Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

jankabry
29. pro 2009

hadonoshka:
No každý doktor řekne něco jiného. Můžeš to zkusit hned, ale to riziko potratu je velké ☹ někomu se to povede, ale to není důvod proto, aby se to povedlo i vám.. Tím Tě nechci nějak odrazovat, je to každého věc. Já bych se s tím nesrovnala. Taky chci mimi brzy, ale já spíš budu ráda, když nebudu muset na další revizi ☹ a pak budu určitě čekat minimálně ty tři měsíce. Nestojí mi to zato ... psychicky bych neunesla to, kdyby se to nepovedlo a zase jsme o mimi přišli. Vyčítala bych si, že to byla moje chyba ...
Doktor řekl 3-6 měsíců čekat .. kvůli regeneraci těla, že riziko potratu je vysoké. Počkám 😉

revange
29. pro 2009

holky chci se zeptat . . . na revizi jsem byla minuly pondeli, celej ten tyden jsem akorat trosicku spinila, dneska me celej den poboliva brisko a malinkaty spineni se zmenilo v docela velky i s trochou krve . . . myslite, ze se mi jen stahuje deloha a tak? Je to normalni? Gyndr ma dovcu a do spitalu se mi hooodne dlouho nechce

hadonoshka
29. pro 2009

revange, zavolej si radši do nemocnice a zeptej se, aby to nebyl začátek nějakýho zánětu, za optání nic nedáš

czechkat1
29. pro 2009

ahoj holky,
tak já jsem před chvílí vypila svůj první kontryhelový čaj v životě (a´propos: je moc dobrý 🙂 - 4 dny po revizi ...
Dala jsem si ho, protože mám pořád bolesti (jako silná MS) a stále krvácím - i když spíš tak narůžověle (včera ze mě zase vyšla nějaká sraženina - tak nevím, if je to ok).

Ale k té tloušťce sliznicie: kolik mm má být tedy vůbec správně vysoká. Nepamatuju se, že by mi v nemocnici říkali něco o tloušťce sliznice a z propouštěcí zprávy bohužel nic nevyčtu (Th - RCU-I, S9, Hg 9) - nevíte, co to znamená?
Kačka

martasl
29. pro 2009

revange,určitě si někam zavolej.mě po revizi pobodávalo v podbřišku a to doktor říkal,že to se stahuje děloha,že je to normální.teď už mám klid.krvácela jsem tak 2týdný čím dál míň.teď už ne.strašně bych už chtěla být znovu těhotná,jen mám strach kdy začít.ale začínám tím být asi posedlá.švagrová je těhotná-11týden a nechtěli mi to ani říct,aby mě nedeptali.i teď o tom mluví přede mnou opatrně.začíná na mě padat zase depka ☹

jankabry
29. pro 2009

czechkat:
ale kontryhelový čaj způsobuje nárůst sliznice, to Ti nepomůže od krvácení - naopak, když ho začneš užívat můžeš čekat silnější MS. Bolesti jako silná MS můhou být příznakem zánětu, nějakých reziduí atd. tohle není v pořádku, měla bys do nemocnice, ať se kouknou na utz a jsi v pořádku a neskončíš jako já ... :-/
Jinak kontryhelový čaj mi taky moc chutná. Kupuju bylinky u našeho bylináře na váhu a nechávám si tam i míchat směsi a naprostá spokojenost, pomohl mi se vším. Bohužel má teď volno, tak musím počkat do příštího týdne .. Já pila před otěhu kontryhel, heřmánek, meduňku a sporýš a povedlo se napoprvé 🙂 jinak kontryhel se pije do ovulace, pak ne, není důvod.

revange:
no ze mě vychází celou dobu krev, po píchnutí injekce na stažení dělohy pak i kusy sraženin. Je to dobře má to tak být. kdybys nekrvácela je něco v pořádku. Já se naopak teď modlím abych krvácela 🙂 musím se zbavit té sliznice do další kontroly v pondělí, tak se nalévám Tonikem 😀 Nesmíš krvácet jakože by to z Tebe lilo, špiněním po revizi se myslí mírné krvácení ... A bolesti jsou ok, pokud nejsou jako silná ms nebo horší .. je to ale subjektivní. Chápu, že máš strach ze špitálu, ale ber to zase tak, že když něco zanedbáš, můžeš taky dopadnout špatně ☹ Ale u Tebe to vypadá oukej 😉 !!! neboj bude to dobré!!! Držím palce!

martasl
29. pro 2009

zítra si chci koupit teda nějaký čaj nebo vitamíny.čím myslíte že nejlepší začít,pokud plánuju tak po dvou měsících začít se pokoušet o další těhu?? 😉 😒

zanet2009
29. pro 2009

Revange, mi v nemocnici řekli, že bych neměla krvácet víc než jak jsem byla zvyklá na krvácení u MS-pokud bych krvácela víc, tak okamžitě do nemocnice,ale pokud si nejsi jistá, určitě si do nemocnice zavolej.
Jinak mě asi 3 dny po revizi taky pobolíval podbříšel,ale pak už dobrý-tak se mi asi stahovala taky děloha.

martasl
29. pro 2009

faflinko-koukla jsem na fotečky-vánoční.to byla nějaká besídka??máš nádherný kvitka v bytě-trošku mimo mísu-já vím.ale fakt je máš pěkně rostlý.. 😉

martasl
29. pro 2009

zítra jdu na kontrolu k doktorovi.měl by mít už výsledky z patologie.děsně se bojím,co se dozvím a na 100%se určitě rozbulím ikdyž budu narvaná práškama.už teď je mi špatně ze strachu.na druhou stranu asi bude lepší,když se dovím,že miminko mělo opravdu nějakou vadu,než vědět,že mimi bylo v pořádku a JÁ jsem mu něco udělala,ikdyž nechtěně.já snad ani dnes neusnu. ☹ ☹ ☹

faflina
29. pro 2009

Marti- nevím jaké myslíš konkrétně fotky- besítka, ale možná myslíš toho mikuláše. No tak to je v mateřském centru. A mám veliký kvítko jedno, fakt veliký, ale zbytek je menší. Dohromady mám doma 10 kvítek. Jedno obrovské, 4 menší, 4 ještě menší a jedno malinké.

zanet2009
29. pro 2009

martasl, zítra a Tebe budu myslet, určitě to zvládneš-musíš 😉

revange
29. pro 2009

tak jste me uklidnili, nic strasnyho to neni. Spis me zarazilo, ze kdyz uz jsem "jen" spinila, ze se to jakoby objevilo znovu. No kazdopadne v pondeli jdu na kontrolu.

Btw: ja mela za to ze kontryhelovej cajik prave pomaha pri ms se stahovanim delohy a proto se nema pit po ovulce, aby se prave deloha nestahovala a mimi se mohlo vklidu zavrtat

peanut74
29. pro 2009

Ahoj, do ovulky se pije kontryhel na vytvoření sliznice, aby mělo mimčo nachystanou "postýlku". Po ovulce je na úpravu menstr. cyklu pro ty, které ho mají nějak rozhašený nebo mají silné menstruační bolesti. Pila jsem ho po 1. revizi do ovulace, při které jsem otěhotněla. Těď, po 2. potratu, ho budu pít pár měsíců, něž nám udělají všechny testy a povolí nové snažení. 😉

faflina
29. pro 2009

dobrou kočky, zítra budu pokračovat.

nadja73
30. pro 2009

tak konecne prvni dobra zprava, po 27 dnech od revize jsem dostala MS. mam radost jak maly dite, nikdy jsem tu krev nevidela tak rada jako ted 🙂 . absurdni, co?

tak mrcho, prijd jeste jednou a pak te nechci hooooodne dlouho videt, pak uz nebudeme kamosky 😎

mozna je to tim kontryhelovym cajem, piju ho ale teprve tyden, tak nevim. kadopadne, i kdyby to nebylo cajem, ale mnou, tak jsem happy.

faflina
30. pro 2009

Gratujuju, To máš supr já prví po revizní dostala až 41 den. A já nechci vidět u tu druhou snad už žádná nepříjde.....

nadja73
30. pro 2009

tak tak, jedna a dost 🙂

faflina
30. pro 2009

No, a jestli bude další, tak se fakt naštvu. Mám dlouhý cylky asi 43 dní takže už prostě další nesmí být.

nadja73
30. pro 2009

a neda se nejak zkratit?

faflina
30. pro 2009

Nevím, s nikým sem to zatím neřešla. Ono když zrovna nechceš být těhu, tak to naopak zase vyhovuje, víš?

nadja73
30. pro 2009

to je mi jasny, ze kdyz nechces, tak nad to neni, ale kdyz potrebujes, tak by to snad slo, ne? ja jsem naposledy mela takhle dlouhy cyklus pred 20. rokem, pak jsem zacla brat HA a vsechno bylo podle planu. A i ted, kdyz uz skoro 2 roky to neberu, tak mam 28-30 dni.

faflina
30. pro 2009

Mě se to tak začalo posunovat tento rok, když jsem na doporučení gyn. přestala HA brát. Nejdřím 33 pak 36 pak 39 pak 45 adt poslední byl šokující 27 a pak už jsem byla těhu.

nadja73
30. pro 2009

Tak mi volala gyndarka, ze vysledky histologie nic nepotvrdily. Jedine, co se vi, ze v tom nebyl zanet, nic vic.
Kdyz jsem se ji pak zeptala, jestli mi bude moct od unora predepsat clostilbegyt, tak se uplne rozohnila, ze ne, ze to muze predepisovat jen centrum asistovane reprodukce, ze to je pak pod prisnou kontrolou. jsem ji rekla, ze uz jsem ho brala cerven-srpen a ze mi podle ex gynekologa pomohl otehotnet, tak ze v zadnem pripade kdyz, tak ne driv jak v breznu. Pak mi volala jeste jednou, asi pochopila, ze do brezna cekat nechci,ze at prijdu v breznu si nechat udelat hormonalni protokol. To urcite prijdu, ale stejne, zaciname s miminkem v unoru. Jeste jednou se zeptam primare Bulovky a podle toho se pak bude jednat.....uplne me rozhodila 😖

czechkat1
30. pro 2009

ahoj holky,

Nadjo: gratuluju k první MS - taky mě to hned povzbudilo, i když mám ještě dost času na předčasný optimismus (5. den po revizi). Já měla cyklus docela pravidelný(28-30 dní, HA již asi 10 let neberu) tak doufám, že to teď přijde taky brzy. Z doktorky si nic nedělej, hlavně že jsou dobré výsledky a ty máš opět MS 🙂.
Ta histologie se dělá automaticky po každé revizi? Mně nikdo neříkal, že by něco dělali - ptala jsem se, zda budou zkoumat alespoň to mimi, abych se dozvěděla, v čem byla chyba, ale řekli mi, že ne. Prý to byla asi nějaká genetická vada (špatný počet chromozomů), kterou příroda stopla dřív, než by se narodilo postižené dítě. Takže nezbývá než věřit, že to tak bylo dobře ☹.

Dneska jsem skoro vůbec nevstala z postele - až teď k PC. A bolí mě to míň, už ani tolik nešpiním - možná je to tím čajem a nebo jsem se před tím moc hýbala (včera jsme šli na procházku, která nakonec trvala přes 2 hodiny, protože jsem nebyla schopna udržet ani tempo mé 80leté babičky o holi). Taky mi je líp, když mám pokrčené nohy. Když se natáhnu (vleže, vestoje), tak si připadám, jako bych pod kůží měla kombinézu menší velikosti, která táhne právě v podbřišku - měla jste některá podobné pocity?

Ještě mi prozraďte, zda a kdo vám po revizi předepsal nějaké prášky na uklidnění (a na čí to bylo pobud) - mně se v nemocnici nikdo na nic neptal, i když muselo být všem jasný, že rozhodně nejsem v pohodě (bulela jsem jak želva od začátku do konce). Vlastně jsem ráda, že jsou svátky a já mám až do neděle volno - vůbec si nedovedu představit, že bych měla jít druhý den po revizi do práce. Jak jste to proboha zvládaly? Já se ještě teďka při každé blbosti rozbrečím, vůbec s nikým nemluvím, všechny akce a návštěvy jsme zrušili, neberu ani telefony. I když si říkám, že už snad budu v pondělí ok, mám trochu strach, aby mě zase nerozhodila nějaká blbost (stačí jen zmínka) - v práci to nikdo neví (to že jsem těhotná jsem chtěla oznámit až po Vánocích), což je vzhledem k tomu, jak to celé dopadlo, asi dobře.

Martas: jak ti dnes dopadla ta kontrola? vše v pořádku?

kačka

nadja73
30. pro 2009

Kacko, diky, taky jsem moc rada za tu MS, i kdyz me doktorka zase hodila zpatky na zem. Me se ani nikdo neptal, jestli chci udelat histologii, proste ji udelali. Nevim, mozna kazda nemocnice si to dela po svem.
Ja jsem teda po revizi spinila/slabe krvacela asi tyden, takze zatim je to u tebe ok. Taky me tahlo v podbrisku, uplne jsem citila jako by tam byla carka, nejvic me to bolelo, kdyz jsem si chtela sednout, jak se ty svaly/deloha napnuly, ale uz v pohode.
ja jsem se teda taky malem zhroutila na sale, ale nidko mi zadne prasky nedal, ani mi nikdo nic nedoporucil. Ono to asi stejne nejvic jako vsechno zazene cas. Ja si myslim, ze se musi clovek vybrecet a cim vic, tim lip. Me to pomaha. I kdyz,...... kdyz nekdo mi pral hezky svatky a ted vsechno nejlepsi do noveho roku, at se vsechno dari, tak bulim furt. Ale i tohle jednou prejde. Jeste jedna dulezita vec....milujici partner, s tim to pak jde mnohem lip 🙂

faflina
30. pro 2009

No tak já sem se s tím smířila docela hned. Nějak nad tím nemám čas přemýšlet, protože mám dítě a nemužu se tudíš uzavřít. Ale kdybych Janka neměla tak by to bylo asi tak stejne jako u vás.Prášky podle mě napíšou, pokud si o ně řeknete. Jinak není důvod je psát. Musíte jim to říct sami, oni nemůžou vědět jak vám je. I když brečíte nebo tak, totiž tam brečí každý a proto jim to třeba nepříjde nutnost hned každému psát léky na uklidnění. Proto se to musí říct.

martasl
30. pro 2009

Ahoj holky.kontrola dopadla jakž takž.záleží jak se to veme.po gyn.prohlídce jsem vpořádku.jen mám slabší mykozu-prej po těch koňských dávkách antibiotik,co mi dávali v nemocnici a na dom.
ptala jsem se kdy můžem začít se snažením,doporučil tak duben.v lednu prý určitě ne.pokud by se omylem stalo během února až do toho dubna,tak by to snad hrůza prej nebyla,lae doporučuje počkat do dubna.předepsal mi listovku-kterou mám užívat od února.jiný vitamíny prej nejsou zatím nijak potřeba.ale budu užívat asi ten babyplan.uvidím.8.1. mi bude ukončovat neschopenku a pomažu do práce-vůbec se na to netěším,nechce se mi tam.
ptal se mě,jak mi je a jak se cítím.no nic moc.dnes jsem si musela vzít už 2prášky.

Czechkat1-prášky-2 jsem dostala v nemocnici od sestřičky hned jak mi řekli,že mimi umřelo.jeden na noc a druhej před zákrokem.dala mi je z vlastní iniciativy.no a o další jsem si řekla doktorovi-gynekologovi.napsal mi je hned,viděl jak na tom jsem psychicky a že jsem se mu tam rozbulela.dostala jsem Lexaurin 1,5 .ještě jsou 3,5 a ale ty jsou už prej hodně silný.brala jsem tabletu 2krát denně.ale nepravidelně,jak jsem se cítila.a budu je užívat dál,protože mě dnes zase strašně rozhodily výsledky patologie.

tak tedy:u mimča se nic nezjistilo,bylo zdravé ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale moje placenta byla špatná,málo mimi vyživovala.řekla jsem mu,že jsem od mladší dcery chytla slabší chřipku,co dotáhla ze školy.prej to s největší pravděpodobností byl ten důvod,že ta placenta byla taková špatná.prej chřipka na těhotenství-a hlavně ze začátku je největší svinstvo 😠 😠 .měla jsem strach si vzít nějakej prášek,tak jsem jen pila čaj na chřipku a nachlazení od tekanee.ale říkal,že jsem klidně mohla paralen,ale to jsem nevěděla.

mám děsnou depku,že jsme o mimi přišli kvůli té chřipce.kdyby miminko mělo nějakej zdravotní problém,tak si člověk řekne,že to tak mělo být,ale takhle....chudák mimi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
taky říkal,že už snad v dubnu bude po další chřipkové vlně,tak by to pak s tím snažením bylo nejlepší.tak uvidíme.asi jsem hned při prvních příznacích nachlazení měla okamžitě jít k doktorce.jsem holt kráva a nepřestanu si to vyčítat.ale s nervama jsem v hajzlu....

takže holky bacha na tu svini chřipku a radši hned při potížích letět k lékaři.

martasl
30. pro 2009

jo,menstr.bych prej měla dostat kolem 15.1.pokud nedorazí do 18.1.tak mám přijít na injekci.tak na tu menstr.budu čekat jak na boží smilování 😅

mateta888
30. pro 2009

Ahoj holky 😵
Tak u nás to vypadá stále jak u lazarů, malá se z toho už dostala, ale manžel šel na obstřiky se zádama a dostal ant na kašel sedlo mu to na plíce a já zatím jen chcrchlám a jsem bez hlasu, ale horečku nemám tak aspon tak snad to brzo poleví. 😖

Koukala jsem, že jste tady zase kočky rozrostli no co naděláme. Vezmu to nějak všeobecně tak se omlouvám 😅 . Po revizi do práce neexistuje, máte nárok na neschopenku na šestinedělí, je ještě moc brzo a ohledně prášků na uklidnění si myslím, že je to taky dost brzo ještě pár dní bych počkala je to čerstvý a určitě si musíte o ně říct. Něco jinýho je, když už holky měli mimi velký 😔 to si nedovedu a ani nechci představit 🤐 🤐
Ohledně toho staženýho podbřišku tak to jsem měla po první ( samovolném) , jinak každý potřebuje času jinak se z toho dostat 🙄 . po prvním jsem se v tom plácala no přes půl roku a podruhé už jsem to nějak brala ''s rezervou'' já vím že to zní hrozně, ale hned od začátku a tentokrát to víc vzalo manžela takže jsem ho musela dostávat z toho. Holky hodně sil a hlavinky vzhůru, na světě je spousta nespravedlnosti, ale když se budete ohlížet za sebe a co by kdyby . . . . . bude to jen bolet a bude to horší 😒 tak myslet na nový hezký věci a koukat jen dopředu 😉 .Drýte se a já na vás zase juknu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru