Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

darinka_x
16. pro 2009

Jasně, za zavolání nic nedáš a budeš mít aspoň klid 🙂 podle mě ale stejně řekne, že máš počkat do *** a pak kdyžtak přijít 😉

szedivka
16. pro 2009

Ahoj darinka, děkuju za uklidnění, já jsem z toho celá vyplašená, těšila jsem se abych už to měla za sebou - Dr. mi doporučila čekat tři cykly.

mercedesse
16. pro 2009

já si to taky myslím. A jestli si seš jistá, že nejsi těhotná, tak bych to tak brzo ještě neřešila. Mě by taky zajímalo jestli plodný dny příjdou tak jak maj, ale to asi nezjistím, když sexujeme pořád. 🙂 Takže možná když se podaří, až podle stáří miminka. Je to opravdu celý rozharašený a chvíli trvá než se to srovná úplně

szedivka
16. pro 2009

Aha, díky moc za rady, snad se vše dá rychle do pořádku. Na 100% si jistá nejsem, ale test negativní a používáme kondom, takže věřím tomu že o těhotenství opravdu nejde. Navíc mě tři dny pobolívá břicho jako před MS tak doufám že přijde a nebude se muset MS vyvolávat.

darinka_x
16. pro 2009

Neboooj, to příjde 😉 já jsem teda slyšela, že při snažení se o miminko je dobrý sexíkovat ob den, to ti pak nemůžou utéct ani ty plodný dny 😀

mercedesse
16. pro 2009

Tak to nevím, my poprvé vynechali včera. To nebyla nálada. Jinak i 3x denně. Hlavně je to po dlouhý době bez kondomu, tak si to užíváme. V neděli byl teda už celej vyždímanej a v pondělí jsem ho asi dorazila, tak nevím, jsetli se za včerejšek vzpamatoval. 😀

markee
16. pro 2009

ahojky,
nestíhám nic. Pořád někde lítám, nebo peču nebo poklízím. Znáte to. Zítra mám psycholožku,bude mě učit relaxační cvičení. Pak udělám nákup a pak až do Vánoc nikam na nákupy nechci. Odpoledne má Johanka 15minutové vystoupení se školkou,tak jsem na ně zvědavá. včera měli Vánoční besícku ve školce a to bylo taky moc hezký. Dostali dárečky a sami si dělali svícínky-ze skleniček od výživy,malovali je barvama. No moc hezký. Jak hezky zpívali koledy a pak Johanka a jeden klučík dělali panenku Marii a Josefa-houpali Ježíška v kolíbce. No brečela bych když jsem to viděla,bylo to moc krásný.
JInak jsem koukala,že jsou tu další nové dušičky ☹

faflina
16. pro 2009

Jé szedivko- to jsme na tom s těma dětma stejně. Dívala jsem se do tvých alb.
Marky- já brečím,jenom když to čtu. Jsem na to hrozně citlivá-hrozně mě dojímá,když děti něco dokážou. Dokonce jsem brečela i na mikuláše-protože malej taky plakal a volal mamí budu hodný.

markee
16. pro 2009

Faflina,jsou to hrozně šikovné dětičky. Je to hrozný jak nám rychle vyrostli. NO brala bych další dítko,ale počkám si. Až bude ten čas,tak se zadaří a budu věřit a doufat ve zdravé mimi,abych zas nemusela na ukončování ☹
Holky za týden budeme plašit,zda máme na ten Štědrý den vše přichystané 😀 No uvidíme co budu a nebudu mít 😅

faflina
16. pro 2009

No snad já mám fakt už všechno jenom zbývá dozdobit cukroví. omést baňky a zabalit dárky ale za 6 večerů to snad zvládnu.

nadja73
16. pro 2009

Myslela jsem, ze tohle tema se mi vyhne, ale bohuzel ☹ V 10tt pri kontrole mi dr. zjistila zamlkly potrat a druhy den v Podoli mi nase dlouho ocekavane prvni miminko vzali. Dneska jsem byla po 14 dnech na kontrole, jestli je vse v poradku a podle ultrazvuku je. Aspon neco. Kdyz ta psychika je strasna mrcha, vubec se nedokazu ovladat. Vlastne uz 14 dni v kuse brecim a neda se to zastavit. Mam sice nejlepsiho chlapa, jaky ho mi osud mohl dat, ale i kdyz se moc snazi, tak slzy proste tecou dal. Nejhorsi je muj vek, je mi uz 36 a tak mam opravdu velky strach, ze uz se nam to nepovede a kdyz nahodou povede, ze se zase budu strachovat, aby miminko bylo zdrave. Nejhorsi pro me je, ze kolem je ted jako na potvoru tolik tehotnych.... Vim, ze je to hnusny, ale ja je proste nenavidim. Normalne jsem prejici clovek, ale tady ty hormony proste jedou na plny pecky, aniz by clovek pak uvazoval racionalne. Dneska mi doktorka rekla, ze muzeme soulozit az po 6-tinedeli, coz je desny, protoze jsme abstinovali od doby, co jsem zjistila, ze jsem tehotna (21.10.). Pokouset se o miminko mame az po 3. mesicich, strasna predstava! Zase primar z Bulovky rikal tchyni, ze muzeme po 8-10 tydnech, tak se budu spis ridit jeho radama, ty mi vyhovuji vic 😉

dablikolik
16. pro 2009

Ahoj nadjo je mi líto, že i tebe toto potkalo. Já měla zamlklý potrat v červnu v 11tt. A hned po první MS jsme začli znova a skončilo to spontálním potratě. Teď jsem po třech měsících a zase to zkoušíme. drž se po první MS bude líp 😉

nadja73
16. pro 2009

Kdyz jsem se zeptala doktorky na duvody, proc nemuzeme zacit hned po prvni MS, tak rekla, ze tou operaci mi stahli delozni stenu a ta zase musi dorust, aby se plod mohl kde uchytit. Rozumne si teda rikam, pockame aspon do unora, ale bude to teda pak napor na nervy vic, nez pred prvnim otehotnenim. Uz jsme byli objednani do CARu, sli jsme na prvni konzultaci a vecer se nam to povedlo, Rikala jsem tomu zazrak, nevim, jak mam rikat ted tomuhle ☹ Pry mam hned zacit jist zase listovku a Calibrum babyplan.

zanet2009
16. pro 2009

Ahoj holky!
Tak mám za sebou kontrolu u dr.-vše v pořádku, po první MS se můžeme začít snažit,ale moc mi to nedoporučuje, prý máme počkat 3 měsíce.
No, já to vidím tak, že se snažit začneme-ono to taky nemusí vyjít hned,že?

mateta888
16. pro 2009

zdravím koníkovky 😵
Nedočítám, jste strašně ukecaný 😀 . NO já jsem přišla holkám říct, že mám za sebou screnig v prvním trimestru. Máme 10,7 cm odpovídá 12+6, slyšeli jsme i srdíčko a byl to hukot, všechno je v pořádku, kdyby nebylo tak by mi do večera zavolali, ale neozvali tak jsem klidnější.
Ted musím vydržet do pondělí k mojí dr, protože pan dr mi řekl, že mám ''rohovou dělohu'' 😕 No já musím být pořád něco extra, 😖 Prý to pro malý nic neznamená, že tam má místa dost, ale je vysoká pravděpodobnost, že kvůli tomu jsem měla dva potraty. 😢
Tak já nevím, prolezl ajsem celýho koníka a nic jsem na toto téma nenašla a když malý poroste no já nevím, na netu jsem akorát našla že zaleží jak to a jsem z toho docela hotovo. Dost dlouho to zkoumal a když mi řekl že to nijak mimi neovlivní tak se tím budu do po utěšovat. 😒
Jako u malé jsem takový problémy neměla. Jednou je děloha a hotovo, ale né nejdřív obrácená a ted tohle. Přitom mě dr pořádně po revizi prohlídla i ze vnitř a to byla až v krku a to nekecám, tak ta přepážka není úplně na fest jinak by tam ani ona neprošla. Zatím mi dělala utz jen vnitřně tak uvidíme s čím vyrukuje v pondělí. 😠

nějak jsem se rozepsala tak se omlouvám potřebovala jsem to ze sebe dostat, i když to není k tématu, ale aspon víte že to jde hned po první ms. V po dám vědět jak jsem dopadla, ted budu mít spoustu práce s narozeninama malé. 😀

zanet2009
16. pro 2009

Mateta, super, že je všechno v pořádku a neboj, s tou dělohou to bude taky dobré, uvidíš. Mysli jenom na hezké věci.
Jé, taky jste se začali snažit hned po první MS? a hned to vyšlo? to je paráda, gratuluji. určitě bude už vše v pořádku. 😉

nadja73
16. pro 2009

Ja bych taky chtela zase zacit hned po prvni MS, ale bojim se, ze by to zase treba nevyslo a vycitala bych si to. Radeji se budu ridit zlatou stredni cestou a hupsneme na to po druhe MS. Jinak moc gratuluju, kdyz to vyjde na poprve a jeste hned po prvni MS, tak je to proste zazrak, ktery se musi hyckat. Pro me by byly 2 potraty uplne zdrcujici a nevim, jestli bych se z nich vzchopila tak rychle. Klobouk dolu.

martasl
16. pro 2009

Čauky baby 😉 Dnes jsem si volala k doktorovi,kdy teedy mám přijít na kontrolu a zároveň jsem ho poprosila o nějaký prášky na uklidnění-hlavně kvůli vánocům.Prášky bez řečí napsal,sice slabší,prej abych nebyla jak mátoha,ale snad pomůžou.Říkal,že to nechce moc rozebírat(sem se mu tam rozbulela),ale že tam asi opravdu šlo o nějakou vadu a že je lepší,že se to stalo teď než třeba po narození miminka.Určitě je to tak lepší.Výsledky teda ještě nejsou,jdu k němu 30.12.Pak se ho chci na všechno zeptat-pokud se zase nerozbulím.Domlouvali jsme se,že neschopenku mi ukončí kolem 11.1.ještě to upřesníme na kontrole.tak aspoň něco.

nadjo73-pokud to fakt nezvládáš,tak se svýho doktora zeptej taky na nějaký uklidňováky,mám nějaký slabší,tak snad z nich nezblbnu.

Dnes jsem si koupila vánoční ozdobu takovýho andílka,tak ho chci dát na stromeček za miminko.Nejsem praštěná?? 😅

mercedesse
17. pro 2009

Ahoj holky, doufám, že je zase o krůček lépe. Já se přiznávám, že jsem si včera poplakala. Jako vždy večer v objetí s miláčkem. Prostě se mi zase nějak nahromadily problémy, tak jsem to ventilovala slzičkama. Ale už se to stává jen výjimečně. Prostě mě přepad strach aby se to neopakovalo. Tak se zase musím přesvědčit, že se to nestane a bude dobře.

darinka_x
17. pro 2009

Dobré ránko 🙂
tak příspěvek od Mateta mě trošku uklidňuje, že nemáme ztrácet naději, to je moc příjemný něco tak pozitivního číst 😉
Zanet: to je super, že ti kontrola dopadla dobře!
Já si musím odpoledne volat na tu kliniku jestli už nááááhodou nemají moje výsledky z histologie, ale pochybuju, podle mě budou spíš po novým roce 🙂 a aji bych byla ráda, protože zítra jdu ke své doktorce před devátou a to bych musela ještě před tím na tu kliniku, takže bych měla lítání 😒
A co holky, berete pořád nějaký vitamínky jako babyplan apod.? Já jsem při snažílkování dostala od švagriny babyplan a pak mi doktorka doporučila femibion a listovku, to beru pořád a předpokládám, že mi je zítra dá zase. Hlavně doufám, že i mně prohlídka dobře výjde 😉

faflina
17. pro 2009

Ahoj Dari- já žeru babyplan těď už 3 měsíc.
Konroly co dopadli dobře-tak všem gratuluju.
Těhotné-buďte na sebe opatrné
netěhotné - až se budete cítit dobře, dejte se do snažilkování.
Martasl- kůli tobě brečím........ kůli té tvojí poslední větě-rozhodně to není praštěný..............

Jinak já mám na noc poslední antibiotika vagin. Tak zítra večer se pomilujeme,a jen doufám, že budou ty plodný dny později tak kolem 20DC. když mám cykluc 40dní někdy více.

nadja73
17. pro 2009

Ja urcite zase zacnu brat babyplan a listovku. Mam nedobrany baleni, takze se zase zacnu ladovat, aby se to telo zase pekne pripravilo na miminko. Snad to ten proces zesileni delohy zrychli a posili. Slysela jsem, ze ten femibion hodne doporucuje, tak ho budu stridat s babyplanem.
Jen bych jeste potrebovala udelat lobotomii, abych na to prestala myslet a mela cistou mysl, ale to mi prej v lekarne neudelaji 😎

mercedesse
17. pro 2009

Taky gratuluju ke kontrolám.
dari: mě dr. řekla, že mám brát listovku a až budu těhu, tak že mi dá ještě nějakou silnější. Jinak to určitě neublíží. Ona dokonce říkala, že když ji beru a nejsem těhu tak je to sice k ničemu, ale že to budu mít aspoň v sobě hned jak otěhotním. Takže je dobře ji brát.
Fafli: ty plodný dny by ti při tak dlouhým cyklu mohly klidně vyjít. Držím palečky.

faflina
17. pro 2009

nadi- co je lobotomie?

nadja73
17. pro 2009

lobotomie je kratce strucne receno amputace casti mozku 🙂

faflina
17. pro 2009

Jo teď to chápu. Jsu blb. A hned je veseleji.......

mateta888
17. pro 2009

Ahoj koníkovky 😵
Koukám, že jsme se zase rozrostli 😢 , no ale hlavinky vzhůru, zase bude dobře. 😎
Jen tak všeobecně, po prvním nám to trvalo rok a stajně to nedopadlo. Velmi ráda bych přijala gratulace k odvaze to zkusit hned po první ale to byla ''nehoda'' 😅 Kdyby jsme to chtěli tak se to natuty nepovede 😠 .
Manžu jsem seřvala na tři doby a k paní dr jsem šla s hrůzou a když jsem jí to říkala tak se strašně držela aby se nesmála ale nezvládla to. 😀 Řekla mi že kdyby tělo nebylo připravené tak by se to nepovedlo i když jsme se hlídali.
Jinak jsem pila kontryhelový čaj na podporu děložní sliznice a listovnku až jsem zjistila že jsem těhotná 😉 .
Sex : po druhém jsem neměla problém a po deseti dnech jsme spolu tulinkovali s ochranou a v pohodě. Spíš je to o psch jestli se na to budete cítit.
Tak jo kočky tak se držte a moc všem děkuju, snad to bude dobrý, když dr říkal že ted už mu to nevadí. 😀

darinka_x
17. pro 2009

Tak to já na žádnou lobotomii teď před Vánoci ani nemusím, ono to jde úplně samo 😀 😀 😀 v práci už dělám takový kopance, že to by se jeden zasmál 😀
Mateta: no tak to je paráda, že se miminku dobře daří, jen tak dál! 😎 aspoň nám jdeš všem příkladem 😉

nadja73
17. pro 2009

kontryhelovy caj? dik za napad, jdu koupit. uz slysim manzeka jak rika: ty proste udelas vsechno, budes se ladovat vsim moznym, nechas do sebe rezat, jen, aby jsi dosahla toho, co chces.........no jo, vysvetlujte to chlapovi, i kdyz je sebevic citlivej. 😉

nadja73
17. pro 2009

Taky si myslim, ze kdyz se nahodou otehotni ten prvni mesic a miminko by se neudrzelo, ze to telo prirozene vypudi menstruaci ten samy mesic, ale kdyz je telo silne, tak se to proste povede, navzdory doktorskym prikazum.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru