Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
30. pro 2009

mateto888-já jsem o mimčo přišla v 16týdnu-mi na to přišli a provedli revizi.mimi umřelo v 15týdnu.a kdo ti říkalneschopenka jako v šestinedělí???já když bych měla jít do práce-jak doktor říkal kolem 8 by mi ji ukončil a šla bych od 11 do rachoty tak to bude 4týdny a 4dny od revize.tak to jsem z toho jelen.doktoři snad vědí,kdy uschopnit,ne?? ☹

jaannaa
30. pro 2009

ahojte holky, jsem v 5plus5 a od 5plus3 krvacim, jedna se o vicecetne tehu, a zitra mam naplanovanou dalsi navstevu u MUDra.... uvidime co se bude dit, posledny hcq jsem mela 139 v 5plus3, a Mudr rikal ze se uvidi zda "bublinky" rostou, ac ja mam takove ruseni, ze jsme spise potratila, pokud bych potratila a samovolne by "odesly" dela se taktez revize?

faflina
30. pro 2009

Jani-doufám, že to řešíš zbytečně a že to bude ok. Ale kdyby náhodou, tak někomu ji udělají a někomu ne. Záleží hodně na lékaři. Ale jinak se drž...

jaannaa
30. pro 2009

aha, ok, no ja tedko docitala predchodi stranku a vsimla jsem si ze martasl prisla o mimi diky chripce, coz mi taktéž Mudr rekl ze duvod nerostoucich miminek muze byt diky chcipce se kterou uz bojuju druhy tyden ☹

faflina
30. pro 2009

Ach bože, tak to přeci může být potrat, no říká se že v období chřipek to není vhodné dělat mimi, ale já osobně tohle neřeším. J chřipku neměla a stejně jsem o mimi přišla. Oni možná jen doktoři neví proč a tak řeknou- že kůli chřipce. ale určitě jsou maminky co přišli o mimi pozděli 38tt 32tt a nebyli nemocné a na nic se nepřišlo. A kdyby náhodou byli nemocné, tak to na to jistě svedou. Ale to je jen můj názor.

czechkat1
30. pro 2009

ahoj martas,
chřipka je fakt blbá - jenže to by musel žít člověk v naprosté izolaci. Já si teď vlastně uvědomuju, že jsem byla v říjnu taky nemocná (to jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná) - možná to s tím souviselo. A celý listopad a prosinec jsem pak zápasila se dvěma snaživýma kolegyněma, které, přestože byly nemocné, chodily do práce. Kdykoliv šly přes můj kancl, tak se nezapomněly vysmrkat nebo vykašlat. Bylo to od nich bezohledné , jenže ony hrály hrdinky.
Tohle mě teď fakt nadzvedlo mandle, když si na to vzpomenu, jsem pěkně naštvaná. To už se do práce vůbec netěším - musela bych je asi zabít 😠.
Asi je fakt lepší otěhotnět jaro/léto, to už ve vzduchu nic nelítá a nikdo na vás nic neprskne. My se začneme snažit asi v dubnu

Holky, někdo z vás doporučil tonik, tak mi ho dnes manžel koupil a já ho začla pít. Jediná změna: na toaletním papíře jsem zachytila dvě opravdu hnusné sraženiny (už ne temně červené, spíš tmavě růžové, jak maso - fakt hnusný cucky). Tak váhám, jak se k tomu postavit. Někdo z vás tu psal, že je to dobré, že má člověk krvácet a mají z něho ty sraženiny odejít. Nebo mám zavolat do nemocnice a zeptat se, if je to normální? Bolesti mám stejné jako předtím - dají se vydržet, ale žádná idyla to tedy není. A jinak se cítím fajn. Asi by mi bylo hůř, kdyby se něco dělo, ne? někdo tu popisoval křeče (jak porodní bolesti - ale ty bohužel zatím neznám), teplotu a tak...

kačka

faflina
30. pro 2009

Je dobře že to jde s tebe ven, Když nejsou teploty a silné křeče a masivní krvácení tak je to OK. Taky by se namělo krvácet víc jak 10 dní.

czechkat1
30. pro 2009

ahoj,
nevšimla jsem si, že už jsme načly 82. stranu...
jaannaa: doufám, že bude všechno ok. já jsem měla mít původně taky dvojčátka, ale jedno se nějak zpožďovalo ve velikosti a pak mi doktor v 9+5 diagnostikoval syndrom mizejícího dvojčete (tehdy pro mě bylo důležité, že je to druhé mimi v pořádku - což prý bylo). Doktor se mě pořád ptal, zda nekrvácím, že by ze mě mohlo vycházet to dvojče, co nepřežilo. Já nekrvácela (prý se to může vstřebat samo někam do dělohy či placenty (tomu fakt nerozumím).
Tak tě nechci nijak strašit, ale třeba se u tebe taky jedná o syndrom mizejícího dvojčete. Prý je to docela běžné. Každé páté dítě, které se narodí, bylo původně z dvojčat. Důležité je, aby zůstalo alespoň to druhé. Mně se to bohužel nepoštěstilo, ale neklesej na mysli a počkej na UZ, tam to bude všechno vidět.
Držím palečky,
Kačka

czechkat1
30. pro 2009

faflina: jéé, díky, tak to mě fakt uklidnilo (a já si to vše pro jistotu zabalila do ubrousku - člověk asi fakt magoří...).
Prostě už se nemohu dočkat, až to budu po zdravotní stránce zase v pořádku. Pak už snad nějak zabavím i mysl.
k.

jaannaa
30. pro 2009

czechkat1, ze me odesly hned v pondeli dva hleny s krvi, tak fakt nevim na cem jsem ☹ zadny bolesti nemam, jen slabe krvacim

jaannaa
30. pro 2009

btw, ja mam 3 "bublinky-dutinky" 😠

czechkat1
30. pro 2009

jaannaa, tak 3 - no páni, to je tda požehnání. Tak být tebou, tak se tím teď netrápím. Třeba můžeš alespoň jedno zachránit a stres není dobrý. Běž se třeba dívat na televizi, nebo lušti nějaké testy - prostě něco co tě pohltí, ať na to nemusíš myslet. No a zítra už budeš vědět na čem jsi.
Snad to dopadne dobře. Když ne, tak příroda vždy ví, co dělá (dělá to, co je pro tebe lepší).
k.

jankabry
30. pro 2009

czechkat:
ty bolesti můžou být právě od toho zadržování sraženin .. To já doporučovala ten tonic 🙂 a tak mi ho Pavlík taky včera donesl a dneska jsem už u druhé dvoulitrovky 🙂 bohužel ze mě nic nejde ☹ teplota teď 37 a břicho velmi jemně tupě pobolívá ... tak snad v pohodě .. už jsem tak nějak rezignovala a aspoň ten Silvestr a Nový rok chci strávit doma s Pavlem a pak ať si mě klidně rozřežou .. ☹

Jinak jsem holky našla že na stažení a vyčištění dělohy a proti zánětu je dobrá kombinace - Kontryhel, vrbka úzkolistá, měsíček a řebříček. k tomu něco na imunitu, aby se to dobře hojilo, třeba rakytník, echinacea nebo tak něco.

Hned po novém roce pro to skočím k bylináři. Bylinky jako čaje v pytlíkách byť i z lékárny jsou na prd .. je to ten největší odpad, který se ještě dá prodat. Pokud nemáte v dosahu bylináře, buď stačí zapátrat a nebo sypané bylinky mívají ve skoro každé zdravé výživě 😉

czechkat1
30. pro 2009

holky,
ještě k těm neschopenkám: mně se sestřička zeptala, zda chci neschopenku. Řekla jsem jí, že mám až do neděle stejně dovolenou a ona mi řekla, že to tudíž nepotřebuju. Při revizi je prý neschopenka jen max. na 1 den, tj. druhý den do práce a nasadit úsměv č. 3. hrůza.
k.

czechkat1
30. pro 2009

jankabry, u nás o žádném bylinkáři nevím, ale zdravou výživu tu máme. tak si tu zázračnou směs hned poznamenám (pro příště si asi najaře na zahradě zařídím "babiččinu zahrádku", aby bylo vždy všechno po ruce). Kontryhel mi manžel koupil, nevím kde, ale je sypaný 🙂
a já jsem zase dnes slyšela v rádiu, že na pohlavní orgány (jak ženské, tak mužské) je dobrý zinek. ten je buď v pilulkách a nebo v semínkách (dýnová, slunečnice nebo oříšky). a proti té chřipce - prý je dobré brát vitamín C právě v kombinaci s tím zinkem (takže baštětě citrusy a jablka a prokládejte to semínky 😅

martasl
30. pro 2009

holky, tomu,že na tom ta chřipajzna měla lví podíl bych věřila.během roku jsem snad 2 přechodila a holt toho už na ten organismus bylo asi moc.

Jani,já ze začátku těhu jsem měla rozdíl ve velikosti plodu od posl.menstruace 2týdny.pak hned na to jsem chytla tu chřipku.jinak jani -ti mooooc přeju,ať je vše ok.

taky teda asi začnem se snažením v dubnu,ale je fakt,že všude se ,,potuluje"nějaká vyroza.ať je období jakýkoliv.

moje švagrová taky čekala dvojčátka a jedno z nich se taky přestalo vyvýjet(jak zde píšete-syndrom mizejícího dvojčete).nic z ní nevyšlo,řekli jí že se to vstřebá.teď má až mooooc čilého klučinu-v říjnu měl rok.a vydá za 10dětí 🙂 🙂

zanet2009
30. pro 2009

Martasl, to je mi moc líto a jak jsi to napsala, tak jsem si uvědomila, že já jsem na úplném začátku těhu taky přechodila chřipku a léčila jsem to jenom čajem a odpočinkem v posteli 😢 😢 😢

horalka021
30. pro 2009

Hezký večer!

ad chřipka - měla jsem na začátku těhu horečku, která přešla v angínu, ztratila jsem hlas, vzala jsem si Bioparox, ten se může a fakt skoro ihned zabírá, další den jsem chytla průjem jak kr..., všechno se událo v jednom týdnu, prcek v nemocnici se malým zápalem plic (tam mi řekli, že jako rodič tam s ním nemohu být - jen na vl. riziko, je to hodně nebezpečné)
po tom průjmu jsem už upalovala k mudrovi, nejdřív k praktické, tam jen výtěr a poslala mě raději ke gynekologovi, ten mě prohlídl a řekl, že je vše OK, že tomu se prostě zabránit nedá, je to prostě buď a nebo, každopádně prý je zase lepší, když se vyskytne nějaká ta viróza, ji prodělat na začátku těhu, kdy ještě nejsou vytvořeny orgány, soustavy než později... tak aspoň nějaká útěcha
tak snad toto všechno nebude mít nějaký negativní vliv na mimi, naposledy jsem byla na kontrole 18.12. a jdu až příští týden, chjooo, nejraději bych měla UZ doma 😀

jaannaa: 3 😲 😲 😲 to jsi tedy borka, takže IVF? držím palce 😉

revange
30. pro 2009

Mi dneska nastvali ve spitalu, pry si mam pro histolku skocit az pristi tyden ve ctvrtek nebo az ten dalsi tyden . . . ale ja uz bych fakt potrebovala vedet, co se delo. Nejakou tu virozku jsem prave prodelala taky, kdyz jsem si to tak pocitala, tak prave kdyz zaniklo to prvni jsem mela zvysenou teplotu, ale dala sem si pulku paralenu, jenze virozka se me drzela 14dni. Tak jestli to byl dovud, proc ani jeden bobanek nepokracoval ☹ chjooo, nevedet je horsi nez znat pravdu i kdyz tvrdou.
add neschopenka, jestli mas "lidskou" praktickou mudru, tak skoc k ni. Kdesi tady holky psaly, ze jim protahla tu neschopenku az na 8 tydnu, pac videla, jak na tom sou.

zanet2009
31. pro 2009

Tak máme poslední den roku 2009.
Chtěla bych Vám všem popřát,aby rok 2010 byl mnohem lepší a úspěšnější než ten letošní a ať každá brzy najdeme na testíku vysněné //.

jaannaa
31. pro 2009

ahoj, tak me čeká příští týden v patek kyretáž, ... proste potrat .... díky prý nejspíš chřipce kterou jsem si prošla tak snad od března bude moci začít snazeni

faflina
31. pro 2009

Jani-je mi to líto, a jestli chřipka nebo ne, je to jedno- já byla zdravá a stejně mě to potkalo. Takže máš teď hned 3 andílky. A prosím- bylo to přirozeně nebo IVF? 5+3tt takže doufám, že po první pozevizní MS se budete moc snažilkovat. Pokud si podstoupila IVF tak se může po tomhle zákroku podařit i přirozeně.

jaannaa
31. pro 2009

faflina, přirozeně, ......mno doufam ze se podaří otěhotnět co nevidet

markee
31. pro 2009

ahojky,
chci vám holky popřát krásný nový rok 2010 a ať se na nás na všechny usměje štěstí v podobě dárečků do bříška,které vydrží a budou v pořádku a my je donosíme.
Užijte si dnešek. Sice jsem ve stavu snažilkování,ale šampáňo si s mojí mamkou dám-na půl flašku. No,jestli si nás má miminko najít,tak snad mu v tahle překážka nezabrání se uchytit-jestli už se neuchytilo. Ale nevadí,za týden v pátek má přijít MS a když přijde,tak neva,těším se na další cyklus snaženíčka 😉
Tak hlavu vzhůru,bude líp,nebojte 😀

dablikolik
31. pro 2009

Holky já měla ducha na testíku a včera a dnes už tam nic není docela jsem z toho byla zklamaná. Včera jsem byla za kolegyní má asi dvojměsíční dvojčátka holčičky. Bylo super a asi by mi to vůbec nevadilo.

Všem vám přeji ať se v tom roce 2010 už nemusíme tady potkávat ať máme všichni bříška a pak miminka

mercedesse
31. pro 2009

Ahoj holky, nestíhám dočítat, tak jen všechno nej do Nového roku a ať je mnohem lepší než ten minulý. A hlavně brzo //. Tak se mějte papa

andi2
31. pro 2009

😵 Ahojda tak Všem v roce 2010 to nej přáníčko. 😵

martasl
31. pro 2009

ahoj holky.Tak hlavně,aby pokud vás přeci jen nějaká zas.... vyroza přepadla,tak všem přeju ať to ve zdraví ustojíte a hlavně ty naše miminka,ať co jsou v bříškách nebo budoucí 🙂 🙂

Nový rok je za dveřmi,
pohár sektu pozvedni.
Ať je v něm víc lepších dnů,
více štěstí, splněných snů,
pohody a lásky,
téměř žádné vrásky.
Vše nej do roku 2010.

A hlavně,ať nemáme důvod se stresovat a konečně nám všem se ZADAŘÍ MIMINEČKA 🙂 🙂 a můžeme se chlubit fotečkama...

faflina
31. pro 2009

Ahoj všem, dělala jsem taky testík jsem 27DC a abych se nebála vzít Flašku do ruky. No a testík negativní, takže bude i něco k pití. Takže se na vás tady těším v Novém roce 2010.

jaannaa
31. pro 2009

ahojte holky, me tedko volal muj MUDr. a rikal ze mi hcg kleslo na 21 (v pondeli bylo 139) pry me mozna i revize mine 😅 ze se pry vycisti ma deloha sama, no tak docela jeste dobry konec roku, ale kazdopadne se uvidi pristi stredu.
tak si hezky silvestra uzijte!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru