Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

ak303
7. srp 2009

Veri a kam chodíš??

janinac
7. srp 2009

Jooo to jsem čekala takový dardy ☹ Ale co je oproti tomu zdravý dítě..a už nemuset nikdy podstoupit revizi. Snad na to brzy našetříme....ještě zkusím uhánět pojišťovnu...třeba by na to ještě mohli něco přispívat. Přece jenom, kdyby se narodil hemofilik, tak je to bude stát mnohem víc.

rendulina
7. srp 2009

V našem CAR pokud to máš ještě hrazené pojišťovnou,tak platíš jen za ICSI-5.100kč + nějaké podpůrné léky po ET(utrogestan)=200kč.Pokud si vybereš hormonální ijnekce na stimulaci v tzv.peru(je to pohodlnější a doplácí se za to-dle UZ,jak reaguješ).Tak za toto cca 6.000kč
Ale za ty hrazené pojišťovnou (pokud se vejdeš do určité dávky,neplatíš nic)

Tak že nás ty 3 IVF vyšly vždy na 5.100+200kč
A to 5.IVF již kolem 25.000kč - pojišťovna nám uznala (jelikož u 4.IVF nedošlo k ET)to,že jsme byli z 1/2 samoplátci.
Na 6.IVF již musíme již našetřit těch cca 60.000kč ☹ 🙄

janinac
7. srp 2009

A nebyla jste některá na tom umělém v Praze??? Nevíte jaký centrum je tam asi tak nejlepší??

janinac
7. srp 2009

Rendo a kam ty jezdíš???
a na tu 6IVF už vám nepřispějou nic jo? ☹

veria
7. srp 2009

Já jsem z Brna, takže jsem byla v Heliosu a na Obilňáku v Brně.
Janinac, jenže ono je na tom nejhorší to, že ani tyhle pálky ti nezaručí, že otěhotníš a porodíš zdravý dítě. Kdyby tomu tak bylo, tak bych dala klidně 200 tis, kdyby to byla jistota.

ak303
7. srp 2009

Já byla v unice. Noo jak koukám, tak to jsou pěkně velký rozdíly 😖

rendulina
7. srp 2009

A prodloužená kultivace + zamražení embryí se u nás v CAR "zatím neplatí"jen rozmražení.Ale od září či nového roku,budou prý nějaké změny,tak jsem zvědavá,co vymyslí 😒

ak : to jsi čiperka,že po týdnu od revize již jezdíš na kole?! Mě nakázali vyloženě klidový režim...

veria
7. srp 2009

Já jsem taky žádný klidový režim neměla, na revizi v pátek a v pondělí jsem už šupajdila do práce. Mně to pomohlo, práce je nepřítel myšlenek. Takže aspoň přes den jsem na to zapomněla, pak jsem si večer pobrečela a tak dokola. No prostě těch 1. 14dní bylo hrozných, ale už to odnes čas.

rendulina
7. srp 2009

Jezdíme do CAR Apolinář - je to státní všeobecná gynekologická fakultní nemocnice,kde tolik nerejžují ale i tak no...

http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm

veria
7. srp 2009

AK - jj, Unica je dražší o něco. Ale Obi taky není zrovna levnej, nato, že je státní. No, co naděláme. Horší bude, až si ty cykly vyčerpáme, dávat 60 tis. za 30% šanci....(těm 50% co uvádějí, moc nevěřím, a stejně z toho pak 15-20% potratí - to mi říkali na Obi, že to tak nějak je).

veria
7. srp 2009

Rendu, Apolinář je úplně nejlevnější, co jsem kdy slyšela, např. brněnský státní Obilňák má ceny jak soukromé centrum.

ak303
7. srp 2009

No jak jsem řekla, nikdo mi nic nezakázal, nic kromě dušičky mě nebolí, tak co se budu válet. Jinak jsem měla jít taky už před týdnem do práce,ale nechala jsem si neschopenku, ať to všechno nějak vstřebám. Na kole jsme byli jen chvíli asi 20 km, přece jen jsem měla obavu, ale teď už asi půjdu do všeho naplno.

janinac
7. srp 2009

Verio já vím, že ti nikdo nezaručí, že hned otěhotníš a že to mimčo bude zdravý...ale tak nějak věřím, že když nemám problém otěhotnět,tak že by nemusel být problém ani při umělém...jen potřebujeme aby nám vybrali tu holčičku, kvůli té mojí genetice a když budou vybírat holčičku, tak i proberou,jestli je to vajíčko zdravý.

Holky já taky nemám žádný klidový režim...hned za dva dny jsem komplet vygruntovala celý barák..jinak bych se asi doma zbláznila ☹

Rendo děkuju...ty jezdíš taky do Prahy, takže jednou nad tím taky budu uvažovat... zatím se jen ptám, protože si neumím představit všechno tohle podstupovat ☹

ak303
7. srp 2009

No ještě mám dva pokusy, pak už platit vše. Ale doufám, že až sem se nedostanu. ach jo. A klidový režim neberu, jak říkáš Jani je to na zbláznění.

janinac
7. srp 2009

Holky pak mi tu budete muset dávat rady co ty všechny zkratky znamenají a co všechno nás ještě čeká 😅 Už se těším až si jednou řeknu, že to všechno špatný máme za sebou....teď už ani neříkám, že bude líp, protože vždycky když jsem to napsala, tak se zase něco po.ralo ☹ tak říkám, že snad už hůř nebude ☹ Zrovna tu vedle mě sedí Adámek a řiká "mimi není...mimi hají pryč" ☹ To mě dostává ☹

ak303
7. srp 2009

jééé to je zlatíčko. Musíme věřit že vše dobře dopadne, i když to teď tak možná nevypadá.

evuliss
autor
7. srp 2009

Ahoj holky!!Jak vidím pěkně se nám tady rozjela debata!
Rendulino- to víš,pocity mám strašný,úzkost,chce se mi brečet jen se někdo zmíní o dětech,nerada teď chodím mezi děti ale mezi kamarády ráda,protože mi to pomáhá na to nemyslet!
Jo holky-co se týká toho koupání tak 6 neděl od revize by jste vůbec neměly používat tampony,je to nebezpečné kvůli infekci,protože to špinění a binec který by mohl volně odtékat se vám nahromadí a je to infekce jak vyšitá a je jedno jestli ten tampon zavede třeba jen na půl hodiny!
Jen taková rada,osobně raději vynechávám koupání,tampony apod.

evuliss
autor
7. srp 2009

Jo a my jsme za první IVF daly asi 25.000,- za druhé asi taky tak a za třetí 45.000.- protože jsme si nechaly udělat PGD (preimlantační genetická diagnostika) na embryjkách a to stojí na 1 embryjko 5.000,- ale naštěstí byly úplně zdravé bez jaké koli genetické změny!!

zlababa07
7. srp 2009

Ahoj holčiny, mám to taky za sebou (konec června, byla jsem v 10 tt). Jen jsem vás chtěla podpořit a říct vám, že brzy bude líp, uvidíte. Nejpozději po první ms se budete cítit o 100% lépe. Mě dorazila po 37 dnech a teď už se jen dívám dopředu a těším se na druhou a třeba ta třetí už nedorazí 🙂 S tím koupáním a tampony bych byla taky opatrná, v nemocnici mi říkali 3 týdny ani do vany, nesexovat a tampony taky nepoužívat. Moře si myslím, že je lepší,ale asi taky záleží kde. Třeba v Bibione bych se asi trochu infekce bála. Každopádně bych tampony vynechala, je to prý pro množení bakterií ještě horší než bez nich.

evuliss
autor
7. srp 2009

Zlababo. máš určitě pravdu,100%-měě to taky říkaly i o tom koupání a tamponech!

janinac
7. srp 2009

Holky já taky nejsem zrovna pro tampony, ale vykoupat v moři se chci a už budu pomalu 3 týdny po revizi a tak si řikám, že je lepší pořád něco než nic...ale ještě než pojedeme jdu na kontrolu na gyndu a tak se domluvím se svým gynekologem jestli je lepší tampon nebo spíš nic. Samozřejmě to záleží i na tom jestli budu ještě krvácet...pokud ano, tak budu mít vložku a do vody mě nikdo nedostane a tampon si v žádném případě nevezmu.

janinac
7. srp 2009

Evulis...to znamená, že když oplodní třeba deset vajíček tak všechny prohlídnou a zaplatíš za to 50tis? A co když budou všechny špatný???

veria
7. srp 2009

Jani, tak to je holt smůla. Ale víš co, ono se tolik embryií na PGD ani nedává, i když jich máš víc, většinou jich jde na to tak 5, právě kvůli té ceně.

evuliss
autor
8. srp 2009

janinac: ne ne to si sama řekneš kolik těch embyjek chceš tím PGD vyšetřit-dělají se nejmíň 3 a pak to můžeš po jednom navyšovat...ty 3 stojí 15.000,- to je základ a každé další 5.000,-My si nechaly z 5 vyšetřit 3 a byly O.K. takže se předpokládá více že ty ostatní jsou také v pořádku....Veria má pravdu v tom co napsala!
Pokud by ty embryjka podle PGD byly špatný,tak je to bohužel špatný,nedojde teda k ET a tím pádem je IVF neplatný pokus a pojišťovna ho nepočítá a máš nárok na nový IVF.....Že buodu embrya nekvalitní s tím se zkrátka musí také počítat ☹

evuliss
autor
8. srp 2009

Janinac: určitě se s gyndr.domluv na tom koupání atd. Věřím že se na moře těšíš ale po rozhovoru s gyndr.budeš jistější a klidnější a je to lepší než se vracet dříve z dovči kvůli infekci,zánětu apod. 😉 Jinak ti přeju ať se na dovči příjemně zotavíš po revizi a dušičce se uleví!!

janinac
8. srp 2009

Holky tak jestli to dobře chápu, tak ženský se pod malou narkozou odeberou vajíčka a chlap dá normálně spermie...a pak se oplodní ty vajíčka..a v případě PGD, když potřebujeme jen holčičku, tak se vajíčko oplodní tou "holčičí" spermií...a pak se zjišťuje jestli je to oplodněné vajíčko zdravé a jestli to doopravdy holčička je (a právě za tohle se platí těch 15tis za 3 vajíčka jo?) a když si pak nechám zavést jen jedno, tak ty zbývající dvě se dají zamrazit?

Evulis děkuju...ještě nás čeká teď týden doma...pak si jedeme v pondělí 17.8. pro výsledky z pitvy ☹ Holky pro to se mi tak hrozně moc nechce ☹ Nechápu proč to malý museli pitvat ☹ a v úterý 18.8. odjíždíme...kéž bych se vrátila s úplně čistou hlavou a vzpomínala bych jen občas.

ak303
8. srp 2009

Ahoj holky, jani drž se...vím že to bude těžký, ale určitě to zvládneš. Na dovolené si odpočineš, uvolníš, přijdeš na jiné myšlenky a bude dobře uvidíš. Držím palečky 🙂

andyva
9. srp 2009

Ahoj holky,je fajn,že tu je takové téma-teda fajn-jak se to vezme,myslím fajn pro bolavou duši.Mě čeká revize zítra ☹ Včera večer jsem začala trochu špinit,byla jsem 14tt a tak jsem běžela na gyndu(teď zas nešpiním vůbec)a tam mi zjistili,že miminko nemá žádnou srdeční akci-tu jsem měla potvrzenou již v8tt.Jsem z toho ještě v šoku.Bylo to šílený,jak jsem tam ležela na UTZ a Mudra na to koukal a celou dobu nic neříkal,pak si ještě zavolal kolegu-to už jsem začla tušit,že je něco špatně.Celou noc jsem měla tuto scénu před očima a ještě dlouho mít budu.Nevím,jak to říct mojí rodině,kolegům v práci,přátelům-je to hrozné.

ak303
9. srp 2009

Ahoj andy, víme všechny jak Ti je. Držím palečky, drž se, teď je špatně ale bude dobře. Moc na tebe myslím a zítra budu ještě víc. Drž se holčino.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru