Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andyva
12. srp 2009

Jani,třeba za rok budem opět spolu ve společném termínu 😉

dablikolik
12. srp 2009

evulis my to do šestinedělí nevydrželi, ale to bylo jen jednou. A hned po MS jsme se už sexíku nebránili. MS mám dostat buď v neděli nebo příští čtvrtek

janinac
12. srp 2009

Andy tak koukám, že u tebe to byl totální obrat ☹ Ale jestli jsi ráda, že jste se rozešli, tak je to jenom dobře...a cvičení je dobrej nápad, člověk potřebuje "přemýšlet" taky nad nečím jiným 😵
A bylo by super, kdyby jsme se zase sešli v jednom termínu 😵 i když u nás to bude asi na dýl...já se v květnu vrátím do práce a pak tam chci alespoň rok vydržet aby jsme si na to umělý našetřili...takže u nás to bude asi za dýl jak za rok ☹

Holky a jak vy to máte doma s chlapama?? Změnil se nějak váš vztah po revizi??? U nás teda k lepšímu...jen mi občas vadí, že o tom už manžel nechce mluvit...prostě řekne, co bylo to bylo a prosím nemluv už o tom...třeba včera mu řikám: tak dneska bych začínala šestnáctý týden a měla jsem jít na tripl testy a kdyby to bylo jako s Adámkem, tak bych za 14 dní cejtila první pohyby ☹ a on mi řekl jen "nech toho, nemluv o tom" ☹ Já vím, že ho to pořád trápí a že to drží v sobě....ale pak jsem ráda, že už to nepitváme....takže já vlastně ani nevím co chci 😅 , ale jinak je daleko víc pozornější a víc mi pomáhá.....i ta dovolená byl vlastně spíš jeho nápad a že jí fakt naplánoval do detailů 😵

Evulis...ježiš 12 let?? A to jsi měla teď první revizi?? A před tím Vám to nevycházelo po umělém nebo přirozenou cestou?

janinac
12. srp 2009

Holky byla jste některá na vyvolávačce??? Já byla minulý týden a pořád krvácím tak divně ☹ pořád nic nic nic a když jdu na záchod tak ze mě vypadne kus krve (omlouvám se za popis) a pak zase nic dokud nejdu na záchod, takže piju jak amina, abych pořád lítala 😅 ale už je to vlastně týden a je to pořád stejný.

dablikolik
12. srp 2009

jani náš vztah s manželem po revizi je .... jak jen to popsat. Manža se o tom nechce byvit a když mu řeknu, že bych byla 19tt a cítila mimi tak se na mě jen podívá a myslí si něco o bláznech. Manža se teď dost věnuje koníčkům a já jsem věčně se psem sama doma. Když se chci přitulit nebo trochu něhy tak je takový odtažitý. Myslím, že to nechce zažít znova. u nás to bude chtít hodně času, ale nevím jak takhle sama zvládnu kdyžtak další IVF

janinac
12. srp 2009

dablik tak to je vlastně jako u nás...jen jsme teda víc spolu, ale ani můj manžel nechce o dalším mimču slyšet. I když si myslím, že u nás je to tím, že si myslím, že ho mrzí, že kdyby to byla holčička, tak by bylo všechno v pořádku..a že za to může on, že to byl chlapeček ☹ i když já to tak vůbec neberu.

dablikolik
12. srp 2009

jani jak kdyby to byla holčička tak by bylo všechno v pořádku

janinac
12. srp 2009

Dablik já jsem přenašečka hemofilie a záleží hlavně na pohlaví miminka...když se oplodní "nemocné" vajíčko "klučíčí" spermií, tak to bude hemofilik (a to právě byl...a byla to těžká forma hemofilie) a kdyby bylo to "nemocné" vajíčko oplodněné "holčičí" spermií, tak by byla přenašečka. To by byla jako já...jen by to mohla pak přenést na svoje děti, ale neměla by žádné problémy. Takže kdyby tohle těhu byla holčička a né kluk, tak by bylo všechno v pořádku...čekala bych holčičku, která by byla přenašečka, ale né nemocná.

dablikolik
12. srp 2009

aha tak to je docela mazec. Vůbec jsem netučila, že tohle existuje. ☹

janinac
12. srp 2009

Dablik jojo mazec...ale když jsem si přečetla o všem syndromech co může dítě mít...ty jo, zlatá hemofilie...Oni nám nabízeli umělý oplodnění s tím, že vyberou jen holčičku, ale taky nám řikali o všech rizikách, který můžou být a tak jsme šli do přirozeného početí...měli jsme totiž 75ti % šanci, že budeme mít zdravé dítě (zdravá holčička, zdravý kluk nebo holčička přenašečka),takže jsme to riskli a bohužel to nevyšlo ☹

andyva
12. srp 2009

Jani a u Adámka jsi ještě přenašečkou nebyla?

janinac
12. srp 2009

Andy já jsem přenašečka od narození...ale přenáší se to na 50 procent dětí...a většinou jsou ty první zdravý. Takže když jsem čekala Adámka, tak jsme taky museli podstoupit ty odběry z placenty a pak jsme se dozvěděli, že je to zdravej chlapeček...u nás v rodině se to přenáší tak, že první dítě je zdravý vždycky a ostatní jsou už nemocný nebo přenašečky. Takže to můžeme zkusit přirozenou cestou, ale šance, že to bude zdravej chlapeček je téměř nulová....takže pak už je to buď a nebo...takže si radši necháme namíchat holčičku...sice to bude drahý, ale bude to 100%.

evuliss
autor
12. srp 2009

Ano....LIndazofie.12 let čekání na mimičo!!!!

evuliss
autor
12. srp 2009

Janinac. ano ted poprvé jsem byla těhu a hned revize v 9 tt to si neumíš představit (no asi umíš) jak jsme byly všichni šťastní při prvním pozitivním testu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Konečne po těch letech jsme si plánovaly jména miminek,co koupíme atd.Pak taková rána a revize.pro mě na pár dní skončil svět,jen černo a smutek!!!! ☹ Přirozeně jsem ještě nikdy neotěhotněla a po 3 IVF také ne až po 3.IVF nám zbyly konečně embryjka a po KET první těhu!!!
A s přítelem to je taky asi jako u Janinac,taky o tom nechce mluvit.....Jenže já bych se asi měla rozhodnout jako ANDYVA a protože u nás to není růžové už dlouho,přítel je lenoch,morous a možná by bylo lepší taky začít od začátku,snad se odhodlám 😝 Už kvůli jeho názorům,např. razantně odmítá adopci!!!S řečima že-nebude vychovávat cizí dítě atd. atd. Já bych moc chtěla,ale nechci na to být sama,chci cítit tu podporu od partnera,kdykoliv se o něj ve slabé chvíli opřít,ale sním to nejde!!!!!

handm
12. srp 2009

Ahoj holky, přidám se... Dnes je to týden, co jsem byla na revizi. 8TT bez srdíčka, najednou, v 6TT tam srdíčko bylo a bilo jak zvon 🙂
No už jsem se z toho oklepala, i když občas samozřejmě dušička zabolí, vzpomenu si. Naštestí jsme nikomu neřekli, že jsem těhu, takže teď nemusím snášet lítostivé pohledy, to by mě asi dodělalo...

Jinak jsem normálně v práci, po první kontrole po revizi, jeste mi davaj injekce oxitocinu (nebo jak se to pise) na stahnuti delohy, abychom ji pry pomohli.. a "užívám" si šestinedělí, což pravili lékaři znamená bez koupání jakéhokoliv (i ve vaně) a bez sexu.. a pak po třech měsících že se můžeme začít znovu snažit...

držím všem palce, ať trápení přebolí. Já si říkám to okřídlené, že příroda si holt poradila sama, že by to nejspíš bylo nezdravé mimo nebo tak něco..

handm
12. srp 2009

Zlababa? Chodíš sem ještě? KOukala jsem, že si sháněla nového Gyn v Praze, kdybys měla zájem tak moje doktorka stále přijímá pacientky a je příjemná, vstřícná a chápající... Jen je to na 8. Kdybys chtěla, ozvi se, kontakt dám...

evuliss
autor
12. srp 2009

handm!!!!Držím palce, bereš to asi jako já,jen já byla na těhu tak pyšná že jsem to všem vyžvanila!
Hodně štěstí do dalšího snažení 🙂

handm
12. srp 2009

Evuliss, tak jak jsem pročítala, měla jsi proč být pyšná...
Jsi vážně dobrá, že to všechno tak zvládáš! Klobouk dolů!!

evuliss
autor
12. srp 2009

Jejda díky Handm,ale vážně toho mám za sebou dost...jenže ta touha po dítěti mě žene dál,nechci si jednou říct : Udělal jsem málo pro malé,mohla jsem udělat víc!!Ale spousta bojovnic toho moc a moc dokázala pro mimiško,je to náš úděl....
Ty jsi byla přirozeně těhu??

handm
12. srp 2009

No to chápu!!! A plně schvaluju! Držím palce, ať to vyjde znovu! 🙂

Já byla přirozeně, ano, poprvé těhu...

evuliss
autor
12. srp 2009

Taky držím palce ať vám to vyjde a nemusíte prodělat vše ty strasti IVF apod. je to boj!

handm
12. srp 2009

No, to si ani nechci moc predstavovat! Já doufám, že nám to půjde, až budeme moci opět se snažit, jako na poprvé...

handm
12. srp 2009

Mizim z prace! Tak třeba zítra se zase potkáme! 🙂 hezký zbytek dne!!

andyva
12. srp 2009

No Evulis,já vlastně před Tebou taky smekám,jsi neuvěřitelně silná žena-12 let nic,pak revize.Pamatuji si,když jsem byla na dně,jedna paní mi řekla-my ženy máme jednu obrovskou výhodu ,´že jsme schopny vydržet vše.Mě to tak nakoplo a když je mi zle,tak si na to vzpomenu.Jinak ohledně mého partnera-trošku jsem to popsala v témě-matka,otec,-mnohonásobné maminky,páč to už nechci psát znovu,tak se tam kdyžtak jukni. 😉
Handm-drž se holka.

evuliss
autor
12. srp 2009

Kouknu se tam díky Andyva!!

evuliss
autor
12. srp 2009

Tak jsem si to přečetla-no je to krutý s chlapama.........Já jsem s přítelem 5 let a on byl taky trochu důvod k tomu abych se rozvedla,s manželem jsme stejně už delší dobu nežily----takže jsem se rozvedla.Do přítele jsem byla strašně zamilovaná,ale teď už to není ono.Doma mě z ničím nepomáhá,nemáme toho příliš společného,žádné společné aktivity,koníčky apod.neumí mě pochválit,pohladit a utěšit když to nejvíc potřebuju...Každý máme svoje chyby,chápu to-on je jinak vychovávaný-maminka za něj dělala vše,asi mu i "vytírala zadek" protože si po sobě neuklidí ani talíř po jídle ☹
Vím že ho mám ráda ale už to není ta zamilovanost,že jsem kolikrát ráda že vypadne z domu na pivko!
Nejvíc se bojím zůstat sama,je mi přece jenom už 32 i když chlapů je na světě dost........
Ke všem těm problémům v životě ještě tohle a pak se nemáš na koho spolehnout když je nejhúř!
Ještě že mám super rodiče a bráchu s manželkou a jejich dětima!

andyva
12. srp 2009

Myslím si,že to je problém většiny z nás,že se bojíme samoty"na stará kolena"a proto radši zůstáváme s mizernýma chlapama-hlavně,že je nějakej ☹ No,je to smutný.Já vím,že už takhle ale nechci.Bude mi 37 let a moc bych si přála ještě miminko,ale 100%vím,že s ním už ne.Takže nechám všemu volný průběh-hlavně nesmutnit a usmívat se 😉 Jo a Evulis,já s přítelem nemám též společnýho vůbec nic-tímpádem ani řeč. 😠 Též mě drží nad vodou rodiče a hlavně moje děti.

evuliss
autor
12. srp 2009

Jo jo Andy,máš už aspoň děti,já ani to ne,ale to se nelituju jen tak konstatuju,pokud bych měla aspoň jedno dítě,tak bych se měla o koho starat a to každá ženská(aspoň ty s mateřským pudem) potřebuje,někoho opečovávat atd.Snad se jednou rozhodnu a udělám to rozhodnutí,zatím jsem k tomu nějak nedospěla 😖
Budu ti držet pěsti ať si najdeš partnera podle svých představ a máš ještě dítko,ať ti to vyjde! 😀

Jsem 3 týdny po revizi a v noci mě začalo dost bolet břicho a přes den jsem trochu špinila,ale ne krev.Vzala jsem si kapky od bolesti,protože to byla jak na silnou mrchu,ale 3 týdny po revizi že už by mrcha?

janinac
12. srp 2009

Evulis ☹ Mě je tak trapně, že jsem si vůbec stěžovala ☹ Já si teda řikám, že jsem ten typ co popisovala Andy..prostě zvládnu cokoliv...ale to, co máš za sebou ty, to bych fakt nedala. Já byla nervní, když jsem nemohla půl roku otěhotnět a ty to máš už 12let ☹ a pak když se to už povede, tak se zase stane tohle ☹

Andy to co jsem si přečetla, tak jsi udělala dobře, že jste od sebe...s tou podporou to budeš mít stejný...jak s ním tak bez něj. Ale pro tebe je ta první varianta daleko lepší.

vladys
12. srp 2009

Ahoj holky, tak se připojuji. Pro Janinu: Ahoj, pamatuješ si na mě, byla jsem celé první těhu s tebou v diskusi společně s majkou a spol., prožívala jsem, když čekalas Adámka a bylas na testech, jestli bude zdravý, já mám Nellinku. Je mi líto, co tě potkala, právě jsem se dívala na diskusi u nás a tak už spousta holek má dvě děti. Bohužel teď jsem dva týdny po revizi v 6 tt, taky si někdy říkám, pohoda, někdy to na mě přijde a vlastně pořád nemůžu uvěřit, že to postihlo mě, protože jsme doteď neměla jediný problém. Ještě příhoda s mojí doktorkou, když jsem šla poprvé s tím, že mi vyšel pozitivní test, tak se koukla, řekla, že jsem těhu, ale že mám sraženinu, která může vést k potratu a že mi do hlavy nevidí, jestli teda TO chci udržet za každou cenu, nebo jestli si řeknu, že mám-li to potratit, tak potratím... Takže přítup super, už k ní nechodím. A druhý den už jsem věděla, že je zle, prostě jsem to cítila a v porodnici na ultrazvuku už neviděli srdíčko, i když den předtím bylo. A nekonečná noc, kdy jsem věděla, že mám mrtvý plod v sobě a pak ještě aby toho nebylo málo, na pokoji jsem byla s ženskou, která šla na interrupci a celou dobu se tomu se sestřičkou smály, jako že jestli to byla holka nebo kluk, pak se naobědvala, vzala taštičku, nahodila mejkap a tak čau si odkráčela, myslela jsem, že se zblázním...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru