Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

markee
8. lis 2009

ahojky,dlouho jsem se neukázala,ale opravdu teď jsem nějak nestíhala.
Vítám patty1 v tomto smutném témátku. Neboj bude určitě lépe. Je hrozné,že je nás tu víc,které jsme prodělali ukončení těhu ve 22tt ☹ Chjo,já to mám dnes 2měsíce přesně,kdy jsem "potratila-porodila" naše miminečko. Prvně,kdy nebrečim. Fakt jsem tam unavená po včerejšku,že to nejde. Moje mamka měla padesátiny a celý týden lítáme a zařizujeme. Včera se oslavilo,dnes uklidilo a snad si už všichni odpočineme.
Já hledám práci,ale nevím nevím. Nic tu není.
Besina moc ti gratuluju k těhu a držím pěsti ať je vše nejvíc nejlepší až do TP 😉

mateta888
9. lis 2009

Ahojky holčiny 😀
No co to tady čtu, Besinko 😀 😀 😀 😀 ty lumpe, já jsem to věděla, že se tady ukážeš a budeš těhu 😉 . Mám obrovitanáááááááááááskou radost, moc držím pěstičky at ti to tentokrát vyjde 😵 .
Já změnila pani dr, na žádný vyšetření mě neposlala že by to ještě jednou zkusila, nic závažnýho nenašla a po 28 dnech došla prvni porevizní MS a další už nedošla a nebyli to ani dva měsíce od revize 😅 , taky jsem drahou polovičku sečvala jak malýho kluka a ten se strašně chlámal, pani dr mi ani nevynadala dala mi prášky no moc tak uvidíme jak to dopadne. Minulý týden jsem byla na ko a už jsem měla i srdíčko a zítra jdu znovu tak snad, je špatně a zvracím většinu dne 😝 , ale beru to pozitivně. Měli být dvě ale jeden gestrační váček byl v zániku tak sem tam trošilinko špinim nadšená z toho nejsem, ale co naděláš 😒 . Tak se drž mamino mooooooc ti přeju konečně tu nejsem sama, ale zatím potichoučku nejhorší tt nás teprve čekají tak do boje 😠

Markee: tééééda oslavy a rodinný to tě fakt lituju já dost silně nemusím normálně natož ted a ted jsem zrušila i obyř návštěvy protože jsem permanentně na wc 😅 . S tou prací je špatný, kde jsem se ptala tak mi každý říka, že planují spíš propouštět tady je druhá dobéhající vlna krize takže na prd 😠 . Ják jste se orzmyslili s tou kavárničkou? Debatujete debatujete nebo už máte rozhodnuto 😉

besinka7
9. lis 2009

markee: moc díky za gratulace a přeji Ti, aby jsi co nejdřív našla na testíku // a ta bolest alespoň trošku odezněla !!!!
matetko: 🙂 no jak říkáš, musíme myslet pozitivně a doufat a hlavně se zbytečně nestresovat. No tak taky jste na to šli pěěěkně hupem, ale co, tak to má být, mně Dr. taky nenadávala, spíš byla štastná jak blecha 🙂 No a matetko, můžu se jen zeptat ... hlídá s ě nějak víc jak před tím ??? čtu že chodíš tak často na kontroly ...??? u mě viděla srdíčko, řekla, že jsem v 5-6tt a pak že mě chce vidět za 3 týdny. já chci, aby mě tentokrát strašně moc hlídali, bojím se .....

alenka83
9. lis 2009

ahoj holky, prosím mám dotaz. Proděla z vás někdo komplikace po revizi dělohy? Díky moc

handm
9. lis 2009

Besiii!!!!!!!!!!!!!!!!
Neuvěřitelný, vítej zpátky a moc a moc moc moc gratuluju!!! Řecko bylo kouzelný i na //!! 🙂 To je tak super!!!
Držím palce, aby to všechno dobře dopadlo!!!!!!!

evuliss
autor
9. lis 2009

Ahoj holčiny-bojovničky-moooc vás zdravím po mé dlouhodobé nepřítomnosti!
Bohužel jsem už dlouho bez internetu,takže nemám doma přístup na net a nemám ani PC...teď píšu od kámošky aspoň abych se vám ozvala.Bohužel nemám čas vás ted dočítat,je toho moc.U mě žíádné změny.přítel zatím žádný,takže jsem sama a jsem pořád v práci a makám a o víkendech si užívám,občas zavzpomínám že bych dnes už byla pokročilá těhula ☹ ale už je to snad za mnou!
Všem držím moc palce...Besince.....Janinac atd. atd. na všechny si ted rychle nevzpomenu a moc přeju všem úspěšné // a to upřímně!Jak budu mít doma net tak zase napíšu ale přítel mi nechal odpojit i internet a noťas pořád nemám takže nevím kdy to bude 😠
Myslím na vás,mějte se nádherně!

evuliss
autor
9. lis 2009

Besinko!!!! a ostatní těhule (jak jsem fofrem pročetla) mooooooooooooooooooccc gratuluji a mám úplně slzy v očích!!!To jsou skvělé zprávy po té dlouhé době!!!!Jen tak dál mám z toho úplně husí kůži,zlatíčka!!!!

mateta888
9. lis 2009

besinka : no když jsem tam byla poprvé tak mi to nemohla ani potvrdit, tak mi napsala kyselinu listovou a utrogestan a za 14 dní na ko to jsem byla 6tt a potvrdila mi srdíčko až jsem byla překvapená že tak brzo 😅 , trošku jsem špinila tak zjistila, že to je ten druhý gestrační váček že měli být dvě a rupla mi tam někde mini cévka tak mi ještě napsala ascorutin 3x denne a zítra jdu pro jistotut mě chce vidět, pak něějak dovolenou tak nevím, ale jsem ráda, je to lepší a jsem klidnější . Zítra dám určo vědět a už jsem i objednaná na genetiku bere to docela hopem 😵

evuliss : no jo pařmenka aspon že jsi jukla, tak koukej sehnat nějaký PC a šup at jsi zase u nás kecalinda
alenka : nevím sice jaké komplikace myslíš ale já žádné neměla, zkus to rozvést

gambrinuska
9. lis 2009

Ahoj holčiny ač nerada, ale přidávám se k vám do diskuse, jsem opřesně týden po revizi dělohy po neprospívajícím těhotenství. Neni mi nic moc, hlavně psychicky, s manželem se snažíme od března a když jsme se objednali do Natalartu a čekali na MS a následné náběry, tak to přišlo, ale jak rychle to přišlo, tak zas to odešlo ☹ a nezbývá nám nic jiného než čekat.

zlababa07
9. lis 2009

Ahoj holky, prosím, poradíte mi někdo?

Na začátku října jsem byla na revizi kvůli zamlklému potratu v 9tt (jednovaječná dvojčata). Potom jsem téměř 17 dnů špinila. To pak asi na 10 dnů ustalo, ale 27 den po revizi to začalo nanovo. Nejdřív jsem si myslela, že by to mohla být menstruace, ale nesílilo to a byl to fakt jen hnědý výtok, co trval dalších 10 dnů a včera (37 DC) se to změnilo ve slabší krvácení (čerstvá krev) s lehkou bolestí břicha, dneska to pokračuje v podobném duchu. Zkusila jsem těhu test (citlivost 25 jednotek) a ten vyšel slaboučce pozitivní, nicméně těhotenství je opravdu vyloučené (kvůli neustálému špinění žádný sex ani nebyl).

Jinak týden po zákroku jsem byla u lékařa na kontrole a vše vypadalo v pořádku, žádné zbytky v děloze nebyly prokázány. No, byla jsem dneska radši znovu na gyndě, ale nic nového jsem se nedozvěděla. Zbytky v děloze žádné, nikde nic divného, takže jsem jen vyfásla další léky na zastavení krvácení (norethisteron), ale nevím nevím, moc se mi to do sebe prát nechce. Říkám si, že tělo musí být ještě zblblé po tom hormonálním kolotoči, tak mu asi zkusím dát ještě šanci se dát dohromady bez pomoci léků. Co myslíte, mám ještě počkat? Ach jo, už tyhle průtahy nesnášííííím. Holky, je ton ormální? Mám ještě počkat? Díky moc

zlababa07
9. lis 2009

Gambrinusko, moc mě mrzí, co se ti stalo. moc dobře vím, jak se cítíš, už jsem to zažila 2x 😢 I když teď ti asi není nic moc, uvidíš, že za pár týdnů se to zlepší 😉 Holek, co to prožily, je tady spousty, tak se klidně vypovídej i ptej na co chceš, rády ti poradíme.

handm
9. lis 2009

žlababko, co nějaké bylinky?! Já nejsem žádná baba kořenářka, ale hlavně na zamlklinkách hodně holek spoustu čajů pije.. tak ti třeba tam poradí! 🙂 Držím palce, už je to fkat divný...

zlababa07
9. lis 2009

Handm, píšu ti do snažilek v září 😉 ale celkem poctivě piju kontryhel, tak už fakt nevím...

mateta888
9. lis 2009

zlababa : ty prášky co ti dala dr neznám, ale já jsem tohle měla po prvním samovlném a nezabral mi ani ascorutin ten je většinou spolehlivý a neškodný, je vyloženě na zastavení krvácení 😉 , jakéhokoliv. U mě to dopadlo tak že po 4 měsících bez přestávky špinění jsem si na měsíc nasadila HA a okamžitě se mi srovnali hormony a nebyl problém . To jedině ti můžu poradit co mi zabralo 😉 Je to na tobě nic jiný nemám nebo ten ascorutin na zastavení krvácení

gambrinusko : vítam tě v tomto smutném tématku ☹ , už se docela dlouho nikdo nepřidal a už to zase začíná. já jsem zamlklé těhu ted v srpnu ☹ , je to smutný, ale neboj bude to lepší. Je to možná jak klišé ale jediný co pomůže je fakt čas a bude zase dobře a pokud se zadařilo jednou tak se zadaří znovu 😉 . nikdo neví proč se zamlklé děje a nikdo ti na to nedokáže odpoved je to blbý ale je to tak 😒 . Drž se holka zase bude fajn 😵

zlababa07
9. lis 2009

Mateta, 4 měsíce 😕 😲 panebože.... no asi ještě týdn počkám, jak se to vyvrbí. Ten norethisteron koneckonců můžu začít užívat kdykoli, je na zastavení těhle nepravidelností a po doužití (10 dnů) se má dostavit menstuace.

Jinak koukám, že u tebe je k čemu gratulírovat, máš vedle nicku krásné tt 😵 😵

gambrinuska
9. lis 2009

matet, můžu se zeptat? časově mně to nějak nesedí, za jak dlouho jsi otěhotněla?? Mně to zakázali na 3 měsíce

zlababa07
9. lis 2009

gambrinusko, ty 3 měsíce jsou asi optimální, ale je tu spousty holek, co otěhu dřív a mají zdravá miminka. Záleží hodně moc na psychice a pak jestli je tělo už po potratu komplet vzpamatované (tj probíhá ovulka, sliznice naroste a nemáš žádné další obtíže). Já taky po prvním potratu otěhu hned po první ms, ale u mě to bohužel zase nedopadlo. Sice nejspíš ne kvůli tomu, že by to bylo moc brzy, ale z nějaké jiné příčiny, protože to nebyl samovolný potrat, ale opět zamlklé a úplně stejně jako minule (v 6 tt srdíčko a v 7-8 tt najednou plod bez srdeční akce😔 ) Takže teď se na to snažíme přijít.

dablikolik
9. lis 2009

gambrinusko je to individuální já také otěh. po první porev. MS, ale já tentokrát potratila samovolně

zlababa07
9. lis 2009

Ahoj dabliku, jen k tvému dotazu ohledně genetiky a imuna: nás na genetiku poslal dr také v podstatě proto, že jsme ho poprosila, což mi zas poradili v nemocnici hned po revizi, ať to udělám. Jinak mě ale ten můj dr dneska celkem naštval, ptala jsem se, jestli se nedá dělat ještě něco, kromě té genetiky a ptala jsem se konkrétně na tu repordukční imunologii a on že ne, že to stojí moc peněz a že to potřebuje stejně tak 1 ze 2000 lidí, takže mu to připadá zbytečné, a že to máme zkusit potřetí a třeba to vyjde, no chápete to????!!

Málem jsem se tam rozbrečela. Pak jsem na něj vytáhla výsledky infekcí (toxo, EBVa CMV a štítnou žlázu), což jsem si oběhala sama a on jen, hm, no tak vidíte, tím to taky nebylo... prostě mám dojem, že se taky moc nepřetrhne.

besinka7
9. lis 2009

alenka 83: také nevím jaké komplikace máš na mysli ???

handmko: moooooc děkuji, zatím se raduji jen tak opatrně ... . jinak v Řecku to nebylo, ale příprava v Řecku a rekonvalescence zabrala a povedlo se 🙂 taky Ti mooooc přeji, aby přišel ten stejný zázrak, ta jako Vám všem holky tady !!!!

evulissku: taktéž moooooc děkuji, rychle si pořiď PC, aby nám tu po Tobě nebylo dlouho smutno ☹

matetko: tak je to správný, jen ať Tě pěkně takto dál hlídají akontrolují, to se mi líbí !! je vidět, že máš super Dr 🙂a dej vědět co genetika

gambrinusko: vítám Tě, ač také nerada na tomto tématu .. k tomu otěhotnění .... já potratila dvojčátka až ve 22 tt, takže hodně pozdě a bylo to ještě k tomu kvůli infekci (zánět plodového obalu) a tam se doporučuje 6 měsíců pauza určitě. jenže stalo se za 3 měsíce a to jsem měla ještě k tomu nějak haluzoidně jen jednu MS a doktoři jsou v pohodě !!!! takže "poslouchej jen své tělo" a ono si řekne, neboj se ... a držím pěst, ať to teď utíká

zlababko: dle mých zkušeností s Norethisteronem bych doporučovala nejíst !!! je to strašný svinstvo a kdyby jsi náhodou při tom otěhotněla, tak je to blbý.... . jediný co bych možná na urovnání cyklu brala já, je normální antikoncepce, třeba na 2 měsíce. ale co se týče mě, já jsem po revizi krvácela a špinila měsíc, pak přišla po 5ti týdnech taková ta echtovní MS a pak už vůbec nic, jen jse sem tam malinko zašpinila, ale to bylo takový nic a najednou jsem těhu. nechápu to. jina jsem hodně pila kontryhel a jedla listovku, jina žádný léky. no a kdyby jsi nechtěla na úpravu cyklu antikoncepci, tak je dobrý UTROGESTAN - to je hormon a není to škodlivý a můžeš v klidu otěhotnět 🙂 držím pěstičky !!!

dablikolik
9. lis 2009

zlababo já chci jít na kontrolu po druhé MS, aby mi doktor řekl co a jak tak se ho pak zeptám

mateta888
9. lis 2009

holky vy jste ukecaný, člověk aby vás furt dočítal. 😀
gambrinusko : 21.8. jsem byla na revizi u zamlklého těhu za 28 dní mi přišla první porevizní Ms a mezitím jsem vyměnila dr a probrali jsme to horem dolem a doporučují aspon 3 měsíce a jakmile mi vyjde testík tak mi dá prášky na podporu těhu a vitamíny a tak. No a 20.10. mi vyšel pozitivní test. 😅 Tak jsem drahou polovici seřvala, protože jsem s tím vůůůbec nepočítala, ale paní dr říkala že to nevadí že pokud by tělo nebylo připravený tak by to nebylo. Byla jsem šoku jak u malé 😅 . No co no stalo se, ale i holky tady říkali, že znají případy kdy i když to bylo hned tak mají zdravý mimi tak se necháme překvapit. Nám celkem trvalo tak jsme se ani tak nehlídali a nepočítali s tím. Tak držím pěstičky 😉

besinko : na genetiku jdu až 16.12. to je ještě moooooc daleko do té doby to tak nějak nechci ani radši zakřiknout. Nikdo to neví a ani to nemám v plánu a nemám ano potřebu se někomu svěřovat. mám vás a to mis tačí 😀

zlababko : jestli nejsi spokojená se svým dr tak okamžitě odejdi není na co čekat. Já jsem se svou již bývalou paní dr bavila o různých příčinách a zahrla všechno a jediný co pomůže je genetika za 7000 😠 a že malá byla omyl, že další klidně už mít nemusím, tak jsem ji doslova poslala do zadní části sedací a šla k nové .
Ani mi ta kráááááva neposlala kartu. U nové jsem to probírala znovu dalších 35 minut ale krásně mi všechno vysvětlila a když jsem jedno měla samovolný a druhý zamlklý tak by jednou ještě zkusila a pak genetika a zadarmo 😲 , nechápala jsem. ale pokaždé se ptát na spoustu věcí jestli je v pořádku a ona mi velmi trpělivě odpovídá klidně 10x a vůůůbec jí to nevadí a jsem vyrovná a klidná a to jsem ještě u dr neměla 😀
Nejsi spokojená na nic nečekej je to tvoje zdraví 😎

alenka83
9. lis 2009

holky, mám na mysli silné krvácení s vypadávajícími kusy. 6ti nedělí proběhlo v pohodě, dostala jsem ms (aspon si myslím, že to byla MS), pak jsme měli styl po skončení krvácení a pak to začalo. Najednou šílený krvácení s kusy, kýbl by to možná pobral, okamžitě k dr. dr nic nevidí, asi po 3tí návštěvě nemocnice por silný krvácení našli v děloze cosi. Tak po 2 měsících od první revize revize druhá, týden na to znova to krvácení, tak nasazen Norethisteron, po týdnu znova krvácení a opět nález v děloze. Zítra nastupuji do nemocnice na kapačky a případně hysteroskopii, protože nikdo nic nevidí, co by se mělo dít špatně. Jsem zoufalá, od rána jen bulím a bojím se, co bude. Nemáte někdo podobnou zkušenost???

zlababa07
9. lis 2009

Besinko, utrogestan doma mám, zbyl mi ještě po tom těhu. Nevíš, jak se užívá? Děkuji.

Jinak Alenko, tohle tedy slyším prvně 😕 Asi ti tedy moc neporadím, ale budu moc palečky, abys byla brzy v pořádku a na té hysteroskopii konečně našli příčinu. V kolikátém tt jsi byla na revizi poprvé?

marlin3
9. lis 2009

Ahoj holky,taky vás zdravím po celkem dlouhé době 😉 . Žádné novinky se nedějí,takže tak. Akorát mám za sebou dnešní kontrolu u gyndr. po šestinedělí a vše je OK,takže počkáme na výsledky z genetiky a možná dáme ještě ten prosinec a..........
alenko83:to je mi teda líto,takové komplikace ☹ tak doufám,že už ti tentokrát pomůžou
besinko:grrraaaaaaaaaatttttttuulace,vše bude určitě OK
zlab:taky to nemáš teda vůbec jednoduché, s těmi léky fakt nevím-asi bych poslechla doktora,ale je fakt,že s těmi léky některé holky dobré zkušenosti nemají....tak babo raď 😖 . Možná fakt ta antikoncepce-jen nachvilku.

alenka83
9. lis 2009

Zlababa, byla jsem ve 12tt, takže už to bylo velký☹ První syn je císařem a dr si myslí, že tam zlobí ta jizva a možná je díra v děloze☹ Prostě tohle jakoby začalo po sexu, s tím, že HCG mi klesá velmi pomalu. Sice jsem začínala na 8,6 a teď už to je asi kolem 1né, ale problém je stále. Myslela sjem, že je to těm ahormonama, ale bohužel nic nezabírá. Doma mám malého kluka, kterého jen tak emůžu nechat na týden doma... Jsem už na pokraji sil

eeefi
9. lis 2009

ahojky holcinky!
teeeeeda co se to tu docitaam? besiiiiii velike gratulaceeeee! 😀 mam fakt obrovitanskou radost! musite se ted s mate moc moc moc drzet! 😵
btw. my jsme si taky recko uzili suprove, ale jelikoz to byl teprve mesic po revizi, tak jsme snazenicko neriskovali.

na konci listopadu uz to budou 3 mesice po revizi a uz budou posledni vysledky z vysetreni - z imuna. navstivim pak gyndarku a domluvime se co dal... chtela bych mozna pockat do konce roku, ale nevim, zda vydrzim 😉

alenko teeeda takove komplikace jsem opravdu nemela 😒 drzim palecky, at to neni nic vaznyho ☹

zlababo my to mame podobny. taky mam za sebou dve zamklinky 😒 (jednu na zacatku kvetna 09 a druhou na konci srpna 09) zatim se neprokazalo, cim by to mohlo byt. asi to stejne dopadne tak, ze to budeme muset risknout potreti, pokud to imuno vyjde negativne

zlababa07
9. lis 2009

Eeefi, myslíš reprodukční imuno, na protilátky proti plodu a tak? Kdepak jste na něm byli a poslal tě tam tvůj gyndr nebo jsi se objednávala sama? Můžu se ještě zeptat, co za další vyšetření ti dělali? Děkuji 😉

janinac
9. lis 2009

Alenko ahoj, s tímhle zkušenost nemám...já byla na revizi na konci 14tt, takže už to bylo taky dost velký ☹ Ale neměla jsem takový problémy...teda šestinedělí jsem krvácela snad pořád...a v té době jsem musela znovu do nemocnice, ale naštěstí mi stačila vyvolávačka...teď jsem začala brát HA a krvácela jsem opět celý měsíc, teda sem tam jsem měla tak jeden den pauzu ☹ Ale po šestinedělí jsem měla HCG 13. Zítra na tebe budu myslet, a snad se to bude moct vyřešit i jinak než další hospitalizací.

Zlababo je mi to moc líto jak to u tebe dopadlo ☹ omlouvám se, že to nedočítám, ale budete se snažit znovu???

eeefi
9. lis 2009

zlababo jj myslim, ze to je reprodukcni imuno. kdyz mi moje gyndarka zjistila, ze plod je bez srdecni akce a je to uz podruhe, tak mi hned zacala vypisovat zadanky k ruznym odbornikum - na genetiku, hematologii, cukrovku a imunologii. k tomu mi vzala odbery na zakladni vysetreni - stitnou zlazu, infekce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru