane 2-3krát a měla bys mít doporučení
Já dneska hlásim 1. porevizní mrchu po 45 dnech a poprvé z ní mam snad radost 😀, jinak to bude 2.ledna 2 měsíce po revizi a vychází i cca plodné období a chránit se určitě nebudem, sexíkovali jsme s kondomem asi 3 krát v 6tinedělí a nechci ho už ani vidět 😠 , prdim na všechno a hned jak mi to skončí tak si chci užívat sexu 😎 ani jsem netušila, že mi tak bude chybět 😅

darinka_x
17. pro 2009

Ahoj holčiny, jenom prolítávám - chci vám říct, že jsem dneska volala na výsledky té histolky a mám se pro ně zítra stavit, už jsou hotový a vyšly dobře! 😉 jinak ráno běžím ke své doktorce na kontrolu tak vám pak písnu jak jsem dopadla, pápá 😉

faflina
17. pro 2009
revange
17. pro 2009

holky po jak dlouhe dobe od revize jsou vysledky z histolky? A kdyz jsem cekala dvojcatka, budou histolku delat oboum?

revange
17. pro 2009

a jeste co znamena treba 3DC? . . . jsem z toho jelen

martasl
17. pro 2009

Nazdar 😉 Taky bohužel (nic ve zlém,ale že je to smutný jak nás přibývá)vítám nové kolegyně.
Já jsem brala babyplan už tak 3měs.před otěhotněním až do toho osudnýho pondělka 7.12.A jaksi nepomohl,nevím jestli mu budu ještě věřit ☹
Dnes jsem si teda vzala první prášek na uklidnění,co mám od gynekologa.Dozvěděla jsem se dnes,že moje ,,milovaná"švagrová u nich v práci Asci-Jevíčko,všem z Loučky(i lidi co mě prakticky neznaj)a Opatovic vykládá nebo oznamuje,že jsem o mimčo přišla.Děsně jsem se vytočila a volala manželovi,ať si promluví se svým bráchou(je to její manža),ať ji ,,laskavě"promluví do duše.Už zase začínám být vytočená 😠 😠 😠 Ani nechci vědět,co si k tomu domýšlí a vykládá(její specialita).
Jinak jsem ráda,že se výsledky dovím až po vánocích,musela bych pak na to pořád myslet,ale to budu i tak ☹ Hele,já mám taky bezva manžela.Vždycky mi tvrdil,že je už poslední exemplář v republice.Nejsou nějak naklonovaný??Je takový to husákovo dítě,tak aby ti naši chlapy nebyli nějací pokusní králíci 🙂 😀 Ale hlavně že jsme si je našli a nenechali těm,co by si je nezasloužily,že???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru