Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

evuliss
autor
9. srp 2009

Andyva: je mi to moooc líto,zažily jsme si to všechny a víme jak ti je!!Nevím co ti konkrétně říct,protože nic nepomáhá dokud je to "čerstvé".............snad jen že to opravdu aspoň trochu přejde a musíš být teď moc silná!!Posílám pohlazení a obejmutí a moooc sil ať to zvládneš!!Kdykoliv napiš -poradíme pokud budeme vědět a nezůstávej raději sama ať tě špatný myšlenky neužírají,pořád buď s někým!!

Janinac: já bych měla mít výsledky histologie tak někdy v pátek,ale nepočítám ze zázraky,stejně mi nic neřeknou a navíc mě úplně děsí že oni tomu embryjku co ti z dělohy odstranily říkají "materiál" ☹ teda mě to tak v Caru říkaly......Dovovlenou si užij naplno!!

evuliss
autor
9. srp 2009

Všechny zdravím a přeji krásnou neděli!!!!!! 🙂

lindazofie
9. srp 2009

Ahojky, jsem po druhé MS po revizi. Je mi líto všech, které to teď čerstvě prožívají. Šéf všude vykládá, že mě propustí, je mi z toho smutno.

ak303
9. srp 2009

Ahojík, proč by tě měl propustit?? To je nějaký blb...Holka drž se

zlababa07
9. srp 2009

Přeji taky hezkou neděli a Andy, je mi to moc líto a moc ti držím palečky, aby to rychle přebolelo. Vím, že si asi říkáš, že ti teď nějaké řeči nepomůžou, ale čas vše zahojí. Hlavně se tím moc netrap, vím, že to teď bude hodně těžké, ale uidíš, že brzy bude zase líp. Mě třeba hodně pomohlo se něčím zaměstnat, nemít čas se tím zabývat. Tak hlavu vzhůru a drž se, holka. Myslím na tebe.

andyva
9. srp 2009

holky,děkuji moc za slova útěchy.Už bych tu revizi chtěla mít za sebou,protože ten pocit,že to malé je stále ve mě,je hrozný.Chodím vždy s obavou na WC.Až budu mít trochu sílu,tak si přečtu i vaše osudy ☹

sluninka
9. srp 2009

andy..tak na zítra přeji hodně síly...taky jsem si tím prošla, mě(spíš plodu) taky šanci dávali a nakonec než jsem dorazila na revizi, tak to mé tělo vypudilo samo doma na wc...šílený...
tak teda nechápu proč s tou revizí dr čekají a neudělají ji hned, když už není naděje ☹ už takhle se dost trápíš a ještě tohle navíc 😔

sluninka
9. srp 2009

...omlouvám se za takové popsání, nějak jsem si na to jen vzpomněla 😨

lindazofie
9. srp 2009

Ak303 propustí mě proto, že nejsem těhu, prý moje chyba, on za to přeci nemůže a už mě nechce zpátky, zmenšil objem práce. Prý pro mě nemá práci. A buď v poho, že?

zlababa07
9. srp 2009

Lindo, to je pěknej idiot ten tvůj šéf. A neexistuje něco jako ochranná lhůta na nemocenské? Jak dlouho na ní můžeš být? Moc se v tomhle nevyznám, ale kdyby to šlo, vydrž na PN co nejdéle a mezitím honem honem těhu a když se zadaří, měla bys vyhráno. To je fakt strašný, jak jou někteří lidé necitliví ☹

evuliss
autor
9. srp 2009

Já vím z vlastní zkušenosti že na neschopence můžeš být rok,nebo spíš tak že rok ti budou platit nemocenské dávky.....V PN tě propustit nemůžou,až ji ukončíš.A zaměstnavatel ti pak musí nabídnout nějakou práci a až by jsi ji odmítla tak tě může propustit...ale pokud by tě propustil jen tak že nemá místo tak by ti zřejmně měl dát odstupný......Takhle nějak to řekly v práci mě,ale nakonec práci mít budu-něco se najde-už zítra jdu do práce omrknout co a jak,co se změnilo a pod.
Sluninko: to opravdu muselo být šílený,to je fakt kalamita!!Mě naštěstí udělaly revizi jen pár hodin po tom co zjistily že miminku nebije srdíčko-jinak bych zešílela tím čekáním 😒
Lindazofie: přeju ti ať ti to s prací dobře dopadne,protože víc katastrof v životě už si nezasloužíme!!

janinac
10. srp 2009

Andy ach jo ☹ Je mi to líto ☹ Snad tě vezmou co nejdřív, aby jsi to měla rychle za sebou...

Evulis..cože??? Materiál??? To je hrozný ☹ Tak to mi řeknou jednou a budou mi muset dát prášky na uklidnění ☹

Sluninko ježiš to si vůbec neumím představit ☹ A řekli ti v nemocnici, že je dobře, že se s tím tělo "vypořádalo" takhle samo??? Někde jsem četla, že je to lepší protože tělo úplně přesně funguje a udělalo to, co je přirozený...ale ta představa ☹ brrr ☹

Lindo Evulis má pravdu..pokud jsi na PN tak tě nemůže vyhodit (ale teda musí to být fakt idiot 😠 ) a pak, tě musí bud nabídnout něco jiného nebo vyplatit odstupné...ale je mi jasný, že tyhle typy šéfů v tom umí chodit a nabídne ti něco, aby jsi to nepřijala a dala jsi sama výpověď...Nemáš v okolí něco, kde by byla jiná práce???? Aby jsi měla radši něco připraveného.

evuliss
autor
10. srp 2009

Janinac: ahoj,jo "materiál" který byl odstraněn z dělohy atd................. tak se mnou mluvila dr. před revizí,no taky jsem se z toho roztřepala ☹
S tou prací je to fakt šílený,práce je málo,zvlášť v malých regionech a já měla práci ráda a mám tam spoustu kamarádů a ten zvyk taky udělá svoje!!Takže jsem vzala méně placené místo s nižším postem,hlavně abych práci neztratila a nastupuji někdy příští týden-asi- tedy doufáááám!!!!

lindazofie
10. srp 2009

Já půjdu do práce koncem srpna nebo začátkem září, normálně tam nastoupím a uvidím. Když mi chce dát výpověď, tak ať dá, nebudu mu přeci dělat radost, že se z toho hroutím ne? Ale po více jak 14 letech je to síla.
Koncem srpna dle domluvy tam mám jít a řekne mi jestli má pro mě práci či ne. Tak uvidím co mi nabídne. Ale kamarádi už 100% nebudem, kašlu na něj na chudáka

besinka7
10. srp 2009

ahojky holky, tak nějak jsem pročítala Vaše další psaníčka od doby, kdy jsem sem psala já, tak se taky přidávám. jsem měsíc po potratu (ve 22.týdnu, dvojčátka, po 1.IVF). Co se týče zdraví, tak pořád trochu špiním, je to tm, že mi Dr. našla na kontrole ještě sraženinu z revize, ale to prý odteče samo, jinak mi v placentě našli streptokoka, takže mě cpou ještě antibiotikama, začlo mě poslední tři dny dost bolet břicho jako na MS, ale zatím nic ... ☹, asi se nám všem nejvíc uleví, až bude šestinedělí pryč a proběhne jeden cyklus. co se týče psychiky, myslím, že určitě čas vše vyléčí, tak jako všechno a musím říct, že s tím chozením mezi lidi jsem na tom stejně jako před měsícem, ale to bude asi časem lepší, je mi určitě líp, ale pořád to absolutně není ono ☹ a co teda hlavně mně nepřidá, nevím jak je to u Vás, tak je to, že opravdu nemůžu mít děti přirozenou cestou. můj problém byl ten, že jsem nemenstruovala, takže ani neovulovala. a teď je zase ten stejný kolotoč přede mnou ..... když nepřijde menstruace a všechno se samo nespraví (i když se uvádí, že u některých ženských to IVF tak nějak "nakopne" to tělo a pak to jde samo), tak zase vyvolávací injekce na MS, pak zase návštěva IVF centra, teď u mě je asi ten problém, že nemůžu kvůli zkrácenému čípku donosit dvojčata, tak co u IVF ?? nechat si zavést jen jedno embrio, ale pak je menš pravděpodobnost ..... a tyto otázky se mi pořád honí hlavou a depka je hlavně tady z toho. sakra, když už má problém člověk jenom otěhotnět, tak jak se má těšit, že za 3 měsíce to bude zkoušet, když ví, že to stejně nešlo ..... ??? ☹ je to začarovanej kruh a já nevím jak y, ale já jsem hlavně z tohoto už úplně unavená a deprimovaná. a t se člověk má dostat do pohody ☹
holčiny, moc s Váma všema soucítím a tak moc bych si přála, aby jsme všechny mohly přejít do jiné sekce tohoto chatu ☹ DRŽTE SE VŠECHNY, JSTE MOC STATEČNÝ !!!!!!!!

dablikolik
10. srp 2009

holky hrozně mě bolí podbřišek a tojsem 22DC před druhou po revizovou MS. Pořád přemýšlím zda se nestal zázrak a já nemohla otěhotnět.

evuliss
autor
10. srp 2009

Besinko: zdravím! Rozumím ti jak ti je,ale není pravda že pokud si necháš po IVF zavést jen jedno embryo je menší pravděpodobnost,je stejná!A pokud jde o ten čípek,možná by to lékaři udělaly ještě tak že bys byla celé těhu pod kontrolou buď klidový režim doma v postely nebo pro větší jistotu v nemocnici!!Pokud se leží není tak velký tlak na čípek.Taky mám problémy s MS beru prášky na vyvolání apod. takže mám taky hodně plnou hlavu otázek a obav,ale lékaři jsou dnes téměř čarodějové a dokáží skoro vše-jen si vybrat ty správné a dobrý CAR !!
Držím ti strašně palce ať se cítíš líp.poradila bych ti chodit ven,do kina,do práce někam kde na to nebudeš tolik myslet a až nasbíráš síly hlaně psychické tak se zkus dát do boje-ono to opravdu jednou vyjde!!

Dablikolik: zázrak se stát mohl,můžeš být těhu a pokud ano,tak ti to moc přeji a ať je vše v pohodě,ale zajdi co nejdřív k lékaři ať něco nezanedbáš!A pokud ne, a přijde mrcha tak to je mi líto,ale vydržaj-boží mlejny fakt melou!!A i tobě se poštěstí!!

evuliss
autor
10. srp 2009

A ještě prosím,holčiny,dotaz!!
Jak dlouho po revizi jste měly sex?Mě všichni říkají že by jsme to měly vydržet aspoň do první MS,ale pokud by to nešlo a nemám žádné problémy tak stačí alespoň 3 týdny od revize??!!je to po těch krutých týdnech aspoň jedna "příjemná činnost" tak už by jsme s přítelem chtěly!! 🙂
Díky za názory a zkušenosti!!

janinac
10. srp 2009

Besinko já jsem četla, že je lepší když se zavádí jen jedno embryjko, protože když jsou dvě, tak to tělo to nemusí zvládnout...ale s jedním si může spíš poradit. Že se teď většinou zavádí dvě, ale pro to tělo je to větší nápor. Nevím co je na tom pravda, ale u tebe bych si typla, že by bylo daleko lepší zavést jen jedno, protože bych se fakt bála, že se s dvojčátky bude opakovat to co teď ☹

Dablikolik jéééé ty jo, to by bylo super, kdyby jsi byla těhu a na všechny by jsi tu prskla těhubacila 😵 nebo alespoň takovou správnou pozitivní náladu 😵 A jestli ta mrcha dorazí, tak budeš vědět, že tělo normálně funguje a třeba budeš těhu další měsíc 😉

Evulis jééé ty řešíš to samý co my doma 😀 Já jsem taky slyšela, že ty první tři týdny po revizi určitě neee a to určitě dodržíme, ale to bych si typla, že bude tak maximální hranice 😀 a pak to s kondomem zkusíme.
Jako 14tt těhu..teď takový zákrok a čekat třeba dalších 6 týdnů...to fakt nevím... člověk potřebuje přijít na jiné myšlenky, že jo? 😉

Já si mám jít sednout v pátek s kamarádkama na véču...mám z toho trochu strach, protože mám problém jít mezi lidi, mám pocit, že na mě všichni koukají a nebo nekoukají, aby se mnou nemuseli mluvit...vím, že to tak není a že většina lidí o tomhle vůbec neví...ale zase jednou musím začít normálně žít. Ale musím napsat, že se začínám vracet do normálu...dneska je to třetí den co jsem už nebrečela a i když na prcka pořád myslím tak už to beru jako, že co bylo to bylo a člověk musí normálně fungovat dál...

besinka7
10. srp 2009

holky, jste úžasný, fakt! to tak strašně pomůže, svěřit se a když mi na to tak pozitivně odpovíte a hlavně poradíte, je mi hned líp 🙂 samy máte přitom svoje trápeníčka a dokážete tak pěkně povzbudit, jste super baby 🙂 a musím říct, že ten dotaz od evuliss na ten sexík po revizi, ten mi zvedl náladu úplně nejvíc 🙂 když to tak vezmete jaký musíme řešit pořád otázky: kdy se můžeme koupat a kdy přijde MS a co nás kde bolí a nejdenou je tady konečně pro nás všechny aspoň příjemnější téma "sexík" 🙂, aspoň nějaké odlehčení, no ne ? 🙂 Evuliss, mně bylo od všech doktorů řečeno, že ne po MS, ale až po šestinedělí, tak taky poctivě čekáme, i když chuť by teda byla velká 🙂, už proto, že jsme ho měli zakázaný celou dobu mého těhu, takže už půl roku nic 🙂 to se budou teprve dělat děti, s chutí -)Janinacku, také Ti děkuji za Tvůj názor, myslím, že něco na tom bude a mimochodem, Adámek je moooc ěkné dítko 🙂 holčindy, dobrou a zase se ukážu, fakt je moje nálada hned lepší, díííky Vám. papa

evuliss
autor
10. srp 2009

Jejda,to je super že vám můj dotázek zvedl náladu!!Už to s přítelem nemůžu vydržet jak pořád škemrá a škemrá ale chápe to že musíme dodržet aspoň ty 3 týdny!!Už taky tak 2 měsíce nic,tak mu to zřejmně leze na mozek 😅
Janinac: s kamarádkama na véču jdi,pokud jsou to dobré kamarádky budou tvé pocity respektovat a uvidíš že ti bude líp,mě to teda strašně pomohlo!!Taky jsem si dneska říkala že už bych byla 12 tt a snad by bylo vyhráno,ale nechci se stresovat a těm myšlenkám se chci vyhýbat,protože tím trápím nejen sebe ale okolí....přítel,rodina.....
Dobrou noc,děvčátka a ráno ať je líp!!

andyva
11. srp 2009

Ahoj holky,tak mám po revizi,v neděli v noci jsem začala mít kontrakce,v po ráno jsem už začala silně krvácet,bolesti tak po minutě,sedla jsem do auta a minimálně 120/km/h/frčela do porodky,tam na záchodě jsem asi potratila,protože jsem slyšela něco žbluńknout do mísy,ani jsem neměla sílu a odvahu se mrknout,hned mě vzali na UTZ,plod tam už nebyl a do 20-ti minut jsem byla na sále.Před chvilkou jsem dorazila domů.Já se víceméně pořád trápím otázkou,proč se to opět stalo.Jsem zvědavá na zprávu z histologie.
Holky ,já si spíš řík´ám,že až otěhotním,tak už se radovat snad ani nebudu,budu asi ve stresu,co zas bude a hlavně,už bych se tím nikomu nechlubila,každej mě lituje,kouká na mě jak na chudinku,je to hrozný a spousta lidí to ještě ani neví,hlavně v práci a taky můj syn,který je na táboře.
Jo a jetště k tý revizi,Mudr říkal,že je lepší ,když se to rozjede samo,protože,když vás čistí,tak to není pak tak násilné.

evuliss
autor
11. srp 2009

Zdravím všechny!!!
ANDYVO: to sis teda něco protrpěla holka!!Je mi to moc líto a posílám pohlazení.co víc říct ☹
Taky se bojím že kdybych byla znova těhotná tak to budou od kontroly ke kontrole jen jeden velký strach a stres a pak že těhotenství má být nejkrásnější období v životě ženy,že??
Drž se holka...........čas to tochu vyléčí!!

besinka7
11. srp 2009

ahojky holky, andyvo ... připojuji se k evuliss ... je mi to moc líto a i když té energie moc nemáme asi žádná, tak Ti aspoň nějakou posílám .... tady ty zprávy se čtou strašně těžko a člověk si říká "sakra" proč jich musí přibývat, proč nás nenechá příroda všechny porodit bez problémů zdravé miminko ?!?!" ale holky, máme na to právo jako všechny ostatní maminky a my se taky dočkáme, nebojte 🙂
Co se týče těhotenství fakt se říká, že po takovéto zkušenosti už se tomu ženská neubrání, že je vystrašená a s každým " zaraženým prdíkem" letí na ultrazvuk celá vystrašěná, ale to je hold náš osud a myslím, že my jsem už zvyklý na takový věci, že i to vydržíme, ale bude to každopádně těžký☹

janinac
11. srp 2009

Ahoj

Andy ☹ Snad měl alespoň doktor pravdu a když už toho neměli tolik na čištění, tak se rychleji tělo srovná...i když tělo a psychika jsou dvě různý věci ☹ At ti je brzy líp...

Evulis a Besi....holky máte naprostou pravdu... i když další těhu bude už v rukou lékařů a budu vědět, že mi "namíchají" holčičku, tak se budu bát až dokud jít nebudu držet poprvý v náruči...rozhodně to nebude těhu v klídku a v pohodě ☹

evuliss
autor
11. srp 2009

DABLIKOLIK---tak co,něco nového??????????? 😉

Janinac--- držím palce i na nohou 🙂

janinac
11. srp 2009

Evulis to radši neeee...to by jsi měla křeče než budu těhu 😉 Teď si neumím představit být těhu, takže minimálně rok si dáme pauzu..našetříme a pak začneme zjišťovat co a jak a pak teprve můžeš začít držet palce 😉 ale to si myslím, že tady většina holčin už bude mít nějakého drobečka u sebe a nebo už budou mít pořádně pupíky 😵

Na Dablikolik jsem taky dneska myslela...snad by nám přišla napsat, kdyby jí to vyšlo 😵 kééééž by.... 😵

evuliss
autor
11. srp 2009

jANINAC to máš jedno,hlavně aby ti to pomohlo!! 🙂 Já si taky vždycky říkám příští rok,za půl roku,do vánoc,do prázdnin atd. ale už si to říkám 12 dlouhých let a nic!!!!!! 😝
Dablikolik by se vážně mohla ozvat,když nás tak navnadila,ale hlavně ať je to v pohodě

lindazofie
12. srp 2009

Ahojky, Evuliss 12 let??

andyva
12. srp 2009

Ahoj holky,děkuji za povzbudivá slova,je mi už o dost lépe.Holky ,snažit se budu minimálně až za rok,teď hlavně ani není s kým-s přítele´m jsem se rozešla-měla jsem to udělat už dávno a chci se dát trochu do kupy-cvičit a zhubnout 😉 Holky a vy ,co se začínáte snažit,tak přeji už jen vše dobré.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru