Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zanny
21. led 2010

Lusye..držím pěsti,ať je na kontrole vše ok.

Já jsem právě teď měla být na NT screeningu.. ☹ ☹

zanny
21. led 2010

Stephanie..no jo,oni na to asi kašlou ☹

Já jdu zítra na kontrolu,tak jsem zvědavá,jestli mi dají aspoň nějakou zprávu z té nemocnice.Když mě propouštěli,tak na to páni doktoři neměli čas,aby mi ji napsali.Vy jste dostali nějakou zprávu?

lusye
21. led 2010

dobre ranko,
zanny, diky. Jdu az odpoledne na ko. 😉
Ja dostala zpravu z nemocnice, ale nic moc jsem si nepocetla. Proste missed abort uvedeny tt, antibiotika, krevni skupina, datumy prijmu a propusteni, datum dalsi ko. Nic zajimaveho. 😉

stephanie
21. led 2010

jo zanny, já dostala, přišla za mnou doktorka až odpoledne, jak tam byli zase ti cigáni a ona zas všechno vykládala před nima....manžel byl jednou v nemocnici v zahraničí a říkal, že tam nic takového neexistuje, alby se dr. zmiňoval o jeho zdravotním stavu před cizíma lidma - dr. si ho vzal k sobě do kanceláře a vše mu sdělil mezi čtyřma očima...
to se u nás stát nemůže

stephanie
21. led 2010

pro mě je třeba ta zpráva důležitá, protože ji musím ukázat i dr. v CARu, kde chodím na IVF

lusye
21. led 2010

jasne, ja vim, ze ji musis dat svemu dr. Ja ji uz sve doktorce predala. Ale ja si tam moc nepocetla. 😉

zanny
21. led 2010

No můj doktor z caru právě taky bude chtít vidět nějakou zprávu,tak jsem zvědavá.A taky jsem myslela,že budu mít i nějaké výsledky z histologie,nebo to oni nedělají,že by určovali možnou příčinu,proč se to stalo?Já mám asi blbé otázky 🤐

stephanie
21. led 2010

no já jsem si taky nepočetla... 😉 ...hlavně že se v tom vyznají oni...já jsem to mému dr. taky ukázala, ale stejně jsem mu vše sama vylíčila svými slovy 😵

stephanie
21. led 2010

zanny - mi nejdřív doktorka řekla, že to je asi mimoděložní, jak jsem ji řekla, že je to v děloze, tak říkala, že tam ale nic nebylo, že to odešlo krví - po revizi mi řekla, že část plodového vejce tam byla a část ne...no mluvili jak se jim to hodilo
říkala, že to na histologii posílají, ale že nemám od toho nic čekat...že k žádným závěrům se nedojde...a to mi pak potvrdil i můj gynekolog...

lusye
21. led 2010

a na co je histologie? Co se z ni zjistuje? 😅

stephanie
21. led 2010

no dělá se rozbor - nevím, jak ti to dobře vysvětlit ....třeba já jsem po operaci prsu - pak ten zález poslali na histologii a tam se zjišťovalo, jestli je to zhoubné, či nikoliv
ale co zjišťují u toho, co najdou u revize - to nevím, když mi dr. řekl, že se vlastně tím vyšetřením k ničemu nedojde a že od toho nemám nic čekat, že prostě popíšou, co našli
oni prý pak budou ty výsledky posíílat mému gyndařovi, tak si tam stejně pak zavolám

skuldova
21. led 2010

Dobré ráno děvčata,tak hlásím že mi neurol vypnul mozek a bylinky co manžel sehnal v lékárně mě uspaly tak že jsem usnula o půlnoci a teď mě probudil telefon🙂 Dám si ještě tak dvě hodinky a až se nacpu tak káva se ségrou,na dnešek si ordinuju hlavně to spaní,vyčerpání a nervy dohromady stojí vždycky za prd ale to mě nepřekvapuje,když jsem měla tři zaměstnání tak jsem na vyčerpání dojela,prostě mi jednou tělo řeklo dost a šup už jsem byla na kapačkách.No a co mých kolegyní týče,to mám někdy pocit že je to špatnej vtip a ten nahoře mi to udělal za to že v něj nevěřim.No a s vedoucí to byla láska na první pohled a už nám vydržela 9 let,nikdo to nepochopil,prej mě uviděla a od tý doby jsem její favorit i kdybych se na malý nudličky krájela.Už devět let to tam nějak koušu protože prostě musím a dost mi pomáhá hlavně smysl pro humor,ale jinak jsem zvažovala odchod,tak jsme si doma říkali že se při mateřský třeba ještě něčemu přiučím a pak už bych tam nešla,ale pak přišla ta rána a ještě za kočičkama musím,teď nezodpovědne měnit zaměstnání fakt nechci.No nic,já vás nebudu zatěžovat historkama ze svýho života,moje ségra říká ať ten svůj životní příběh nabídnu do televize a zbohatnu,že to by fakt nikdo nevymyslel🙂Jo a doktorský historky,ty jsou nejlepší,někdy mě až mrazí,moje maminka teď šla na operaci páteře a až ve chvíli kdy už byla na pokoji připravená na všechno přiřítil se doktor a poslali jí šupem domů ,její lékařka nějak opoměla fakt že bere léky na ředění krve a nesmí na žádnou operaci pokud je na týden nevysadí,takže kdyby byl někdo slepej i v tý nemocnici tak mamka vykrvácela na operačním sále a takovejch historek v rodině máme a nejen my,čtu to všude,ještě že vím proč platím zdravotní pojištění🙂No nic,mějte se zatím krásně a já jdu zase sladce spočinout 🙂

stephanie
21. led 2010

jo skuldová, to je normální, já už ležela na operačním sále před operací s tím prsem a oni mi místo levého měli v papírech napsáno pravé...no ještě že jsem ještě nebyla v narkoze 😎

skuldova
21. led 2010

jéé to se mi taky zadařilo,teda ta záměna myslím,šlo jen o zuby ale když mi opíchali pravou stranu 4 injekcema protože šlo o větší zázrak tak si doktor vzal blbě do ruky rentgen ( přiřítil se na poslední chvíli ) a ťal mi skalpelem do druhý strany patra a pak už to znám chvilku jenom z vyprávění,normálně jsem bolestí omdlela a pak mi ten slavnej doktor musel dát neschopenku na 14 dní což prej se mu ještě v praxi nestalo,no hnisala mi celá s prominutím huba a to podobný předvedli ještě jednou u moudráku,tam si zase nevšimli zánětu a injekce vůbec nezabrala takže říznul...ale pak už to musel dokončit,to bych nikomu nepřála...fůůůj...ale 10 kilo bylo za chviličku dole to je zase pravda,asi to byl obezitolog a splet si ordinaci🙂Jo a teď u tý revize se hádal anesteziolog se sálovou sestrou aby použila něco lepšího a dražšího,nevím přesně o co šlo ale nakonec na ní zařval že si to bere na svoje triko když jí je jedno že mě bude zbytečně trápit,no a mě povídal že už mě radši uspí ať to nemusim poslouchat....no a že mi dcera málem vykrvácela díky přístupu dětský lékařky to už byl totální vrchol,ale dovezli jsme jí za pět minut dvanáct a přežila,doktorka za mnou pak přišla a hrozně se omlouvala že to podcenila,já na ní řvala že svojí dceru znám a říkala jsem jí že je to vážný ale to nemělo cenu,prostě jsme přešli jinam na doporučení kamarádek maminek a tam máme péče až se nám z toho točí hlava...
no radši už dost,ale ještě by se našlo bohužel dost příkladů vzorové péče....jak už tam dneska někdo psal,když je ta práce nebaví ať jí nedělaj když tim můžou takhle ublížit,já svoji práci taky zrovna nemiluju ale nikoho nezabije když pošlu někam blbě telefon a ještě se tomu můžem zasmát....

jankabry
21. led 2010

stephanie:
koukám, že jsi z Ostravy, kde jsi byla na revizi, jestli se můžu zeptat?

jinak k té histologii - v takhle brzkém stádiu těhotenství se nic nezjistí .. nic zásadního. Jenom zkoumají jestli "to" bylo celé a tak. žádné závěry .. na genetické vyšetření se vzorky posílají až po třetím neúspěšném těhotenství, které ale nikoho z nás nepotká! 😉

já už dneska jenom špiním 😀 takže au dieu drahá mrcho 😀 jdu zase na kotryhel, sporýš, meduňku a heřmánek - osvědčená kombinace na růst sliznice, nebolestivou MS, podporu fce vaječníků a samozřejmě otěhotnění 😉 už mi pomalu docházejí, budu si muset zajít pro další várku k bylináři. Zítra začnu měřit BT a sledovat ovulku. Těším se 🙂

stephanie
21. led 2010

jankabry, ty bylinky, to zní dobře, taky uvažuji, že bych navštívila nějakou bylinkářku...dnes mi došel ten femigard, má taky pomoci k těhu , tak uvidím...kam si pro ně chodíš?

byla jsem v Opavě - na tu revizi

a ještě jestli zeptat, ty jsi do teď špinila od revize, nebo už jsi měla první menzes po revizi?

zanny
21. led 2010

No tak já uvidím,co mi teda zítra řeknou..

Jankabry,ty budeš určitě vědět..ten kontryhel můžu pít už teď,když jsem byla na revizi minulé úterý,nebo mám ještě čekat?

stephanie
21. led 2010

zanny, někde jsem četla, že se pije od prvního dne cyklu

zanny
21. led 2010

Hm..tak to si ještě počkám ☹

jankabry
21. led 2010

stephanie:
Já chodím k bylinářovi vedle Domu kultury Vítkovic, je to tam vpravo od kulturáku, jak je veterina, ale v té uličce směrem do parku, ne na hlavní ulici. Tam je teda bezkonkurenčně nejlepší výběr a hlavně i jenom personál fakt ví a umí poradit. Mají tam všechno a za hubičku 😉
Po revizi jsem krvácela-špinila tak 14dní, ale já to měla takové komplikovanější .. musela jsem krvácet, páč jsem měla ještě dost vysokou sliznici týden od revize .. navíc jsem 4dny po revizi skončila s nesnesitelnými bolestmi v nemocnici znovu a dostala jsem injekci na stažení dělohy, aby se vypudila sraženina, která se mi tam udělala. Nekrvácet po revizi je tedy, co jsem tak pochopila, spíše na škodu. Nikdy totiž nevezmou celou sliznici a tak, takže se to musí odplavit samo ...
Já jsem teď po první MS ... přišla po 26dnech 🙂 první takové špinění hnědé, pak hnědé krvácení se sraženinama a pak dva dny to ze mě fakt teklo no a dneska už jenom špinění.

zanny:
pokud máš z utz potvrzené, že nemáš žádné zbytky sliznice z těhotenství, můžeš 😉 resp. měla bys! 😉 Po revizi je třeba tělu pomoct a kontryhel opravdu na sliznici pomáhá. Hlavně si ho ale kup u bylináře, ne nějaký sypaný popel někde v sáčcích. To můžeš rovnou pít vodu 😉 U bylináře je to čerstvé, je to opravdu sekaná nať a tak .. to máš asi jako rozdíl mezi sypaným a pytlíkovaným čajem 😉

zanny
21. led 2010

Jankabry,díky..já jsem zatím na utz nebyla,jdu zítra,tak uvidím.Jo jo..kupuji u bylináře. 😉

stephanie
21. led 2010

jankabry díky..

no já nekrvácela vůbec, jen jsem trošku špinila...ale dr. říkal v pondělí, že je vše ok...tak snad bude
kurňa do vítkovic to mám trošku z ruky...ale jezdím po rudné jednou za týden, tak to bych to mohla zkusit...myslíš, že tam jsou i přes poledne?

jankabry
21. led 2010

stephanie:
dům kultury vítkovic není ve Vítkovicích 😀 je to divné, ale je to tak 🙂 je to jak je teď zastávka MHD Krajský úřad. Na ul. 28.října ... naproti kulturáku je ten rozestavěný tolik dikutovaný komunistický skelet budovy ... Já bych řekl,a že tam otevřeno přes poledne bude, ale ruku do ohně za to nedám ☹ Zkusím se tam zítra vypravit a zjistit to, mám to cca 10minut pěšky od domu 😉

stephanie
21. led 2010

jé jankabry, to bys byla hodná...tuš já si myslela, že je to ve vítkovicích??? tak děkuji 😵

jankabry
21. led 2010

stephanie:
jé já našla jejch webovky 🙂 ono tam sice nic není, ale ta otvírací doba tam je 😉 i mapka 😉 tak přeji dobré pořízení! Kup si kontryhel, meduňku, sporýš a heřmánek a pak Ti řeknu, jak to namíchat 😉 případně ještě řekni paní, že jsi po revizi, ona Ti poradí 😉 předpokládám, že Ti doporučí třeba řebříček ... uvidíš 😉

jankabry
21. led 2010

http://www.ubylinare.cz/index.php ty webovky 😀 jsem hlava děravá 😀

lusye
21. led 2010

holky, takze jsem po kontrole a zitra jsem se rozhodla jit do prace, tak jsme se s dr. domluvily.
V patek tam pekne splynu s davem. 😀 Uz se i tesim mezi lidi. 😵 A zitra vecer jdu dokonce s kamoskama posedet. 😵
Holky, skoda, ze nejsem z Ostravy, bych bylinkovala s vama. No ja pila i pred otehu bylinky, ale nakupuji je v Oxalisu. Tak snad nejsou uplne nekvalitni. 😕

stephanie
21. led 2010

díky jankabry 😉

zanny
21. led 2010

Lusye,tak hlavně,že je vše ok..a je fajn,že se těšíš do práce 😉

lusye
21. led 2010

zanny, zitra drzim palce. 😉 To bude dobre, uvidis. 🙂 Pak dej zpravicku.
Spinis jeste? Tece z tebe neco? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru