Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

stephanie
27. led 2010

nazdárek zanny...

ani nevíš, jak bych se naložila do horké vany - úplně to miluju, koupala jsem se naposledy před transferem v prosinci...ale raději to taky neriskuju...ale nějak se to táhne, vůbec mi to šestinedělí neutíká...

ty s tou genetikou jsem si to představovala jinak, podle toho, co jsem četla na netu...jako že půjdem s partnerem ke genetikovi , ten s náma sepíše rodinnou anamnézu, veme krev...
volala jsem mému gynekologovi, jestli mi napíše doporučení a on na to, že mám přijít sama v pátek na krev a tu si pak POŠTOU!!! odešlu do Prahy --- no měla jsem dost...připadá mi to nějaké divné...

zanny
27. led 2010

Stephanie,tak to je divné,my jsme byli první oba u dr.Poláka,je v Reprofitu v Olomouci,tam nám vzali objema krev a sepsali nějaké info a za 3 týdny jsme měli výsledky doma poštou.A protože mi tam našli nějakou mutaci,tak jsem jela do OV na další vyšetření,kde mi brali 8 zkumavek krve,udělali taky nějaký pohovor.Naštěstí jsem to pak měla ok.No tak to nevím,on ti asi udělá jen nějaké vyšetření z toho všeho.A nechceš si zavolat do Reprofitu a poptat se na to sestřičky?Nevím,jestli to má cenu,to co ty píšeš.

stephanie
27. led 2010

zanny, divné to je...já se zeptám v pátek toho doktora, proč postupuje takto...oni většinou dělají genetiku až po druhém potratu
jinak polák určitě v reprofitu není, je v fertimedu...já do reprofitu chodím 😉
no uvidíme, jak to dopadne...

tak dobrou a zase se ozvi zanny! 😵

zanny
27. led 2010

Stephanie,dr,Polák má genetickou poradnu v Reprofitu,střídá se tam s Machačem.Byla jsem k němu objednaná na screening.

phoebe.b
27. led 2010

Hojky, tak mam za sebou holky prvni porevizní kontrolu. Doktor byl naprosto v šoku z chování "kolegů" v Motole, nicméně mě když už něco,tak alespoň potěšil,že jsem zahojená, děloha je prázdná a v pořádku, vejcovody také, dokonce i křečové žíly prý jsou už menší a nasadil mi vitamínky s tím,že za tři měsíce se můžeme snažit dál... tak snad alespoň malinká naděje 🙂

zanny
28. led 2010

Phoebe,tak to je dobře,já jsem se taky trošku uklidnila,když jsem byla pa kontrole v pořádku.Tak budem baštit vitaminy a čekat,co už nám zbývá. A jaké ti dal dr.vitamíny?

stephanie
28. led 2010

dpbré ránko,

jo zanny, vlastně jo, máš pravdu...těch doktorů je už tolik, že nevím, kde kdo patří 😉
a tebe tam poslal kdo zanny? machač?

zanny
28. led 2010

Stephanie,to chápu.Já už jsem taky ze všech těch informací někdy úplně mimo. 😉 .Mně tam poslali ještě,když jsem chodila do Zlína,po 1 IVF.Ale být tebou,tak zkusím napsat Machačovi maila,jestli by tě tam mohl doporučit.On sice myslím není moc zastáncem genetiky a imuna,on asi věří přírodě,tak uvidíš.

stephanie
28. led 2010

...díky moc zanny, jsi hodná...jedu tam v únoru, tak se poptám...ale taky vím, že machač pro to moc není 😒

martasl
28. led 2010

ahoj holky 😉 Tak si teď pro holky dojel tchán.odveze každou k jiné babičce.zase maj děcka zítra volno.pololetní prázdniny 😠 nepamatuju si,že by za nás bylo tolik školního volna.pak mají něco umět....i když s vysvědčením jsem byla spokojená 😀

už by to tady chtělo,aby jsme tady některá měla // .hned by bylo veseleji a debatami o těhu by nám ostatním čekání na // ubíhalo rychleji 😉 Tak holky,už aby nám uplynula čekací doba a hurá do toho.máme to s tím začátkem snažení myslím skoro všechny stejně,kolem března... 😉 ještě nikdy jsem se tak netěšila na březen 😉 🙂 😀

martasl
28. led 2010

http://www.patentnimedicina.cz/kalendar.php

tak jsem našla tyto zajímavé stránky.zkuste to.když jsem koukala zpětně,tak mi tam ty naše dvě holky taky vyšli.
teď jsem pohlaví nevěděla,ale cítila jsem,že to měl být chlapeček.když jsem se ptala doktora,tak mi taktně naznačil,že to nemám chtít vědět,tak asi fakt měl být kluk.a v tom grafu mi ten kluk vyšel.tak pokud chcete,zkuste to.jsou tam i předpokládaný dny početí....ale to nevím,co si o tom mám myslet.

verunka84
29. led 2010

Ahoj holky 😵

Tak si představte, je pátek a já zase trčím v práci ☹ ... je toho nějak moc posl.dobou ☹ ...
Ale už se balím a hurá domůůůůůů 🙂

A zítřek bude náročný, ... rodinné oslavy (18+40) uuuuffff a večer ještě ples 😎 to jsem zvědavá 🙂

Tak holky pa pa a ať je Vám všem krásně, dobře, spokojeně a brzy sem můžeme některá "plivnout bacilky" 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lusye
29. led 2010

phoebe.b, to je super, ze kontrola dopadla dobre. 🙂
martas, no ja se uz ms nemuzu dockat. 😀 Ale jeste par dnu to potrva. 😠 Ja chci taky prazdniny!!! 😀 😀
Jj, mi zacneme kolem brezna, ... no zalezi to na delce cyklu. Snad se ms nebude loudat. 😉
Na odkaz mrknu.
verunko, ja se dnes sekla v praci jen do pul pate. I to se mi zdalo dlouho. 😠 Uzij si vikend! 🙂
Ja tento tyden chytla strevni chripku. Tak jsem byla dva dny ko. Dnes uz jsem jedla skoro normalne. Byla jsem moc hladova 😀 Ted mam veget doma. 😉

martasl
30. led 2010

no holky,já byla v práci i dnes a jdu i zítra.vstávám ve 3.40 a dom pak dojedu v 19hod.mám toho plný zuby. 😠 ale zase budu mít pondělí,úterý volno a jdu ve středu na noční-to je,že odjedu v 16.50 a dojede v 7hod druhý den.já už chci být doma na MD!!

zanet2009
31. led 2010

Ahoj holky!
V poslední době moc nestíhám,ale snad to bude v týdnu lepší.
Přeji všem klidnou neděli.
Je mi Vás pracujících líto, takové pracovní doby, já jsem moc ráda, že jsem doma a doufám, že se brzy zadaří a doma ještě nějakou dobu budu.

Mě dnes ráno pobolíval podbříšek, takže se asi brzy dostaví druhá porevizní MS.

lucy.m24
31. led 2010

Ahojky, všichni taky se k Vám přidávám ☹ ... Zběžně jsem si to tu pročetla.. 16,12,2009 jsem prodělala revizi dutiny děložní .. byla jsem v 9 tt dle menstruace , ale v nemocnici mi řekli, že to je podle velikosti plodu 6 tt.. Čekala jsem dvojčátka. S tím, že v nemocnici jsem se nakonec dozvěděla, že to jedno se ještě rozdvojilo..
Zajímalo by mě za jak dlouho po revizi jste dostaly menstruaci? Protože já pořád nic ☹ ... A také za jak dlouho se můžeme začít snažit? Všude píšou něco jiného. .. Tři měsíce se mi nechce čekat, ale zase mám strach, že by se to mohlo opakovat ☹ A myslíte, že je možné otěhotnět když jsem ještě po revizi nedostala menstruaci a před týdnem nám prasknul kondom? 😒

verunka84
31. led 2010

lucy - jestli dobře počítám, tak ti teď ve středu skončilo 6ti nedělí ..... a před týdnem jste se milovali ? .... 6ti nedělka by se měla dodržet - hrozí infekce atd ..... ale pokud jste měli kondom, .... tak asi ok ..... 😵
já dostala porevizní MS až nějak po 50ti dnech .. teď už je to v pohodě ... srovnalo se to .....
Hlavně nic neuspěchej !!! vydržte ty 3měsíce, Dr ví, proč to říkají ...... samozřejmě, že jsou výjimky, každá to máme jinak ..... je to na tobě, já bych to neriskovala a hlavě to slovo snažit ...... 😵 odpočiň si a nestresuj hned ..... 😵
otěhotnět před porevizní MS ?? No, tak to snad ani nejde, nevím, netuším, každopádně to podle mě je dost nezodpovědné ...... tam dole se to potřebuje dát dohromady, odpočinout si, posl.dobou se tam děly věci, .. hormony, zásah Dr ....... nespěchejte ! .....

Přeji zdraví, ať je Ti i na dušičce brzy lépe .......

zanet2009
31. led 2010

lucy, mi se první porevizní MS dostavila po 32 dnech,ale i před otěhu jsem to měla takhle pravidelně-cykly 28-32 dní.
Jinak my jsme s manželem tomu nechali volný průběh(když otěhu hned tak to otěhu, když ne, tak ne) hned po první MS(šestinedělí jsme dodrželi a já jsem se cítila fyzicky i psychicky výborně). Teď očekávám druhou MS a tuším, že přijde, takže nelituju, že jsme věcem nechali volný průběh, až to přijde tak to přijde.
Jinak každý dr. mi radil něco jiného, v nemocnici mi řekli, že můžeme začít hned po první MS a můj gyndr. po 3 měsících.
Takže podle mě záleží na psychickém a fyzickém stavu ženy-pokud to nemá vyjít dobře, tak to nemusí vyjít ani po půlroce pauzy.To je můj názor.

lorelaig
31. led 2010

ahoj holky, přidávám se k vám - letem světem sem to tady pročetla. Teď v pátek sem byla na revizi. Těhu cca 10tt a vývoj míma byl na 9tt 😔 😔 😔 mě při propouštění z nemocnice napsali antibiotika proti zánětu dělohy, 3týdny máme dodržet půst, jinak první MS příjde prý po 5ti až 6ti týdnech a pak se můžeme prý snažit. My teď vyrážíme na hory, měli sme odjíždět již včera, ale to sem byla ještě v nemocnici. Takže jedeme zítra, moje lyže a botky jedou sice taky, ale lyžovat nejspíš nebudu. Půjčila sem si pár knih, mám sebou lušťovky tak budu vyloženě odpočívat a relaxovat. Budu chodit na procházky a hodně fotit.

Můžu se zeptat jaké berete vitamínky? Já tu mám zinek-hořčík-vápník a pak listovku, takže to budu brát asi dál a pak krom antibiotik sem nafasovala i železo, protože mě vyšel špatný krevní obraz ☹

lusye
31. led 2010

holky, mrzí mě, o vás potkalo. 😔 Mě dr. řekl, že je dobré počkat ty tři měsíce. Prostě, že tělo se musí z toho vzpamatovat. Jednak sliznice, čípek a taky hladina hormonů. To vše potřebuje čas. A ideální jsou prý tři měsíce. 😉
Taky se mi to zdá hodně dlouho. A děsně se to vleče. 🙄
lorelaig, užij si to na horách a odpočívej. 🙂 Já beru teď Calibrum Babyplan a mám už koupený Femibion. 😉

dablikolik
31. led 2010

Ahoj holky dlouho jsem se neukázala. U nás nic nového není. Tento měsíc jsem zkoušela ovulační testíky a ovulaci jsem měla až kolem 16-18DC. No uvidíme. Myslím si, že z toho nic nebude. Je to už pátý měsíc a mě z toho začíná hrabat.

martasl
31. led 2010

ahoj holky.konečně budu mít volno 😉

lucy.m24-já jsem první MS dostala přesně,jak mi doktor řekl-15.1. a na revizi jsem byla 9.12.taky mi řekli,že 3 měsíce počlat se snažením.hlavně neotěhotnět první měsíc.nevím jestli na této diskuzi nebo na jiné,ale jedna otěhotněla ještě než dostala první porevizní MS.Takže to možné je.Pár dní ještě počkej a paokud se MS nedostaví,udělej si těhot.test nebo zajdi ke svému gynekologovi na injekci.Taky se mi nechce čekat do března,ale zároveň mám strach,že by se to opakovalo(já byla v 16tt),takže raději do března počkám.ale záleží,jak na tom budeš psychicky a fizicky 😉

lorelaig-já beru baby plan calibrum a od zítřka začnu brát listovku od doktora-Acidium folicum-je jen na předpis.mám ji na 2 měsíce.až doberu,tak pokud ještě nebudu těhu,tak si mám zajít pro další.

zanet2009-tak hlavně aby to byla už poslední MS a hurá do toho.nebo ještě počkáte se snažením??

dablikolik-tak to je mi líto,že pořád nic.mě z toho hrabe už teď,a to jsme ještě se snažením nezačali.ale vem to s té lepší stránky-ještě vypuknou chřipky a bude lepší,když bude už po epidemii.já už bych asi nepřežila,kdyby mi další chřipajzna zničila těhu 😠

zanet2009
1. únor 2010

martasl, my se už snažíme, ale asi z toho nic ještě nebude. 😉 užij si volno.

jankabry
1. únor 2010

Krásné ráno po delší době holky 🙂

Tak koukám, že nám tady zase přibyly další dušičky ☹ Ach jo ... Ale brzy to bude zase dobré a budeme se moct snažit 😉 !

Já poctivě piju ten svůj vlastnoručně namíchaný "ženský" čaj, měřím BT, sleduju hlen i čípek, vitamínuju - Mamavit, no a začala jsem testovat ovulku ovu-testy. Včera ukázkově pozitivní test 😵 dneska teplota vylítla nahoru 😵 takže snad funguju jak mám 😀 Dneska mám i ovu bolesti. No teď už jenom aby se teploty držely nahoře a ovu byla potvrzená a budu v klidu 🙂

A k těm 3 měsícům a tak .. Já si taky říkala, že to je dlouho, ale po té revizi ten čas tak nějak rychleji utíká mám ten pocit 🙂 Už mám za sebou první porevizní MS, teď vyhlížím druhou .. pak třetí 🙂 no a snažit se začnem, jak tak koukám, z vás asi nejpozději 😀 Máme svatbu 15.5 takže snaženíčko začněme až v květnu, což bude 5měsíců od revize. Pokud by se stala nehoda před tím, tak se střílet nepůjdu 🙂 milujeme se bez ochrany a u nás to teda funguje spolehlivě, ale co kdyby, že jo 🙂

Dneska musím oběhat úřady, vrátit knížky do knihovny a ve tři do práce 🙂 doma bordel jak v tanku ... no radost 🙂 ale co .. jdu něco dělat 😉

handm
1. únor 2010

Ahoj holky! Dřív jsem sem chodila hodně, do téhle diskuse, ale za prvé moc nestíhám a za druhé, jak psala verunka, tolik smutku tady, že to na mě hodně padalo. mě nejvíc pomohlo, když jsem na koníka nechodila vůbec jeden čas, asi tak 14 dní až tři týdny. Všechno jsem hodila za hlavu. V srpnu jsem prodělala MA, pak v listopadu chemický těhu a teď jsem v 10TT...
strašně se bojím, ze všeho šílím, ale věřím té fazolce!!!

Moc vám všem přeju, ať se na vás brzy taky štěstí usměje, ať najdete ty vysněné // a brzy je vám líp. I ty, co mi teď nevěří, protože jejich MA je hrozně čerstvý, věřte, že bude líp!!🙂 🙂 🙂
Držím palce a mějte se krásně, pokud možno!!!!

martasl
1. únor 2010

ahoj.
handm-tak to mocinky gratuluju.Uvidíš,že všechno bude už konečně v pořádku a v srpnu nebo asi spíš v září budeš mít v náručí nádherný zdraví miminko.po jak dlouhé době se vám znovu zadařilo?podle toho jak to tady píšeš s otěhotněním nemáš naštěstí problém-a to je dobře.tak hlavně aby to dobře dopadlo.hlavně se mooooc opatruj 😉

no,mě to teda utíká pomalu,možná to je tím,že se mi v práci nelíbí.ale snad se brzo zadaří a budu moct skončit....doma teda taky nemám zrovna extra pořádek,ale je mio to nějak jedno 🙂

cizu
1. únor 2010

Ahoj holky, po delsi pauze se hlasim.-)))

lucy.m24: mame podobny problem, ja byla na revizi 31.11., pak pro velky uspech znova 10.12. a od toho datu se me pocitalo znova sestinedeli - to uz skoncilo a ja stale k dnesnimu dni (53 dni) jsem bez MS.
K doktorovi jsem objednana za 14 dni, tak uvidime, co se deje. Nijak zadne dalsi problemy. U me je to slozite, mam PCO, takze asi i diky tomu je zpozdeni. A ja tajne doufala, ze po tehu se to nejak trosku spravi (byla jsem na revizi v 12+0, stari mimca bylo 9+1)

jankabry:prosim o radu, mas to zmakle🙂)) Ja teprve zacinam s merenim BT (a az po 6-ti nedeli), 25.1. jsem mela negativni ovu test, vcera me vyskocila ranni teplota na 37,1 a odpo jsem si delala ovu test - a on hlasi dve carky. Dneska rano teplota uz jenom 36,9, ovu test budu delat az navecer, jak prijdu z prace. Myslis, je mozne, ze by tam neco probehlo?Cipek nesleduju, hlen nejaky se objevil, tak jsem z toho jelen☹

Diky moc, mejte se....jdu se ponorit zpet do pracovniho procesu☹

verunka84
1. únor 2010

Ahoj holky 😵

tak kámoška dnes ráno porodila (plánovaným) císařem chlapečka 😵 ... tak už se psychicky začínám připravovat na návštěvu ... ale už bych to mohla zvládnout ... horší bylo sledovat, jak ona těhulí a já ... 😢 no, ale je to za mnou ..... a bude jen a jen lépe 🙂

Tak teda já vůůůbec nevím, kdy jsem měla OVU, jestli vůbec 😉 teplotu neměřím, testy nedělám, čípek/hlen nesleduji ...... a můžu Vám říct, je to tak o moc lepší .... vážně ... prostě ... jen se s T. milujeme, když to na nás přijde 😎 .. a že na mě to přichází celkem často 🙂 ... jen teď jsme měli delší pauzu .. nějak toho všeho bylo moc a my vždy padli do postele o půlnoci a něchtělo se nám únavou říct ani "dobrou", natož nějaká akce 🙂 ale snad bude lépe a uděláme si na sebe více času ....

handm - kočko, moc ti držím palečky, vše bude v pořádku, uvidíš 😵 a za chvilku budeš muckat malého/malou 😵

jankabry
1. únor 2010

verunka:

jojo přesně tak, já to taky nebudu hrotit, až se budeme snažit 😉 ale teď po revizi jsem chtěla zjistit, jestli všechno funguje jak má a zdá se že ano 😵 takže budu měřit atd. a pak to necháme na přírodě 😉 stejně se milujeme každý den, takže dávat si práci s měřením a hlídáním ovu kvůli otěhu nemusím 😀 😀 😀

martasl:
mi to utíká rychle asi kvůli tomu zařizování svatby. Těch věcí je tolik a baví mě to, takže je to fajn 🙂 navíc teď mám novou práci, kde se mi líbí. Vytýčila jsem si pár cílů - jako státnice z AJ, různé kurzy atd. a jdu za tím. Nemám tak čas myslet na nic jiného. Mám pocit, že nestíhám a tak to fakt utíká rychle 🙂

cizu:
mohla bys mi tady hodit odkaz na Tvůj graf? Takhle bych Ti poradila lépe 😉 Jinak můžeš být po ovu 😉 Dvě nejsou ale podstatné, důležité je, aby ta testovací byla silnější než kontrolní, což máš určitě napsané i v příbalovém letáku. Jestli to tak máš, může to být i po ovu, což by v Tvém případě asi bylo .. nevím, jaké máš teploty před ovu, tak těžko říct ... ale takhle z oleje bych to tipla na proběhlou ovulaci 😉 Ono pozitivní ovu testy jsou v rozmezí cca den před ovu, ovu a den po ovu. Je to indiviuální, záleží na koncetraci luteizačního hormonu, na který ovu testy reagují.

martasl
1. únor 2010

taky nehlídám ovu.s manžou se vídáme tak málo,takže by to nemělo cenu.milujen se prostě vždy,když je doma. 😉

veru-já jsem byla 7.1.taky na návštěvě u kamarádky.má 3 měs.chlapečka.měla jsem z toho strach,že to na mě padne a rozbulím se jim tam.ale dopadlo to dobře.malýho jsem si podlachnila a předala dáreček.bezva jsme si s kámoškou pokecaly.takže si návštěvu hezky užij,brzo přijde na návštěvu a s dárečkem určitě ona k tobe 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru