Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

faflina
27. pro 2009

Ahoj, Holky
tak vidím, že i vánoce některým nebyly ušetřeny a těm tada fakt nezávidím. Když to tu čtu, tak sem si vlastně uvědomila, že když žena porodí dítě, že jí nic nebrání po šestinedělí otěhotnět, Tak doxcela nechápu, proč doktoři říkají půl roku. To je asi dost přehnané, ale asi se tím trochu chrání (kdyby se zase něco stalo). Já jsem už 2 měsíce po revizi, jen sem si o vánocích uvědomila, že by mimi už kopalo a měla bych bříško, tak bych už věděla pohlaví, ale jinak nic, těď se akorád snažíme a snažíme a věřím, že to výjde. Dnes mám 24 dem od poslední MS ale bohužel mi nepřipadá, že byse se mnou něco dělo. Ale říkám, si, že možná ještě něco bude, mám cyklu dlouhý asi 43 dní. tak možná ještě ani nebyla ovulka. Na štědrý den se mi zdálo, že by ovulka mohla být, tak sme si to pojistili, kéžby to vyšlo.Ale teď, kdyby to vyšlo, tak se budu bát jak sviňa, že se to bude opakovat. Nikdo na světě mi nezaručí, že to bude dobré, a to je asi to nejhorší na světě. Ta obrovská nejistota a při každé návštěvě toalety skoumat toal. papír jestli tam není krev..

markee
27. pro 2009

Andi,jojo kontryhelík pít do ovulky a pak už ne-dělám to tak taky.Ale abych se přiznala poslední měsíc ho piju jen,když si vzpomenu,takže spíš tak maximálně 3x si ho uvařím.Jsem ostuda ☹ ale vitamínky papám poctivě a to už cca 14dní od potratu. Protože je lepší být připravená,co kdyby něco. Femibion 8OO s metafolinem jsem měla taky,ale dlouho jsem ho už nesehnala. Ale od genetičky jsem dostala klasické acidum folicum co i předepisuje můj gyndař,takže baštím to a pak ještě jedny vitamínky.Prý mám jíst listovku ve větším množství,abych tělo pořádně zásobila.

faflina
27. pro 2009

Holky proč na kontryhel po ovu, Já jsem ho pila i teď. je to kvůli prokrvování a hrozícímu potratu?

andi2
27. pro 2009

markee to já taky ted když si vzpomenu ale aspon tak.faflina-přesně jak píšeš budu se bát jak svina.Za 3 týdny mě čeká 1 ket když už by to nemělo dopadnout tak radši hned.

faflina
27. pro 2009

No tak, ale píšou tam, že i urovná cyklus a zmírní krvácení při MS

andi2
27. pro 2009

faflina-kontryhel jen do ovulky podporuje růst děl.sliznice.Pak se nemá.

andi2
27. pro 2009

Od menstruace do ovulace.Já ho piju i když mám pravidelný cyklus a děl.sliznici o.k. ted po revizi doufám.Příští týden jdu na gyndu.

andi2
27. pro 2009

Po ovu ne nebo kontryhel způsobuje i stahování dělohy a to by se usazujícímu vajíčku nemuselo líbit.

faflina
27. pro 2009

No a to jsem ho dnes lupla jak malinu. Tak nic jsem 24 DC. tak žádný čajík, nic. Bože, bože, já jsem ale trotl.

andi2
27. pro 2009

Nejseš to Ti neublíží.Já jsem to dřív taky nevěděla a pila ho jak kdy.

faflina
27. pro 2009

No tak teď si dám pauzu, s tím čajíkem,ale s ničím jiným. Třeba se nic neděje, mívám dlouhý cykly někdy i 45 dní tak třeba ovulka nebyla. Možná byla o vánocích, měla jsem bílý vítok, ale nikdy jindy sem se tím neřídila. Tak nevím kdy by měla ovulka být.

hadonoshka
27. pro 2009

nela díky moc, taky jsi to v těhu neměla jednoduché jak čtu, ale vybojovali jste to, gratuluji, máš krásného chlapečka 🙂

nadja73
28. pro 2009

S tim kontryhelovym cajem teda cumim. Ja jsem necele 4 tydny po revizi, takze ho jeste muzu pit furt, ale v unoru, po druhem cyklu se budu ridit vasema radama a po ovulaci ho prestanu pit. Diky moc!!!!
Pridavam se do zdejsi statistiky a i my zacneme se snazenim po 2. MS. Primar na Bulovce nam rekl, ze mame pockat 8-10 tydnu po revizi a to tak odpovida tomu unoru. V breznu mi uz bude 37 😖 , tak pro me kazdy mesic dobry, i kdyz uspechat to taky nechci. naposledy se mi povedlo otehotnet po 10 mesicich snazeni, tak ted doufam, ze to bude rychleji 😉

zanet2009
28. pro 2009

Ahoj holky!
O tom kontryhelovém čaji jsem taky nevěděla, že se nemůže pít pořád, ale já taky zatím čekám na první MS po revizi, tak zatím pít můžu.

Jinak k tématu kdy začít se snažením: taky si myslím, že pokud je žena psychicky i fyzicky připravena hned po první porevizní MS, tak ať se snaží.
pokud to zase nemá vyjít, tak to nemusí vyjít ani když se čeká půl roku po revizi.

czechkat1
28. pro 2009

ahoj holky,
moc děkuji za vaše tipy - už jsem si napsala seznámek, co máme koupit v lékárně. Předpokládám, že kontryhelový čaj prodají každému (kdyby tolik nesněžilo, tak bych si ho šla snad hned někam natrhat 😉. A co to ostatní - Femibion a pod? To je na předpis? A má se se vším začínat až 2 týdny po revizi? Já jsem teď 2 dny po zákroku - mohu už si něco vzít? V nemocnici jsem se už vůbec na nic neptala - byla jsem totálně mimo, veškerá racionalita a duchapřítomnost mě prostě opustily (vše se semlelo tak rychle, že jsem byla v jednom velkém šoku, totálně nepřipravená).

Tak teď vyzpovídám alespoň vás - odpovězte pls:
1. je normální jít na kontrolu až po 2 týdnech po zákroku? nemělo by to být dřív?
2. měřili jste si po revizi teplotu? já měla před i po 37C, ale včera v noci už jen 36,3C - je to dobré znamení?
3. kdy (po kolika dnech po revizi) jste začali něco podpůrného užívat? poradili jste se před tím s lékařem? a jak se to dá vůbec kombinovat, aby to člověk nepřehnal - třeba ten čaj, kys. listová a Femibion?
4. pochopila jsem to s tím kontryh. čajem správně? mám ho pít bez přestání až do té ovulace, při které chci otěhotnět? Jak často a v jakém množství jste pak ten čaj pily?
5. vždycky mi na různé psychické splíny pomáhal pohyb - nejlepší je se prostě utahat, aby se vyplavilo pár obšťastňujícíh endorfinů a člověk se hned cítil líp. Kdy jste se začly znovu "hýbat"? Dnes ráno mě přestal bolet podbřišek (doufám, že se bolest už nevrátí - kéž by se to tak rychle hojilo i v hlavě). Mám dělat to, na co se cítím a nebo raději počkat až po té kontrole na gyndě?

Asi si říkáte, proč se na to prostě nezeptám svého gynekologa. Ale já jsem k němu teď nějak ztratila důvěru - pořád přemýšlím, proč to celé neobjevil dřív, vždyť mi dělal UZ 4 dny před tím, než jsem skončila v nemocnici . řekl, že se plod vyvíjí dobře, že velikost odpovídá (ale neudělal o tom záznam do TP). Vůbec se to neslučovalo s tím, co mi pak řekli v neocnici - že je to min. 2 týdny stará záležitost, mimi se přestalo vyvíjet v 7tt. Prostě je to celé na hlavu a mně to do sebe nezapadá.
Tak mi pls napište vaše názory.
moc díky,
kačka

martasl
28. pro 2009

Nazdárek známé tváře i nově příchozí.Konečně píšu na našem-ne dceřiným pc.
Jak to to tady tak čtu,tak asi taky počkám alespoň na 2 menstruace.zatím žádné vitamínyneberu ani nepiju čaje.Už je tady nějak moc typů čajů a vitamínů,takže už fakt nevím co pořídit. ☹ Ještě se pozeptám ve středu doktora.

Abych se přiznala,tak pří mém věku nevím,jak je to s tou ovulací.Menstruaci jsem měla vždy nepravidelnou a v poslední době-před posledním otěhot.jsem měla rozdíl tak 2-5dní.tak nevím jak ovulaci vypočítat nebo zjistit.vím že jsou ovu testy,ale nevím jak je to s cenou a musela bych mít asi kamion. 😠 ☹ 😒

Tak dnes jsem měla jet na ultrazvuk.Chtěli jsme si nechat říct,co to bude a domluvit si na leden 4D utz.Taky bych už teď kolem vánoc začala cítit pohyby a bříško už jsem měla.Vždycky jsem milovala vánoce-ale už nikdy nebudou to co před revizí.Další vánoce už budou mít hořkou pachuť-vždycky si vzpomenu....A já blb jsem si schovala fotku z utz ve 12týdnu.Ale nedokážu ji vyhodit.Když jsem si ji v nemocnici vyžádala,tak se na mě sestra tak divně dívala a prej ať na ni furt nekoukám,že bych bulela.Já vím,ale je to jediná vzpomínka na mimčo.

Tak poraďte,co koupit za čaj a vitamíny.teď před otěhot,a během těhotenství jsem baštila babyplan calibrum.ještě ho mám nedobranej.od revize jsem se ho nedotkla.mám skoro 3týdny po revizi.

martasl
28. pro 2009

kačko-tak dík za otázky co jsi napsala.taky budu čekat na odpovědi 😉
Já jsem měla v propouštěcí zprávě napsanou kontrolu po revizi taky za 14dní.Ale už jsem byla od poslední poradny objednaná na 30.12 tak už jsme to nechali.máš pravdu,taky jsem nebyla schopná se v nemocnici na cokoliv zeptat.i u doktora minulej týden,když jsem si šla pro prášky na uklidnění jsem se mu tam rozbulela a nebyla schopná slova.

A nemáš možnost změnit gynekologa??Já bych to na tvém místě asi udělala.Už bych mu taky asi nedůvěřovala.A při dalším těhu bych se bála,aby něco nezanedbal a jestli by mi říkal všechno.A myslím,že při dalším těhu budeme chtít všechno vědět do podrobna a myslím,že na to máme právo!!

nadja73
28. pro 2009

ahoj kacko,
ja mam po revizi necele 4 tydny, tak se pokusim odpovedet na tve otazky, ale je to pouze muj subjektivni nazor, ktery se muze od jinych lisit.
1/ja jsem sla na kontrolu ke gyndarce za 10 dni po zakroku, udelala mi ultrazvuk, aby videla, jestli me vycistili dobre a jestli tam teda nic nezustalo
2/ja jsem si teplotu nemerila, fyzicky jsem se citila ok, ale nervy pracovaly a to muze hodne ovlivnit, pokud ti teplota po par dnech klesla na normalni teplotu, je to ok
3/ ja jsem si objednala pres net femibion 800 a kontryhelovy caj, ktery jsem na vanoce zacala uzivat. femibion 800 obsahuje hodne listovky, takze 2v1, coz je taky dobre, ale od ledna jeste priberu samotnou listovku, protoze, jak jiz bylo recene, te neni nikdy dost
4/ caj piju vecer, ale v letaku je napsano 2-3x denne
5/ sportovat je urcite vyborny, ale pockej po sestinedeli. rana se musi zacelit a kdyz te uz nic neboli, neznamena, ze uvnitr je vsechno jak ma byt.
preju hodne stesti a klid na dusi
Nada

zanet2009
28. pro 2009

czechkat1:
Tak já budu mít v pátek 4 týdny po revizi, tak taky zkusím odpovědět na Tvé otázky.
1. Já jsem měla jít a kontrolu ke svému gyn.dr. po 10 dnech od revize,ale šla jsem až po 12 dnech, protože jsem neměla hlídání. Takže si myslím, že 14 dní je asi normální.
2. po revizi jsem se neměřila, ale myslím, že mírně zvýšená je normální....
3.
Já jsem asi po 2 týdnech začala pít kontryhelový čaj, jinak neberu zatím nic-kromě listovky(tu jsem začala brát včera), ale v týdnu chci zajet do lékárny a něco pořídit. S lékařem jsem se o tom neradila.
4. já nevím, kdy mám ovulaci, takže budu pít do první MS jeden až dva šálky denně a potom jak si vzpomenu, ale přehánět to nebudu.
5. já být tebou, tak se šětřím, je to jako klasické šestinedělí a potom bych to už neřešila a dělala to, na co se cítíš a co tě baví.

faflina
28. pro 2009

Káčo je to různé, ale ráda ti to taky zodpovím

1) Já šla po revizi na kontrolu po 10-ti dnech. Opravdu šlo o to aby tam už nebyla vidět žádná krev. Kdyby se šlo dřív, tak by tam krev ještě byla a doktor pak nemusí poznat, jestli se třeba nevytvořil nějaký hematom nebo tak něco. Lepší je když už vůbec nekrvácíš. Já třeba trošišku špinila celých 9 dní, stačila mi jen slipová vložka, nic závratného se nedělo. Třeba 2 dny se nic neobjevilo a pak 3 kapky.
2) Teplotu před revizí jsem měla 37,1 a po revizi taky tak. Druhý den sem šla domů a necítila sem se moc dobře připadalo mi že mám teplotu tak sem se měřila večer a teplota byla mírně zvíšená 37,5. Ale potom sem se už dál neměřila, protože sem se cítila dobře.
3) 10 dní od revize jsem začala pokračovat s užíváním babyplanu od calibrum, A koupila sem si ho sama je to pouze doplněk stravy a nemusí to být tudíž odsouhlasené doktorem. Slyšela jsem, že brát listovku preventivně před otěhu je dost zbytečné, protože si jí tělo neumí nashromáždit a jde močí zase hned ven. Ale užíváním jí určitě nic nezkazíš je to taky doplněk stravy a nemusíš se bát kontraindikací.
4) Kontryhelový čaj sem si koupila před svátkama (dřív sem o tom nevěděla). Na krabičce od čaje je napsané 1x denně 0,5l popíjet během dne.
5) Já se cítila dobře už 10dní od revize mohla sem dělat cokoliv. A jelikož mám jedno dítko doma tak sem s tím ani neměla na vybranou, prostě se musíš postarat aji kdyby bylo nejhůř. Takže určitě počkat na první porevizní kontrolua pokud je vše OK tak ti podle mě nic nebrání cvičení a aerobiku atd.......

jankabry
28. pro 2009

ahojky holky,

tak jsem dneska po kontrole u svého gynekologa. Nevím jestli jsem to tady už psala -
22.12 revize, hned propuštěna domů.
26.12 šílené bolesti v podbřišku, pohotovost - našli mi hematom, sliznici 11mm, píchnuta injekce na stažení dělohy, aby byl vypuzen ven. Odjeli jsme a za křižovatkou jsem dostala tak stašné křeče, že jsem musela do nemocnice zpět, tam si mě už nechali ☹ kanyla, kapačka proti bolesti a injekce proti bolesti ... přestalo to bolet až skoro po dvou hodinách od podání léků - HRŮŮZA!!! fakt regulérní stahy dělohy, porod hadra ...
ráno bez bolestí, další utz - sliznice 7mm, hematom pryč, večer se mi odloučil sám, našla jsem sraženinu na toal. papíře, dost velkou brrr. propuštěna domů
Dneska kontrola - sliznice stále 7mm ☹ doktor nadšený nebyl ... prohmatával mě a ptal se "bolí to tady?" já že ne a on "tak to je fajn!" no a sáhnul vedle a já málem spadla z křesla ☹ takže jsem dostala antibiotika, proti případnému zánětu, i když mi v nemocnici brali krev na zánět a nic tam nebylo.
Další kontrola za týden ... mám ležet a cpát se atb .. fakt skvělé zakončení roku a nádherné svátky ☹ Copak nestačí, že jsme přišli o miminko? to musím ještě takhle trpět fyzicky???!!! Z další revize mám hrůzu nejen já, ale i všichni doktoři - bojí se komplikací, propíchnutí dělohy atd. Uvažuju o tom, že na ní už nepůjdu, pokud to nebude nějak život a plodnost ohrožující a nepůjde to řešit i jinak...
Nemáte některá nějaké tipy na stažení dělohy? Bylinky, cviky, cokoliv??? případně, co si o tom myslíte?
Jsem z toho fakt jelen a hlavně špatná, i když se snažím tomu nepodléhat ... ach jo ☹

andi2
28. pro 2009

jankabry:na stažení dělohy je právě ten kontryhelový čaj ale až od půlky cyklu.Teda sis holka zkusila 😉 Já měla jít po revizi na KO po 3 týdnech a ani mě neprohlídl,že když nekrvácím tak je to o.k.Proto jdu ve středu ještě ke svý jestli je vše v pořádku.Já byla po IVf a řekl mi za 3 měsíce na Ket.Jinak jsem brala asi týden po revizi listovku ted Femibion.A občas ten kontryhel a Femigard.

martasl
28. pro 2009

jankabry-tak o je hnus 😠 ☹ ono fakt nestačí,přijít o mimi.když si to ,,vyžrat"tak pořádně 😠 to by jeden brečel.bohužel nemám co poradit,u mě revize,, naštěstí"proběhla v poho-pokud se ještě něco nevymrví-ale doufám že ne.jinak-držím palce ať už je vše ok a máš konečně aspoň trošku klid 😉

horalka021
28. pro 2009

Hezký večer!

czechkat1:

1. kontrolu jsem měla přesně po 17 dnech, tak jak v nemocnici chtěli (UZ spodem), ihned po ní jsem šla ke svému mudrovi (UZ přes břicho)
2. teplotu jsem si neměřila, necítila jsem žádnou zvýšenou
3. asi týden po jsem začala užívat pár dní Feminan (z bylinné lékárny) a pít kontryhelový čaj, můj mudra ničemu z toho moc nevěří, ale dal mi v tomto zelenou
4. čaj jsem pila do té doby, než jsem zjistila // 😵
5. nejsem moc kamarádka s pohybem 😝 😀 takže jen normoš procházky s prckem 😎

horalka021
28. pro 2009

katy:

k tomu doktorovi bych být tebou už nikdy více nešla, co si z něho vezmeš - nic, absolutní ztráta důvěry... měla jsem tu zkušenost s jednou mudrou, no, nejlépe by vyšetřovala od stolu, což ke konci těhu i dělala a já pak měla komplikace v porodnici, už jsem k ní nikdy nešla, ani jí nevynadala, ani si nepřišla pro dokumentaci, ani nešla na kontrolu po šestinedělí - okamžitě jsem přešla k jinému a je to fakt jak nebe a dudy 😲 😔

markee
29. pro 2009

ahojky,
jankabry pij ten kontryhelový čaj pij už teď. Kup ho a pij. Až přijde MS,tak pak ho pij jen do půlky cyklu(má se pít do ovulky).Jinak neporadím víc,pže já problémy neměla. Omlouvám se. Ale zkus dotaz napsat na zamlklý potraty https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... ,třeba tam bude nějaká něco vědět. Já si nepamatuju jaké měli problémy,ale třeby se tam někdo najde,kdo poradí víc.

jankabry
29. pro 2009

markee:
no ale já se teda o bylinky zajímám. Kontryhelový čaj jsem pila před otěhu. Nicméně on způsobuje narust sliznice a to já teda nepotřebuju .. teď ne ... mám jí 7mm vysokou a doktor z toho není nadšený, musí do týdne odejít, jinak mě chce poslat na další revizi ☹
Našla jsem, že chinin způsobuje stahy dělohy, takže valím do obchodu pro Tonik 🙂 chininu tam je dost 🙂 dostala jsem injekci na stahy dělohy, když doktor v nemocnici potřeboval, aby ze mě vyšla ta sraženina usazená, takže to by mohlo pomoct ...
uf je to fakt peklo ☹
Ještě že zařizuju nadcházející svatbu! Nemám ani moc času na to myslet, jinak by mě z toho asi kleplo ☹

markee
29. pro 2009

Jankabry,
já o bylinkách moc nevím,jen o těch základních,ale určo nemůžu říct,že o nich něco vím. Tak je dobře,že to víš hlavně ty,určo si poradíš. Já se vždy ptala tady holek,pže fakt nevím co pomáhá.

hadonoshka
29. pro 2009

jankabry to je děs, já ti řeknu že jsem šťastná jako blecha že mně nic nebolí, musím to zaklepat a jde jen ten vodnatý krvavý výtok jak psali v papírech že bude 14 dní.
Mám velikou radost, jedna kočenda, která potratila hned zkraje před měsícem, tak má na testu zase // to je fofr, moc jí závidím. Fakt to se mnou šije, jestli to po MS neprubnout. Doktor mi říkal, že po první MS už můžeme..... já vím, já vím, riziko. V nemocnici by mně asi zakousli.

andi2
29. pro 2009

hadonoshka my jsme taky zkušeli hned po 1 ms když byla ovulka no ale u nás přirozeně to by byl zázrak.Mě dr.nic neříkal jen že mám přijít za 3 měsíce na Ket.Zítra jdu na gyndu tak snad bude vše o.k. docela se bojím páč od revize to je 9 týdnů a kontrola UZ žádná.Když jsem byla na kontrole po revizi po 3 týdnech tak mi dr.řekl,že když nekrvácím tak je vše o.k. tak jdu radši ke svý abych si byla jistá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru