Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zanet2009
8. led 2010

Tak já jsem začala brát listovku a jód(zbyo mi to doma z doby těhu),tím určitě nic nezkazím.Až otěhu,tak chci začít brát nějaké těhu vitamíny, jinak to přehánět nebudu. Teď si dám občas rozpustné kafíčko s mlíkem-to bych v těhu chtěla omezit na minimum.

horalka021
8. led 2010

Hezký večer!

Tak zatím je vše OK, ťuk, ťuk, ťuk. 🤐 Štěstí nebere konce. 😵 😵 😵 Už mám průkazku, snímeček... Doufám, že na tomto tématu nás takových bude houšť a houšť. 😉
Moc vám to všem také přeji. Já se ze zákroku ani nestačila vzpamatovat a už začal nový život, takhle by to určitě chtěla každá...
Můj mudra doporučuje brát v prvním trimestru jen kyselinu listovou, ty další vitamíny až ve 2. trimestru, takže mám jen Duphaston na udržení a listovku.
Manža už teď nebere nic. 😀

martasl
8. led 2010

nadja73-tak to je manža moooc hodnej.aspoň nějaká výjimka v tom mužským rodě.klidně mu ty články o vitamínech najdi.ať má co číst....

andi2-je jasný,že všeho s mírou.ptala jsem se ho,jestli to nemůžu přehnat,když budu brát tu listovku a třeba baby plan.prej ne,u vitamínů je to v pohodě.prej jedinej vit.kterej by se neměl přehánět je vit.D.a samozřejmě ovoce a zeleninu,o tom žádná....

jakmile jsem zjistila,že jsem těhu,tak jsem kafe úplně vysadila.taky jsem sio o kafi přečetla ne moc lichotivé věci co se těhu.týká.maximální denní dávka je asi 100ml denně.

horalko021-tak gratuluju,že je vše v pořádku a hlavně aby bylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A si piš,že nás tady bude takových více 😉 😉 😉
právě že baby plan calibrum jse má užívat tak 2-3měsíce před plánováním a po dobu prvního trimestru.ale taky určitě záleží,jakou kdo má životosprávu.se přiznávám,že u mě nic moc.takže rozhodně ještě vitamínky.

zanet2009
9. led 2010

martasl, já právě ovoci a zelenině taky moc nedám, tak aspoň nějaké vitamínky v podobě tablet, přesně jak píšeš.

Horalka, moc gratuluji a držím pěstičky,ale určitě bude vše v naproste pořádku až do konce.

zanet2009
9. led 2010

Holky, je možné, že mi MS trvala necelé 4 dny? Je fakt, že byla silná,tak možná proto tak krátká?

andi2
9. led 2010

Ahojda -zanet je to možné já ji ted zas měla týden a slabší normálně ji mývám tak 4-5 dní.Jinak já taky ovoci a zelenině moc nedám ještě tak banány a hrozn.víno ale jinak nic.

martasl
9. led 2010

to jsem ráda,že mám životosprávu nic moc nejen já 😉 Taky u vás holky napadlo tolik sněhu?u nás tak 40cm.auto nebylo skoro vidět.bylo děs ho vyhrabat a vůbec se dostat z baráku.a ještě na to začalo pršet,takže jestli to namrzne,tak to bude mazec. 😠 Včera jsem byla nakupovat v Moravské a auto jsem ometala asi 3krát.už mě to štve,na váínoce nic a teď děs běs... 😠 😠 😠

andi2
9. led 2010

martasl jo taky dost sněhu .Včera jsme jeli večer z HK a to bylo děsný.A dneska mi volala kolegyně z práce,že nedorazili 2 pekárny.Ještě že mám víkend volno ale zítra musíme na kontrolu do Hradce s dcerou.Páč v pátek 3 doktoři a vůbec nevědí co jí přesně je.Tak si jí tam nenechali ale musíme na ko.Tak snad budou silnice lepší hlavně at není vítr.

martasl
9. led 2010

a taky aby nebyly ty ledovky.tak hlavně jeďte opatrně.a co jí je??horečky nebo co?taky jsem zvědavá,jaká bude v pondělí ráno jízda do práce ☹ ani nevím,jaké hlásí počasí.

andi2
9. led 2010

Tak ted ve zprávách hlásili kalamitní stav na hl.tahu Hradec -Jičín tak tamtudy teda radši nepojedeme zkusíme druhou stranu 😉 Dostala vysoký horečky a bolelo jí břicho tak naše dětská jí vzala krev a zjistilo se že má velkej zánět v břiše že to může být slepák nebo žlučník tak nás poslala na děts.kliniku na UZ ale tam sl.střevo nebylo na UZ vůbec vidět.Posílali nás od jednoho dr.ke druhýmu nabírali krev a moč no nakonec že to může i nemusí být slepák ale že má zánět moč.cest tak dostala atb.a že si ji tam nenechali tak musíme na ko.Je to děsný když neřeknou co přesně.Příští týden má zase mrznout.Já léto nemusím ale takovou zimu taky ne.

martasl
9. led 2010

ti doktoři jsou fakt na prd.taky tady máme pár takových lékařských exotů 😠 😠 Manžel odjíždí v pondělí do Plzně-to budou nervy.Nejhorší je,že nemá ani potřebu mi zavolat,že ve zdraví dojel.klidně ať si panikařím...Taky velký vedra nemusím a velký mrazy taky ne-tak hlavně že není -20.by mě z toho hráblo.

martasl
10. led 2010

zítra už mažu do práce.panebože,mě se nechce ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 už mám nerva..

andi2
10. led 2010

Ahojda při neděli.Tak jsme dorazili z Hk ty silnice děsný.Dcera říkala,že ty závěje je jak iglu.Jedna cesta k nám uzavřená tak jsme zkusili další a tam to šlo.martasl hele utěcha já jdu zítra taky aspon tam člověk příjde na jiné myšlenky. 😉

lusye
10. led 2010

Ahojte holky, bohuzel i ja spadam do tohoto smutneho tematu. 😔
Verim, ze se vam vse optimisticky meni. A to pak povzbudi cloveka dal. Ja mam vse certve, takze nic moc. 😢

zanet2009
10. led 2010

Martasl, hlavně v klidu a uvidíš, třeba Ti to v práci pomůže trochu zapomenout a bude líp. 😉
Zítra dej vědět,jak to probíhalo.

lusye, to je mi líto, že se k nám přidáváš, hlavu vzhůru-bude líp 😉 to špatné jsme si už vybraly...

lusye
10. led 2010

zanet, taky se snazim k tomu pristupovat dal optimisticky. 🙂 Verim, ze nejhoris je za mnou. Fakt doufam, ze uz se nebude opakovat, to bych uz nedala. 😔
A jak dlouho jste byly doma?

nadja73
10. led 2010

lusye, ja jsem byla na revizi 2.12. v 10 tt. byl to ctvrtek,v patek jsem zustala jeste doma, ale v pondeli jsem uz sla do prace. fyzicky mi temer nic nebylo, psychika ale byla o nicem. nektere holky zustavaji doma mnohem dyl , vse zalezi na tobe, jak se citis a jak se domluvis s doktorem, podle me ti kazdy doktor v tehle situaci napise nemocenskou jak si reknes. preju hodne zdravi a at cas brzy zazehna tohle smutne obdobi.

zanet2009
11. led 2010

lusye, já jsem doma pořád, jsem doma na rodičáku 😉

renunka05
11. led 2010

ahoj holky,
tak dneska to je už sedm týdnů a MS přád nikde.. začínám být nervózní. 😒

horalko, tak ty jsi otěhotněla ještě před první MS? jak se to stalo, že jsi nečekala? jo já vím.. 😀
gratuluju moc! 😉

nadja73
11. led 2010

renunko, pijes ten kontryhelovy caj? ja jsme dostala prvni porevizni MS , pekne silnou po 27 dnech a nevim, ale treba k tomu pomohl i ten kontryhel. Pred otehotnenim jsem mela cyklus 28-30 dni, takze u me je to cca stejny. zkus ho, treba ti to taky urychli, pokud to ma opravdu tuhle funkci.

mateta888
11. led 2010

Ahoj koníkovky 😵
Chodím sem nakukovat a koukám, že tady pořád taková smutná nálada, 😨 Nebabrejte se vom stejně to nepomůže a bude vám trvat se z toho dostat dýl, vím o čem mluvím. 😉
Tak jsem vám jen přišla říct a dát naději, že jsem dnes byla na kontrole utz mi nedělala, ale řádně mě prohmátla a mimi roste a vše vypadá dobře. Už mám i výsledky ze screenigu a vše je naprosto v pohodě a na kontrolu jdu za měsíc a hned i na srdíčko tak už se těším. Až budu mít pohyby tak budu klidnější 😅 . Ale největší strsink je těsně před kontrolou jinak to beru tak, že tam mimoušek je a je V POŘÁDKU a dává mi to jasně najevo že stále zvracím, a ještě pozitivné je že jsem zatím nepřibrala.
Jinak u nás nadílka no až to hezký není 😀 , máme už postavěný maxi iglů a dneska pokračujem.
Tak holky i nově příchozí hlavinky vzhůru a koukat před sebe, bude dobře a líp a líp a nějaký těhu bacili.

PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK PRSK

nadja73
11. led 2010

no, ono tady ani nijak veselo byt nemuze, vzheldem k tomu, co se stalo. nadeje muze prichazet az s moznosti moci se znovu snazit, ale do te doby je to tu dost pesimisticky tema, neni se ani cemu divit.
ale optimismus sem vnesete aspon vy, kterym povedlo zase brzy otehotnet, to nam prinasi tu nejvetsi nadeji.

zanet2009
11. led 2010

Tak já se od pátku 15.1.oficiálně hlásím mezi snažilky. MS proběhla a v pátek je to 6 týdnů od revize 😉

Renunko, já jsem MS od revize měla za 32 dní a před těhu jsem měla cyklus 28-29 dní, takže taky skoro nastejno.
Být Tebou, tak ještě pár dní počkám a v pátek bych si případně zašla k dr. 😉

zanet2009
11. led 2010

Mateta, já to vidím taky tak, čím víc jsem na to myslela, tím to bylo horší. Tak jsem si řekla, že to tak asi mělo být a koukám dopředu a už se neohlížím co bylo...

nadja73
11. led 2010

zanet, koukam, ze taky nevydrzis ty 2-3 cykly, co? 😎 ja si radsi jeste ten mesic pockam, aby se to moje stary telo dalo do kupy, i kdyz i tak by moje gyndarka remcala, ze neopckam az do brezna, ale to ji rikat nebudu.

zanet2009
11. led 2010

Nadjo, ono je to těžký, každý dr. mi řekl něco jiného, tak to udělám tak jak to cítím a je.
Nikde není psáno, že hned otěhotním....a taky někdo radí dodržet sex.abstinenci celých 6 neděl(já to dodržela) a někdo začal hned po 14 dnech-takže asi tak. Tím to ale nikomu nevyčítám, jenom říkám, že každý ať dělá na co se cítí...já jsem v pohodě jak psychicky tak fyzicky. 😉

darinka_x
11. led 2010

Ahoj holky,
tak i když jsem si myslela, že už to bude každým dnem, tak MS pořád nic. No v pátek jdu k doktorce na kontrolu, takže to neřeším. Holt to prostě nedostanu po čtyřech týdnech, ale později, on se svět nezboří. Beztak je to kvůli tomu, že na to pořád myslím 😉 uvidím co mi řekne doktorka, beztak ať počkám ještě dva týdny a pak příjdu na vyvolávačku, anebo mi ji dá hned. To by myslím bylo ideální 🙂

darinka_x
11. led 2010

Zanet: já s tebou souhlasím, pokud se na to cítíš, tak začněte! 🙂 je to fakt těžký se řídit radou doktora, když jeden ti řekne, že máte čekat a druhej že se můžete snažit a nečekat. Takže bych se řídila svýma pocitama. Taky se vám nemusí zadařit hned. 🙂

nadja73
11. led 2010

holky, vy mi teda davate 😎 ja bych nejradsi taky zacala hned, fyzicky i psychicky se na to citim, jen mam strach, ze treba uvnitr nejsem tak uplne vyhojena. nesexovat jsme taky vydrzeli sestinedeli, resp. petinedeli, co jsme na to skocili, kdyz mi skoncili kramy, ale stejne mam stazenej zadek, jestli jsem i uvnitr OK. nedelam si nejmensi iluze, ze by to vyslo hned na poprve, kdyz jsme pred tim cekali 9 mesicu, ale znate to, co cert nechce.......

darinka_x
11. led 2010

Holky ale já pořád nechápu proč nesexovat 6 týdnů, mně dva doktoři řekli 14 dní po zákroku 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru