Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lusye
17. led 2010

zanny, kdy jsi byla na revizi? Asi jsme si to psaly, ale nepamatuji si vsechny. 😅
Ja dnes prvni den taky nekrvacim, ale spinim. Takze pokrok. Revizi jsem mela 8.1. 😔 Takze jeste se sexikem pockam, to spineni mi vadi. 😝

zanny
17. led 2010

Lusye,já jsem byla 12.1.ATaky špiníma to asi ještě dlouho budem co?A kdy máš jít na kontrolu?Já v pátek,tak doufám,že bude vše v pořádku,ale nemám žádné bolesti,tak snad jo.

lusye
17. led 2010

zanny, hmm ... No uvidime. Budeme si referovat. To jsme na tom skoro stejne. ☹
Ja byla na kontrole uz 14.1. a na dalsi mam jit 21.1.
Ted jak jsem tam byla a krvacela jsem, tak mi delala vnitrni utz a dobre. Pochvalila to. Pry krasne ciste a nic tam nezustalo. To jsem byla rada. ALe chce me jeste videt, prave ze jsem hodne krvacela. 😠
A jinak se citis jak? Me uz je dobre po fyz. strance. Ze zacatku to bylo takove divne, ted uz je lip.

jankabry
17. led 2010

lusye:
proč se ptáš na měření BT??Kvůli poklesu při ms? Měřila jsem jí před otěhu a v těhu, ale teď ne, nemám odvahu si "tam" cokoliv strkat, když mám zakázané i tampony teď v 6ti nedělí .. brala jsem atb proti zánětu, byla jsem 4dny po revizi v nemocnici na kapačkách kvůlki šíleným bolestem ... snažím se, aby se tam nic nedostalo ..

zanny
17. led 2010

Lusye,po fyzické stránce celkem ok,jen jsem docela hodně unavená,ale to mi doktorka říkala,že to bude po té ztrátě krve.Ale psychika stále docela děs..pořád si říkám,že to chce čas,ale ten sakra pomalu utíká.Moc mi nejde jíst a se spaním to taky není nic moc,ale to je asi normální.

lusye
17. led 2010

jankabry, jj, prave proto se ptam. 😉 Aha, tak tomu rozumim. No ja taky merila pred otehu i chvili v tehu. Dnes poprve jsem zmerila. Teplomer umyvam, tak snad ok. Ale malinko jsi me polekala. 😕 Ja videla v albickach, ze holky meri i po revizi. 😅 No jsem zvedava. 😉 Prave me zajimalo, jestli probehne ovu. 😅
zanny, no mam obcas chvilku 😢 😢 😢 Ale uz je mnohem lip. Ja spis po revizi zase hodne spala. 😔 Byla jsem porad unavena. Neboj, bude lip.
A my se mimisku dockame! 😵 😵 😵

jankabry
17. led 2010

lusye:
no tak jí bych odvahu neměla, stačilo mi, co jsem si musela vytrpět a snad už tomu byl konec ... ale na umývání teploměru mýdlo z hyg. důvodů nestačí. Kup si v lékarně líh 😉 a bude to ok. Já taky začnu měřit po MS kvůli ovu .. 😉

faflina
18. led 2010

Holky jen tak mimochodem BT můžete měřit v ústech teploměr tak ale nechte aspoň 5 mimut ať je teplota co nejpřesnější. Nemusí to být nutně vaginálně taky se BT může měřit v konečníku, ale nikdy né podpaží.

jankabry
18. led 2010

faflina:
no v ústech to moc přesné není, hlavně teda v mém případě, když dýchám pusou 😉 viz. veškeré články na internetu o měření BT a vlastní zkušenost .. Ono k čemu měřit BT po revizi? Ovu tam pravděpodobně neproběhne, tělo se s tím nesrovná takhle rychle .. po první MS to začnu řešit, teď jsem ráda, že jsem ráda 🙂 a jak říkal pan doktor - zkuste na to jít, nevědecky 😉 já už v případě dalšího těhu nebudu měřit po tom co se mi potvrdí těhotenství testem z krve či 18dny zvýšených teplot. Nemám na to nervy. Měřila jsem fakt dlouho po otěhu a hodně mě to stresovalo, i když zároven uklidňovalo, ale sama vidím, že to k ničemu není.
Mi HCG stoupalo pořád ukázkově až do konce ,takže teploty pořád v pořádku všechno OK a mimi nežilo 😢
Moc to řešíme 😉 Je už teď beru měření BT jen jako potvrzení ovulace, na kterou jsem po revizi fakt zvědavá.

Jinak holky zcela nechutně hlásím, že to ze mě dneska teče 😀 regulérní krev, bez sraženin. Všechny příznaky před tím - jako ojebákování a tak 😀 potvrzují MS. Pila jsem kontryhel, meduňku, sporýš a heřmánek a dost mi to pomohlo. Jinak bych ty křeče nepřežila :-/ Byly to spíš takové mini křeče, ve srovnání s předchozím průběhem MS v prvních dnech, kdy jsem už dvakrát skončila v nemocnici kvůli nesnesitelným bolestem, bylo tohle jen jakože šimrání 🙂

juchůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů!!! Nikdy by mě nenapadlo, že se z mrchy budu radovat 🙂

martasl
18. led 2010

Ahoj,Tak konečně jsem vylezla po noční z postele.Dojeli jsme později kvůli bouračce.(naštěstí ne naší)...Teď chvíle odpočinku a ve středu a čtvrtek na ráno.Pak až v pondělí.Děsně to při tomto směnování utíká,tak doufám,že za chvilku bude ten vytoužený březen 😉 😅
Jo,ta MS si ze mě dělá asi srandu.Asi tak 4 hodinky v práci jsem hodně silně krvácela,pak zase pohoda-12 hodin sedím..No a po probuzení opt nic.Děs běs..Jsem ráfa,že se tady i zasmějete 😀
No mi jsem taky ještě nesexovali,jen takové to mazlení a trochu větší snažení pro manžela,aby neřek... 😀.Ale už jsem mu koupila kondomy-poprvé v životě,jsem si připadla jak puberťák.Měli nějakej velkej výběr,tak jsem je tam trochu študovala,to na mě musel být pohled.Holt kondomovej analfabet 🙂 😅Takže až MS skončí,tak snad něco bude.Ale moc chuť teda na to nemám.Některé holky píšou,že jsou po revizi jak utžený ze řetězu a mě to nějak míjí....

andi2
18. led 2010

Ahojda.martasl to uteče a hlavně když chodíš do práce tak to uteče ještě rychlejš.Mě to taky ty 3 měs.utekly a dneska jsem byla na Ketu zavedli dvě embryjka.Tak uvidíme.Akorát ten pocit pak na sále byl takovej smíšenej páč jsem tam byla na tom sále na revizi v říjnu.Ted jen doufat.Když to nemá vyjít tak at to nevýjde radši hned. 😉

lusye
18. led 2010

jankabry, gratulace k ms!!! 😀 😀 😀 Ja chci taky. 😉
andi2, budu drzet palecky! 😵 😵 😵 Alespon diky tobe vidime, ze to muze pekne utikat. Takze to nemas ani 3 mesice po revizi, ze? 😉

faflina
18. led 2010

jankabri- ovulace je i po revizi viz Horalka nedostala ani porevizní mrchu. Tak ti posílám odkázek, ale nechci ti do toho mluvit.
http://gyn.cz/tree.php?up=209

martasl
18. led 2010

andi2-tak ať to vyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyjdéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé 🙂 😉

jankabry-taky jsem měla radost z MS.Ale na tu další se budu těšit ještě víc.no a té další se nebudu moct dočkat.doufám,že bude poslední 😉

lusye
18. led 2010

andi, urco nam pak pisni. Verim, ze budou dobre zpravicky! 😵
Jinak i ja cetla, ze ovu je i po revizi. 😉
V puse mi BT merit nesla, to jsem zkousela. A nejak mi to skakalo. Tak kaslu na to a budu merit az po sestinedeli, stejne je mi to ted fuk. 😉

martasl
18. led 2010

jankabry-koukla jsem Ti do alba.máš tam daný zajímavý fotky.kam na ně chodíš??asi máš doma dost literatury o těhu,co?? 😀 já mám po holkách O matce a dítěti.asi bych si měla pořídit něco aktuálnějšího,ta moje už něco pamatuje.. 😖
holky,máte nějaké typy na zajímavé knihy o těhu??

lusye
18. led 2010

martas, ja mam Kniha knih o materstvi 😵 a Tehotensky kalendar 😵 Momentalne schovane, at nesmutnim. 😉

martasl
18. led 2010

asi budu muset navštívit nějaké knihkupectví a po něčem kouknout. 😉 většinou v nich je i o plánování,tak uvidím,na co narazím...

andi2
18. led 2010

Holky díííky.No uvidíme.lusye-jo 2 a půl měs.po revizi dr.řekl po 3 ms a vzhledem k tomu že dvě byly kratší tak to vyšlo dřív a na UZ před ketem děloha i sliznice ukázková.Tak se nebojte.Jinak já ovu po 1 ms po revizi měla dokonce jsem si koupila i ov.testíky a byly tam dvě takže ovu byla.Tak jdu zas zalehnout a domlouvat embroušum. 😉

hadonoshka
18. led 2010

ahojky já jsem měla ovulku 11 dní po revizi, mám tester. Teď čekám na první mršku. Sexovali jsme 12 dní po revizi, doporučovali 14 dní v nemocnici, tak to už skoro bylo. První sex nic moc, ale za další 4 dny pohoda a teď jsem jak urvaná ze řetězu. Dnes jsem 24 DC.

lusye
18. led 2010

martas, urcite na neco narazis, je toho spousta. 😵
andi, tak to je super! 😵 Pekna rychlovka, at to tedy klapne! Opatruj se! 🙂
hadonoska, a vydrzis 3 mesice? Nebo uz tomu nechavate volny prubeh? 😉

hadonoshka
18. led 2010

lusy 3 měsíce? Šílíš? 😀 Šla bych do toho hned, ale jsem vybíravá na znamení a počkám si na Střelce, pokud to teda vydržím. Abych potom nepřebrala a vůbec se to povedlo. To znamená, že teď jsem těsně před mrchou a hned po té druhé šup na to. Mám už dost velké riziko VVV kvůli věku, není důvod to odkládat.

lusye
18. led 2010

hadonoska, no nejsi narocna. 😀 😉
No ja nevybiram podle znameni. Ale 2 ms necham probehnout urcite. 😉

cizu
18. led 2010

Ahoj holky,
tak ja mam po revizi 30.11.09 a pro velky uspech znova 10.12. - ale to jsem tady uz nekde psala.
Psychika je v ramci moznosti uz vylecena, nejak me k ni pomohl skveli manzel a bohuzel i prace. Ale I. porevizni MS stale nikde (i kdyz tento tyden teprve konci "druhe" sestinedeli)🙂

hadonoshka: jaky tester na ovu mas? divala jsem se na netu na ty co se daji pouzivat opakovane, ale nic moc recenze, muzu poprosit o nazor? Moc diky

Ja jdu taky co nejdriv jak me dovoli na KET - i kdyz to nevydarene tehu bylo prirozene, prece nam jenom par mrazacku zustalo, tak proc je tam nechat mrznout,ne?

Mejte se...........

lusye
18. led 2010

cizu, jejda, 2x revize?! 😠 😠 A proc? Udelali to spatne? Jak si to poznala? 😔

skuldova
18. led 2010

Ahoj holky,omlouvám se že vám lezu do diskuze,ale nahlížím už pár dní a zatím jsme neměla odvahu.Mám za sebou první revizi a když koukám v jakejch výrazech vy už tady jedete tak já jsem uplně mimo.Teda společný máme asi to jak to bereme,i když tím si taky nejsem jistá,už 14 dní řvu jako tele a ne a ne se z toho dostat,zabarikádovala jsem se doma a nevim jak se s tím srovnat.....Doktorka mě vyšle za dva dny do práce a já jsem z toho uplně na palici,kolektiv mám teda fakt úžasnej takže se šíleně "těším".Vím že jdu dělat na měsíc pak přecházím k jinému lékaři a začínáme nový pokus ale na ten jeden měsíc nemám medicínskou omluvu......jsem prostě zdravá i když nevím co to je spát a jíst.....ach jo....

jankabry
18. led 2010

hadonoska:
No teda já nevím, kdo Ti poradil sex 14dní po revizi. Mě operoval kapacita gynekolog-porodník a ten mi do propouštěcí zprávy napsal "6týdnů bez pohlavního styku" totéž mi potvrdili i další 3 tamní doktoři i můj gynekolog. Měla bych teda dost strach z infekce a následných komlikací ... no ale každého věc asi.
Pokud máš ovu tester - mirkoskop. Mám biologické vzdělání a nejen já můžu říct, že tohle fakt není spolehlivé. Ono ani ovu testy - proužky atd. nejsou 100%spolehlivé.

faflina:
já nepochybuji o tom, že ovu může po revizi nastat. Proč ne? ale spíš bych to brala jakože ne ..
Ten odkaz jsi mi poslala proč? kvůli možnosti měření v ústech? ale to fakt není možné .. zeptej se každého, kdo to zkoušel, že to není směrodatné a přečti si toho více. Jeden odkaz není relevantní. Ale mi je to fuk 🙂 každý ať si měří co chce, kde chce a proč chce 😉 Já jenom řekla, že mám zkušenost s tím, že to nefunguje. Nicméně u mě je to dáno hlavně tím, že dýchám ústy (mám chronickou rýmu), takže to je fakt na nic ..

olicek
18. led 2010

😉 Já mám ve zprávě 4 týdny bez sexu 😒

cizu
19. led 2010

lusye: podle informaci, ktere jsem ziskala ze vsech moznych stran, tak vzdycky v deloze neco malinkeho zbyde, pak se to samovolně čistí - což je to špinění a slabé krvácení po revizi...............já jsem neměla krvácení, jenom malinkaté špinění po revizi a po těch 10 dnech se zjistilo, ze se ty malinké částečky nakumulovaly a vytvořila se taková sraženina, která by sama už nevyšla, tak jsem do toho musela jít znova - jinak já jsem vůbec neměla po revizi žádné bolesti (když pominu to, že se děloha stahovala zase do normální velikosti)
Ta druhá revize už nebyla tak hrozná - aspoň ne psychicky

Mě v nemocnici říkali taky 6 týdnů bez sexu..............ale my to porušili,ale ve vší "ohleduplnosti" a 1000% hygieně po 14 dnech..............a pak mě Dr. řekl, že vše dopadlo, tak jak má a že je to ok🙂 od té doby problém žádný, špinění žádné..........jenom ta MS nikde☹

lusye
19. led 2010

I me rekli v nemocnici, 6 tydnu bez pohlavniho styku. 😉
skuldova, urcite bude casem lip. Ono ti i pomuze, ze pujdes mezi lidi. Ja taky v praci nemam extra kolektiv, ale uplne jinak to tam utika. A me se krati cekaci doba. A neomlouvej se, ze nam sem lezes, prave proto tady tato smutna diskuze je. Abychom se sverily, poradily, ... 🙂
cizu, aha, no ja krvacela 9 dni po revizi. 😝 Pak den spineni a ted konecne uz nic. Ono je asi lepsi, kdyz to nechaji at se to samo docisti, alespon to tam neni tolik narusene. Ale mela jsi smulu. ☹ Ja mela po tydnu kontrolu utz a nic mi tam nezustalo. Ted jdu jeste ve ctvrtek, tak snad to bude ok. Kvuli ms si zajdi na vcelicku. Jsem zvedava na sebe, kdy ma cervena kamoska dorazi. 😉 Hlavne at se nikde nelouda. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru