Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lisounek
14. čer 2011

ahojky zašla jsem se podívat a tekly mi slzy, jak jsem četla o Hedul..moc se neznáme přispívala jsem málo... i já jsem po 4 revizích otěhotněla a brala jsem to jako zázrak, protože má sliznice je mizivá a taky jsem měla srůsty a spoustu problémů.. byla jsem těhotná 8 týdnů a mimi bylo krásně uložené a nakonec se ani plod neukázal..prostě něco nepochopitelného, prostě gravidita bez plodu :( takže když se povedlo tak s takovým koncem, ale pravda je, že toto je asi snesitelnější bolest než to co musela prožívat Hedul... nemám slov, jak vládne nespravedlnost světem .. taky mám doma už holčičku a nemít ji člověk by to nedal.. holka drž se posílám hodně sil, které jsem kdesi v sobě dokázala najít..nedalo mi nepřispět sem k vám :(

lisounek
14. čer 2011

a nejhorší na tom je, že člověk už neví, zda věří v to, že to vyjde znovu a znovu :( snad mě chápete ten strach je prostě pořád kdesi v nás :(( jako tohle je hrozný :( já se už bojím být snad i těhotná a tolik si to přeju, že to až bolí :(

valinka30
15. čer 2011

Nezbývá než věřit, že to příště vyjde..

martasl
15. čer 2011

hedul-je mi smutno.brečím tady a říkám si,proč někdo musí prožívat tolik bolesti.Jak píšou holky,taky bych vyhledala psychologa.já jsem nad ním taky uvažovala,ale pak se to začalo aspoň trochu lepšit a chodila jsem do práce.není to žádná ostuda,jít k psychologovi,jak si někteří myslí.a on bude vědět,jak tě utěšit a hlavně-bude poslouchat.myslím na tebe a nejen já,drž se,zase vysvitne sluníčko...

daasenka85
1. črc 2011

@hedul taky mě to je líto... zdá se mi, že je toho nějak moc poslední dobou 😢 Přitom my nic špatně neděláme, hlavně si nic nevyčítat a vydržet!!! ale v tomhle případě bych taky vyhledala psychologa (i kvůli malému), já už jsem na něj pomalu zralá teď, a to jsme potratili teprve v 7.týdnu!!
Prostě celkově mi je strašlivě smutno, holčina otěhotněla zhruba na den přesně jako já a teď už ví, že to bude klučina!!! Strašlivě přeju, ale o to víc si říkám, že už bychom věděli, co to bude, těšili se, radovali...... Teda možná..☹ Musímě být silné, ale pobrečet si v této situaci je jedině dobře.... je to snad o to těžší, že na mimi se těším už pět let 😖

andi2
3. črc 2011

Ahojda.
Hedul také jsem si přečetla a je to opravdu je to strašné škoda že se to nedá zjistit dřív.U mě zjistili odchylku na karyotypu sice malou ale kdo ví už jsem 3krát potratila 2krát v 8tt a pak ve 12tt nebylo srdíčko jinak bylo vše o.k.dvakrát to bylo po IVf a jednou přirozeně.ted jsem po stimulované iui tak uvidíme hrozně se bojím už jsem to chtěla vzdát že do toho nepůjdu..protože mám taky strach aby pak ve vyšším týdnu něco nezjistili jo je to boj a takovej nespravedlivej.

fram
4. črc 2011

@andi2 ahoj, držím palce, ať to vyjde.

andi2
4. črc 2011

@fram děkuju.Přeci to musí jednou už vyjít si někdy říkám když né ted tak můžu ještě na podzim na poslední IVf prostě ještě letos pak už né.Koukám,že budeš mít holčičku a už máš i krásný týden. 😉

martasl
5. črc 2011

ahoj holky.
andi2-jé,tak moc moc přeju,ať se konečně na vás usměje štěstí,najdeš // a halvně,aby všechno dobře dopadlo 🙂 .

u nás nic nového,14.7 nastupuju do nemocnice na tu laparku,tak jsem zvědavá,jestli to k něčemu bude.

vannilie
5. črc 2011

🙂

vannilie
5. črc 2011

ahoj holky 🙂

vannilie
5. črc 2011

jsem tu nova

vannilie
5. črc 2011

bohuzel vcera jsem byla na revizi 😢

andi2
5. črc 2011

@martasl ahoj tak jdeš na laparku.hele i když nic nezjistí tak aspon víš že odtud to je v pořádku.Ono je nejlepší když se najde příčina to se pak může léčit ale když se neví co to může způsobovat.je to fakt někdy nespravedlivý.A chodíš ke svý nebo už někam do caru?No já uvidím nic mi není jsem 6 den jen se mi motá dost hlava ale to může být i lékama.A tentokrát ani netestím až ráno před krví ted jsem doma žádný stresy z práce jako to bylo v tamtý práci takže pohoda.Už to prostě beru tak jak to je a bude nic jiného nezbývá. 😉
@vannilie tak to mě mrzí .je to děsnej pocit známe to tu všichni ale musíme věřit že bude líp i když v srdíčku to vždy zůstane. 😉

vannilie
6. črc 2011

ahoj holky

radunda
7. črc 2011

Ahoj, taky jsem prodělala tenhle týden revizi dělohy, byla jsem 9tt, v pondělí jsem měla jít na první screen do nemocnice, a dostat průkazku, místo toho jsem šla na kyretáž, pže mi gynekolog zjistil, že už tam flíček není, před 2 týdny bylo vše OK, už mu naskočilo i srdíčko a pak se najednou vypařil, měla jsem zamlklý potrat, jsem z toho úplně špatná, nemyslela jsem si nikdy, že by mě to mohlo takhle vzít. Jsem hrozná citlivka, všechno si moc beru, k tomu všemu mi umřel před půl rokem táta, tak jsem si myslela, že nás konečně potkalo štěstí, že když někdo odejde tak následně musí někdo nový přijít... a ono ne. Jak jste se s tím vyrovnaly vy? Jak dlouho jste byly po kyretáži na neschopence? Já když mě pouštěli v úterý domů, tak jsem už jenom špinila, ale dneska mě bolelo břicho jako kdybych měla dostat menstruaci a teď mi už teče krev jako při MS, a břicho nebolí, tak fakt nevím jestli to má tak být nebo s tím mám někam jít?

hedul
7. črc 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla tak jen pár novinek.. Dneska jsme byli na genetice, brali nám krev na karyotyp výsledky budou za 3 až 4 týdny tak uvidíme. Naštěstí mně doktorka trošku ujistila,že i kdyby se potvrdilo,že jsme nositeli nesprávné genetické informace tak při umnělím oplodnění se dají špatné embria poznat a tak doufám,že tak i tak to jednou výde. Když si pomyslím,že to v sobotu bude mněsíc od porodu mé malé holčičky tak jsem div živá pořád jen bračím. Naštěstí jsem začala chodit do práce tak je to o trošku lepší,ale dneska jsem si zase dala genetika sousedí s UTZ a já tam zase viděla samé těhotné a přišlo mi to zase moc líto následně jsem prořvala celé odpoledne. Psychologa nechci léky by mií sice pomohly,ale ty sezení bych vždycky obrečela tak raději nic.
Martasl hodně štěstí v nem. ať je vše vpořádku.
jinak všem ostatním moc děkuji za projevenou účast. Nikomu nepřeju aby zažil to co já holky buďte rádi,že to bylo do 12tt. Sice to bolí,ale přejde to a neni to tak zlé jako když je to později. Píšu z vlastní zkušenosti když jsem musela na revizi v 11tt tak to bylo zlé,ale tak nějak se to dalo pochopit a říkala jsem si bylo to v těch prvních třech nerizikovějších mněsících příště to výde až budu mít ty první tři mněsíce zasebou tak to už bude p=ohoda a ono né. Když už to tak muselo dopadnout co bych dala zato kdyby to bylo do 17tt než jsem ji začala cítit. Holky ještě Vám něco povím 14 dní jsem jedla prášky na zastavení laktace a ono je to mněsíc od porodu a já když si zmáčku na prsa tak mi teče pořád mlíko normálně bych se asi rozkojila. Je to děsný. Držte se! 🙂 Omlouvám se za ten román pá

fram
7. črc 2011

@vannilie @radunda holky, je mi moc líto, že jste si tím taky prošly. Já jsem si den po revizi vzala jeden den dovolenou a pak šla hned do práce. Krvácela jsem normálně jako při mrše. @radunda myslím, že to krvácení je v normě, jen kdyby trvalo moc dlouho, měla jsi velké bolesti nebo dokonce teplotu , tak hned k dr.

fram
7. črc 2011

@hedul často si na tebe vzpomenu právě proto, že si vůbec neumím představit, jakou bolest prožíváš. Moc držím palce, ať vám genetika dopadne dobře nebo ať najdou nějakou prkotinu, která půjde bez problémů řešit.

marulinka
7. črc 2011

@hedul sem ráda,že si se tady po delší době ukázala,taky na vás často myslím a jak píše Fram,neumím si tu bolest představit..moc na vás myslím a držím palečky...

lisounek
7. črc 2011

ahojky prosim Vás mam tri tydny po revizi taky nevydarene tehu, obcas sem zajdu .. jak dlouho jste prosim krvacely po bezne revizi?? mam ted mit klasicke sestinedeli a zatim jsem se tedy spineni versus krvaceni nezbavila :( je pravda, ze uz to bylo temer pryc asi 3 dny nic a ted to zacalo nanovo uplne jako MS... jen nevim,jak by mohla byt uz MS, kdyz jsem se doted cistila :( a dalsi asi trochu blby dotaz, ale tak zeptam se.. myslite ze mohu pouzit tampony, kdyz nemam vlastne jako po porodu? V tom horku je to uz desna otrava, porad vlozky a je to umorny..nejen ze clovek nic nemuze a koupat se nic a jeste toto... po normalnim porodu by me to nenapadlo vim, ze ocistky jsou hnus a infekcni,ale takhle? prominte asi se blbe ptam..samozrejme to radeji vydrzim, ale nejak se nemohu zbavit pocitu, ze je to jine nez po porodu... :( a taky je mozne mit 3 tydny po revizi uz MS? 😕

fram
8. črc 2011

@lisounek to mě mrzí,že máš za sebou taky revizi ☹ Já dostala první ms po 30-ti dnech, takže asi neporadím, jestli může být už po 3 týdnech. Ale tampony bych se bála, jestli se ještě čistíš, tak by to asi nebylo nejlepší. doufám, že tě to krvácení brzy přejde. Držím palce.

hanysek.hanysek
8. črc 2011

Ahoj holky, přidám se, jestli můžu. Jsem ani ne 14dní po "akci", 9+4 zamlklé těhotenství a jako bonus navíc laparoskopie. A vůbec jsem nekrvácela, jen pár kapek a potom už jen špinění- to vše trvalo 6dní. 10a11tý den po akci mě bolel podbřišek, ale už nebolí, takže to byla zřejmě ovu, takže to vypadá, že moje tělo funguje tak jak má. Jinak mám po té "akci" dírku na děloze, takže čekám na kontrolu jestli se hojí. Nesetkala ste se s tím některá z vás? Sexovat nemáme celé šestinedělí, i když v nemocnici mi řekli že stačí 14dní. Takže počkám až jak dopadne kontrola a potom se na to vrhneme. Cítím se dobře, nekrvácím, nic mě nebolí. Ale ta dírka mě znepokojuje, mám se bát?

martasl
8. črc 2011

ahoj holky
radunda,vannilie-holky,moc mě to mrzí,že vás to taky potkalo.doufám,že vám tady s náma bude líp a aspoň trochu utěšíme srdíčko i dušičku.chce to čas a zase bude líp.

lisounek-já jsem špinila dost dlouho,ms dorazila tuším až kolem 36-40dne.pokud nebolí břícho,tak je to ok.tampony a koupání bych ale určitě vynechala,za tu případnou infekci a s tím spojené problémy to fakt nestojí.

hedul-já jsem taky měla prášky a ještě jsem si musela silně stahovat prsa.to ti nedoporučili?Bolet to bude hrozně dlouho,já mám občas deky,koukám na utz(kterj nejsem schopná vyhodit a ani nechci) a bulím jak želva.ještě ke všemu se nám nedaří,snažíme se už 17 měsíců a nic.tento měsíc musíme vynechat kvůli té operaci.a jak píšeš,všude je těhulek,miminek a kočárků... ☹

andi2-ahoj.doufala jsem,že když jsi se tady dlouho neukázala,že už jsi třeba těhu.to je škoda...držím všechno co mám,ať to tentokrát vyjde a všechno dobře dopadlo.

hanysek.hanysek-tak to neporadím,o tomhle jsem ještě neslyšela.ale kdyby to bylo něco vážného,doktoři by to určitě řešili.nic to nebude,neboj.

andi2
8. črc 2011

Ahoj
@martasl občas jsem četla a taky jsme se stěhovali a nová práce tak moc času nebylo a taky než nám udělali tady net.ted jsem doma a čekám na výsledek v uterý jdu na krev netestím uvidíme nějak to neřeším radši už. 😉
@lisounek já měla po revizi ms po 19 dnech a bylo to v pořádku pak přišla další ms normálně.pokud jsi neměla nějaký bolesti apod.Stejně se myslím po 3 týdnech chodí na kontrolu. 😉
@hedul to je dobře že máš tu krev na karyotyp já tam mám odchylku sice malou ona je norma do určitého procenta.Ono se to právě vztahuje na určité pohlaví u mě je asi problém mít holčičku už když jsem čekala dceru tak jsem musela na plodovku u syna ne.Ale to vám pak dle výsledků řeknou jinak je to um.oplodnění s PGD vyberou to správné pohlaví.Držím moc pěstičky fakt si nedovedu představit v tak vysokém tt proto je dobré když budeš mít to vyšetření aby se to už nestalo když tam něco najdou. 😉

fram
8. črc 2011

@andi2 dej nám vědět, jak to v úterý dopadlo. Strašně moc držím palce 🙂 🙂 🙂

lisounek
8. črc 2011

děkuji no asi to nerisknu jelikož nevím, zda je to opravdu MS no :( já jsem byla v 8 tt a v dutince jsem němela vůbec plod, takže pro mě taky docela novinka 😢

jj a ta miminka a těhulky me taky ted dost berou :( navic mam tehotnou kamaradku, ktera se mnou konzultuje hadriky a vse, takze na jednu stranu se toho človek nejak nezbavi :(

vannilie
13. črc 2011

🙂

vannilie
13. črc 2011

ahoj holky,tak ja ja uz mam i po laparoskopii.mela jsem mimodelozni tehotenstvi ☹

fram
13. črc 2011

@vannilie to mě moc mrzí ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru